Het Journal of China bevat weder eene proclamatie van den Gou verneur der beide Kwang provinciën. Daarin komt o. a. het volgende voorDe Engelsche barbarendit geslacht van honden en beeren onbeleefd en van alle kennis, om zich in den omgang behoorlijk te gedra gen, ontbloot, daar zij even als wolven en jakhalzen, vol begeerlijkheid, rusteloos en met verachting der menschelijke en goddelijke regten van de eene naar de andere plaats trekken en zich als een zwerm van aaskraaijen nederlatenzijn uit hunne helsche woningen tot ons gekomenbehandelen onzen hemelschen Keizerstroon met verachting en namen op een oogenblik toen onze troepen daarop niet voorbereid waren, van onze schansen bezit, brandden onze huizen en winkels der kooplieden af en dreven hunne hel sche boosheid tot het uiterste. De goden zijn vertoornd, de menschcn ver bolgen hemel noch aarde kunnen langer hunne tegenwoordigheid verdra gen; met wortel en tak moeten zij uitgeroeid worden." Bij sommigen was de vrees ontstaandat door de verwikkelingen met China, de thee schaarsch en hoog in prijs zou worden. Het is echter be kend geworden dat er nog 18,400,000 ffi thee naar Engeland onder weg is, zoodat die vrees ongegrond mag beschouwd worden. De werkplaats van de graveurs Perkins, Bacon en Bache alhier, en de suikerraffinaderij van de HH. Ferguson te Greenock, zijn afgebrand. Men berekent de schade van hel eerste onheil op 30,000 en van het tweede op 40,000 De firma Dodge Bacon en Comp, handelende in gom-elastiek is met een passief van 100,000 gefailleerd. Het stoomschip Countess of Lonsdale, van Hamburg alhier aangeko men, werd op de reis door een hevigen storm beloopen, waarbij het 208 schapen, 35 ossen en 5 paarden verloor. Alhier is uit N. Zuid-Wallis een goudklomp aangevoerd van tusschen de 4 a 500 pond. Men hoopt dat hij voor eene waarde van 20,000 aan goud zal opleveren. FRANKRIJK. PARIJS, 12 Maart. Maandag aanst., den geboortedag van den Keizerlijken Prins, zal deMon. eene lange lijst van bevorderingen bij het leger en het Legioen van Eer mededeelen. Bij die gelegenheid zullen levens 1200 militaire medailles uit gedeeld worden. Op eene soire'e ten liovewaarbij de Heer Leverrier tegenwoordig was kwam de te wachten komeet ter sprake. De Keizerin riglte daaromtrent eenige vragen aan den beroemden sterrekundige. Deze heeft al de aanwezi gen de meest geruststellende verzekeringen gegeven en hun gezegd, dat zij van de te verschijnen komeet geen het minste kwaad te duchten hadden. Het schijnt dus wel dat er thans onder die aanwezigen nog warendie aan zulke verzekeringen behoefte hadden Een deputatie van 300 Dames de la Halle verscheen eenige dagen ge leden aan de Tuileriên en verlangde den Keizer te spreken. Daar deze op dien oogenblik hooge Staatsambtenaren ontving, liet de Opperkamerheer drie der vrouwen bij zich komen om te vernemen wat zij begeerden. Zij be klaagden zich over de verdeeling der plaatsen in de nieuwe hal en ver langden eene verandering daarin. De Opperkamerheer beloofde dat hieraan zou worden voldaan, en gaf aan de vrouwen een brief mede aan den Prefect van Politie, houdende aanbeveling harer zaak. De buiten wach tende 297 Dames waren met dit antwoord niet tevredenallen begaven zich naar eene kroeg, versterkten zich daar met eene teug wijn, verscheurden den brief aan den Politie-Prefect, en besloten een nieuw gehoor bij den Keizer te vragen. De Keizer heeft later in persoon de gegrondheid der klagten onderzocht. Yan hier wordt aan de Indép. Beige geschreven, dat onder de Euro- pesche diplomatie weer sprake is van eene vereeniging van Zweden, Noor wegen en Denemarken tot een Scandinavisch rijkook meent men dat de Fransche Regering eene beweging in dien zin niet ongaarne ziet. De zoon van den bekenden Russischen Vorst Mentschikoff, een jonge ling van 22 jarenis alhier aangekomen. lieden morgen is alhier in de voorstad St. Anloine een zware brand uitgebarsten. De zoogenaamde Passage-Vaucauson is geheel vernield. Hoe wel een honderdtal huizen tegen brandschade was verzekerd, zal de schade zeer aanzienlijk zijn. De aanvoeren van graan te Marseille zijn thans onbeduidend en de prijzen dalende. ITAI.IE. Te Napels hebben de geheime genootschappen den Koning een trek gespeeld. Tijdens de bekendmaking van het besluit, waarbij aan hetmeeren- deel der gevangenen verligting van straf is verleendhebben zij honderdc exemplaren van een manifest op de muren laten aanplakkenin welk stuk in naam des Konings, een algeheele kwijtschelding van straf aan de staat kundig veroordeeldeneene grondwet aan het land en 's Konings afstand van den troon ten behoeve van den Hertog van Kalabrië werden afgekon digd. Dit stuk was voorzien van de handteekeningen van al de Ministers, en van het staatszegel. Iedereen nam het voor goede munt op, zelfs de policie liet zich in den strik vangen, en eerst toen eene dépêche van Ca- serta haar onderrigt had dat de Koning van dit alles niets wist, Het zij de plakkaten afscheuren. F RUIS SEN. BERLIJN, 12 Maart. De Tweede Kamer heeft, met 171 tegen 129 stemmen, het ontwerp van wet aangenomenwaarbij aan de Regering de bevoegdheid wordt gegeven jaarlijks tusschen November en half Januarijde Wetgevende Kamers bijeen te roepen. Prinses Marianne der Nederlanden zal zich eerstdaags naar haar land goed Reiclihartshausen bij Erbach begeven. De toestand van A. von Humboldt schjjnt, vooral uit aanmerking van zjjnen 87-jarigen leeftijd, zorgwekkend te worden. Sedert eenige dagen verlaat hij het bed niet en ontvangt geene bezoeken meer, terwijl zijn ge neesheer, de geheimraad Schönlein, hem alle vermoeijenis naar ligchaam en geest ten strengste heeft verboden. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dal zoo er niets in den weg kwam, de overeenkomst omtrent den Sondtol den 12dcn zou geleekend worden. Gedurende den lijd die tusschen het teekenen van het verdrag en de be krachtigingen daarvan verloopen moet, zullen de schepen geene regten meer behoeven te betalen. OOSTENRIJK. WEENEN12 Maart. De Keizer en de Keizerin zijn van hunne reis uit Italië alhier terugge keerd. Aan het station van den spoorweg werden de Vorstelijke personen door al de Aartshertogen en door eene Commissie uit den Gemeenteraad verwelkomd. De bevolking heeft hen met geestdrift begroet. STABS KERIOTEN. De BURGEMEESTER van LEYDEN doet te weten, dat op heden zijn ontvangen en aan den Ontvanger der Directe belastingen ter hand gesteld, twee half- en voljaars Kohieren voor de belasting op het Personeel en een Kohier van het Patent-regt 3de 3/m.allen over het dienstjaar 1856 en 1857invorderbaar verklaard op den 24sten der vorige en 4de" van deze maand. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leyden, 14 Maart 1857. YAN LIMBURG STIRUM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS*van LEYDEN, Gezien het adres van Willem Christiaan Smith, Winkelier wonende alhier, waarbij deze verdunning vraagt tot het doen plaatsen van een Koekbakkersovent in het pakhuis in de Beschuitsteeg, geteekend Wijk VII. N°. 42r"°d. Gelet op Zr. Ms. besluit van den 31stcn Januarij 1824 (Staatsblad N°. 19), ra kende vergunningen ter oprigting van sommige Fabrijken en Trafijken. Doen te weten dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerdop het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 16dcn Maart aanst., des voormiddags ten 11 urezullende de belanghebbenden verpligt zijnhunne bezwaren tegen dit verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl bij verzuimd daarvan, zij gehouden zullen wordenzich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 14 Maart 1857. VAN LIMBURG STIRUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMERSecretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN; -- gezien de artt. 10, 34 en 35 der Wet van den 4den Julij 1850 Staat sbl. N°. 37), doen te weten, dat de lijsten der personendie tot het verkiezen van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaalder Provinciale Stalen en vanden Gemeenteraad bevoegd zijnop heden zijn vastgesteld en gedurende de eerstkomende veertien dagen voor een ieder ter inzage zijn gelegd ter Plaatselijke Secretarieterwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van het Raadhnis; voorts dat van die lijsten zijn afgelaten de navolgende personen, die een of meer der voor het kiesregt gevorderde vereischten verloren hebben of overleden zijn, als: C. BaatenA. B. Barkey Nz.B. van den BroeckDs. A. BrownMr. A. A. Dillié, G. J. M. van Doorn, H. van Dorsten, Dr. F. Dozy, M. Franchimon, J. B. de GoeyJ. HefftrichJ. P. LapidothP. LasschuitD. J. LcnobelJ. van Loon D. P. van Nouhnys, G. van Pelt, Ds. W. Scholten, J. Schreuder, A. Staats, N.Stad- hooder, J. van derTogt, J. Veilbrief, C. van Vliet, G. O. de Vries, O.K. de Vries, D. Weyers en C. H. Wolff, die overleden zijn. J. F. Alofs, R. J. van Arnm, M. J. Senn van Basel, J. H. C. Basting, P. Bres- ser, Dr. H. R. de Breuk, J. G. van der Burgh, T. C. Bruining, Mr. J. B.C. P. Can N. II. Doove, N. van den Eykel, Dr. J. J. de Gelder, Past. J. Goofers, J. van Ham, II. J. Herbig, A. Karskens, E. C. Leyssius, J. van der Mark, K. Miller, W. van de Poll, Past. L. Robart. Past. J. Sarrot, J. E. Scholderer, J. van Cats Baron de Raet, J. Valk, J. G. Weyenhergh, II. W. Wigman, T. de Wit, C. Weymar Schullz, W. II. Zalm en A. J. Ziegeler; die tiaar elders zijn vertrokken. II. Alofs, W. van Baarsel, K. Boom, F. Fisser, J. C. Koppenol, J. van der Rey- den, J. Verhaar en W. van Wouw, die niet gebleven zijn in liet volle genot hunner burgerschapsregten. W. Blansjaar, P. van den Bosch, L. N. Catin J. Dumont, II. van Dijk, G. Eps- kamp, J. W. la Fleur, F. J. Francken, A. L. B. Haan, W. J. Hansen, B. J. Hen- sclielius. J. H. van den Hoek, C. J. van Hoeken, J. 'I Hooft, A. Ingcneger, J. van der Kamp, C. Kaneman, L. Koomen, J. P. Kriek, J. Labree, J. Lagas, Ji D. van Leeuwen, J. M. van Leeuwen, J. II. van Moorsel, C. C. Mussert, J. Neeleman, P. Quaadgras, J. Retel, J. Rust man, F. .1. Schut, 1. W. Scgaar, P. Siebes, F. Smit, J. SpruytA. van Staden, J. Veenings, D. van Venetie, B. van der Voorden, J. de Vrind, J. J. van Went, J. C. WendelJ. van Wijk en J. P. M. Wijnbeek, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden van den Gemeenteraad. P. van den Berg. J. Blansjaar, H. Bolland, P. J. Broekhoff, P. H. Cornelisse, 11. Deelen, J. J. van Dijk, F. van Gils, L. B. van Grieken, D. van der Herist, A. II. KruscmanJac". van Leeuwen, W. J. Maas, 11. J. Meerburg Jz.S. Meer burg Hz., C. A. v. Immerseel Mounier, A. J. L. Mussert. W. van RavenhorstH P. Servaas, J. H. Schelling, F. M. Taverne, II. A. Tiemeijer, J. de Vrind, W. van W eeren, J. Wensveen, VV. Werst, W. AVolters Jz.D. van Wijk en J. Zitman, die niet tot den bepaalden eensus zijn aangeslagen voor de keuze van leden der Tweede Kamer en der Provinciale Staten. En zal deze door plaatsing in de Leydsclie Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN LIMBURG STIRUM, Burgemeester. Leyden, 14 Maart 1857. v. PUTTKAMMER, Secretaris. AD VERTEN TIEN Bevallen van eene DOCHTER, J. M. BOUCHER, Echtgenoote van Leyden 14 Maart 1857. C. H. FELIX. Heden overleed lot mijne diepe smart, mijne hartelijk geliefde Echtgenoot Vrouwe CORNELIA MARIA BURGERIIOUDT. Leyden, 11 Maart 1857. YV. C. BAERT. Op verlangen der Overledene zullen alleen door mij en mijnen Zoon, uiterlijke teekenen van Rouw worden aangenomen.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2