NOTIFICATIE. DÉPOT VAN THEE, RUSLAND. Uit Petersburg wordt gemeld dat de Gouverneur van Siberic eene af- deeling troepen naar Kiachla, op de grenzen van China, heeft afgezonden. Men voegt er bijdat deze maatregel genomen is in overeenstemming met het Hof van Pekin. TIBHÏE. Het te Konslantinopel lusschen Feruck-Khan en den vertegenwoordiger der Vereenigde Staten gesloten handelsverdrag, hetwelk aan de Noord- Amerikanen de behandeling der meest begunstigde natie verzekert, is door den Shach van Perzië bekrachtigd, en te Teheran wordt over het sluiten van een handelsverdrag van denzelfden aard tusschen Perzië en Oostenrijk onderhandeld. K. EK KA lEt W». Door den Kerkcraad der Hcrv. gemeente te Vlissingen is tot Pred. be roepen Ds. J. G. van Rijn, thans te Amersfoort. Op 1 Maart genoot Ds. G. van Duyl, tot Pred. te Spijk beroepen, het zeldzame voorregt, aldaar bevestigd te worden door zijnen vader, Ds. G. W. van Duyl, Pred. te Steenbergen, en ingezegend door zijnen 84-jarigen groot vader Ds. G. van Duyl, Pred. te Vianen. Door den Kerkeraad der Ev.-Lulh. gemeente te Kampen is beroepen Ds. J. Stephanus, Pred. aan den Helder. Gedeputeerde Staten der Provincie Zuidholland, Gelet op het 2de lid van art. 73 der Wet van den 4dcn Julij 1850 (St.bl. N°.73) Noodigen de inwoners dezer provincie, die elders dan in Zuidholland aan geslagen zijn in de Rijks directe belastingen, uit, om daarvoor vóór den Ist™ April aanstaande aan deze Vergadering te doen blijken, door overleg ging van het aanslagbiljet of van een uiLlreksel uit de kohieren der Directe belastingen, ten einde daarop worde gelet bij het opmaken der Lijst van de Hoogstaangeslagenen voor de benoeming van Afgevaardigden ter Eerste Kamer der Stalen-Gencraal; zullende de bedoelde stukken behooren te wor den ingezonden aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Zuidhol land, in het Korte Voorhout, te 's Gravenhagemet opgave van: a. Den naam, de voornamen en de woonplaats van den aangeslagene b. de Gemeente en de dagteekening zijner geboorte, en c. de dagteekening zijner naturalisatie, zoo deze heeft plaats gevonden. Gedeputeerde Staten voornoemd, 's Gravenhage 3 Februarij 1857. VAN DER HEIM Voorzitter. JUST de la PA1S1ÈRES, Griffier. VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Donderdag den 12dcn Maart 1857, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1°. Bemerkingen van Gedeputeerde Stalen op de heiFmg en invordering van het minerval. 2". Staten van af- en overschrijving op de gemeentebegrooling 1856. 3". Staten van af- en overschrijving en suppletoire begrooting van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis, 1856. 4°. Begrooting van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis, 1857. 5°. Voordragt tot het verleenen van pensioen aan P. de Vries. 6°. Voordragt tol het verleenen van gratificatie aan ontslagen nachtwaehts. 7°. Voorstel van het Raadslid J. B. de Moentot het verleenen van ƒ1000 aan het Minnehnis tot het doen van extra herstellingen. 8r. Acht bestekken van fabricagevvcrken dezer Gemeente. De vermaarde kastanjeboom van 20 Maart, in den tuin der Tuilcriën, heeft reeds bladeren. Sedert 1811 is dit niet zoo vroeg gebeurd. De inschrijvingen voor de oprigting van een kolossaal standbeeld der H. Maagd op de Corneille rots bij Puy, bedragen reeds 207,373 fr. Op den Boulevard Sebastopolalhierwordt een zoogenaamd monster-koflïjhuis gebouwd, dat, o. a. 31 biljards zal hebben. Het zal den naam dragen van Café dn dix-neuvième Siècle en binnen kort ingewijd worden, liet gebouw wordt door 1200 gasvlammen verlicht. Een voormalig koopman te Nancy heeft 100,000 fr. geschonken lot uitbreiding van het gasthuis binnen die stad. De uilkomst van de 5-jarige telling der Europesche bevolking, welke op het einde van het jaar 1856 in Algerië gehouden is, heeft op nieuw be wezen dat de kolonisatie aldaar weinig vordert. De kolonie lelde toen 167,135 Europesche inwoners, een vijfde gedeelte daarvan, namelijk 33,563 personenis in Algerië geboren. De Mon. de la Flotte deelt den tekst mede van de proclamatie door den Mandarin-Gouverneur van Whampoa, in China, uitgevaardigd. Zij luidt als volgt: De eerlooze vreemdelingen hebben het gewaagd den vaan des oprocrs tegen het hoog vereerde gezag des Keizers op te steken; zij hebben Canton aan de vlammen willen prijs geven, maar hebben reeds hunnen welverdienden straf ontvangenwant onze onoverwinnelijke troepen hebben hen overal teruggedreven, en velen hunner gedood. Dat men hen op alle plaatsen van het rijk bestrijde. Dat ieder inwoner van Chinadie een Engelschman ontmoet, hem het lot doe ondergaan, dat hij verdient. Reeds zijn onze talrijke vloten in aantogt, en komen onze groote en door de geheele aarde gevreesde legers opzetten om hen te verdrijven. Dat ieder deel aan den oorlog neme en aan de vreemdelingen leere te beven voor den wil en den toorn van onzen Opperheer, wiens blikken brandende zijn als de stralen der zon en wiens magt onmetelijk is. Hij die aan deze bevelen geen gehoor verleend, zal streng gestraft worden. Gij hoort het, dus gehoorzaamt. Whampoa ligt op 12 mijlen van Canton en de weinige aldaar verblijf houdende Europeanen zijn van daar vertrokken. SPANJE. MADRID, 3 Maart. De benoeming van eencn Biechtvader voor de Koningin, in plaats van den overleden Aartsbisschop van Toledogeeft wederom veel stof lot kuipe rijen. Dit ambt is niet zonder staalkundig gewigt. Het Hof wil die be trekking opdragen aan den Heer Cirilo, Aartsbisschop van Burgos, voor malig Monnik en Carlistisch Generaal, die als een godsdienstigen en staat kundigen drijver bekend staat. De Regering zag liever den Heer Tarancon, Bisschop van Cordova, daartoe benoemd. Bij voortduring worden er voorbereidende maatregelen genomen lot het voeren van den oorlog tegen Mexico. Hier ter stede heerscht in dit opzigt nog al opgewondenheid, sedert men vernomen heeft dat onderscheidene Spanjaarden, op Mexikaanseh gebied wonende, door de bevolking zijn mishandeld. ITALIË. Te Rome is op den 23slcn Febr. tot heilige verklaard de op 2 Dec. 1743 te Arpino geborene Bianchi, behoorende tot de orde der Barnabiten. Te Napels zijn op onderscheidene plaatsen der stad wederom driekleu rige billelten aangeplakt gevonden, waarop te lezen stond: »29 Januarij 10 Februarij 1848, onvergankelijker gedachtenis voor de grondwet, waaraan op het Evangelie een meineed werd gezworenop den 24slcn Februarijge heiligd door het bloed, de ballingschap, de galeijen. Protest van de burgers van Napels." De policie geeft zich veel moeite om de aanplakkers te ontdekken. PKÜISSEN. BERLIJN, 8 Maart. De Zeit berigt dat de bekende reiziger Dr. Vogel, in de hoofdstad van Wadaï (Afrika) zou zijn overleden. Men hoopt dal dit berigt later zal worden tegengesproken. Een alhier ten toon gestelde reusachtige Zwitsersche os, die 4293 ffi weegt, is voor den zoölogisehen tuin te Petersburg, voor de som van 3250 daalders gekocht. De laatste handelsbrieven te Hamburg van Duitsche kantoren in China ontvangen, vermelden belangrijke bijzonderheden over den toestand der vreemdelingen aldaar. Vooral wordt aan het gebeurde te Singapore een veel minder gewigt toegekend dan vroeger. Ook te Hong-Kong begon men een weinig geruster te worden. De Civilla Catholica berigt dat er in Zwitserland eene groote Katho lieke vereeniging tot stand is gekomenin navolging van het Pius Verein dat in Duitschland aan het hoofd der Katholieke beweging staat. Zekere Sörensen, in Denemarken, heeft een windploeg uitgevonden. Deze ploeg gaat voor den wind en moet bij een tamelijken wind op een dag het werk van 3 man en 6 paarden kunnen verrigten. Het model van dit werktuig is te Aalborg tentoongesteld. O08TENRIJH. WEENEN, 7 Maart. Naar men verneemt is het jaargeld van den Maarschalk Radetsky op 100,000 fl. bepaald. De Maarschalk heeft in een dagorder afscheid van het leger genomen. De Oostenrijksche Consul-Generaal voor Bosnië Demetcr Atanalzko- vilsch is te Sarajevo in 64 jarigen leeflijd overleden. Behalve zijne moe dertaal, de Servische, sprak hij nog 12 andere talen. De Pacha van Bosnië en eene afdecling Nizams, volgden den lijkstoet. Dit was de eerste maal, dat Turken een lijkstoet, met het kruis voorop, volgden. Te Praag is dezer dagen in den ouderdom van 34 jaren overleden Dr. Chambon, beroemd Hoogleeraar in het Rom. regt aldaar. In hel Provinciaalblad N°. 30 is kennis gegeven dat de aanbesteding van Remontpaarden ten behoeve van het legermet uilzondering echter van die voor het regement Veld-Artillerie te Utrecht, tengevolge van de buiten gewoon hooge prijzen waarvoor was ingeschreven, is afgekeurd, en er eene nieuwe aanbesteding zal plaats hebben op den 20stcn Maart aanstaande. A® l'EKTENTIEN. De Ondergeteekende betuigt zijnen dank voor de blijken van belangstel ling en deelneming, hem bij de bevalling zijner Echtgenoole geschonken. Leyden, 9 Maart 1857. Chr. KRABBE. De DEELHEBBERS in de Socieleit de Grofsmederijte Leydenworden uitgenoodigd om op Woensdag den 13llcn Maart 1857, des namiddags ten één ure, te compareren aan het Locaal der Fabriek, ten einde, ingevolge Art. 17 der Statutenaan te hooren het Verslag van den staat der Sociëteit; liggende de BALANS ter visie voor Deelhebbers aan het Bureau der Grofsmederij van heden af, van 10 uur des voormiddags, tot 1 uur des namiddags. Namens het Bestuur, Leyden, 4 Maart 1857. A. LIBRECHT LEZWYN, Waarnemend Secretaris. van JAN VAN KEES EN HOONte Zwolle. Ten gerieve hunner vele Begunstigers hier ter Stedeen ter verdere uit breiding hunner relaliën, hebben JAN van REES en ZOON, te Zwolle hunne Theeën afgepakt in verzegelde Pakjes van 1\ en 5 Ons, voorzien van stempel nommcr en prijs verkrijgbaar gesteld voor Leyden bij H. VOGELVANGER, in het Noordeinde, Wijk I. N°. 208, alwaar Prijs couranten te bekomen zijn.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3