IORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van 23 February 3867, JV°. 23.) BIJBLAD IVs. 4. DER -x»o-ooOo- Zitting Tan 19 Februari). Tegenwoordig de HH. Sikkel Groos, de Moen, Gevers, van der Boon Mesch Ysselsteyn, ten Sande, Leembruggen, Lisman, le Poole, Hnyser, Hubrecht, Kluit, Krantz, Driessen, Olivier, du Rieu, Cock, Bucaille, Luzac, van der Hoeven, Siegenbeek, en de Voorzitter. Nadat de Burgemeester heeft medegedeeld dat de Heer Stoffels heeft kennis gegeven deze vergadering niet te kunnen bijwonen, worden de aanteekeningen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Vervolgens deelt de Burgemeester mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 4 Februarij jl. G. S. N°. 17, waarbij worden goedgekeurd de Raadsbesluiten van den 22 der vorige maand, houdende vergunning tot wederopzeggens a. aan R. Plomp c. s.om eene vaste brug te leggen, als daarbij bedoeld, mits voor den daarvoor te rooijen boom betalende de som van ƒ10, en eene jaarlijksche recognitie van 50 Cents voor het niet weder inplanten, afkoopbaar tegen den penning XX; b. aan Clia Ma Dozv, om een daarbij bedoeld erf te gebruiken tegen eene jaarlijksche recognitie van ƒ6, onder de voorwaarden daarin breeder omsch reven. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 10 dezer maand G. S. N°. 14, daarbij de ontvangst berigtende van een afschrift van het Reglement voor het Caecilia Gasthuis, bekend onder de benaming van de Vereenigde Gast- en Leprooshuizen. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. a. de rekeningen van Mren Regenten der R. C. Armen en Weezen over 1854; b. suppletoire staten van begrooting en af- en overschrijving op de be grooting van 1856, van Mren Regenten van het II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis; c. adressen van Diakenen der Ned. Herv. Gemeente en Regenten van het Minnebuisom vrijstelling van de plaatselijke belasting op het ge maal en geslagt. In handen der Commissie van Finantie ter: fine van berigt en raad. 2°. Een adres van P. II. Hoos en Zoonhoudende bezwaren tegen de belasting op de Steenkolen. Op de mededeeling dat dit bereids is gesteld geweest in handen der Com missie van finantie, ten einde bij haar rapport omtrent de Verordeningen hierop te letten, is besloten dit adres aan te houden, als behoorende tot een onderwerp, op beden aan de orde van den dag gesteld. 3°. Adressen van J. A. Herklots en W. C. de Sain, waarbij deze ver zoeken restitutie van betaalde plaatselijke directe belasting, ter zake van verblijf buiten de gemeente. Besloten deze adressen te stellen in handen van Burgemeester en Wet houders en de Commissie van finantieten fine van berigt en raad. 4°. Een rapport van Regenten der Armbakkerij, op het request van bun nen mede-Regerit J. G. van der Burch, om ontslag. 5°. Een rapport van de Commissie ad hoe, op het voorstel van bet Raadslid J. B. de Moen, tot het verleenen van 1000 aan Regenten van bet Minnebuis, bepaaldelijk om noodzakelijke herstellingen aan dit gesticht te doen in 1857. 6". Stukken van C. van der Tuuk, betreffende de belastingen. 7°. Negen gelijkluidende adressen van ingezetenen dezer gemeente, hou dende het verzoek om intrekking van het besluit tot heffing eener belasting op de boter. 8°. Eene voordragt tot ontslag van den ambtenaar bij de plaatselijke be lastingen J. du Pon. Besloten de 5 laatstgemelde stukken ter inzage van de leden in de Lees kamer neder te leggen. 9». Een adres van Studenten der Hoogeschool alhier, waarbij deze verzoe ken dat gevolg worde gegeven aan het Raadsbesluit van 5 December 1851 tot uitbreiding van het Stedelijk Ziekenhuis, in verband met het Nosoco- mium Academicum. Besloten dit ter inzage van de leden in de Leeskamer neder tc leggen terwijl de Burgemeester tevens mededeelt dat thans met den Ingenieur der gemeentewerken te Rotterdam W. N. Rosedie onlangs van zijne naspo ringen te Parijs, omtrent de beste wijze van verwarming en luchtverver- sching is teruggekeerdover dat onderwerp onderhandelingen zijn aan geknoopt. 10°. Een adres van P. Ramakershoudende verzoek tot het tijdelijk plaatsen van een dam in eene sloot tusschen de Rijnsburger en Morschpoor- ten, tot het maken van fondamenten voor een daaraan grenzend gebouw. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als behoorende dit niet tot de bemoeijing dezer Vergadering. Voorts deelt de Burgemeester mede, dat Bestuurders van het Werkbuis heb ben te kennen gegeven slechts 8500 te hebben noodig gehad van de hun toegekende toelage over 1856 ad 10,000. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: De Verordeningen betreffende de heffing en invordering eener plaatselijke belasting op den turf. Door bet lid Leembruggen wordt, als motie van orde voorgesteldop grond dat de tijd tot het kennis nemen der hiertoe overgelegde stukken zoo kort is geweest, de behandeling der voor heden aan de orde van den dag gestelde stukken uit te stellen tot in de volgende week, en wel tot heden over 8 dagen. Welke motie van orde in rondvraag gebragt zijnde, verklaren er zich elf leden voor en elf leden tegenzoodat bij het staken der stemmeningevolge art. 50 der Wet van 29 Junij 1851 (Stbl. n°. 85)bet nemen van een besluit tot eene volgende vergadering zou moeten worden uitgesteld. Voor stemden de leden: le Poole, Hubrecht, Krantz, Driessen, Olivier, BucailleLuzacde MoenYsselsteynLeembruggen en de Voorzitter. Tegen de leden: Lisman, HuyserKluit, du RieuCock, van der Hoeven SiegenbeekSikkel GroosGeversvan der Boon Mesch en ten Sande. Hierop is door het lid Olivier voorgesteldvan daag over 8 dagen de behandeling dezer stukken te doen plaats hebben; waartoe met 17 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Cock en Sikkel Groos, wordt besloten, hebbende de leden LismanGevers en van der Boon Mesch zich buiten stem ming gehouden. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5