ROUT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. BIJBL1D 11°. 3. DER {Behoor ende bij de Leydsche Courant van 2 Februarij Ó857iP. d4.) -OOO-O-O^C-O-O- Zitting van 29 JanuariJ. Tegenwoordig de HM. Stoffels, Sikkel Groos, Bucaille, Huvser, Ysselsteyn, van der Boon Meschvan Kaathoven, Driessen, Kluit, de MocnSiegenbeek, Lisman, Gevers, van der Hoeven, Luzac, du Rieu en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heercn Olivier en ten Sande kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonenwaarna de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over: 1°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op een adres van J. van Schie Jr., tot bet in gebruik bekomen van gemeentegrond. Nedergelegd ter inzage van de leden in de leeskamer. 2°. Eene voordragt van Commissarissen der Stedelijke Gazfabriek, om te mogen beschikken over het reserve-fonds. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 3°. Een adres van II. Borgerdinghpachter van het land in den Pesthuis polder, waarbij deze ziju vroeger gedaan verzoek om schadeloosstelling herhaalt. Gesteld ten fine van berigt en raad in handen van de Commissiën van Fabricage en Finantie. 4°. Een adres van M. W. Wijnkool, Timmerman, tot het bezetten der straat. 5°. Een adres van J. Pont, om vergunning tot het aanplakken op de stads borden en openbare gebouwen. Gesteld in banden van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 6°. Een adres van J. Lammerse, daarbij zich beklagende dat de Stads Courantier weigert eene advertentie te plaatsen, met verzoek hem dit te bevelen. Vermits dit adres is op ongezegeld papier en niet behoort lot de bevoegd heid van den Raadis besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag. 7°. Een adres van de weduwe M. Baaten, houdende bezwaar tegen haren aanslag in de plaatselijke directe belasting. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en inmiddels ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag. 1°. De Reglementen der instellingen van weldadigheid. Hierop wordt door het lid Sikkel Groos, als lid van de commissie tot de huishoudelijke verordeningen voorgesteld, dat de Raad eerst, overeenkomstig het rapport dier commissie, beslisse of de instellingen, over wier reglemen ten thans sprake is, behooren te blijven burgerlijke. Naar aanleiding der hierover gehoudene beraadslagingen stelt het lid Sikkel Groos wijders voor, aan de Commissie der huishoudelijke verordeningen op te dragen, het uitbrengen van een nader rapport omtrent de praealabele quaestie betreffende den aard der betrokken armen-administratiën en gestichten hier ter stede, met verzoek aan Burgemeester en Wethouders om eene lijst van die administratiën en gestichten op te gevenbenevens de gronden van hunne meening omtrent de gemaakte classificatie. En dit in rondvraag gebragt zijnde, wordt hiertoe met 16 tegen 1 stem men, zijnde die van het lid Bucaille, besloten. Voorts wordt door het lid van der Boon Mesch voorgesteldmet de behan deling van die reglementen voort te gaan van die instellingen van weldadig heid, omtrent wier classificatie ge^ne quaestie kan bestaan, zoo als het Cae- cilia Gasthuis, waartoe met 11 legen 6 stemmen wordt besloten. Voor stemden de 11H. van der Hoeven, Luzac, du Rieu, Sikkel Groos, Huyser, van der Boon Mesch, van Kaathoven, Driessen, Kluit, Siegenbeek en Lisman. Tegen de HH. Stoffels, Bucaille, Ysselsteyn, de Moen, Gevers en de Voorzitter. Dien ten gevolge brengt de Burgemeester in behandeling: De verordening houdende Reglement voor het Cuecilia Gasthuis, bekend onder den naam van de vereenigde Gast- en Leproosbuizen binnen Levden. Na deliberatiën wordt deze verordening met 16 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Luzac, aangenomen, zijnde van dezen inhoud: VERORDENING houdetide Reglement voor het Cuecilia Gasthuis, heleend onder de benaming van de vereenigde Gast- en Leproos huize?i binnen Legden. Art. 1. Het doel dezer instelling is de verpleging van behoeftige zieken wier armoedige omstandigheden niet toelaten, dat zij in hunne eigene wonin gen verblijven, en die in het Nosocomiurn Academicum niet kunnen worden opgenomen. Lijders aan chronische ziekten mogen niet dan in den hoogsten nood aldaar worden verpleegd. Behalve de daar aanwezige proveniers worden geene andere opgenomen. Art. 2. In de aan deze instelling verbonden stads-apotheek worden de genees- en heelmiddelen ten behoeve der armen gereed gemaakt, in den regel op voorschriften van stads geneesheeren of heelmeesters. Art. 3. Het bestuur is opgedragen aan eene Commissie uit den Gemeente raad, onder den titel van Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen. Art. 4. Het reglement van orde door het bestaur voor zijne vergadering vast te stellen, wordt aan de goedkeuring van den Raad onderworpen. Art. 5. De Secretaris, Apotheker, Genees- en Heelmeester worden door den Gemeenteraad benoemd, geschorst of ontslagen; de benoeming, schorsing of het ontslag der overige beambten is overgelaten aan Gecommitteerden lot deze administratie. Art. 6. In de uitgaven dezer instelling wordt voorzien door eigene middelenzoolang deze daartoe voldoende zijn. Zijn deze daartoe niet vol doende, dan worden zij bestreden door subsidie uit de gemeentekas. Art. 7. GecommiIIeerden doen jaarlijks vóór het einde der maand Jnnij rekening en verantwoording, onder overlegging der bescheiden van hunne gehoudene administratie over het vorig jaar, aan den Gemeenteraad. Zij zenden vóór de maand Augustus, de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor het volgende jaar met de rioodige toelichting in aan Burgemeester en Wethouders. Art. 8. Zij doen jaarlijks aan Burgemeester en Wethonders vóór het einde der maand Februarij verslag van den toestand hunner instelling over het afgeloopen jaar, cn vóór den 15 Maart de opgaven voorgeschreven bij Art. 10 van de wet van den 28 Junij 1854 (St. bl. N°. 100.) 2°. De benoeming van een Regent voor het Minnehuis. Nadat de HH. de Moen, Siegenbeek en van der Hoeven waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van slemopneming uit te makenis men tot de stemming overgegaan, en blijkt het bij 17 stcmbillettenover eenkomende met het getal aanwezige leden, dat zijn uitgebragt op de HH. P. J. Zuurdeeg Jz. 11 en R. van Baak 2 stemmen, terwijl vier billettcn blanco waren gelaten. En is alzoo benoemd de Heer Paulus Jacobus Zuurdeeg Jz. 3°. Eene aanvrage van Regenten van het Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuisom een renteloos voorschot uit Stads Bank van Lcening. En gelet op de rapporten van de Commissie van Finantie en Commissaris sen van Stads Bank van Leening Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten aan regenten voornoemd uit gezegde bank, zoodra de kas dier instelling zulks toelaat, een renteloos voorschot van 2500 te vcrleenenonder verj ligting van dit terug te be talen bij jaarlijksche termijnen van f 400 of meerder, en alzoo binnen een tijdsverloop van zes jaren of vroeger, des noodig te verhalen op het jaarlijk sche subsidie. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. L\ LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5