KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Jiehoorende bij de Leydsche Courant van Q9 December J856iP. d56.) BIJBLAD X". 33. DER MOO OflC Q-OO- Zitting ran 22 December. Tegenwoordig de H. II. van der Boon Meseh, Sikkel Groos, Krantz, de Moen, Huyser, Lisman, ten Sandc, Kluit, Leembruggen, Ysselsteyn, Drics- sen, Gevers, Taets van Amerongen, Hubrecht, LuzacSiegenbeekvan Kaatbovenle Poole, Olivier, Cock en Stoffels. Voorzitter de Wethouder Stoffels, bij ongesteldheid van den Burgemeester. De Voorzitter deelt mede dat de H. H. Bucaille en du Rieu kennis hebben gegeven, verhinderd le zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, deelt de Voorzitter wijders mede: Eene missive van Commissarissen van dezer Stads Bank van Leening van den 20 dezer maand, houdende mededeeling dat het bij raadsbesluit van den 13 November dezes jaars aan Regenten van het Minnehuis toegelegd renteloos voorschot is uitgekeerd. En is deze aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter legt over: Een adres van P. II. Aalbcrse, houdende bezwaar tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting. Overeenkomstig de voordragt is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en het inmiddels ter inzage van de leden, in de leeskamer neder te leggen. De Voorzitter stelt aan de orde van den dag. 1°. De goedkeuring op de verpachting van het Levderdorpsche Hek. Met algemeene stemmen is deze verpachting aan Frans Fiiippo, Bouwman te Leyderdorp, voor de som van ƒ1075.goedgekeurd. 2°. Een adres van J. D. Barnslyn, Vleeschbouwer alhier, waarbij deze verzoekt aan zijn huis, staande op de BreedestraatWijk IV, N°. 25G, het bestaande kelderluik te mogen vergrooteii tot 75 duim, om tot ingang van den kelder te dienen. Overeenkomstig bet rapport van de Commissie van Fabricage, is met alge meene stemmen besloten dit verzoek tot wederopzeggens toe te staanmits betalende eene jaarlijksche recognitie van zestig cents. 3°. De begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor 1857, te beginnen met de ontvangsten. Hiervan worden de Nos 14 met algemeene stemmen aangenomen, en Nos 5 en 6 uitgesteld lot na de behandeling der overige ontvangsten. Bij N°. 7 wordt tevens in overweging genomen, het 7e der voorstellen van de leden van der Boon Mesch Lisman en Huyseren wordt dienten gevolge na deliberatie besloten, in rondvraag te brengen: 1°. Of het beginsel worde aangenomen om zich tot de Hooge Regering te wenden, ten einde te erlangen dat de belasting op de tarwe met nog f 2 per 100 Ned. ponden worde verhoogd, en 2°. Zal de op de begrooting voorgedragene som worden verhoogd. Met 14 tegen 7 stemmen is het le dezer aangenomen en daarbij tevens besloten, ter voldoening aan art. 22 van het Reglement van orde, de leden van wie het voorstel is uitgegaan, le benoemen tot de Commissie tot bet ont werpen van bet gevorderde adres, terwijl hel 2e met 17 tegen 3 stemmen is verworpenhebbende het lid le Poole zich buiten stemming gehoudenen is mitsdien het voorgedragen cijfer behouden. Bij 1° stemden vóór de H. H. Gevers, Taets van Amerongen, Hubrecht, Luzac, Siegenbeek, van Kaatboven, le Poole, Cock, van den Boon Mesch, Sikkel Groos, Huyser, Lisman, ten Sande en Kluit. Tegen de H. H. Ysselsteyn, DriessenOlivier, Krantz, de Moen, Leem bruggen en de Voorzitter. Bij 2° vóór de leden van den Boon Mesch. Huyser en Lisman. Tegen de leden Ysselsteyn, Driessen, Gevers, Taets van Amerongen, Hu- beecht, Luzac, Siegenbeek, van Kaatboven, Olivier, Cock, Sikkel Groos, Krantz, dfrJMuen, tén Sande, Kluit, Leembruggen en de Voorzitter. N°. 8. in behandeling gebragt wordende, wordt daarbij het 6e der voorstellen van de Commissie in deliberatie genomenstrekkende om eene peilrekcning in te voeren van het door de Vleeschhouwers aangehouden wordende vee, en verzekering der belasting bij invoer van levend vee. en is biertoe met 14 tegen 7 stemmen besloten. Voor stemden de HH. Taets van Amerongen, Hubrecht, Luzac, Siegen beek, van Kaatboven, le Poole, Cock, van der Boon Mesch, Sikkel Groos, Huyser, Lisman, ten Sande, Kluit en de Voorzitter. Tegen: de HH. Ysselsteyn, Driessen, Gevers, Olivier, Krantz, de Moen en Leembruggen. Hierna wordt dit N°. met 20 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Hubrecht, aangenomen. Bij de behandeling van N°. 9, wordt op voorstel van liet lid van der Boon Mesch met algemeene stemmen goedgevondenhet 3°. der voorstellen van de Commissie, om zich met drang van redenen tot den Koning te wenden, met verzoek om terug te komen van de voordragt van de helling van 100 opcenten op het gedistilleerd, door alle de gemeenten, maar dit op 150 op centen te bepalenwordende daarbij tevens op voorstel van den Voorzitter goedgevondendat ook in deze de Commissie zich gelieve te belasten tot liet ontwerpen van het daartoe vereischte adres. Voorts in rondvraag gebragt zijnde of dit N°. overeenkomstig het voorstel met 10,000 zal worden verhoogd, wordt dit met 14 tegen 7 stemmen verworpen. Vóór stemden de leden le Poole, Cock, van den Boon Mesch, Sikkel Groos, Ilnyser, Lisman en ten Sande. Tegen de H. H. Ysselsteyn, Driessen, Gevers, Taets van Amerongen, Hu brecht, Luzae, Siegenbeek, van Kaathoven, Olivier, Krantz, de Moen, Kluit, Leembruggen en de Voorzitter. Het uur te ver verstreken zijnde, wordt de verdere behandeling verdaagd tot eene vergadering te houden op morgen den 23 dezer maand, des avonds ten 7 ure. Waarna de Vergadering is gesloten. Zitting van 23 December. Tegenwoordig de HH. van der Boon Mesch, Luzac, Krantz, Lisman, de Moen, var. Kaathoven, Olivier, LeembruggenDriessen. Taets van Ameron gen, ten Sande, Hubrecht, Sikkel Groos, Huyser, Kluit, Ysselsteyn, Cock, Gevers, van der Hoeven, Siegenbeek en de Voorzitter. Door ongesteldheid van den Burgemeester wordt bet Voorzitterschap door den Wethouder Stoffels waargenomen. Nadat de Voorzitter had medegedeeld dat de leden Bucaille, le Poole en du Rieu kennis hadden gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonenworden de notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter legt vervolgens over: 1°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op bet adres van J. K. de Tiegt c. s., tot het vrij gebruik van de Stadsgehoorzaal op den 12 Januarij eerstkomende. 2°. Een voordragt van de Commissie van Fabricage tot onderbandsche aanbesteding van het schoon houden der kolken en riolen aan H. Filippo, voor den tijd van een jaar. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Voorzitter stelt aan de orde van den dag: De begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor 1857, te beginnen met n°. 9 van de ontvangsten. Door het lid Lisman wordt voorgesteld dit nommer met 5000 te ver- hoogen, welk voorstel in rondvraag gebragt zijnde, met 11 tegen 10 stem men is aangenomen, en alzoo besloten, dit nommer tot 51000 uit le trekken. Vóór stemden de II. H. ten Sande, Hubrecht, Sikkel Groos, Huyser, Cock, Gevers, van der Boon Mesch, Luzac, Krantz, Lisman en van Kaathoven. Tegen, de II. II. Driessen, Taets van Amerongen, Kluit, Ysselsteyn, van der Hoeven, Siegenbeek, de Moen, Olivier, Leembruggen en de Voorzitter. De nommers 10 en 11 worden met algemeene stemmen aangenomen. Door het lid van der Boon Mesch voorgesteld zijnde, dat behandeld worde bet tweede gedeelte van het derde der voorstellen, dat besloten worde de verordening te herzien, wat aangaat het pnnt om het alcohol-gehalte ook in gemengde dranken te bepalen, wordt tot deze maatregel met algemeene stemmen besloten. Voorts in deliberatie gebragt zijnde bet 4e der voorstellendat de bande laren in het gedistilleerd wederom worden gesteld in bet genot van crediet voor de plaatselijke belasting, wordt dit met 17 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden ten Sande, van den Boon Mesch en Lisman, verworpen. Het 2e gedeelte van dit 4e punt, dat het geleide bij uitslag uit de bran derijen zonder billet vervalle, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het 5e punt, dat de gemeentelijke administratie, sedentaire en active dienst, wederom worde vereenigd even als vroeger, met die van bet rijk, door den Rijks-Controleur 2e afdeeling aan bel hoofd daarvan te plaatsen, wordt niet verder in behandeling gebragt, ten gevolge van de mededeeling van den Wethouder Olivier, dat Burgemeester en Wethouders hieromtrent werkzaam waren en zulks alleen r.og afhankelijk was van de instructien. Hierna wordt N°. 12 met algemeene stemmen aangenomen. Alsnu wordt in deliberatie gebragt bet lste der voorstellen, namelijk het beffen ecner belasting op de steenkolen, den turf en het brandhout. En is hiertoe met 13 tegen 8 stemmen besloten. Voor stemden de HH. Taets van Amerongen, ten Sande, Hubrecht, Sikkel Groos, Huyser, Kluit, Cock, Gevers, van der Hoeven, van der Boon Mesch, Luzac, Lisman en van Kaathoven. Tegen de HH. Driessen, Ysselsteyn, Siegenbeek, Krantz, de Moen. Olivier, Leembruggen en de Voorzitter. Het beffen dezer belasting aangenomen zijnde, wordt door den Voorzitter het daarvoor bij de voorstellen aangegeven cijfer in rondvraag gebragt en bij eene gelijke stemming besloten dit op 42025.uit te trekken. Bij de behandeling van N°. 13 wordt door het lid Lisman voorgesteld dit no/nmer met 100 te verhoogen, waartoe met algemeene stemmen is besloten. Bij N°. 14 wordt bet 2e. der voorstellen, namelijk bet beffen van een haven- en liggeld van vaartuigen en hoatvlotten, die de gemeen te-wateren zullen inkomen, of aldaar aanleggen en verblijven, in behandeling gebragt, doch met 14 tegen 7 stemmen verworpen. Voor deze belasting stemden de leden ten Sande, Huyser, Cock, Gevers, van der Boon MeschLisman en van Kaatboven. Tegen: de HH. Driessen, Taets van Amerongen, Hubrecht, Sikkel Groos, Kluit, Ysselsteyn, van der Hoeven, Siegenbeek, Luzac, Krantz, de Moen, Olivier, Leembruggen en de Voorzitter. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. Alsnu wordt door het lid Lisman voorgesteld, dit N°. tot ƒ1000.uit te trekken, als een gevolg van de concept-verandering omtrent bet liggeld van vaartuigendoor Burgemeester en Wethouders overgelegd. En is hiertoe met 14 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden Driessen YsselsteynLnzacde Moen, Olivier en Leembrnggen, besloten. Bij de behandeling van N°. 15 wordt door bet lid Gevers voorgesteld, een waag- en weegloon te beffen van eene galden per vat van 40 Ned. ponden

Leydse Courant | 1856 | | pagina 95