KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD X". 31. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van 22 December Ó856JY°. Ó5S.) Zitting van 19 December. Tegenwoordig de HH. van der Boon Mesch, Gevers, de Moen, Ysselsleyn, Lnzac, Driessen, ten Sande, van KaathovenLisman. Huyser, Krantz, le Poole, Cock, Siegenbcek, van der Hoeven en Stoffels. Voorzitter de Wethouder Stoffels bij ongesteldheid van den Burgemeester. De Voorzitter deelt mede dal de HH. Bucaille, du Rieu en Kluit kennis hebben gegeven verhinderd le zijn deze vergadering bij te wonenwaarna de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter legt over: 1°. Rapport van Burgemeester en AVethouders op bet adres van N. Vcr- boog, gewezen poortier aan de Mare-poort om schadeloosstelling. 2°. Rapport van de Commissie van Finantie op de suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving van Mren Regenten van bet R. C. Wees- en Oudeliedenhuis, dienst 1855. 3". Rapport van de Commissie van Finantie op de rekeningen van Regen ten van het Minnebuis over 1854 en 1855. Besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 4°. Eene voordragt omtrent het maxiranm van den onderstand voor 1857. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 5°. Voorstel van het raadslid de Moenom aan het Minnehuis eene som van ƒ1000.te verleenen tot noodzakelijke reparatiën aau dat gesticht in 1857. 6°. Aanvrage van Regenten van liet Minnebuis om de aangewezen som voor subsidie over 1857 met ƒ1000.te verhoogen. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad, terwijl besloten is in plaats van het lid de Moen een ander lid voor deze Commissie ad hoe te kiezen, na afhandeling van het 2de aan dc orde gestelde onderwerp. 7®. Een adres van C. Mussert, waarbij deze verzoekt een stukje gemeente grond in het gefalicde Bagijnhof ter bebouwing. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. 8". Adres van A. J. Koole, Koornmolenaar op de molen de A'alk, hou dende het verzoek om zijnen molen tot pelmolen en tevens tot meelfabriek te mogen inrigtenalsmede tot het erlangen van doorloopend crediet. 9°. Adres van C. Noest en A. van der Laaken, om de straat gelegen voor hunne timmermanswinkel te mogen bezetten. Besloten deze beide stukken ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. 10°. Nadere stukken van C. van der Tuuktot aandrang van zijn inge diend adres omtrent de belastingen. Besloten deze, benevens de vroeger door hem ingediende stukken te stellen in banden van Burgemeester en AVethouders ten fine van berigt en raad. De Voorzitter stelt aan de orde van den dag. 1°. De adressen van de officiren van de bezetting van Tuyll van Seroos- kerken c. s.en van J. G. Rollandet c. s.tegen het voorstel omtrent het plaat selijk belastingstelsel van de raadsleden du RieuKrantz en de Moenen waarbij wordt verzocht dat van de leden van der Boon MeschLisman en Huyser in nadere overweging te nemen. En nadat bij de deliberatiën hierover door het lid Cock het voorstel was gedaan, op nieuw in overweging te nemen, het voorstel omtrent het plaat selijk belastingstelsel gedaan door de leden van der Boon MeschLisman en Hnyser, is door den Voorzitter in rondvraag gebragt, om deze adressen voor kennisgeving aan te nemen, waartoe met algemeene stemmen besloten is. Voorts in rondvraag gebragt zijnde het door het lid Cock gedaan voorstel, met goedvinden van den voorsteller, geamendeerd door het lid Gevers, om dit op nieuw in overweging te nemen, bij de verdere behandeling der be grooting, is dit met 10 tegen 6 stemmen aangenomen. Voor hebben gestemd de H. 11. Cock, van der Hoeven, van der Boon Mesch, Gevers, Lnzac ter Sande, van Kaathoven, Lisman, Huyser en le Poole. Tegen: de UH. Siegenbeek, de Moen, Ysselsleyn, DriessenKrantz en de Voorzitter. 2°. De benoeming van leden voor de Commissie tot het teekenen en af geven van Certificaten voor de Nationale Militie. Nadat de leden van der Boon Mesch, Gevers en Ysselsleyn waren aange wezen om met den Voorzitter het bureau van stemopneming voor de benoe mingen in deze vergadering uit te maken, is men tot de stemming overge gaan en zijn bij 1G stembilletten overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de HH. Hubrecht 14, Ysselsleyn 13, Gevers 4 en le Poole ééne stemmen. Zoodat benoemd zijn de leden C. AV. Hubrecht en G. H. A'sselstryn. 3°. De benoeming van een lid voor de Commissie van Finantie om ter ver vanging van den Heer de Moen in die Commissie op te treden, ten einde het rapport oplcmaken over de sub n®. 5 en 6 op heden overgelegde stukken. En zijn bij 16 stembilletten overeenkomende met het getal aanwezige leden uitgebragt, op de IIH. Huyser 4, Driessen 4, le Poole 2, Gevers 2, Luzac, Siegenbeek, Olivier en du Rieu ieder één stemmen. deze eerste stemming niemand alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, is tot eene tweede vrije stemming overgegaan en hebben daarbij verkregen de 1111. Huyser 8, Driessen 6, Gevers en du Rieuieder een stemmen. Ook nu weder niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkre gen hebbende, is tot eene herstemming tusschen de beide leden die de meeste stemmen op zich vereenigd hadden, overgegaan, en blijkt dat hierbij zijn uitgebragt op de HH. Huyser 10 en Driessen 6 stemmen. AVeshalve benoemd is het lid II. C. Huyser. 4°. Voorwaarden omtrent eene te houden verkooping van hoornen, hakhout, brandhout, rommeling en andere voorwerpen, welke daartoe zullen W'orden aangeboden op onderscheidene plaatsen binnen en buiten deze gemeente. En zijn deze met algemeene stemmen vastgesteld. 5®. Adres van J. Rijk, aannemer van de Karnemelks- en kleine Haven- bruggen en zijne borgen P. van Hartrop en P. J. Coffrie, houdende het verzoek dat de boete hij art. 12 der algemeene voorwaarden van aanbeste ding bepaaldwegens het niet ten behoorlijken tijd opleveren van aange- nomenc werken op hen niet zal worden toegepast en het volle bedrag der aanncmingssom volgens de gestelde termijnen worden uitbetaald. Overeenkomstig de conclusie van het Commissie van Fabricage is met alge meene stemmen beslotenhet aangehaalde artikel van de algemeene voor waarden van aanbesteding in deze op de requestranten niet toe te passen. 6®. Adres van A. J. AVetrens cs.beoefenaren der toonkunst, uitmakende een deel van het Leydsch orchest, daarbij verzoekende dat hun onder de lei ding van eerstgenoemde eenmaal 's weeks tot het houden eener repetitie, zonder toelating van andere personen, het vrij gebruik van de kleine zaal of van een der kleinere lokalen bij de Gehoorzaal worde vergunden wel op zoodanigen avond dat hun daarzijn geene verhindering geve aan eenige corporatie of individu, die als dan tot het gebruik geregtigd is. Conform het rapport van Burgemeester en AVethouders is met 14 tegen 2 stemmenzijnde die van de leden Cock en le Poole besloten hun dit ver zoek toe te staan. 7®. A'oordragt van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, waarbij deze voorstellen aan den Claviger bij genoemde inrigting de gewone gratificatie van 60.over den jare 1856 te verleenen. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie is inet 15 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Cock, besloten aan den Claviger van het Stedelijk Gymnasium over deze jare eene gratificatie ad 60. te verleenen. 8". Adres van M. A. v. Pijpen, Concierge in dezer stadsgehoorzaal, houdende het verzoek om verhooging zijner jaarlijksche toelage van 200.voor schoonhouden oppassen en luchten der lokalen. En gelet op de rapporten van Burgemeester en AVethouders en de Commissie van Finantie, beiden strekkende om dit verzoek te wijzen van de hand. Zijn na deliberatie, de conclusie dezer rapporten in rondvraag gebragt en met 7 legen 9 stemmen verworpen. Voor stemden de leden van der Hoeven, de Moen, Ysselsleyn, Driessen, Lisman, Krantz en de Voorzitter. Tegen de leden Cock, Siegenbeek, van der Boon Mesch, Gevers, Luzac, ten Sande, van KaathovenHuyser en le Poole. Voorts is door het lid Gevers voorgesteld aan den adressant voor 1857 bij wijze van gratificatie eene verbooging zijner toelage ad 50.te verleenen. AVelk voorstel in rondvraag gebragt zijnde met 14 tegen 2 stemmen zijnde die van de leden Krantz en le Poole wordt aangenomen en dien over eenkomstig besloten. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering, 9°. Adres van AV. van der AVilkSchouwman aan het Galgewaterwaarbij deze eene geldelijke tegemoetkoming verzoekt voor door hem gepresteerd wor dende diensten. Overeenkomstig de rapporten van Burgemeeeter en AVethouders en de Com missie van Finantie, is met algemeene stemmen besloten dit verzoek niet in te willigen.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 93