HORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD SI0. 30. DER [Behoorende bij dc Leydsche Courant van ó5 December Ó856N°. d50.) -OOOOO 0 ©-OO-O-o- Zitting van 11 December. Tegenwoordig de H. H. de Moen, du Rieuvan den Boon Mesch, Krantz, Stoffels, Sikkel Groos, Leembruggen, van Kaathoven, Hnyser, ten Sande, Ysselsteyn, Ilubrecht, Kluit, Driessen, Lisman, Gevers, Siegenbeek, Luzac, Cock, le Poole, Olivier, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heer Bucaille kennis heeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, deelt de Burgemeester wijders mede 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 15 November dezes jaars, Prov. Blad N°. 130, houdende voorschriften ter uit voering van art. 25 der wet van 28 Junij 1854 (Staatsblad N°. 100), be treffende de bepaling van het maximum van onderstand. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 3 dezer maand N°. 30, waarbij wordt goedgekeurd het 3de Suppletoir kohier voor de plaatselijke directe belasting, dienst 1856. 3°. Rapport van een bezoek bij de armbakkerij op 25 November jl. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. Nader rapport van Burgemeester en Weihouders omtrent de verorde ningen op de heffing en invordering eener plaatselijke belasting voor het ge bruik van openbare gemeentewerken of bezittingen. 2°. Rapport van Burgemeester en Wethouders en de Com missiën van Finantie en Fahricage omtrent de plaatsing van een hulpgebouw op de Ruïne. 3°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het request van A. J. Wctrens c. s.tot het gratis gebruik maken van de Stads-Gehoorzaal. 4°. Rapport van de Commissie van Finantie omtrent de rekening van Diakenen der Nederduitseh Hervormde Gemeente, over 1855. 5°. Rapport van de Commissie van Fabricage op hel adres van J. Rijk en zijne borgen, omtrent door hen beloopen boeten, ten gevolge van te laat opgeleverde aannerningsvverken. 6°. Een rapport van Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizenop de adressen van Dr. W. M. S. Junius en den Chi rurgijn M. J. Schretlcnom continuatie in hunne betrekking van Genees- en Heelmeester in Stads Ziekenzaal. 7°. Adres van G. J. Rollandet c. s., houdende het verzoek tot het ver werpen van het voorstel gedaan door de Raadsleden Mr. P. du Rieu Jr. c.s., en het in nader overweging nemen van het voorstel van de leden van der Jioon Mesch, Lisman en Huyser, doch in elk geval geen hoofdelijken omslag- in te voeren, dan zoo gering mogelijk bij volstrekte noodzakelijkheid, tot suppletie van andere belastingen. 8°. Een adres van C. van der Tuuk, daarbij overleggende een belasting stelsel, en deze vergadering verzoekende al haren invloed te bezigen om de landsregering uit le noodigen dit stelsel in werking te brengen, ten einde zoo doende de gemeenten in staat te stellen de gemeentewet ten uitvoer te kunnen leggen. En is besloten al deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 9°. Bezwaarschrift van II. C. L. Sanders tegen zijnen aanslag in de plaat selijke directe belasting. Besloten hierop over le gaan tot de orde van den dag en inmiddels dit stuk ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 10°. Adres van J. K. de Regt, L. van Nifterik Hz., P. Soinerwil en A Holtz, als bestuurders der Typographische vereeniging Lourens Jansz. Cosier, waarbij deze verzoeken om het gratis gebruik van de Stads gehoor zaal op der» 12 Januarij aanslaande. 11°. Adres van C. van der Zaalom het gebruik van een gedeelte van de straat voor zijne woning, tot het plaatsen van goederen. Besloten deze beide verzoekschriften te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 12°. Staten van af- en overschrijving van MreQ Regenten der R. C. Ar men en Weezen op de begrooling van 1855. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. Nadat de Raad gedurende eenigen tijd in eene gesloten vergadering was vervolgd, is deze weder met opene deuren voortgezet, wanneer de Burgemees ter in behandeling brengt: 1°. De goed- of afkeuring van den verkoop der heerlijkheid Leyderdorp c. a. Gelet op het rapport van de Commission van Finantie en Fabricage, strek kende om de goedkeuring niet aan dezen verkoop te hechten, en tevens de bestaande voorwaarden van verpachting vast te stellenten einde daarop eene nieuwe openbare verpachting te doen. Bij het wisselen van considcratiën hierover is door het lid Sikkel Groos voorgesteld de beide deelen van deze conclusie le splitsen, en nadat het eerste gedeelte in rondvraag zal zijn gebragt en bijaldien dit mogt worden aangeno men, alsdan in rondvraag le brengen, de heerlijkheid Leyderdorp c. a. op nieuw in openbare veiling te brengen. Het eerste gedeelte van de conclusie van het rapport in rondvraag gebragt zijnde, is dit met 21 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Olivier en de Voorzitter, aangenomen, en is alzoo besloten de goedkeuring niet aan dezen verkoop te hechten. Hierop het voorstel van het lid Sikkel Groosom gezegde heerlijkheid op nieuw in openbare veiling te brengen, in rondvraag gebragt zijnde, wordt dit met 14 tegen 9 stemmen verworpen. Vóór stemden de leden Siegenbeek, Olivier, van der Hoeven, du Rieu, Stoffels, Sikkel Groos, Leembruggen, Huyser en de Voorzitter. Tegen de leden ten Sande, Ysselsteyn, Ilubrecht, Kluit, Driessen, Lis man, Gevers, Luzac, Cock, 1e Poole, de Moen, van der Boon Mesch, Krantz en van Kaathoven. Hierna is het tweede gedeelte van de conclusie van het rapport, met eene bijvoeging door het lid de Moen voorgesteld, dat deze verpachting aan dc nadere goedkeuring van den Raad zal zijn onderworpen, met 21 tegen 2 stemmen, zijnde die van het lid Siegenbeek en den Voorzitter, aangenomen. 2°. De begrootingen van de navolgende Godshuizen en Armbesturen voor den jare 1857. Gelet op de conclusion van dc rapporten van de Commissie van Finantie, is na deliberatie: a. de gevraagde goedkeuring geweigerdop die van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis met 17 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Kluit, Stoffels, Sikkel Groos, van Kaathoven en Huyser. hebbende het lid Ysselsteyn als Regent dezer administratie, zich buiten stemming gehouden. h. Met algemeene stemmen goedgekeurddie van het Evangel. Lulhersch. Wees- en Oudeliedenhuis, terwijl tevens het daartoe betrekkelijke Raads besluit is vastgesteld. c. Met 13 tegen 10 stemmen de goedkeuring geweigerd op die van het Minnehuis. Tegen deze goedkeuring stemden de HII. ten Sande, Driesen, Lisman, Gevers, Siegenbeek, Luzac, Olivier, van der Hoeven, de Moen, du Rieu, Krantz, Leembruggen en de Voorzitter. Voor de goedkeuring, de leden Ysselsteyn, Huyser, Kluit, Cock, le Poole, van der Boon Mesch, Stoffels, Sikkel Groos, van Kaathoven cn Huyser. d. Met algemeene stemmen goedgekeurd die van Diakenen der Nederduitseh Hervormde Gemeente, waarbij tevens het daartoe betrekkelijke Raads besluit is vastgesteld. e. De gevraagde goedkeuring geweigerd op die van de R. C. Armen met 22 stemmen, hebbende het lid Ysselsteyn als Regent dezer administra tie zich buiten stemming gehouden. en g. Met algemeene stemmen goedgekeurd die voor de Oud-Catholijkc Armen en voor de Israëlitische Armen, waarbij tevens de daartoe betrekkelijke Raadsbesluiten zijn vastgesteld. 3°. Het voorstel omtrent het plaatselijk belastingstelsel van de Raadsleden Mr. P. du Rieu Jr.B. F. Krantz en J. B. de Moen. De overwegingen van dit voorstel tot 4 uren voortgezet zijnde, en daar alle leden niet in de gelegenheid geweest waren om hun gevoelen te doen kennen, wordt conform het voorstel van den Burgemeester, met algemeene stemmen beslotende verdere deliberalien hierover voor het oogenblik te sta ken en in eene vergadering op heden avond ten 7 ure te houdenvoort te zetten. Waarna dc vergadering is gesloten. Avondzitting. Ten 7 ure de vergadering voortgezet zijnde, wordt na uitvoerige delibe ration het voorstel in rondvraag gebragt en met 16 tegen 7 stemmen ver worpen. Voor stemden de leden Driessen, Siegenbeek, Olivier, de Moen, du Rieu, Krantz en Leembruggen. Tegen de leden ten Sande, Ysselsteyn, Ilubrecht, Kluit, Lisman, Gevers, Luzac, Cock, le Poole, van der Hoeven, van der Boon Mesch, Stoffels, Sikkel Groos, van Kaalhovcu, Huyser en de Voorzitter. Eindelijk stelt het lid Sikkel Groos voor, de ingekomen adressen tegen dit laatste voorstel, en om dat van de leden van der Boon Mesch, Lisman cn Huyser, in nadere overweging te nemen, ten spoedigste in behandeling te brengenen is hiertoe met algemeene stemmen besloten. Waarna de vergadering is gesloten. Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 91