KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD 1°. 29. DER {Behoevende hij de Leydsche Courant van 8 December Ó856lf°. ó47.) Zitting van 1 December. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Sikkel Groos, LeembruggenYsselsteyn, Krantz, Huyser, Hubrecht, ten Sande, Driessen, Kluit, Gevers, Lisman, de Moen, dn Rien, Bncaille, van der Hoeven, Luzac, Olivier, Siegenbeek, Cock en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over 1°. Een adres van Johanna Felix, houdende bezwaren tegen haren aanslag in de plaatselijke directe belasting voor 1856. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en dit stuk ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Een adres van den Heer van Tuyll van Serooskerke c. s., Officieren in bezetting alhier, daarbij verzoekende dat elk stelsel van hoofdclijken omslag door deze vergadering worde geweerd en dat het verworpen voorstel van de Heeren van der Boon Mesch, Lisman en Huyser op nieuw in overwe ging worde genomen. Besloten dit ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 3°. Het rapport van de Commissie ad hoe, omtrent het voorstel tol een nieuw plaatselijk belastingstelsel van de leden P. du Kieu Jr.B. F. Krantz en J. B. de Moen. Besloten dit ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggenen tevens, op voorstel van het lid Sikkel Groos, ondersteund door het lid Leem bruggen, dit rapport, henevens het voorstel zelf, behalve voor de leden de zer vergadering ook voor het publiek verkrijgbaar te stellen. 4°. Adressen van Dr. W. M. S. Junius en M. J. Sehrctlen, Genees- en Heelkundigen in het Caecilia Gasthuis alhier, houdende verzoek om continua tie in deze hnnne betrekking. Besloten deze adressen te stellen in handen van Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag De begrooling van inkomsten en uitgaven voor deze Gemeente voor de dienst van 1857. En nadat door den Burgemeester in rondvraag gebragt is, of de leden ook algemeene considcratiën hadden mede te deelen, wordt de behandeling dezer begrooting met de uitgaven geopend. Achtereenvolgens worden hiervan de artt. 43 tot en met 85 met alge meene stemmen aangenomen, de artt. 86 tot 90 met 20 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Cock, en de overige tot en inet 100, met algemeene stemmen. Art. 101 met 14 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden Sikkel Groos, Ysselsteyn, Hubrecht, Lisman, du Ilieu en Cock, hebbende het lid Leem bruggen zich buiten stemming gehouden, en de artt. 102105 met alge meene stemmen. Nadat het lid Gevers de vergadering had verlatenwerden mede met algemeene stemmen aangenomen de artt. 106112: terwijl de behandeling van art. 113 wordt uitgesteld tot de behandeling der begrooling van de gesubsidieerde Godshuizen. Art. 114 met algemeene stemmentijdens welke deliberation het lid van der Hoeven de vergadering verlaat. Art. 115 met 14 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Bueaille, heb bende de leden Leembruggen, Krantz, de Moen en Stoffels zich buiten stemming gehouden, en art. 116 met algemeene stemmen. Ten gevolge van het te ver gevorderde uur, is besloten de verdere behan deling uit te stellen tot eene volgende vergadering, te houden op morgen Vrijdag den 5 dezer maand, 's namiddags ten 2 ure, in welke eerst zal worden beslist over de al of niet goedkeuring van den verkoop der heerlijk heid Leyderdorp c. a. Waarna de vergadering is gesloten- Zitting van 5 December. Tegenwoordig de HII. van der Boon Mesch, de Moen, Sikkel Groos, Stof fels, Kluit, Ysselsteyn, Huyser, ten Sande, Gevers, Bueaille, Olivier, Leemhruggen, Lisman, Siegenbeek, Krantz, Driessen, du Rieuvan der Hoeven en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. Nadat de vergadering eene wijle tijds met geslotene deuren was voortgezet en weder in het openbaar werd vervolgd, is door den Burgemeester aan de orde van den dag gesteld 1°. De goedkeuring van den verkoop der Heerlijkheid Leyderdorp c. a. En is door den Burgemeester medegedeeld, dat de verkoop dezer bezitting in 2 percelen bad plaats gehad, namelijk 1°. de Heerlijkheid met de Tienden en den Munnikenboomgaard2°. het Veer of de Brug met het daarbij behoo- rende Huis, onder den last van het onderhoud van de straat ter wederzijden tot aan de Ilooge en Lage Rijndijken; dat bij opbod deze beide percelen op den 28 der vorige maand zijn gebragt: n°. 1 op ƒ975: en n°. 2 op ƒ2000, dat de afslag op heden is gehouden; zijnde n°. 1, gemijnd op 1025, door Dirk van Wijk, afslager alhier, en n°. 2 op 2200, door Arnoldus van der Burg, bouwman onder Hazcrswoude, wanneer later de beide percelen bij combinatie zijn gemijnd op de som van f 5225, door Frans Filippo, bouwman onder Leyderdorp. Hierover de deliberatien geopend zijnde, is door het lid van der Hoeven voorgesteld, dal alvorens hieromtrent te besluiten de vergadering door de Commission van Fabricage en Finantie mogt worden voorgelicht. Waartoe met algemeene stemmen is besloten. 2™. De begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor 1357, te beginnen met art. 117. Achtereenvolgens is dit nommer, gelijk mede die tot en met 132, met algemeene stemmen aangenomen; terwijl bij art. 121 tevens is goedgekeurd de begrooling van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 1857, waar bij de HH. Leembruggen, Krantz en du Rieu als leden dier Kamer, zich buiten stemming hebben gehouden. Vervolgens als tot de begrooting behoorende 3°. De begrooting van het II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis voor 1857. Conform de conclusie van het rapport van de Commissie van Finantie is met 13 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden van der Boon Mesch, Sikkel Groos, Stoffels, Kluit en Ysselsteyn, hebbende het lid Huyser als Regent dezer administratie, zich buiten stemming gehouden, besloten op deze begrooting de gevraagde goedkeuring te weigeren. Ten gevolge van het te ver verstreken uur is de verdere behandeling van de gemeentebegrooting lol nader uitgesteld. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leydcn ter Boekdrukkerij van J. G. L t LAL'.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 89