-=^ Si R T I IS S L A e ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER JSehoorende bij de Leydsche Courant van. ó7 November Ó8.56iP. Ó38.) -ooo&oOc-ecoo- Sitting van 13 SJovcmhcr. Tegenwoordig de IIII. ran der Boon Mesch, Krantz, Stoffels, de Moen, le Poole, Lisman, Ysselsleynda Riea, van Kaatlioven, Iluyser, ten Sandc, Driessen, Ilubrecbt, Sicgenbeck, van der Hoeven, Luzac, Leembruggen, Ge vers, Bucaille, Cock cn de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de 1111. Olivier en Kluit kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, waarna de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over: 1°. Een procesverbaal van het opnemen der kas en boeken van den ge meente ontvanger op den 3 dezer maand. Aangenomen voor kennisgeving cn besloten dit inmiddels gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Rapporten van de Commissie van Finantie, op: bet adres van IV. van der M ilkschouwman aan bet galgewatcr, om eene geldelijke toelage. I. bet adres van II. A. van Pijpen, Concierge in de Stads-Gehoorzaaltot verbooging zijner toelage voor schoonhouden en schoonmaakgoed voor die localen. e. de voordragt van Curatoren van bet Stedelijk Gymnasium tot het verleencn der gewone gratificatie aan den Claviger A. A. van Werk hoven. d. de volgende begrootingen voor 1857, als van: 1°. bet H. G. of Armen Wees- en Kinderbuis, 2°. het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis, 3°. het Minnehuis, 4°. de R. C. Armen, 50. Vrouwen Kraam moeders. e. de volgende rekeningen over 1855, als van: 1°. Mren Regenten der Armbakkerij, 20. bet Israëlitisch Armbestuur, 3°. de Plaatselijke Schoolcommissie, 4°. IIren Regenten van het II. G. of Armen Wees- en Kinderbuis. de voordragt van de plaatselijke schoolcommissie tot besparing op de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs. 3°. Aanbevelingslijst tot benoeming van een lid voor de Plaatselijke School commissie. 4°. Aanvragen om tot stadsaanplakker te worden benoemd, van: a. Regenten van het H. G. of Armen Wees- cn Kinderhuis, b. J. Pont, met rapport van Burgemeester en Wethouders. 5°. Rapport van Burgemeester en Weihouders oj) bet adres van A. Slok- buyzen c. s. ter wegneming van ongerief voor de ingezetenen aan den Nieuwen Rijn bij de Karnemelksbrng wonende. Besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6°. Rapport van de Commissie over het belastingstelsel. Besloten dit te stellen in banden van de Commissie van Finantie ten fine van berigt cn raaden inmiddels te doen drukken ten einde aan de leden te worden toegezonden. 7°. Staat van begroolir.g van 1857 van Regenten van bet Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis. 8°. Rapporten van de Kamer van Koophandel en Fabrieken op de verordeningen tot beffing en invordering van liggeld van vaar tuigen. h. de verordeningen tot heffing cn invordering van weegloon aan de Waag. En is besloten deze stukken ten fine van berigt en raad te stellen in ban den van de Commissie van Finantie en bet laatste nommer tevens in die van Burgemeester en Wethouders lot gelijk einde. 9°. Adressen van D. J. Barnsteyn, tol bet bouwen op gemeentegrond. h. A. J. Wetrcns c. s., tot bet vrij gebruik van de Stads Gehoorzaal. 10. Adressen ten gevolge der politie-verordening, als van: ff. Susanna Bonte en Mietje Sieracb polten verkoopsters tot bet voor staan met hunne waren op wagens in de Janvossenstecg. li. C. E. Iloubolt, Schilder alhier, om tot uitoefening van zijn bedrijf een gedeelte der kleine slraatstcenen le mogen bezetten. c. D. Veilbrief, Fabriekant in saaijetten garens, tot het plaatsen van paarden en stokken op den grond gelegen voor zijn fabriekgebouw Wijk VIII, NO. 73G738, ten einde daarop die goederen te kun nen droogen. d. C. Verhaar Wed. A. van der Maal, turfverkoopster alhier, tot bet leggen van een vaartuig in den Nieuwen Rijn voor rle Beschuitsteeg. Besloten deze stukken te stellen in banden van Burgemeester en Wethou ders ten fine van berigt cn raad. 11°. Adres van G. J. Rollandct c. s., houdende kennisgeving van hunne verdere bemoeijingen in zake bet belastingstelsel. En is dit aangenomen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer nedergelegd. 12°. Adressen, houdende bezwaren tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting, als van: ff. A. A. Bocrma, h. II. N. Brouwer, c. II. Dickhooff, d. N. de Graaf, e. N. van der Kamp, J. van der Maas, huisvrouw van W. Batteljee, g. Ma. Pa. van Starkcnburg. Is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en deze adressen ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen. 13°. Adres van J. Rijk en zijne beide borgen, houdende verzoek om de boete, bij de algemcene voorwaarden voor aangenomen werken bepaald, op ben niet toe te passen, ter zake van de te late oplevering der Karnemelks- en Ilavenbruggen. Gesteld in banden van de Commissie van Fabricage ten fine vau berigt en raad. Op voorstel van liet lid Krantz, is met algemcene stemmen besloten, ter behandeling bij de commissie van finantie van n°. G der overgelegde stuk ken tot tijdelijk lid dier commissie, ter vervanging van bet lid Lisman, die deel beeft uitgemaakt van de commissie die dat stuk heeft ontworpen, een ander lid dezer vergadering te benoemen, welke benoeming zal plaats hebben na de behandeling van het op beden het eerst aan de orde van den dag gestelde stuk. De Burgemeester brengt vervolgens in behandeling 1°. liet 3de suppletoir kohier van de plaatselijke directe belasting voor 185G. En is dit met 14 tegen 7 stemmen vastgesteld bij bet raadsbesluit te dezer zake genomen. Voor hebben gestemd de leden du Rien, Iluyser, Driessen, Ilubrecbt, Siegenbeek, van der Hoeven, Luzac, Leembruggen, Gevers, Bucaille, Krantz, Stoffels, de Moen en de Voorzitter. Tegen de leden van Kaatlioven, ten Sande, Cock, van der Boon Mesch, le PooleLisman en Ysselsteyn. 2". De benoeming van een tijdelijk lid van de Commissie van Finantie ad boe, ter vervanging van het lid Lisman. Nadat de IIII. l'sselsteyn, van der Hoeven en Cock waren aangewezen om met den Burgemeester bet bureau van stemopneming voor de benoemingen in deze vergadering uit te maken, zijn bij 2t stembillotten overeenkomende met bet getal aanwezige leden, nitgebragt op de HH. du Rieu 10, le Poole 5, Cock, Luzac, Leembruggen, Ilubrecbt en Driessen ieder eene stemmen, ter wijl een billet blanco was gelaten. Niemand alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, is men tot eene tweede vrije stemming overgegaan, cn blijkt het dat bij een getal van 21 stembillelten bierbij verkregen, de 1111. du Rieu 12, le Poole 6, Luzac, Leembruggen en llubreeht ieder céne stemmen. Zoodat benoemd is de Heer Paul du Rieu Junior. 3°. De benoeming van eenen Stads Doctor. Ten gevolge van eene door bet lid Krantz geopperde aanmerking, in boe verre bij als aanverwant van eenen der sollicitanten zoude kunnen medestem men, in rondvraag geliragt zijnde of hier geenc geheel vrije stemming be hoorde plaats te hebbenzonder gehouden te zijn zich alleen tot diegenen te bepalen, die verzocht hebben bij deze benoeming in aanmerking le komen is hierop toestemmend met 20 tegen 1 stemmenzijnde die van bet lid de Moen, besloten. Alzoo tot de stemming overgegaan zijnde, blijkt bet bij 21 stcmbillettcn overeenkomende met bet getal aanwezige ledendat zijn uilgebragt ou de Drn J. C. Kist 10, 11. Luhrman 5, J. L. van Praag 3 en J. van Kaathovcn ééne stemmenterwijl 2 billellen blanco waren gelaten. En is alzoo tot Stadsdoctor benoemd Dr. Jan Chrisliaan Kist en zulks zon der tractement onder verzekering, dat hij met inachtneming van de bepalingen op Stadsgeneesbeeren toepasselijk, bij eene volgende vacature, bij overlijden of bedanken van eenen Stadsdoctor, de bezoldiging zal genieten van drie honderd en vijftig gulden 's jaars. 4°. De voordragt van Burgemeester en "Wethouderswaarbij op grond van daaromtrent gedaan onderzoeknaar aanleiding van art. 41 der wet op de Schutterij van den 11 April 1827 (Staatsblad n°. 17), wordt voorge dragen om van de voor dit jaar op de schultersrol voorkomende dienstplig-

Leydse Courant | 1856 | | pagina 85