KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. BIJBLAD 1!°. 36. DER Belioorende bij de Leydsche Courant van 3 J)"ovember 3856iF°. 332.) -oooOO 0 C-C ©o* Zitting Tan 30 October. Tegenwoordig de HH. Sikkel Groos, Taels van Amerongen van Kaalhoven, Ysselsteyn, Krantz, Bucaille, van der Boon Mesch, ten Sande, Hubrecht, Olivier, da Rieu, de Moen, Siegenbeek, Driessen, Huyser, Cock, Kluit, van der Hoeven, Lisman, le Poole, Luzac, Stoffels en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heer Gevers kennis heeft gegeven ver hinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, waarna de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt vervolgens mede 1°. Een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland van den 7 dezer maand n°. 14 (Prov. bl. n°. 114), houdende mededeeling aan de gemeente besturen van eene beslissing des Konings, ten opzigte van het vragen van voorafgaande vergunning aan den Burgemeester, door koffijbuishouders, lap pers enz. lot het geven van muziek of danspartijen. 2°. Drie dispositien van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, als: a. van den 14 October dezes jaars G. S. n°. 17, waarbij wordt goedge keurd het 2de suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1856. b. van den 15 October jl. G. S. n°. 29, houdende berigt van de ont vangst van een afschrift der algemeene politieverordening vastgesteld den 9 bevorens. c. van gelijke dagleekening G. S. n°. 30, waarbij het raadsbesluit van den 9 dezer wordt goedgekeurd, tot den afkoop van het onderhoud van het daarbij bedoeld bruggentje in het Utrechlsche jaagpadvoor den prijs van 100. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. De rekening van Mren Regenten van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis over den jare 1855. 2°. Begrootingen voor 1857, van a. Mren Regenten van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. b. Mren Regenten van het R. C. Wees- en Oudeliedcnhuis. c. Bestuurders van het Minnehuis. d. Mren Regenten der R. C. Armen. 3°. Voorstel van de plaatselijke schoolcommissie, tot besparing ten opzigte van het lager schoolwezen. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ter fine van berigt cn raad. 4°. Een adres van P. van den Broek, Metselaar alhier, houdende het ver zoek om het gebruik van een gedeelte gemeentegrond. 5°. Een adres van Jonas Kasteden, Uitdrager alhier, waarbij deze verzoekt het gebruik van een gedeelte der straat voor zijn huis, staande en gelegen op het Levendaal, Wijk 111. n°. 566. 6°. Een adres van J. Sehellema en H. Zaalberg, daarbij terugkomende op hun adres omtrent een hulpgebouw ter feestviering van het 25-jarig bestaan van het muziekgezelschap Sempre Crescendo. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 7°. Een adres van Pastoor II. Tomas, houdende bezwaren tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting. 8°. Een adres van C. Jt Hooftwaarbij deze ontheffing1 verzoekt van de betaling der plaatselijke directe belasting. Op voorstel van de leden Aan der Boon Mesch en van Kaathoven is besloten deze en andere daartoe betrekke lijke adressen, in eene vroegere vergadering overgelegd, ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 9°. Een adres van P. Lagerenberg, Melkverkooper alhier, houdende ver zoek om vrijstelling van betaling voor de kleeding bij de Schutterij. Besloten dit adres aan te houden om nader te behandelen met de hiertoe betrekkelijke voorstellen. 10°. Een adres van Vrouwe van den Bosch Weduwe Dr. F. Dozij, waarbij deze vrijstelling verzoekt van de betaling van het minerval op het Stedelijk Gymnasium, voor haren Zoon Guallherus. Gesteld in handen van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium en van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 11°. Rapport van Commissarissen van dezer Stadsbank van Leening op het verzoek van Bestuurders van het Minnebuis tot een voorschot van 2000. 12°. Adres van G. J. Tiollandet c. s. omtrent hel plaatselijk belastingstelsel. 13°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het voorstel van het Raadslid van der Boon Mesch en op boven bedoeld adres. Besloten deze stukken ter visie van de leden in de leeskamer neder le leggen. 14°. Een adres van A. Verhoog en Zoon, waarbij deze vergunning ver zoeken tot het beleggen van een gedeelte der straat op het Lcvcndaaltot het houden eener verkooping van afbraak. Vermits tegen dit verzoek geene bedenkingen bestaanwordt door den Burgemeester voorgesteld hiertoe toestemming te verleeoen, hetwelk met al gemeene stemmen wordt goedgekeurd. De Burgemeester brengt in behandeling: De begrooting van inkomsten en uitgaven voor de gemeente, voor den jare 1857, daarbij voorstellende met de uitgaven eenen aanvang te maken en voorts bij de behandeling van n°. 5 en 6tevens in overweging le nemen het voorstel van het raadslid van der Boon Mesch met het daartoe betrek kelijk rapport van Burgemeester en AVethouders. En door het lid van der Eoon Mesch hierop als amendement voorgesteld zijnde, dat eerst behandeld worde het adres van G. J. Rollandet c. s.voorts het door hem gedaan voorstel en daarna de begrooting Wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten. Vervolgens stelt het lid van Kaathoven voor in eene volgende vergadering te behandelen wat nu aan de orde van den dag wordt voorgesteld welk voorstel met 14 tegen 9 stemmen wordt verworpen. Voor hebben gestemd de HH. Siegenbeek, Cock, le Poole, Sikkel Groos, Tacts van Amerongenvan Kaathovenvan der Boon Meschten Sande cn Hubrecht. Tegen de HII. Driessen, Huyser, Kluit, van der Hoeven, Lisman, Luzac, Stoffels, Ysselsteyn, Krantz, Bucaille, Olivier, du Fiieu, de Moen cn de Voorzitter. Hierop in deliberatie gebragt zijnde het adres van G. J. Rollandet c. s. waarbij deze verzoeken 1°. voor dit jaar te herstellen de kohieren der om slagen van het nacht-, brand- en klapwakers- en lantaarn- en brandspuiten- geld; 2°. het ontbrekende te vinden door eene vrijwillige leening, aflosbaar in tien jaren uit de percentsgewijze verhooging der aanslagen over dat tijd vak; 3°. om, zoo noodig uit naam van alle adressanten, bij de Ilooge Landsregering ernstige en afdoende pogingen in het werk te stellen, ten einde te bewerken, dat onze stad moge verschoond worden, van den door adressanten zoo zeer afgekeurden hoofdelijken omslag, en alzoo de gemeente wet op die punten worde gewijzigd of voor de gemeente Leyden eene excep tionele wet tot stand kome, waardoor de vroegere belasting, waarvan lang durige gewoonte het drukkende had weggenomenop nieuw worde ingevoerd en 4°.in overweging te nemen of er geene inkomsten zouden kunnen gevonden worden, onder anderen door schepen en schuiten, welke in en uilvarenaan kaai-geld en voer- en rijtuigenwelke binnenkomen of uitrij den, aan hoef- of straatgeld te onderwerpen. En is na ample deliberatiengedurende welke het lid van Kaathoven de vergadering verlaat, de conclusie van liet rapport van Burgemeester en Wet houders in rondvraag gebragt en met 16 tegen 6 stemmen aangenomen, en mitsdien besloten het verzoek der adressanten te wijzen van de hand. Voor de conclusie van het rapport hebben gestemd de HII. Siegenbeek, Driessen, Huyser, Kluit, van der Hoeven, Luzac, Stoffels, Taets van Ame rongen, Ysselsteyn, Krantz, Bucaille, Hubrecht, Olivier, du Rieu, de Moen en de Voorzitter. Tegen de HII. Cock, Lisman, Ie Poole, Sikkel Groos, van der Boon Mesch en ten Sande. Ilct uur te ver verstreken zijnde wordt de verdere behandeling uitgesteld tot eene vergadering le houden heden avond ten 7 ure. Avondzitiing Tan BO October. Tegenwoordig de 1IH. van der Boon Mesch, de Moen, Taels van Ameron gen, ten Sande, Stoffels, van Kaathoven, Sikkel Groos, Ysselsteyn, van der Hoeven, Bucaille, Krantz, Olivier, du RieuSiegenbeek, Hubrecht, Driessen, Kluit, Lisman, le Poole, Cock, Luzac, Huyser en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de leden Gevers en Leembruggen kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, waarna de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester brengt in behandeling overeenkomstig het besluit in de vergadering heden morgen genomen, het door het lid van der Boon Mesch overgelegd voorstel, in de vergadering van den 2 dezer maand, daartoe strek kende, dat reeds voor het jaar 1857 een ander en heter belastingstelsel ge volgd worde, en dit woide vastgesteld vóór de behandeling der begrooting voor het volgende jaar. En heeft na deliberatie de voorsteller zich op verzoek van onderscheidene leden geneigd verklaardhel door hem gedaan voorstel te wijzigen en het dus te stellen, dat reeds voor het jaar 1857 eene andere en betere belasting dan de bestaande hoofdelijke omslag gevolgd worde. Dit voorstel is na verdere overwegingen met 17 tegen 6 stemmen aan genomen. Yoor hebben gestemd de HH. Sikkel Groos, Ysselsteyn, van der Hoeven, Bucaille, Siegenbeek, Hubrecht, Kluit, Lisman, le Poole, Cock, Lnzac, Huyser, van der Boon Mesch, dc Moen, Taets van Amerongen, ten Sande cn van Kaathoven. Tegen de 1111. Krantz, Olivier, du Rieu, Driessen, Stoffels en de Voorzitter. Hierna door het lid Krantz voorgesteld zijndedat er eene Commissie worde benoemdom de noodige voorstellen te doen ter uitvoering van het besluit heden genomen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Tot de benoeming dezer Commissie alzoo overgaande, worden de leden van der Boon Mesch, Ysselsteyn en Bucaille aangewezen om met den Bur gemeester het bureau van stemopneming uit te maken en blijkt het bij een getal van 23 stembilletten, overeenkomende met dat der aanwezige leden, dat zijn uitgebragt op de HII. van der Boon Mensch 19, Cock 13, Oli vier 5, Sikkel Groos 5, Lisman 5, van der Hoeven 4, Huyser 4, le Poole 3, van Stirum 3, van Kaalhoven 2, de Moen 2, Krantz 2, Ysselsteyn en Kluit ieder eene stemmen. De leden van der Boon Mesch en Cock alzoo benoemd zijnde, terwijl voor het derde lid dezer Commissie bij liet staken der stemmen, tusschen de leden Olivier, Sikkel Groos en Lisman, tot eene tweede vrije stemming moet wor den overgegaan, heeft echter het lid Cock voor deze benoeming bedankt en verzocht daarvan te worden verschoond, waardoor tot eene vrije stemming van 2 leden dezer Commissie wordt overgegaan, en blijkt het bij 23 stembil letten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, dat hierbij verkregen de HH. Lisman 12, Huyser 7, Olivier 5, van der Hoeven 4, Sikkel Groos 4, Krantz 3, Cock, le Poole en van Stirum ieder 2, cn ten Sande, van Kaat hoven, Taets van Amerongen, de Moen cn Hubrecht ieder ééne stemmen. Weshalve benoemd zijn de HII. Lisman en Huyser. Zoodat deze Commissie zal bestaan uit de leden van der Boon Mesch, Lisman en Huyser. Eindelijk door den Bargemeester voorgesteld zijnde met de behandeling der begrooting voort te gaan, wordt met 13 tegen 10 stemmen, tot het uitstel hiervan besloten. Yoor de voortzetting hebben gestemd de leden Sikkel Groos, du Rieu, Lisman, le Poole, Luzac, Huyser, van der Boon Mesch, de Moen, ten Sande en Stoffels. Tegen de leden Ysselsteyn, van der Hoeven, Bucaille, Krantz, Olivier, Siegenbeek, Ilubrccbt, Driessen, Kluit, Cock, Taets van Amerongen, van Kaathoven en de Voorzitter. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J, G. LV LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 83