KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD ST®. 35. DER {Behoorende bij de Leydsche Courant van 20 October Ó856JY°. d26.) Zitting van 16 October. Tegenwoordig de H. II. Sikkel Groos, Leembruggen, Ysselsteyn, Stoffels Iluyser, Lisman, Driessen, Hubrecbt, Iiucailleten Sande, du Rieu, Kluit, van KaalhovenSiegenbeek, Luzac, de Moen, le Poole, Gevers, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Meer Olivier kennis heeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, wordt door den Burgemeester overgelegd 1». De rekening van Mrcn Regenten der Armbakkerij over 1855. Gesteld in banden van de Commissie van Finantie ter fine van berigt en raad. 2°. Rapporten van de Commissie van Finantie op de begrootingen over 1857 van Diakenen van liet Nederduitsch Hervormd Armbestuur. h. liet Armbestuur der Oud-Catholijke gemeente. c. Het Israëlitisch Armbestuur. d. Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leproos buizen in verband met de Stads-Apotheek. 3». Adressen om tot Stadsdoctor te worden benoemdals van a. Dr. J. C. Kist. h. D1'. II. Luhrmann. c. Dr. J. L. van Praag. Besloten deze stukken ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen. 4°. Adres van M. A. van Pijpen, houdende het verzoek om verhooging zijner toelage, voor aankoop van schoonmaakgoed en het reinigen en schoon houden der lokalen van dezer Stads-Gehoorzaal. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. De Burgemeester deelt mede: dat door C. van der Tuuk, tot Zaturdag aanstaande ter inzage van de leden is overgelegd, een door hem intedienen adres aan Gedeputeerde Staten, houdende zijne gedachten over de belastingen. Aangenomen voor kennisgeving en overeenkomstig het voorstel tot tijdelijke ncderlegging, ter inzage van de leden in de leeskamer besloten. De Burgemeester brengt in behandeling 1". F.ene slaat van af- en overschrijving en supplctoirc begrooting dienst 1855, van Mren Regenten van hel II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, is met 17 stemmen, hebbende de leden van Kaathoven en Iluyser, als Regenten dezer administratie, zich buiten stemming gehouden, besloten deze staten vast te stellen. 2°. Adres van D. van Schie, tot het maken van eene naar buiten open slaande deur, aan het huis gelegen aan den Nieuwen Piijn of bet Utrechtsche Veer en getcekend Wijk III, N°. 2. Conform het rapport van Burgemeester en Wethouders, is met algemeene stemmen besloten hem dit verzoek tot wederopzeggen toe te staan, mits betalende eene jaarlijksche recognitie van ééne Gulden. 8°. Adres van den Stads-Heelmeester J. L. A. Desertine waarbij deze ver zoekt om continuatie in gezegde betrekking. Gelet op de rapporten van Diakenen der Nederduitsch Hervormde ge meente, Regenten der R. C. Armen, en Armverzorgers der Israëlitische ge meente, is nadat de Hecren Driessen, Ilubrecht en du Rieu waren aan gewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, bij een getal van 19 stembillettenovereenkomende met dat der aanwezige leden gebleken, dat voor deze continuatie waren uilgebragt 17 stemmen, terwijl 2 billelten blanco waren gelaten. Weshalve besloten is dat de Stads-Chirnrgijn J. L. A. Desertine wederom voor drie jaren zal worden gecontinueerd, welke gerekend worden in te gaan den 2 November aanstaande. 4". Begrooting voor 1857 van Mrcn Regenten van bet II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. Gelet op bet rapport van de Commissie van Finantie, is na delibe ratie, gedurende welke het lid van der Hoeven ter vergadering is versche nen, dienovereenkomstig met 12 tegen G stemmen, hebbende de leden van Kaathoven en Iluyser als Regenten van dit gesticht, aan de stemming geen deel genomen, besloten deze begrooting aan Mrcn Regenten voorn., terug te zenden, met uitnoodiging haar, wat de kolom van raming van het vorig jaar betreftte redresseren en die kolom in overeenstemming te brengen met de geraamde sommenzoodanig als deze door den Gemeenteraad den 9 November 1855 zijn vastgestelden bun overigens le kennen te geven dat de Raad bezwaar moet maken, deze begrooting goed te keuren; doch daartoe niet ongenegen zal bevonden worden, bijaldien het bestuur deze zoodanig konde wijzigendat slechts op een subsidie uit de gemeentekas ten bedrage van 17000 werde gerekend. Voor hebben gestemd de H. H. Driessen, Ilubrecht, Bucaille, ten Sande, du Piieu, Kluit, de Moen, Gevers, van der Hoeven, Stoffels, Lisman en de Voorzitter. Tegen, de H. II. Siegenbeek, Luzac, le Poole, Sikkel Groos, Leembruggen en Ysselsteyn. 5°. Begrooting 1857, van Mren Regenten van het Roomsch Catholijke Wees- en Oudenliedcnhuis. Conform het rapport van de Commissie van Finantie, is met 12 tegen 7 stemmen, hebbende bet lid Ysselsteyn, als Regent dezer administratie, zich buiten stemming gehouden, besloten deze hegrooting aan Mrc0 Regenten terug te zendenmet uitnoodiging daarin op te nemen de aflossing aan de Bank van Leening ad 1000 en de extra bijdrage uit de gemeente lot een gelijk bedrag, in overeenstemming met het raadsbesluit van den 22 September dezes jaars, en hun overigens le kennen te geven, dat de Raad bezwaar moet ma ken deze begrooting goed te keuren, doch daartoe niet ongenegen zal bevonden worden, bijaldien bet bestuur deze zoodanig konde wijzigen, dat slechts op een subsidie uit de gemeentekas ad 16000 werde gerekend. Voor hebbep gestemd de 11II. Driessen, Ilubrecht, Bucaille, ten Sande, du Rieu, Kluit, de Moen, Gevers, van der Hoeven, Stoffels, Lisman en de Voorzitter. Tegen de HH. van Kaalhoven, Siegenbeek, Luzac, le Poole, Sikkel Groos, Leembruggen en Iluyser. 6°. Bcgrooting 1857 van Mr«n Regenten van bet Evangelisch Lulhersch Wees- en Oudeliedenbuis. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, is met 14 tegen 6 stemmen besloten, deze begrooting aan Mrcn Regenten terug te zenden, met uitnoodiging het bij de vorige begrooting geraamd bedrag in le vnilen, en bun overigens te kennen te gevendat de Raad bezwaar moet maken deze begrooting goed te keuren; doch daartoe niet ongenegen zal bevonden worden, bijaldien het bestuur deze zoodanig konde wijzigen, dat slechts op een subsidie nit de gemeentekas van ƒ3245 werde gerekend. Voor hebben gestemd de HH. Driessen, Ilubrecht, Bucaille, ten Sande, du Rieu, Kluit, van Kaathoven, de Moen, le Poole, Gevers, van der Hoe ven, Stoffels, Lisman en de Voorzitter. Tegen de UIL Siegenbeek, Luzac, Sikkel Groos, Leembruggen, Ysselsteyn en Iluyser. 7°. Begrooting 1857 van Bestuurders van het Minnehuis. Conform het rapport van de Commissie van Finantie, is met 12 tegen 8 stemmen beslotenaan Bestuurders voornoemd deze begrooting terug te zendenonder te kentiengeving dat de Raad bezwaar moet maken deze begrooting goed te keuren; doch daartoe voor ditmaal niet ongenegen zal bevonden wordenhijaldien het Bestuur deze zoodanig konde wijzigendat slechts op een subsidie uit de gemeentekas ad 16500 werde gerekend en zulks in het vertrouwen dat op eene, naar het oordeel van den Gemeenteraad, meer billijke wijze ten behoeve dezer instelling zal worden hijgedragen door hen, van wie, overeenkomstig den aard der instelling, in den regel bijdra gen kunnen worden verwacht. Voor hebben gestemd de H. II. Driessen, Ilubrecht, Bucaille, ten Sande, du Rien, Kluit, de Moen, Gevers, van der Hoeven, Stoffels, Lisman en de Voorzitter. Tegen, de H. H. van Kaalhoven, Siegenbeek, Lnzac, le Poole, Sikkel Groos, Leembruggen, Ysselsteyn, Huyser. 8". Begrooting 1357 van Mre" Regenten der Roomsch Catholijke Armen. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, Is dienovereenkomstig met 19 stemmen, hebbende het lid Ysselsteyn als Regent over dit armbestuur zich van medeslemming onthoudenbesloten aan Regenten te kennen le geven dat de Raad bezwaar moet maken deze begroo ting goed te keuren; doch daartoe niet ongenegen zal bevonden worden, bijaldien zij deze zoodanig konde wijzigen, dat slechts op een subsidie uit de gemeentekas ten bedrage van 4000 werde gerekend. Waarna de vergadering is gesloten. Tc Loyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 65