KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van dB October d856iP. d2B.) BIJBLAD 23. DER -o»<yO-Q®C-<KXrO- Zitting van 9 October. Tegenwoordig de HH. van der Boon MescliLuzacStoffels, Kluit, de Moen, Ysselsteyn, van Kaathoven, Hubrecht, ten Sande, Huyser, du Rieu LismanGeversCock en de Voorzitter. De Bnrgemeester deelt mede dat de HH. Bucaille en Olivier kennis hebben gegeven, verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, deelt de Voorzitter wijders mede: licne dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 23 September dezes jaars, GS. N°. 38, houdende goedkeuring van de rekening dezer Gemeente over den jare 1855. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester stelt voor: bet voorstel van liet lid van der Boon Mesch overgelegd in de vorige vergaderingtot het invoeren van een ander belas tingstelsel, vast te stellen vóór de behandeling der begrooting voor 1857, te stellen in banden van Burgemeester en Wethouders, ten einde dienaangaande te dienen van berigt en raad. Dienovereenkomstig is besloten. De Burgemeester legt over 1°. Staat van begrooting van Vrouwen Kraammoeders voor 1857. 2°. Eadem van de Plaatselijke Schoolcommissie voor 1857. 3°. Een staat van af- en overschrijving van de Plaatselijke Schoolcommis sie op de begrooting, dienst 1855. 4°. Een voordragt van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium tot het vcrleenen van de gewone jaarlijkscbe gratificatie ad ƒ60.aan den Claviger. Gesteld in banden van de Commissie van Finantie ter fine van berigt en raad. 5°. Een adres van Dr. W. G. Pluygers, waarbij deze inlichtingen vraagt aangaande de plaatselijke directe belasting, voor personen die binnen de stad verhuizen. Besloten op dit stuk als op ongezegeld papier geschreven en daarenboven zaken betreffende die niet tot de bemoeijing dezer vergadering behooren over te gaan tot de orde van den dag. 6°. Een adres van Armverzorgers der Christelijk Afgescheiden Gemeente, daarbij ontheffing van de plaatselijke directe belasting verzoekende voor de Wed. H. Kleyn, welke door hen wordt ondersteund. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet behoorende tot de bemoeijingen dezer vergadering. 7". Een register van stukken, de gilden betreffende, op het archief aan wezig, ingediend door Jhr. Rammelman Elsevier. Aangenomen voor kennisgeving en ter inzage van de leden in de leeskamer nedergelegd. 8°. Een rapport van de Commissie van Finantie, op de staten van af- en overschrijving en suppletoire begrooting, dienst 1855, van Mrc" Regenten van het 11. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. Nedergelegd ter visie vau de leden in do leeskamer. 9°. Een rapport van de Commissie van Finantie, op de missive van Be stuurders van het Minnehuis, om verhooging van subsidie of wel een rente loos voorschot uit Stads Bank van Leening ad 2000. Naar aanleiding van dit rapport, zijn deze stukken gesteld in handen van Commissarissen van de Stads Bank van Leening, ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag. 1°. De bedenkingen van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, op de algemeene politie-verordening, medegedeeld bij missive van den Heer Staats raad Commissaris dezer Provincie, van den 2 dezer maand, Litt. B. N°. 5601. (1= afd.). Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders, is met algemeene stemmen besloten, zich omtrent deze bedenkingen hiermede te vereenigen, waarna deze verordening mede met algemeene stemmen is vastgesteld. 2°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders lot den afkoop van het onderhoud van een brug, gelegen aan het Utrechtsche trekpad. Na deliberatien wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten. 3°. Adres van de gezamentlijke Agenten van policie, ter bekoming cener gratificatie. Overeenkomstig de rapporten van den Burgemeester, als hoofd der plaatse lijke politieen van de Commissie van Finantieis met 13 tegen 2 stemmea zijnde die van de leden van Kaathoven en Cock, besloten aan elk der Agen ten, over dit jaar, eene gratificatie ad 20 toe te leggen. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 63