KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD I'. 19. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van dó Augustus d856jp. 96.) -OO-OO-O0C-OO-O-O- Zitting van f Augustus. Tegenwoordig de HH. de Moen, Krantz, Gevers, ten Sande, Ysselsteyn, Leembruggen, Olivier, van der Hoeven, Sicgenbeek, Luzac, Stoffels en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de HH. du Bieu en Hubrecht kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Na het openen der vergadering de Burgemeester de presentielijst hebbende doen voorlezen, blijkt het na een half uur gewacht te hebben, dat niet de grootste helft der leden van dezen Raad is opgekomen, en vermits hij alzoo niet mag beraadslagen of besluitenheeft de Burgemeester de vergadering gesloten en eene nieuwe vergadering bepaald op Zatnrdag den 9 dezer maand, des namiddags ten l£ ure. Zitting van 9 Augustus. Tegenwoordig de H1I. Driessen, Kluit, var. der Hoeven, le Poole, Yssel- sieyn, Stoffels, Leembruggen, Siegenbeek, Hubrecht, ten Sande, van Kaat- hoven de Moen, Gevers, Luzac, van der Boon Mesch, Krantz en de Voorzitter. Dc Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over: 1°. Proces verbaal van het opnemen der kas en boeken van den ontvanger op den 31 Julij jl. Is besloten dit aan te nemen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Rapport van de Commissie van Finantie op de verantwoording der ont vangsten en uitgaven dezer gemeente over de dienst van 1855. 3°. Eadem op de rekening van Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen over 1855. 4°. Eadem op de rekening van Bestuurders der Onderwijzerskweekschool over 1855. 5°. Rapport van de Commissie van Fabricage op het adres van A. Arts tot vergrooting der paardenstalling bij zijnen Molen op den Vestwal tusschen de Rijnsburger en Morschpoorten. 6°. Eadem op het adres van A. Stokhuyzen c. s. tot het brengen van eenige verandering in den bouw van de Karnemelksbrug. 7°. Eadem op het adres van II. en J. XV. Filippo tot continuatie hunner aanneming omtrent het schoonhouden der kolken. 8°. Voorstel van de Commissie van de huishoudelijke verordeningen tot het benoemen eener Commissie, om te onderzoeken of er behoefte bestaat aan eene Gezondheids-Com missie. Besloten al deze stukken ter visie van dc leden in de leeskamer neder le leggen. 9°. Rekening van het Minnehuis over 1855. 10°. Begrooting van het Minnehuis voor 1856. 11°. Begrooting van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 1856. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 12°. Request van Mp. J. Lnzac, om benoeming tot Secretaris van het Collegie van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. 13°. Verzoeken om vrijstelling van de betaling van het Minerval als van: a. D. van Dantzig, voor zijnen zoon Samuel. h. W. Yerkouw, voor zijnen zoon Anthonie. c. Ds. J. F. Kuyper voor zijnen zoon Herman. dXV. B. Schelling Wed. de Goeije voor haren zoon Claudius Henricus. e. P. Venker voor zijnen zoon André Matthicu. Overeenkomstig de voordragt besloten al deze stukken te stellen in handen van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, ten fine van berigt en raad. 14°. Adres van P. Vromesteyndaarbij verzoekende om dc verpachting van het Leydcrdorpsche hek, in de maanden Augustus of September le doen plaats hebben. 15°. 2 adressen om afschrijving van recognitiën als: a. van A. van den Berg, en b. van J. W. Visser. In handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 16°. 2 adressen als van: a. J. Bulb Wed. .J. J. Honlhuyzen, en b. P. Ronwcnhorst Mulder, houdende bezwaar tegen hunnen aanslag inliet kohier der plaatselijke belasting. Is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als zijnde de lijd tot het indienen van bezwaarschriften bij dezen raad verstreken. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°. Benoeming van leden voor het stembureau bij de aanstaande verkiezing van een lid voor de 2e Kamer der Stalen-Generaal. Nadat de leden Driessenvan Kaathoven en Luzac waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken is men tot dc stemming overgegaan, en blijkt het bij een getal van 17 slembilletten, overeenkomende met dat der aanwezige leden, dat zijn uitgebragt op de Ilee- ren: Hubrecht 12, Siegenbeek 8, Kluit 5, ten Sande 3, Leembruggen 3 en de Moen, Gevers en Driessen ieder ééne stemmen. Weshalve benoemd zijn de Heercn Hubrecht en Siegenbeek, terwijl de ove rige leden van dezen Raad met algemeene stemmen tot hunne plaatsvervan gers zijn verzocht. 2°. Op voorstel van het lid de Moen de benoeming van ecnen Commissaris voor het Rotterdammer pakschuiten veer voorafgaande aan de overige aan de orde gestelde stukken, blijkt het bij een getal van 17 slembilletten, gelijk aan dat der aanwezige leden dat hiertoe zijn uitgebragt op B. P. van Hees 8, J. P. Neeb 3, ATaverne 3, J. Slegtenhorst, P. Yis en J. H. Jansen ieder ééne stemmen. Niemand alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, is men tot eene tweede vrije stemming overgegaan en blijkt het bij een gelijk aantal van 17 stembilletten dat hierbij zijn uitgebragt op: van Hees 10, Neeb 2, Jansen 2, en Taverne, Slegtenhorst en Yis ieder ééne stemmen. Zodat benoemd is tot Commissaris van het Rotterdammer pakschuitenvecr Barlholomeus Pelus van Hees. 3°. De rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over den jare 1855. De Heeren le Poole, Krantz en Leembruggen als leden dier Kamer zich bij behandeling dezer rekening uit de vergadering verwijderd hebbende, wordt deze overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie met alge meene stemmen goedgekeurd als: in ontvang tot een bedrag van 475. en in uitgaaf 437.10, zoodat van de toegestane] gelden niet is gebruikt 37.90, hetgeen de rendanten in korting zal strekken van de toelage over 1856. 4°. De rekening van Commissarissen der Stedelijke Gazfabriek over 1855. Dc leden ten Sande en le Poole, als rendanten de vergadering verlatende, wordt deze rekening met algemeene stemmen, conform het rapport van de Commissie van Finantie, goedgekeurd als: in ontvang tot 90581.69, in uitgaaf tot 83195.135, en alzoo sluitende met een voordeclig saldo van 7386.555. De rekening van het reserve fonds dezer fabriek, in ontvang tot 5714.07, in uitgaaf tot 5713.075, en alzoo sluitende met een voor- deelig saldo van 0.995, welke batige sloten de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. Wordende eindelijk de winst over dit jaar gesteld op 20158.005. welke in ontvangst in de gemeentekas op de dienst van 1856 zal worden verantwoord. 4°. De rekening van Commissarissen der Stads-Bank van Leening over 1855. Nadat de Voorzitter en de leden ten Sande en Siegenbeek als Commissa rissen dezer instelling zich uit de vergadering verwijderd hadden, wordt deze rekening met algemeene stemmenovereenkomstig het rapport van de Com missie van Finantie, goedgekeurd als: in ontvang tot 274389.83, in uitgaaf 254932.38, en alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ19457.45, hetgeen de administratie gehouden zal zijn in hare eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 6°. Slaat van af- en overschrijving van denj armverzorger der Oud-Catho- üjke gemeente over de dienst van 1855. Conform het rapport van dc Commissie van Finantie wordt deze staat met algemeene stemmen goedgekeurd. 7°. Het arresteren van bet kohier der plaatselijke belasting. Na deliberation wordt dit met 10 tegen 7 stemmen vastgesteld, als het primitief kohier tot een bedrag van 118006.26 en het suppletoire ad 204.75. Tegen slemden de HH. Ysselsteyn, ten Sande, van Kaathoven, van der Boon Mesch, Kluit, van der Hoeven en le Poole. 8°. Request van B. Kreft, om verhooging der aannemingssom van het ri vierzand. En gelet op de conclusion van de rapporten der Commissien van Finantie en Fabricage, strekkende het eerste om den adressant met het einde van dit jaar van zijne verdere aanneming te ontslaan en deze leverantie alsdan op nieuw aan te besteden, terwijl het laatste Iaidt den adressant zijn verzoek toe le staan en hem eene verhooging van 25 cents per cubiek el te verleenen. Na het wisselen van deliberalien wordt het 1°. met 5 legen 12 stemmen verworpen, zijnde die van de leden de Moen, Luzac, Krantz, Driessen en Kluit, terwijl het 2e (zijnde de conclusie van het rapport van de Commissie van Fabricage) met 14 tegen 3 stemmen, die van de leden Luzac, Krantz en Driessen wordt aangenomen, zoodat aan den requestrant eene verhooging van 25 cents per cubiek el voor het door hem als nog te leveren rivierzand zal worden verleend. 9°. Request van J. van Leeuwentot onlinuatie van het Contract van het onderhoud van den Zijldijk en Munnikenboomgaard. Conform hel rapport van de Commissie van Fabricage, is met algemeene stemmen besloten den adressant zijn verzoek voor den tijd van een jaar toe te slaan. 10°. Ycrzock van J. II. Schmier, om het gedeelte gronds van den Vestwal tusschen de Rijnsburger- en Marepoorten op dezelfde voorwaarden te mogen behouden als zulks in der tijd aan zijn' zoon in gebruik was afgestaan. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is met alge meene stemmen goedgevonden hem dit verzoek toe te staan. Waarna de vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Ihckdiukkciij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 51