KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. bijblad ni°. is. DF,R (Rehoorcnde bij de Leydsche Courant van 28 Julij óS5(7>"°. 90.) -OOOOO o-o-coo- Zlülng van lï July. Tegenwoordig de I1H. Stoffels, Oli»ier, Sikkel Groos, Ysselsteyn, Lisman, van der Hoeven, Luzacdu Rieu, de Moen, Gevers, Hubreclit en de Voorzitter. Na het openen der Vergadering de Burgemeester de presentielijst hebbende doen voorlezen, blijkt bet na een balf uur gewacht te hebben, dat niet de grootste helft der leden van dezen Raad is opgekomenen vermits bij alzoo niet mag beraadslagen of besluitenbeeft de Burgemeester de vergadering gesloten en eene nieuwe vergadering bepaald op Maandag den 21s,en dezer, 's namiddags ten 1 ure. Zitflng van 31 Julij. Tegenwoordig de IIH. Stoffels, Kluit, Huyser, Tacts van Amerongen, ten Sande, Hubrecht, Ysselsteyn, du Rieu, Leembruggen, Lisman, de Moen, Sicgenbeek, vander Boon Mescb, Luzac, Olivier, Cock, Sikkel Groos, van der Hoeven, Gevers en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en vastgesteld. De Burgemeester deelt mede: Drie dispositien van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland, als: van 30 Junij, houdende goedkeuring van bet raadsbesluit van den 23slcD Junij 11. tot verliooging van den ontvang der begrooling 1855. b. van 7 Julij, houdende goedkeuring van bet raadsbesluit van den 23 Junij jl. tol af en overschrijving op de begrooting van 1855. c. van 7 Julij, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 23 Junij jl. betreffende de uitgifte van gemeentegronden aan Jhr. Mp. J. L. C. van den Berch van Heemstede, Mr. H. Cock en Curatoren der Hoogescbool alhier. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over 1°. Een adres van J. 11. Schmier, houdende verzoek om de aan zijnen zoon verleende vergunning tot gebruik van een gedeelte gemeentegrond op hem over te dragen, met rapport van Burgemeester en Wethouders. 2°. Rapport van de Commissie van Finantie omtrent de rekening van de gazfabrick over 1855. 3°. Eadem omtrent de rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken over 1855. 4°. Idem op de missive van Regenten van bet H. G. of Armen Wees- en Kinderbuis omtrent het redres dat in de rekening van 1851 wordt verlangd. 5". Idem omtrent de aanvrage van Bestuurders van liet Minnebuis tot verbooging van bet subsidie voor 1855 en 1856. 6°. Rapport van Burgemeester en Wethouders omtrent het request der schippers bij het Rotterdammer pakschuitcnveer, ten aanzien van den Com missaris. 7». Rapporten van de Commissien van Fabricage en Finantie op bet ver zoek van B. Kreft, om verhooging der aannemingssom van het rivierzand. 8°. Rapport van de Commissie van Fabricage, omtrent het verzoek van J. van Leeuwen tot continuatie der aanneming van het onderhoud van den Zijldijk en Munnikenboomgaard. 9°. Verzoek van S. de Kruyf om te worden benoemd tot Commissaris van het Rotterdammerveer. Besloten al deze stukken neder te leggen ter visie van de leden in de leeskamer. 10°. Request van N. Verboog om schadeloosstelling als gewezen portier van de Marepoort. 11°. Request van D. Veilbrief tot afschrijving eener recognitie. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ter fine van bcrigt en raad. 12°. Request van A. Slokhuyzen c. s. tot bet maken eener verandering bij de vernieuwing der Kar- nemelkshrug. 13®. Request van H. en J. W. Filippo tot continuatie van het contract omtrent bet reinigen der kolken. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van bcrigt en raad. 14°. Request van C. E. Land geb. Ilulsbeck, houdende verzoek tot het kosteloos plaatsen van haren zoon Nicolaas Karei Frcderik op het Gymnasium. 15». Idem van Ds. A. Rutgers van der Loeff, waarbij deze verzoekt het kosteloos onderwijs op bet Gymnasium voor twee zijner zoons genaamd Abra ham en Michaël. In banden van Curatoren van het stedelijk Gymnasium ter fine van berigt en raad. 16®. Missive van Regenten der R. C. Armen en Weezen houdende verzoek tot een renteloos voorschot uit de stads Bauk van Leening. In handen van de Commissie van Finantie en van Commissarissen der stads Bank van Leening ten fine van berigt en raad. 17». Rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1855. In handen van de Commissie van F'inantie ten fine van bcrigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1®. Verzoek van Bestuurders van het Minnehuis tot het verder uitbetalen van subsidie. Conform het rapport van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantie is met algemeene stemmen besloten dit verzoek toe te staan. 2®. Aanvrage van de administratie der Hollandschc IJzeren Spoorwegmaat schappij tol wijziging in de voorwaarden van het leggen der brug over de Haarlemmervaart. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage is met 16 tegen 3 stemmen, zijnde die san de leden Taets van Amerongen. dn Rieu en Leembruggen, besloten dit verzoek toe te staan, behoudens inachtneming der daarbij gestelde voorwaarden. 3®. Adres van Mr. Paul II. Berkbout om ontslag als Secretaris van Curato ren van het Stedelijk Gymnasium. Gelet op het rapport van Curatoren van het Gymnasium Is met algemeene stemmen besloten den adressant het verzochte ontslag eervol te verlccncn met dankzegging voor de in deze belangloos bewezene diensten. Het lid Gev;rs komt ter vergadering. 4. Bezwaarschriften tegen het kohier der plaatselijke belasting, en het vaststellen dier kohieren. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantie zijn behandeld a. die van W. van der Kaai, B. van der Eist, A. A. Were, G. F. Sickel N. J. van Ysselsteyn, J. Enschedé Jzn. en B. M. Swarts, waartoe mede .behoort een adres van Rector en Senaat der Hoogescbooldaarbij aan merkingen mededeelende legen bet plaatsen der Studenten op het kohier. Is met 14 tegen 5 stemmen, die van de leden Taets van Amerongen, van der Boon Mescb, Luzac, Cock en van der Hoeven, hebbende hel lid ten Sande zich buiten stemming gebondenverworpen den ls,c" grond bij deze bezwaarschriften aangevoerd, dat zij mindeijarig zijn, en als zoodanig bier geene woonplaats zouden hebbenvermits art. 245 der wet van 29 Junij 1851 (St.bl. n® 85) slechts het vertoeven of nablijven noodig acht om in de plaatselijke belasting te moeten declen; de 2dc grond evenwel is met 16 legen 3 stemmen, die van de leden Stoffels, Olivier en de Voorzitter, heb bende bel lid ten Sande zich builen stemming gehouden, als gegrond erkent, namelijk dat zij geen eigen inkomen van meer dan 300 zouden hebben, terwijl eindelijk met algemeene stemmen op het 3de bezwaarpunt dat, terwijl zij slechts een gedeelte van het jaar hier verblijven, evenwel voor het gehecle jaar zijn aangeslagen, hierop besloten is dat dit aanleiding lot afschrijving zonde kunnen geven. Hierop is door het lid Olivier voorgesteld dat, met betoog op het genomen besluit het kohier aan Burgemeester en Wethouders weder mogt worden in banden gesteldten einde het te herzien en ook diegenen er af te laten die op de ingevulde billctlcn verklaard hebben en van wie bet bleek een in komen van minder dan ƒ300 te hebben. F.n is hiertoe met algemeene stemmen besloten. b. die van de Wed. H. Engelbregt, N. Leget, F. Baaien, A. Sluymers, Wed. Olivier, Wed. H. J. Herman, J. Landa, II. Beens, A. R. van Grasstek, C. van der ZaalWeil P. J. Meerburg, I'. van Leeuwen, H. N. van Baardwijk, G. de Bock, J. J. Molenaar, Wed. G. J. de Vijver en C. li. Storm wed. J. M. Wolters, houdende bet bezwaar dat zij geen ƒ300 inkomen hebben. F.n is met algemeene stemmen besloten dat hieromtrent reeds bij de be handeling van het 2Je punt der bezwaarschriften sub lett. is beslist. e. N. J. Sanders, J. VV. Knippenberg, C. Struyk Bevel, de Wed. H. Root, J. Bonda, J. Capteyn, J. W. van Leeuwen en C. Leemans, als bezwaar inbrengende dat deze belasting ongelijk drukt, ook door de bewoners en de daarbij inwonenden belastende, of wel als overtuigd zijnde dat het kadastraal hunner woning verkeerdelijk is geraamd. En is met 17 tegen 2 stemmen besloten hierop afwijzend te beschikken. Tegen stemden de leden van der Boon Mesch en van der Ilocven. Buiten stemming hield zich het lid ten Sande. d. die van D. van Leeuwen, J. HefftrichH. HefftrichA. F. L. Rouwen- horst Mulder, J. J. de Gelder en 18 onderwijzers of onderwijzeressen, houdende als bezwaar dat een gedeelte hunner woning winkel, pakhuis of schoolgebouw is. En is met 15 tegen 4 stemmen, die van de leden Hubrecht, Ysselsteyn. van den Boon Mesch en Sikkel Groos, hebbende het lid ten Sande zich buiten stemming gehouden, besloten hierop afwijzend te beschikken. e. dat van P. Ronwenhorst Mulder, houdende als bezwaar dat hij zijne woning reeds op 1 Mei heeft verlaten. En is met 18 tegen 1 stemmen, die van het lid Sikkel Groos, terwijl het lid ten Sande zich buiten stemming heeft gehouden, besloten hierop mede afwijzend te beschikken. dat van G. Wilhelir.y Damslé, waarhij deze als bezwaar opgeeft dat hij naar de personeele huurwaarde zijner woning is aangeslagen en niot naar de kadastrale huurwaarde der aldaar gestaan hebbende gebouwen, alsmede dat een gedeelte magazijn is. Is met 19 tegen 1 stemmen, die van liet lid Sikkel Groos, besloten op dit bezwaarschrift afwijzend te beschikken. g. dat van S. du Croix, houdende dat de belasting ongelijk drukt en zijn huis in onderscheidene deelen bewoond wordende, deze bewoners ook voor een gelijk deel met hem moeten worden aangeslagen. En is met 19 tegen 1 stemmen, die van het lid van der Boon Mesch, besloten hierop afwijzend te beschikken. 7z. dat van II. Bolland, houdende het bezwaar dat zijn buis in 2 gedeel ten is gesplitst, waarvan slechts een gedeelte door hem wordt bewoond. Is met aïgcinecne stemmen besloten de aanslag van den adressant van ƒ49.37 te verminderen op ƒ24.66. dat van J. van Vliet, waarbij hij aangeeft met de huisbewaarders te moeten worden gelijk gesteld. Is met algemeene stemmen besloten hem met de Custodes bij de musea gelijk te slelien. j. dat van H. J. Otto, als bezwaar inbrengende dat hij slechts een ge deelte van een gebouw gebruikt dat tot eene openbare school is dienende. En is met 13 tegen 3 stemmen, die van de leden Taets van Amerongen, van der Hoeven en Gevers, terwijl het lid Cock de vergadering had verlaten, en de leden ten Sande, Lisman en Luzac zich buiten stemming hielden be sloten den aanslag van dezen adressant van ƒ146.11 tot ƒ57.99 te ver minderen. k. dat van W. G. Pluygers, houdende dat het door hem bewoonde buis in twee deelen gesplitst is. En is na deliberatie met 15 stemmen, hebbende de leden Huyser en ten Sande zich buiten stemming gehouden, even als het lid Leembruggen uit hoofde van verwantschapbesloten conform de conclusie van het rapport van de Commissie van Finantie, in deze de personeele huurwaarde tot grondslag te nemen en alzoo deze aanslag te brengen op ƒ298.85. I. dal van P. Engels, op grond dat door de aanstaande bebouwing der Ruïne, zijne woning minder waarde erlangt en zijn huis voor een groot gedeelte dienstig is voor zijn beroep. Is met 17 tegen 1 stemmen, die van het lid van der Boon Mesch, heb bende bet lid Ysselsteyn de vergadering verlaten, besloten hierop afwijzend te beschikken. m. dat van C. Hofkes, daarbij als bezwaar opgevende dat hij abusivelijk bij het beschrijvingsbillet heeft opgegeven 7 kinderen te hebben, terwijl hij er 9 ten zijnen laste heeft. F.n is, nadat het lid Luzac ook de vergadering had verlaten, met alge meene stemmen besloten do aanslag van den adressant van ƒ68.72 op ƒ60.64 te verminderen. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. Eindelijk draagt bet lid Gevers voor het adres van J. Rijk, aannemer van den Karnemelksbrug en Havenbrug en zijne borgenstrekkende tot uitstel van oplevering dezer werken buiten beschikking te stellen, als hebbende hier omtrent een abuis omtrent de tijd van oplevering bij de adressanteo plaats. En is hiertoe met algemeene stemmen besloten. Waarna deze vergadering is gesloten.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 49