KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEÏDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 4 Julij d856, JV°. 80.) BIJBLAD IV0. 17. DER Zitting van 3 Julij. Tegenwoordig de HH. van der Boon MeschKluit, Olivier, Stoffels, de Moen, Ysselsteyn, Taets van Amerongen, LuzacBucaille, tenSande, Gevers, du Rieu, HubrechtSiegenbeek en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat het lid Huyser kennis heeft gegeven ver hinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over 1°. Rekening van HH. Gecommitteerden der vereenigde Gast- en Leproos huizen 1855. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 2°. Adres van J. van Leeuwen houdende verzoek tot continuatie van het onderhoud van den Zijldijk en Munnikenboomgaard. In handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°. Verzoek van Jbr. Mr. I. L. Cremer van den Berch van Heemstede om een stukje gemeentegrond ter bebouwing voor zijn huis, Wijk IV, N". 351. Conform het rapport van de Commissie van Fabricage is dit verzoek met 14 tegen 1 stemmen, zijnde die van den Voorzitter, tot wederopzeggen toe gestaan behoudens het betalen eener jaarlijksche recognitie van één Gulden. 2°. Verzoek van Mr. H. Cock om een strookje gemeentegrond ter bebou wing, gelegen voor bet hem in eigendom toebehoorend huis op de Vischmarkt Wijk IV, N». 67. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage is dit verzoek met algemeene stemmen tot wederopzeggen toegestaan, behoudens het beta len eener jaarlijksche recognitie van dertig Cents. 3°. Verzoek van Curatoren van 's Rijks Hoogeschool alhiertot den afstand der Kleine Ruïne ter bebouwing, met opgave van daarop te stellen gebouw, c. a. En gelet op bet rapport van de Commissie van Fabricatie, is, nadat eerst in rondvraag was gebragt 1°. dat het gebouw zal worden gesteld overeenkomstig het voorstel van Cnratoren, hetgeen met 12 tegen 2 stemmen, zijnde die van de IIH. Bucaille en Gevers is aangenomenterwijl het lid ten Sande zich buiten stemming heeft gehouden 2°. nadat het lid Gevers de vergadering had verlatendat dit terrein door Cnratoren noch door munrwerk, noch door schutting, maar door een hek zal worden afgesloten. 3°. dat Curatoren de kosten van het wegnemen der Gazlantaarns voor hunne rekening zouden nemen, en de puin en betgeen verder in den op te delven grond zal worden aangetroffen aan de Gemeente zouden opleveren, en 4°. dat deze concessie 20ude worden beschouwd vervallen te zijn, bijal dien vóór 1 October a. s. geen aanvang met het leggen der fondamenten mogt zijn gemaakt, tot welke 3 laatste puuten met 13 stemmen is besloten, hebbende het lid Bucaille zich buiten stemming gehouden in rondvraag gebragt en met 13 stemmen besloten dit terrein aan de publieke dienst te onttrekken en het voorts op de bovengemelde voorwaarde aan Curatoren van Rijks Hoogeschool kosteloos af te staanwelke beide laatste besluiten met 12 stemmen zijn genomenwaarbij de leden Bucaille en ten Sande zich buiten stemming hielden. 4". Reglementen van instellingen van Weldadigheid. Is hieromtrent door het lid van der Boon Mesch voorgesteld deze reglemen ten alsnog te stellen in banden van de daarbij betrokken besturenten fine van berigt en raad. En is zulks in rondvraag gebragt zijnde, met 8 tegen 6 stemmen verworpen. Voor hebben gestemd de HH. Ysselsteyn, Taets van Amerongen, Luzac, Hubrecht, van der Boon Mesch en Kluit. Tegen de HII. Stoffels, de Moen, Bucaille, ten Sande, du Rieu, Siegen beek, Olivier en de Voorzitter. Voorts is in rondvraag gebragt een voorstel van het lid Olivier, strekkende om de behandeling dezer stukken uit te stellen en inmiddels ter leeskamer neder te leggende indertijd door die besturen aan Burgemeester en Wethou ders op hunne aanvrage overgelegde concept-reglementenen is hiertoe met 12 tegen 2 stemmen', zijnde die van de leden Taets van Amerongen en van der Boon Mesch, besloten. 5°. De Rekening van Stads-Bank van Leening 1855. En gelet op het rapport van de Commissie van Finantie en de daarop medegedeelde bemerkingen van Commissarissen van dezer Stads-Benk van Leening is met 12 stemmen, hebbende de leden ten Sande en Siegenbeek zich buiten stemming gehouden, besloten Commissarissen te verzoeken die rekening in overeenstemming te doen brengen met het raadsbesluit van den 7 De cember 1854. Te Ley den ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 47