KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. [Behoor ende bij de Leydsche Courant van 27 Junij dSS6, iT°. 77.) BIJBLAD .V. 16. DER -OOOO-O '<j O-OO-O-o— Zitting van 23 Junij. Tegenwoordig de HH. Kluit, ten SandeStoffels, de Moen, Leembruggen, du Rieu, Kranlz, CockTaets van AmerongenIlnbrecht, Bucaille, Lisman, Gevers, Sikkel Groos, Luzac en de Voorzitter. De notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over: 1°. Een adres van Mr. H. Cock, waarbij deze verzoekt om een gedeelte gemeentegrond voor het huis geteekend Wijk IVN°. 67. Besloten dit te stellen in handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van berigt en raad. 2°. Een rapport van de Commissie van Fabricage omtrent een plan en teekening van gebouwen enz. te stellen op den grond der kleine Ruine welke de Raad zich bereid heeft verklaard kosteloos aan 's Rijks Hoogeschool alhier af te staan. Nedergelegd ter inzage van de leden in de leeskamer. De Burgemeester brengt in behandeling. 1". De voordragt tot verbooging der begrooting van 1855 in ontvang en een staal van af- en overschrijving op die begrooting. Conform bet rapport van de Commissie van Finantie is deze voordragt met algemeene stemmen goedgekeurd en zijn de daartoe betrekkelijke raadsbe sluiten vastgesteld. 2°. Voortzetting der deliberation over de algemeene politie-verordening. Hierbij is een aanvang gemaakt met art. 240 en zijn de deliberatien ach tervolgens voortgezet tot en met art. 326welke beboodens enkele wijzigin gen zijn aangenomen, zijnde de Commissie van redactie verzocht de artt. 285, 288290 en 318 in nadere overweging te nemen. Zitting van 26 Junij. Tegenwoordig de HH. de Moen, Stoffels, Taets van Amerongen, Leem bruggen, YsselsteynOlivier, du Rieu, Kluit, ten Sande, Siegenbeek, Sikkel Groos, Luzac, le Poole, Lisman, van der Boon Mesch en de Voorzitter. De Voorzitter deelt mede dat bet lid Hubrccht beeft kennis gegeven ver hinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd wordt door den Burgemeester overgelegd 1". Een rapport van de Commissie van Fabricage op bet adres van Prof. II. Cock houdende verzoek om een gedeelte gemeentegrond. 2°. Voordragt tot benoeming van Bestuurders over het W erkhuis uit de ingezetenen bij de periodieke aftreding. Ncdergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. 3°. Een adres van A. Arts, waarbij deze verzoekt om de schuur bij zijnen molen staande en thans tot stalling ingerigt tot uitbreiding van zijn beroep te mogen vergrooten en tot bergplaats in te riglen. Gesteld in banden van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. 4°. Eene missive van Regenten van bet Minnehuis van den 23slen dezer maand, daarbij de verdere uitbetaling van bet bun over bet loopende jaar toegekende subsidie verzoekende. 5°. Eene missive van Regenten van bet H. G. of arme wees- en kinderhuis van den 23stcn dezer maand, houdende het verzoek te mogen weten waarin het redres hunner rekening over 1854 moet bestaan. In handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 6°. Een bezwaarschrift van G. de Bock tegen de plaatselijke directe be lastingen. In handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van de dag: 1". Voortzetting der deliberatien over de algemeene politie-verordening te beginnen met art. 327en zijn de deliberatien over dit en de volgende artt. voortgezet en ten einde gebragten zijn met eenige wijzigingen al deze artt. behalve de artt. 344 en 345waaromtrent de intrekking door de Com missie is voorgesteld aangenomen. Eindelijk is de geheele verordening, zoodanig als de artt. zijn aangenomen, in rondvraag gebragt en met algemeene stemmenaan welke stemming bet lid Kluit, die vroeger vertrokken was, geen deel heeft genomen, vastgesteld. 'Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. I. LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 45