KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 23 Junij 3856, iP. 75.) DER -MQow- Zitting van 19 Juni). Tegenwoordig de ilII. de Moc-n, Stoffels, Olivier, Taets van Amerongen, Tsselsteyn, Bacaillc, Siegenbeek, Sikkel Groos, Hubrecht, Lisman, Kluit, Luzac, du Rieu, van der Boon Mesch en de Voorzitter. De Burgemeester berigt dat de leden Leembruggen, Huyser, le Poole, let» Sande en Driessen hebben medegedeeld verhinderd te zijn deze verga dering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over: 1°. Een adres van H. F. Rcymers, daarbij de afschrijving eener op zijn huis gevestigde recognitie verzoekende. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 2'. Een adres van J. F. Vogelvanger, daarbij zich beklagende over de kadastrale aanslag van zijne eigendommen, Wijk G, Nos. 1179 en 1180. 3°. Een adres van D. Vijl brief es.waarbij deze zich beklagen over den hinder van bet met steen beleggen van den Nieuwen Rijn, door den Steen houwer Venetie. Besloten op deze beide adressen over te gaan tot de orde van den dag, als behoorende het 1° niet tot de bemoeijingen van het Gemeentebestuur, en het laatste tot die van den Burgemeester. 3". Rapport van de Commissie van Finanlie op de suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving, dienst 1855. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. Verordeningeninstellingen van weldadigheid. Door het lid de Moen wordt hierop als motie van orde voorgesteld, aan de voortzetting van de algemeene Politie-verordcning de voorrang te geven. En wordt zulks, in rondvraag gebragt, met algemeene stemmen aange nomen. Alzoo deze verordening, te beginnen met art. 8G, in verdere behandeling gebragt zijnde, worden hiervan, behoudens het wijzigen van cenige artikelen tn het wegvallen der arlt. 108111, achlervolgens tot en met art. 157 aangenomen. Het uur te ver verstreken zijnde, is de verdere behandeling dezer ver ordening bepaald tot in eene vergadering te houden op heden avond ten 7 ure. Avondzitting Tan 19 Junlj. Tegenwoordig de HH. Sikkel Groos, van der Boon Mesch, Taets van Ame-» rongen, Olivier, Stoflels, du Rieu, Kluit, de Moen, Luzac, Ysselsteyn en de Voorzitter. Na het openen der vergadering de Burgemeester de presentielijst hebbende doen voorlezen, blijkt het, na een half uur gewacht te hebben, dat niet de grootste helft der leden van dezen raad is opgekomen en vermits hij alzoo niet mag beraadslagen of besluiten heeft de Burgemeester de vergadering gesloten. Zitting van 30 Junlj. Tegenwoordig de HH. Ysselsteyn, Stoffels, Sikkel Groos, Siegenbeek, du Rieu, Taets van Amerongen, Hubrecht, de Moen, Gevers, van der Boon MeachKrantzle PooleLisman en de Voorzitter. De lleeren fen Sande, Kluit en Driessen hebben kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd legt de Burgemeester over: 1°. Een adres van W. F. van Ilartrop, opziener bij dezer Stads fabrieage- werkenhoudende het verzoek om verhooging zijner jaarwedde. En is besloten dit te stellen in handen van de Commissie van fabricage en finantie, ten fine van berigt en raad. 2". Een adres van J. de Mooy, houdende het verzoek om tot Commissaris van het Rotterdammerveer te worden benoemd. Besloten dit ter inzage van de leden in de Leeskamer neder te leggen. De Burgemeester brengt in behandeling: De algemeene Politie-verordeningte beginnen met art. 158. Nadat eene nieuwe redactie voor de artt. 76 en 86, welke aangehouden waren, was aangenomen, zijn achtervolgens de artt. 158.229 aangenomen, met weglating, op voorstel der Commissie, van de artt. 159 en 161, invoeging van een nieuw art. achter 198, terwijl de Commissie tot eene nieuwe redactie is verzocht van art. 169, 222, 226234, en de stemmen gestaakt hebben over het aan den regter overlaten om de straffen in art. 204 vermeld, te zanten of afzonderlijk te kunnen toepassen. Zitting van 31 Junij. Tegenwoordig de 1111. Leembruggen, du Rieu, ten Sande, Stoffels, Yssel steyn, Siegenbeek, de Moen, Luzac, Hubrecht, Sikkel Groos, Lisman, van der Boon MeschKrantzGeversle Poole en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester legt over Een bezwaarschrift van Dr. C. Leemans tegen de plaatselijke directe be lastingen. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. De Burgemeester brengt in behandeling. Voortzetting der deliberatien over de algemeene Politie-verordening, te be ginnen met art. 240. Vooraf is met 10 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden SiegenbeekSikkel GroosLisman van der Boon Mesch Krantz en de Voorzitter, beslist dat de straffen in art. 204 te zamen of afzonderlijk kunnen worden toegepast; is eene nieuwe redactie aangenomen van art. 169, is meu tot de aanneming der artt. 226234 behoudens eenige wijziging overgegaanterwijl omtrent art. 222 en de verdere tot dien titel behoorende artt. de Commissie verzocht is deze in nadere overweging te nemen. Vervolgens is art. 240 in behandeling gebragt en is dit en de volgende artt. tot art. 289, behoudens eenige geringe wijzigingen, aangenomen. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 43