KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEÏDEN. SIJBL1D 11°. 14. DER (Behoorende bij de Letjdsehe Courant van ó8 Junij 3866, JV°. 73.) -O^VOO-O O-ChO-C-O- Zitting van 14 Junij. Tegenwoordig de HH. Ysselsteyn, da Rieu, Kranlz, Lisman, Taets van Amerongen, Kluit, Hnbrecht, ten Sande, Sikkel Groos, Stoffels en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de HH. Huyser, Gevers, Driessen, Siegen- bcek en de Moen kennis hebben gegevenverhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Na het openen der vergaderingde Burgemeester de presentielijst hebbende doen voorlezen, blijkt het, na een half uur gewacht te hebben, dat niet de grootste helft der leden van dezen raad is opgekomen, en vermits hij alzoo niet mag beraadslagen of besluitenheeft de Burgemeester de vergadering gesloten. Zitting van lï Junij. Tegenwoordig de HH. de Moen, Stoffels, Ysselsteyn, Sikkel Groos, Siegen- beek, Krantz, Ilubrecht, Kluit, Lisman, du Rieu, Huyser, van der Boon Mesch. Bucaille, Ie Poole, Olivier, Luzac en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede, dat de leden Leembruggen tn Driessen heb ben kennis gegeven deze vergadering niet te kunnen bijwonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester geeft kennis dat het lid Huyser hem bad medegedeeld de loting voor de Schutterij niet te kannen bijwonen, en stelt alzoo voor, of de vergadering genoegen zoude kunnen nemen daarmede, dat voor deze Com missie door hem een ander lid werd benoemd. Waartoe door de vergadering wordt besloten. De Burgemeester legt over: 1°. Vijf bezwaarschriften tegen de plaatselijke directe belastingen als van: H. N. van Baardwijk, J. Bonda, J. Capteyn, J. W. van Leeuwen en J. J. Molenaar, Weduwe G. J. de Vyver, met rapport van Burgemeester en Wet houders daarover. 2°. Suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving, dienst 1855. Besloten deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 3°. Rapport van de Commissie van Finantie omtrent de regeling der politie. 4». Als boven op het verzoek van ontslagen Klap- cn Brandwakers om pensioen of wachtgeld. 5°. Rapport van de Commissie van Fabricage op het adres van Jhr. Mr. J. L. C. van den Berch van Heemstede om gemeentegrond. 6°. Request van J. van Kerkhoff om tot Commissaris van het Rotterdam- rnerveer te worden benoemd. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. 7°. Adres van Rector en Senaat der Hoogeschool alhier, daarbij hunne bedenkingen mededeelende tegen het doen deelen der studenten in de plaat selijke directe belastingen. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. De Burgemeester brengt in behandeling De algemeene politie Verordening*). Na het wisselen van algemeene consideration worden hiervan de art. 1 tot en met 85 met eenige wijzigingen achtervolgens aangenomenzijnde de Com missie verzocht, voor art. 75 eene nieuwe redactie over te leggen. Ten gevolge van het te vergevorderde uur worden de verdere deliberatieu verdaagd tot eene vergadering te houden op Donderdag den 19 Junij eerst komende. Dit algemeen Reglement van Polieie kan bij dit Verslag van vege de groote uitgebreidheid nietzoo als de verslagengratis wor den medegedeeldDegenen die er belang in stellenkunnen later wanneer t aangenomen aal zijnen als zoodanig van wege 'Z gemeente- bestuur in de Courant wordt geplaatstdaarvan exemplaren bekomen. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 41