KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN, BIJBLAD i". 13. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van ó3 Junij 3856Jl°. 7d.) -OOOOO CXhCO Zitting van 12 Junij. Tegenwoordig de MH. van Kaathoven, Kluit, Leembruggen, Stoffels, Lis man, du Rieu, Driessen, de Moen, Olivier, Gevers, ten Sande, le Poolc, Ysselsteyn, Tacts van Amerongen, Bucaille, Hubrecht, Luzac, van der Boon Mesch, Iluyser, Siegenbeek, van der Hoeven, Cock en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat het lid Krantz heeft kennis gegeven ver hinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd wordt door den Voorzitter overgelegd 1°. 7 adressen om tot Commissaris van het Rotterdamraerveer te worden benoemd, als van: W. Blansjaar, N. A. Blom, J. P. Francbimon, G. la Garde, J. van der Kamp, II. Olivier en J. Rclel. Besloten deze stukken ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2". Rapport van HH. Commissarissen der Stads-Bank van Leening over hunne rekening van 1855. 3°. Een gedrukt verslag omtrent de in het Caeciliae Gasthuis verpleegde zieken over 1855 door Dr. IV. M. S. Junius. Besloten dit te plaatsen in het Archief en den inzender bij missive te bedanken. 4°. Missive van Curatoren der Leydsche Hoogeschool met plan en schets- teekening omtrent een op de Ruine te plaatsen gebouw. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. 5°. 35 bezwaarschriften als van213 Studenten aan de Hoogeschool B. van der Eist, A. A. Weve, G. F. Sichel, N. J. van Ysselsteyn, J. En schede JJzn., B. M. Swart, IVed. II. Engelbregt, N. Leget, T. Baaten, A. Sluymers, Wed. Olivier, Wed. Hermans, J. Landa. II. Beens, A. M. van GrasstekC. van der Zaal, Wed. P. J. Meerburg, P. van Leeuwen, N. J. Sanders, J. W. Knippenberg, C. Struyk Bevel, Wed. II. Root, D. van Leeuwen, J. Hefftrich, II. Hefftrich, A. T. L. Rouwenhorst Mulder, J. J. de Gelder c.s.P. Rouwenhorst Mulder, G. Wilhelmy Damsté, S. du Croix, H. Bolland, J. van Vliet, H. J. Otto, Dr. W. G. Pluygers en J. van Zwieten tegen het Kohier der plaatselijke belastingen met rapport van Burgemeester en Wethouders daarover. 6°. Rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, over 1855. Gesteld in banden van de Commissie van Finanlie ten fine van berigt en raad. 7°. Adres van A. Owel, tot afschrijving eener recognitie. In handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. Benoeming van een opziener over de fabricage werken. Nadat de HH. KluitSiegenbeek en Taets van Amerongen waren aangewe zen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken is men tot de stemming overgegaan, en blijkt het bij 23 stembillellen over eenkomende met het getal aanwezige leden dat zijn uitgebragt opJ. E. Schomberg 20, J. P. 11. Bey 2 en J. de Sauvage Junior ééne stemmen. Is alzoo benoemd Johannes Ernst Schomberg. 2°. Adres van den Stads-Chirurgijn J. II. J. Groothols om continuatie. En gelet op de overgelegde rapporten van Diakenen der Nedcrduitsch Her vormde Gemeente, Mrcn Regenten der R. C. Armen en Weezen en Diakenen der Evangelisch Lulhersche gemeente. Is met 16 stemmen besloten den Stads-Chirurgijn J. II. J. Groothols wederom voor 3 jaren te continueren, terwijl 7 billetten in blanco waren gelaten. 3°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot verandering in het personeel der plaatselijke belastingen. En is met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. Het lid Sikkel Groos komt ter vergadering. 4". Request van W. F. van Harlrop tot verhooging zijner jaarwedde als opziener der fabricage werkenvan 600 op 900. Conform de conclusie van het rapport van de Commissie van Fabricage is met 23 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Stoffels, besloten dit ver zoek voor geene gunstige beschikking vatbaar te achten. 5°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders omtrent den aanleg van een Schuitenveer tusschen deze gemeente en die van Haarlemmermeer. Is met algemeene stemmen besloten overeenkomstig art. 121 der wet van 29 Junij 1851, (Staatsblad N°. 85), aan Gedeputeerde Staten magliging en goedkeuring te verzoeken om met die gemeente een Schuitenveer te regelen. 6°. Voordragt van de Commissie van Finantie omtrent de rekening van Mrcn Regenten van het H. G. of Armen-, Wees- en Kinderhuis over 1854. De Hcercn Leembruggen, van Kaathoven, Taets van Amerongen en Iluy ser de vergadering verlatende, is de conclusie van het rapport van de Com missie in rondvraag gebragt, strekkende om deze rekening aan Mren Regenten terug te zenden ter fine van redres, en met 14 tegen 4 stemmen dienover eenkomstig besloten. Tegen stemden den IIH. Ysselsteyn, Hubrecht, Siegenbeek en Sikkel Groos, terwijl de IIH. Bucaille en Cock zich builen stemming hielden. 7°. Voordragt van de Commissie van Finantie omtrent de rekening van het Minnchuis over 1854. De IIH. van Kaathoven, Taets van Amerongen en Iluyser weder in de vergadering teruggekeerd zijnde, wordt door het lid de Moen voorgesteld dat ten gevolge van het door Regenten van het Minnehuis nader ingediend adres en in de vorige vergadering overgelegddeze voordragt tot de behandeling van dat stuk moge worden aangehouden. En is met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. Waarna de vergadering in eene met gesloten deuren is overgegaan. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 39