KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. {Behoorende bij de Leydsche Courant van 6 Junij Ó856If°. 68.) BIJBLAD SI0. 18. DER O ooooo- Zltting van 5 Junij. Tegenwoordig de HH. Krantz, du Rieu, van Kaathoven, Stoffels, deMoen, Hubrecht, Ysselsteyn, Bncaille, Lisman, Kluit, Taets van Amerongen Luzac, van der Hoeven, Siegenbeek en de Voorzitter. De Voorzitter deelt mede dat het lid Olivier kennis heeft gegeven verhin derd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd deelt de Burgemeester mede: 1°. Een besluit van Gcdep. Staten van Zuidholland van den 21 Mei jl. n°. 6 (Prov. blad n°. 63) houdende mededeelingen van model-begrooting en rekening voor de algemeene en andere gesubsidieerde armbesturen of instellin gen van weldadigheid. 2°. Eene dispositie van Gedep. Staten van Zuidholland van den 28Meijl., waarbij ter uitvoering wordt ingezonden afschrift van Z. M. besluit van den 25sten bevorens, n°. 75, houdende goedkeuring van het heffen eener plaatse lijke directe belastingten behoeve der gemeenteovereenkomstig de des be treffende raadsbesluiten en laatstelijk dat van 17 Mei dezes jaars, en zulks met aanhaling der daartoe behoorende verordeningen. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over 1°. 48 Adressen om tot Commissaris van het Rollerdammcrschuitenveer te worden benoemd, als van W. L. Andreae, J. J. F. Beuzenmaker, E. J. BommezijnH. Bos, E. F. van den BoschH. A. BoudriP. J. Broekhoff, F. J. J. Capteyn, L. II. Combee, A. Dercksen, H. Dercksen, J. J. van Dooremaalen, J. Doornik, W. F. van Ewijk, A. N. GeerlingJ. M. van Gent JBz.A. J. H. de Goey, H. Hazelhorst, B. P. van Hees, C. Hofkes, A. J. lludepool, J. H. Jansen, L. de Jong Lz.J. Karstens, J. II. Klok, J. W. Knippenberg, C. Looien, J. van der Mark, J. H. Meerburg, J. P. Neeb, IV. J. de Neeff, P. Olivier, J. Oudenbroek, F. PruynH. C. L. Sander, J. Slegtenhorst J. van der SlootP. J. StabberingkA. H. van der TakA. Taverne D. J. Terburgh, H. A. Tiemeijer, B. J. van Trotsenburg, A. J. Verhoog, H. C. Vermaat, P. Vis, J. P. de Water, J. F. van Wijngaarden. Besloten deze adressen neder te leggen ter visie van de leden in de lees kamer. 2°. Aanbevelingslijst van de Commissie van Fabricageter aanvulling der vacature van opziener bij de fabricagewerken. 3e. Rapport van de Commissie van Fabricage op het adres van W. F. van Hartroptot verhooging zijner jaarwedde. 4°. Voordragten van de Commissie van Finantie omtrent de rekeningen over 1854van M™. Regenten van het II. G. of Armen Wees- en Kinder huis en van het Minnehuis. 5°. Rapporten op het adres van J. H. J. Groolhols, om continuatie als Stads-Chirurgijn. 6°. Voordragt omtrent eene verandering hij het personeel der ambtenaren van de plaatselijke belastingen. 7". Voordragt aangaande de regeling van een schuitenveer tusschen deze Gemeente en die van Haarlemmermeer. 8°. Rapport van de Commissie lot de huishoudelijke verordeningen om trent het tarief voor het gebruik van gemeentewerken en bezittingen. Besloten al deze stukken ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen. 9°. Adres van Ingezetenen dezer gemeente tot het voor gemeente rekening stellen van een hulpgebouw op de Rnine tot het feestelijk vieien van hel 25jarig bestaan van het Muziekgezelschap Sempre Crescendo. Gesteld in handen van B. en W. ten einde dienaangaandena overleg met de Commissien van Fabricage en Finantiete dienen van herigt en raad. 10°. Adres van Jhr. Mr. I. L. C. van den Berch van Heemstede, tol be koming van gemeentegrond. Gesteld in handen van de Commissie van fabricage ter fine van herigt e n raad 11°. Adres van de schippers in het Rotterdammer schuitenveer tot rege ling van de inkomsten van den commissaris van dat Veer. 12°. Adressen van P. Dee en H. deKeyser, tot afschrijving van recognitiën. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van berigt en raad. 13°. Rekening van de plaatselijke schoolcommissie over 1855. 14°. Nader adres van Regenten van het Minnchuis omtrent dc verhooging van het subsidie over 1855 en 1856. Gesteld in handen van de commissie van Finantie ter fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. Benoeming van 2 leden voor de Commissie bij de loting van de Schntlerij. Nadat de Heeren de Moen, Ysselsteyn en Siegenbeek waren aangewezen om met den Burgemeester bet bureau van stemopneming voor de benoemingen in deze Vergadering uit te maken, is men tot de stemming overgegaan en blijkt het bij 15 stembillettenovereenkomende met het getal der aanwezige leden dat zijn uitgebragt op de HII. Huyser 8. Kluit 6, Ysselsteyn, Lisman, du Rieu en Hubrecht ieder 4 stemmen. Zoodat benoemd zijn de Heeren Mr. H. C. Huyser en M. A. Kluit. 2°. Benoeming van 2 leden en 2 plaatsvervangers voor de Commissie van onderzoek voor de Schutterij. Bij een gelijk aantal van 15 stembilletten, zijn uitgebragt voor 2 leden als op dc HH. Siegenbeek 12Ysselsteyn 10Hubrecht 3, Lisman 2, Olivier, de Moen en Gevers ieder ééne stemmen. Zijn alzoo benoemd de HII. Mr. Tieboel Siegenbeek en G. II. Ysselsteyn. En voor hunne plaatsvervangers, op de HH. Lisman 13, ten Sande 12, du Rieu 2, Hubrecht 2 en Luzac 1 stemmen. Weshalve de HH. Mr. M. II. A. Lisman en M. G. ten Sande benoemd zijn. 3°. Benoeming van een Commissaris voor de Stedelijke Gazfabriek. Bij 15 stembilletten overeenkomende met het aantal aanwezige leden zijn uitgebragt op de I1H. Ie Poole 14 en du Rieu ééne stemmen. Is derhalve de Heer S. J. Ie Poole hiertoe benoemd. 4°. Voorwaarden van verpachting van 2 partijen vischwater. Met algemeene stemmen zijn deze vastgesteld. 5°. Voorwaarden van tiendverpachting. Ook deze zijn met algemeene stemmen vastgesteld. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. 6°. Voordragt omtrent de marktgelden. Het daartoe strekkende tarief alsmede de verordening na het wisselen van algemeene consideratien zijn artikelsgewijze behandelden voorts voor het geheel in rondvraag gebragt en aangenomen. Het tarief met 12 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Taets van Amerongen en van Kaathoven, terwijl het lid van der Hoeven zich buiten stemming hielden de verorde ning met 12 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Taets van Ameron gen en van Kaathoven. 7°. Twee requesten als 1°. van L. Hogues, waarbij deze verzoekt om ter beteling in gebruik te mogen hebben zeker stuk grond van den Vestwal gelegen tusschen de begraafplaats aan de Heerenpoort en de gazfabriek van F. Droinet, en 2°. van H. Veefkind, IIz., hondende het verzoek dat aan het verlangen van L. Hugues niet moge worden voldaan, om daarbij door hem aangevoerde redenen. Gelet op het rapport van de) Commissie van Fabricage. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten het verzoek van L. Hu- gnes niet toe te staan, en het adres van II. Veefkind, IIz., buiten verdere beschikking te houden. 8°. Request van N. Verboog, gewezen portier aan de Marepoort; waarbij deze zich bezwaard acht met de afwijzende beschikking van den 28 Febru ary dezes jaars, en andermaal terugkomt met het verzoek om schadeloos stelling van het door hem geleden verlies bij het ophouden dier betrekking. Conform het rapport van B. en AV. is met 12 tegen 2 stemmen besloten den adressant te kennen te geven dat er geene termen zijn gevonden om op de beschikking van 28 February dezes jaars terug te komen. Tegen stemden de II.fl. Bncaille en v. Kaathoven. 9". Rekening van de Stads-Bank van Leening over 1855. Gelet op bet rapport van de Commissie van Finantie, is door Burgemees ter voorgesteld, alvorens deze rekening in behandeling te brengen, het rapport te stellen in handen van commissarissen der Bank. 10°. Rekening van de dienstdoende Schntterij over 1855. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, Is met algemeene stemmen besloten deze voorloopig goed te keuren in ontvang tot 6691,35, in uilgaaf tot 6691,35, aldus sluitende quite. 11°. Rekening van Vrouwen Kraammoeders over 1855. Conform het rapport van de Commissie van Finantie, is deze met alge meene stemmen goedgekeurd in ontvang tot 3171.973, en in uitgaaf ad 2077.72, sluitende alzoo met een batig saldo van 1094.255, hetgeen de rendanten gehouden zijn in hare eerstvolgende rekening in ontvang 'te verantwoorden. Waarna de vergadering in een geslotene is overgegaan. Te Lcyden ter Uoekdiukkcrij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 35