KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van 30 Mei 3856, If. 65.) BIJBLAD HI®. 11. DER -ooo-O-O C-C<x*y- Zitting van 39 Mei. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Ysselsteyn, Olivier, Sikkel Groos, Bucaille, ten Sande, Kluit, van der Boon Mesch, Hnbrecht, Kranlz, Taets van Ame- rongen, de Moen DriessenLeembruggen, Lisman, Luzac, van Kaathoven, du Rieu, Cock, van der Hoeven, le Poole, Gevers, Ilnyser en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede, dat de heer Siegenbeek heeft kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede 1°. Rapport omtrent een bezoek in de Stads-Eank van Leening. 2°. Eene dispositie van Gedep. Staten van Znidholland van den 21 dezer maandhoudende goedkeuring van de onderbandsche verpachting aan D. Wijsmanvoor den tijd van één jaar van de aschde vuilnis en het puin voor de som van 4800. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over 1°. Rapport van de Commissie lot de Strafverordeningenomtrent die ver ordeningen aan welke voortdurende kracht is toe te kennen. En is dit aangenomen voor kennisgevingen besloten het gedurende 14 da gen ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Rapport van de Commissie in zake de gemeente-policie. 3°. Aanvrage van Regenten van het II. G. of Armen Wees- en Kinder huis, tot teruggave hunner rekening over 1854. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 4». Request van J. Karstens, houdende verzoek om tot Commissaris van het Rotterdammerveer te worden benoemd. Hierop besloten over te gaan tot de orde van den dag, vermits er geene vacature bestaat. 5°. Adressen van T. W. van Hartrop, Kors Kerkvliet en de Wed. Ab. Zinkveyl, om afschrijving van recognitiën. In handen van B. en W. ten fine van berigt en raad. 6°. Adressen van F. H.C. Krantz te Voorschoten en J. Plantfeber, houdende verzoek om benoeming tot opziener bij de Fabrieagewerken. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1°. Aanvrage van Regenten van het Minnehuis tot verhooging der subsidie voor 1855 en 1856. Gelet op het Rapport van de Commissie van finantie. Is na ampele deliberatien voors. verzoek van Regenten met 14 tegen 10 stemmen verworpen. Voor stemden de 1111. Sikkel Groos, Kluit, van der Boon MeschHubrtcht, Taets van Ainerongen, van Kaathoven, Cock, le Poole, Huyser en Ysselsteyn. Tegen de HH. Olivier, Bucaille, ten Sande, Krantz, de Moen, Driessen, LeembrnggenLisman. Luzac, du Rieuvan der Hoeven, Gevers, Stoffels en de Voorzitter. 2°. Voorwaarden tot verhuring van Vischwaler. Na deliberatien worden deze met algemeene stemmen vastgesteld. 3°. Vooidragt tot ontslag van den Commissaris van het Rotterdammer- schuitenveer H. van Dorstenter zake van misbruik van sterken drank enz. Met algemeene stemmen wordt dienovereenkomstig besloten. 4°. Klagt van den Stads Chirurgijn J. H. J. Groothols tegen den Stads Apothekerter zake van weigering van dezenom een inwendig genees middel gereed te maken voor eene uitwendige ziekte. En is na deliberatie door den Burgemeester in rondvraag gebragt, de con clusie van het ter dier zake ingekomen rapport van gecommitteerden tot de veereenigde Gasthuizen, strekkende om op deze klagte over te gaan lot de orde van den dagterwijl onder de behandeling van dit onderwerp de leden van der HoevenKluit en Gevers de vergadering hadden verlaten. En is deze conclusie aangenomen met 13 tegen 7 stemmen, hebbende het lid Driessen zich buiten stemming gehouden. Voor hebben gestemd de leden Sikkel Groos, ten Sande, van der Boon MeschKrantzTaets van Amerongende MoenLismanLuzacvan Kaat hoven du RieuCockle Poole en Huyser. Tegen: de leden Olivier, Bucaille, Ilubrecht, Leembruggen, Stoffels, Ysselsteyn en de Voorzitter. Na deze stemming hebben nog de vergadering verlaten de HH. van Ame rongen, van Kaathoven en Cock. 5°. Request van D. A. Schretlen en C°. tot het plaatsen van Schoeijing en Kraan aan het terrein hun in gebruik verleend, gelegen bij de Stedelijke Gazfabriek. Conform het rapport van de Commissie van fabricage, is met algemeene stemmen besloten hun dit verzoek toe te staan. 6°. Voorstel om de sedert eenige jaren des Donderdags namiddags gedu rende het Zomersaisoen te geven Muziek op de Ruïnedoor de Muziekkorp sen der diensdoende Schutterij of van het Guarnisoen alhier, voortaan op het Plantsoen te doen plaats hebben. Na deliberatie wordt dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Nadat vervolgens nog de Vergadering verlaten hadden de leden Ysselsteyn, Olivier, Luzac en le Poole. 7°. Benoeming van leden en plaatsvervangers voor het stembureau bij de verkiezing van één lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Ileeren Driessen, Lisman en Huyser aangewezen zijnde om met den Burgemeester het bureau van slemopneming voor de aan de orde gestelde benoemingen uit temaken, is men tot de stemming overgegaanen blijkt het bij 14 slembilletten, overeenkomende met het getal der aanwezige leden, dat zijn uitgebragt op de HH. Lisman 6, ten Sande 5, Kluit 5, du Rieu 4, Huyser 2, de Moen 2, Ysselsteyn, Driessen, Gevers en Ilubrecht ieder ééne stemmen. Is alzoo ingevolge art. 37 van het reglement van orde benoemd de Heer Lisman, terwijl eene overstemming moet plaats hebben over de HII. ten Sande en Kluit als de meeste stemmen op zich vereenigd hebhende, en blijkt het nadat men tot de stemming was overgegaandat zijn uitgebragt op de IIH. ten Sande 11 en Kluit 3 stemmen. Weshalve de Heer ten Sande als zoodanig benoemd is. En is hierop de Vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 33