ROKT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD 11°. ÏO. DER {Rehoorende bij de Leydsche Courant van ó9 Mei Ó856ó9.) -0-3-0-00 OOOOO- Zitting van 17 Mei. Tegenwoordig de HH. Taets van Amerongen, Bncaille, Luzac, Sikkel Groos, Geversvan der Boon Mesch, Iluyser, Leembruggen, Krantz, du Kieu, Stoffels, Ysselsteyn, Hubrecht, Lisman, ten Sande, le Poole, Kluit, de MoenCock en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de HÏL DriessenSiegenbeek en Olivier hebben kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Nadat de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, deelt de Burgemeester mede een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid holland van den 6den dezer maand, n°. 14, (Prov. Blad n°. 5Cj waarbij herinnerd wordt de bij art. 178 der gemeentewet voorgeschreven algemeene herziening der plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is be dreigd. En is dit aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. De rekening van Vrouwen Kraammoeders over 1855. 2°. Eadem van Diakenen der Nederdnitsch Hervormde Gemeente over 1855. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt 3». Adressen van C. J. van de Genugten en J. J. Planjer, houdende ver zoek om tot opziener der fabricagewerken te worden benoemd. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van berigt en raad. De Burgemeester brengt in behandeling: Wijziging van het Raadsbesluit van den December 1855 betreffende 3° in zake de directe plaatselijke belasting. Na de deliberatien over het onderwerp wordt door het lid van der Boon Mesch het navolgende voorstel gedaan: Aangezien het ongunstig en afkeurend oordeel door eenige Raadsleden over het nieuwe stelsel van directe plaatselijke belasting uitgesproken reeds bij de eerste maatregelen van uitvoering bevestigd is, en het reeds nu is gebleken, dat de nieuwe belasting onbillijk, ongelijk werkend en voor de Stad en ingezetenen allerschadelijkst te achten is, en daar de nieuwe lasten door vele ingezetenen niet zullen kunnen worden opgebragt, zoo stel ik voor om eene Commissie te benoementen einde kennis te nemen van de gegeven antwoorden op de tot de ingezetenen betreffende deze belasting gerigte vragen en zoo spoedig mogelijk een beter en deugdelijker stelsel en tevens maat regelen voor het jaar 1856 voor te dragen. En wordt na verdere overweging door den Burgemeester voorgesteld, of men naar aanleiding van het voorstel van het lid van der Boon Mesch kan besluitenom de behandeling over het aan de orde van den dag gestelde on derwerp lot nader uit te stellenbetgeen met 11 tegen 9 stemmen wordt verworpen. Voor hebben gestemd de HH. Ysselsteyn, Hubrecht, Lisman, ten Sande, le Poole, Kluit, Cock, Sikkel Groos en van der Boon Mesch. Tegen de HH. Leembruggen, Krantz, du Rieu, Stoffels, de Moen, Taets van Amerongen, Bucaille Luzac, Gevers, Hnyser en de Voorzitter. Vervolgens wordt door den Burgemeester de voorgestelde wijziging in rond vraag gebragten wordt deze met 11 tegen 9 stemmen aangenomen en vast gesteld. Voor hebben gestemd de HH. Leembruggen, Krantz, du Rieu, Stoffels, dc MoenCockBucailleLuzacGeversHuyser en de Voorzitter. Tegen de HH. Ysselsteyn, Hubrecht, Lisman, ten Sande, le Poole, Kluit, Taets van AmerongenSikkel Groos en van der Boon Mesch. De wijziging luidt als volgt: Er zal, te beginnen met 1 Januarij 1856, geheven worden eene plaatse lijke directe belasting, waarvan de opbrengst met inbegrip van 12 pCt. voor kwade posten, geraamd wordt op ƒ134000, naar hetgeen als vermoedelijke vertering voor een redelijken maatstaf van het inkomen wordt gehouden, en te berekenen op het zevenvoudig bedrag der kadastrale hnurwaarde, met dien verstande, dat bij gelijke inkomsten de belastingschuldigen, naarmate hunne huisgezinnen uit meer of minder leden bestaan, in evenredigheid lager of hooger belast worden. Die belasting wordt alleen geheven van hen, die een jaarlijksch inkomen van meer dan 300 gulden hebben. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G, LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 31