KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. BIJBLAD JU0. 9. DER (Be hoor ende bij de Leydsche Courant van d5 JU ei Ó85659.) -OOOO-O O-O-CKX)- Zitting van 15 Hei. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Krantz, van Kaatlioven, Ysselsteyn, dn Rieu Jr., Lisman, Bucaille, ten Sande, le Poole, Kluit, Hubrecht, Sikkel GroosIluyscr, Driessen, Leembrnggen, Olivier, Luzac, de Moen, Gevers, van der Boon Mesch, Cock, van der Hoeven en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: 1°. Een besluit van Ged. Staten van Zuidholland van den 29 April jl. N». 11houdende bepaling van den tijd van de inzending der gemeente-reke ningen over 1855. (Prov. Blad N°. 49). 2». Eene dispositie van Gedep. Staten van Zuidholland van den 10 dezer maand GS. N°. 3, ten geleide strekkende van een uittreksel uit Z. M. besluit van den 2 bevorens N°. 128houdende goedkeuring van de heffing van leges ter Plaatselijke Secretarie. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. Procesverbaal van het opnemen der kas en boeken van den Ontvanger op den 30 der vorige maand. Aangenomen voor kennisgeving en besloten dit stuk gedurende veertien dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2". Twee registers opgemaakt door Jkhr. AV. J. C. Rammelman Elsevier, als: ti. Van bandschriften van Kerkelijke zaken in betrekking tot deze Stad van 1578 tot 1749. h. Van adviesen en rapporten van het Hof van Holland eu der gecommit teerde Raden, alsmede requesten en andere stukken bij de Stalen van Holland en West-Friesland ingekomen, van 1597 tot 1644. Aangenomen voor kennisgeving, en ter inzage van de Leden in de leeska mer nedergelegd. 3°. Rekening van de Stadsbank van Leening over 1855. 4". Idem van den Schuttersraad der dienstdoende Schutterij, dienst 1855. 5°. Idem van de Gazfabriek over 1855. 6°. Tarief met bijbehoorende verordening omtrent de marktgelden. 7". Wijziging in het raadsbesluit van den December 1855, betreffende de plaatselijke belastingen. Gesteld in handen der Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 8°. Request van N. Verboog gewezen portier aan de Mare poort, daarbij onder opgave van redenen eene gunstiger beschikking tot gemoetkoming in het door hem te lijden verlies verzoekende, dan de afwijzende beschikking van den 28 February 1856. In handen van B. en W. ter fine van berigt en raad. 9». Adres van A. I. Steyger tot het bekomen van een gedeelte gemeente grond aan den stillen Rijntot het nederleggen van steen. Mede in handen van B. en W. ter fine van berigt en raad. 10°. Adres van D. A. Schrcllen Comp. om het hun in gebruik gegeven terrein te mogen beschoeijen. 11". Verzoek van B. Kreft tot verhooging der aannemingssom van de le verantie van het rivierzand, om bij het adres aangegeven redenen. In handen van de Commissie van Fabricage ter fine van berigt en raad. 12°. Adressen om tot opziener bij de Fabricage te worden benoemd als van: J. P. II. Bey, W. Hakkenberg, J. J. Hasselbach, A. J. Heppenstrijdt, P. de Jong, J. J. Lafeher, C. Noest, C. J. OudshoornJ. RietbergenJ. Samwel, J. deSauvageJr.J. E.Schomberg, J.Schreuder Jr.. A.Spyker,en D.Veilbrief. In handen van de Commissie van Fabrikage ter fine van berigt en raad en met verzoek eene aanbevelingslijst in te dienen. 13°. Adres van W. F. van Hartrop, opziener bij de Fahricagewerken, houdende verzoek om verhooging zijner jaarwedde. In handen van de Commissien van Fabrikage en Finantie ter fine van be rigt en raad. 14°. Voordragt bij de periodieke aftreding van den Heer le Poole als Com missaris bij de stedelijke gazfabriek. 15°. Voordragt tot ontslag van den Commissaris van het Rotterdammerveer H. van Dorsten, ter zake van misbruik van sterken drank, enz. 16°. Algemeene politie Verordening. Besloten deze stukken ter inzage van de Leden in de leeskamer neder te leggenen wat n°. 16 betreft, dit binnen weinige dagen aan de Leden ge drukt toe te zenden. 17°. Request van J. H. J. Groothols om continuatie als Stads Chirurgijn. Gesteld in handen vau Nederduitsch Hervormde, R. C. en Evangelisch Lu- thersche armbesturen te fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1». Benoeming van een 2den Docent aan het Stedelijk Gymnasium. Nadat de leden Lismanle Poole en Huyser waren aangewezenom met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken is men tot de benoeming overgegaan en blijkt het bij een getal van 23 stcmbilletten over eenkomende met dat der aanwezige leden dat zijn uitgebragt opE. van der Ven 21 stemmenterwijl 2 billetten in blanco waren gelaten. Is alzoo benoemd de Heer Elisa van der VenCaudidaat in de Wis- en Natuurkundige Wetenschappen alhier. 2». Request tot ontslag van den opziener van Fabricagewerken W. F. du Croix. Is na deliberatie met algemeene stemmen beslotenhem dit ontslag eervol te verleenen. 3°. Voorwaarden van verpachting der Visscherij in de Singels en andere wateren. Na deliberatie is besloten deze voorwaarden te stellen in banden van B. en AV. ten fine van nader berigt en raad. 4°. A'erzoek van D. AVijsman, om continuatie zijner pacht van den haard- asch en het vuilnis voor den tijd van twee jaren. Gelet op de rapporten van B. en AV. en de Commissie van Finantie AVordt bij deliberatie over dit onderwerp, door het lid van der Boon Mesch voorgesteld dit verzoek aan de requestrant voor één jaar toe te staanmet de uitdrukkelijke bepaling dat dan de asch uit de schuur weg moet zijn. Welk amendement met 16 tegen 7 stemmen wordt aangenomen en dien overeenkomstig besloten. Tegen stemden de HH. le Poole, Sikkel Groos, Huyser, Luzac, de Moen, van Kaathoven en Lisman. 5°. Rekening van Bestuurders van het Werkhuis over 1855. Overeenkomstig het rapport van de commissie ad hoe, is deze rekening met 18 stemmen goedgekeurd, hebbende het fid Bucaille zich buiten stemming gehouden, terwijl de leder. Stoffels, Krantz, Leembruggen en de Moen als rendanten voor eenige oogenblikken de vergadering hebben verlatenin ont vang tot een bedrag van 19338,895, en in uitgaaf ad 18343,79, slui tende alzoo met een batig slot van 995,105, hetgeen de rendaten gehou den zijn in hunne eerstvolgende rekening te verantwoorden. 6°. Rekening van Regenten van het Minne of Arme oude mannen- en vrou wenhuis over 1855. Conform het rapport van de Commissie van Finantie is deze met algemeene stemmen goedgekeurd, in ontvang tot een bedrag van 9291,35sen in uitgaaf ad 8519,45', sluitende alzoo met een batig saldo van 772.90 het geen de rendenten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 7°. Adres van de agenten van Policie, om verhooging van hunne jaar wedde, of eene toelage. Gelet op de rapporten van den Burgemeester en de Commissie van Finantie; AA'ordt bij de deliberatien hierover de conclusie van het rapport van den Burgemeester in rondvraag gebragt, strekkende om aan ieder der agenten eene gratificatie van 20 toe te leggen, met 12 tegen 10 stemmen verwor pen hebbende het lid van der Hoeven inmiddels de vergadering verlaten. Tegen stemden de HH. le Poole, Huyser, Leembruggen, Olivier, Luzac. de Moen, Gevers, Cock, Krantz, van Kaathoven, du Rieu en Lisman. 8°. Herhaalde aanvrage van Regenten van het Minnehuis tot verhooging der subsidie over 1855 en 1856. Bij de deliberatien hieroverterwijl de leden Gevers en Ysselsteyn de ver gadering verlaten, stelt het lid Bucaille als motie van orde voor, de behan deling dezer zaakuithoofde van het ver gevorderd uurlot nader te verda gen en wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. AA'aarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 29