KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD X". S. DER (Jiehoorende bij de Leydsche Courant van ó8 vdpril Ó856iF°. 47.) -oo&O-O :Q OO-COO— Zitting van 1!? April. Tegenwoordig de HH. van der Boon Mesch, Lazac, Stoffels, Bucaille, de Moen, Driessen, Kluit, Hubrecht, Ysselsteyn, ten Sande, Sikkel Groos, Lis man, le Poole, Gevers, Krantz, van der Hoeven, Huyser en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de HII. Siegenbeek en Olivier hebben kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede: 1°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings dezer pro vincie dd. 12 dezer maand, Lit. B. n°. 2250 (3 afd.), ten geleide strekkende van Zijner Majesteits besluit van den 10 bevorens n°. 105, waarbij de plaat selijke directe belasting is goedgekeurd, en de daartoe betrekkelijke verorde ningen zijn aangehaald. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 9 dezer maand G. S. n°. 12, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den 3 bevorens, waarbij tot wederopzeggens toe aan J. Hopman vergunning is verleend tot bet leggen van twee steenen treden aan zijn woonhuis tegen eene jaarlijksche recognitie van 60 cents. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter legt over 1°. De rekening van Regenten van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis over 1855. 2°. Eene missive van Regenten van het Minnehuis waarbij deze verzoe ken dat terug worden gekomen op de besluiten van den 6 Maart jl. Besloten deze beide stukken te stellen in handen van de Commissie van Financie ten fine van berigt en raad. 3°. Een adres van II. Veefkind Hz., tot het afwijzen van het adres van L. Hugues om gemeentegrond. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage, met uitnoodiging deze beide adressen simul en semel te behandelen. 4°. Rapport van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, ter vervulling der vacerende betrekking van 2e docent bij die instelling. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. 5". Het jaarlijksch verslag van B. en \V., onder mededeeling dat zulks, gedrukt, in de volgende week aan de leden zal worden medegedeeld. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter stelt aan de orde van den dag. 1°. Benoeming van 2 leden voor het stembureau bij de aanstaande ver kiezing van 2 leden voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Nadat de HII. van der Boon Mesch, Stoffels en ten Sande waren aangewe zen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken is men tot de stemming overgegaan en blijkt het bij een getal van 18 stem- billetten, overeenkomende met dat der aanwezige leden, dat zijn uitgebragt j op de I1H. Kluit 10, du Ricu 9, Hubrecht 4, Ysselsteyn 3, Lisman 3, ten Sande 3DriessenGeversle Poole en de Moenieder ééne stemmen Zijn alzoo benoemd de Heeren M. A. Kluit en P. dn Rieu Jr.terwijl op voorstel van den Voorzitter de overige leden van dezen raad met algemeene stemmen tot hunne plaatsvervangers zijn verzocht. 2°. Raadsbesluit regelende de heffing eener plaatselijke belasting voor het gebruik van openbare gemeentewerken en bezittingen. Hierop verzoekt de Commissie tot de huishoudelijke verordeningenbij monde van het lid van der Boon Mesch, dat dit raadsbesluit even als de verordening daarop betrekking hebbende, als nog in hare handen worden ge steld ten line van berigt en raad, wanneer zij binnen den kortst mogelijken tijd daaromtrent haar rapport zal uitbrengen. En wordt dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten. 4". Staat van af- en overschrijving van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, dienst 1855. Conform het rapport van de Commissie van Financie, is dit rapport met 16 stemmen goedgekeurdhebbende de HH. le Poole en Krantz als leden van de Kamer van Koophandel zieh buiten stemming gehouden. 5°. Voorwaarden van aanbesteding van gemeente-fabricage werken als a. omtrent de herstelling van brugwerken h. het bouwen van een wachthuisje aan de Haven c. het maken van een nieuw kantoor aan het Rotterdammer veer d. het repareren der Kasernegebouwen e. het verwen van de Kaserne aan de Wittepoort de vernieuwing van het dak en deuren van het Brandspuitenhuis N°. 2. Na deliberatie worden deze met algemeene stemmen vastgesteld. Waarna de Vergadering is gesloten. Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 27