KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 4 vipril Ó856JY°. 4Ó.) BIJBLAD V. 7. DER Zitting van 3 April. Tegenwoordig de HH. van der Boon Mesch, Klnit, Lisman, Leembrnggen, de Moen, Stoffels, lc Poole, van Kaathoven, Bncaille, Huyser, Driessen, Ysselsteyn, Hubrecht, du Rieu, Taets van Amerongen, Gevers, Siegenbeek, LozacKrantz, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de leden ten Sande en Olivier hebben kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. Door den Voorzitter wordt als motie van orde voorgesteld en dienovereen komstig besloten, tot de installatie van de nieuw benoemde leden dezer vergadering de HH. Hubrecht en du Rien, over te gaan; genoemde Heeren ter vergadering tegenwoordig, hebben daarop in handen van den Voorzitter de gevorderde eeden afgelegd, waarna deze als leden van den Raad zijn geinstalleerd en als zoodanig hebben zitting genomen. Voorts worden de Notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: 1». De navolgende disposilien van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hollandals a. Van den 14 Maart jl. GS. N°. 11, waarbij worden goedgekeurd de raads besluiten dd. 28 Februarij 11., tot onderhandsche verpachting van het Blaauwe hek, en onderhandsche verhuring van de beide huisjes ter wederzijden van de Wittepoort. b. Van den 14 Maart jl. G. S. n°. 23, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van den 6 bevorens, tot af- en overschrijving op de be grooting van 1855. c. Van den 26 Maart jl. G. S. n°. 22, houdende goedkeuring der raads besluiten van den 19 bevorenstot afstand in gebruik van gemeente grond aan A. T. de Gon en tot onderhandsche verhuring van een hnis aan de Marepoort aan N. Verboog. 2». Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings dezer pro vincie dd. 28 Maart jl. Lit. B. n°. 47 (3 afd.) ten geleide strekkende van een uittreksel uit Z. Majesteits besluit van den 22 bevorens n". 51, waarbij de hoofdelijke belasting wordt goedgekeurd. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Door den Burgemeester worden overgelegd 1°. Een adres van L. Hugues, waarbij deze verzoekt het gebruik van een gedeelte gemeentegrond. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. 2°. Een adres van D. Wijsman, pachter van den haardasch, daarbij con tinuatie verzoekende voor den tijd van 2 jaren; met een rapport van B. en W. 3°. Een Staat van af- en overschrijving van de Kamer van Koophandel en Fabrieken op de begrooting van 1855. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 4". De rekening van het Werkhuis over 1855. Besloten deze te stellen in handen eener speciale Commissie adhoc, bestaande uit het lid Lisman, als lid van de Commissie van Finantie en 2 andere leden, vermits de leden de Moen en Krantz, én leden van de Commissie van Finantie én van het Bestuur van het Werkhuis zijn. Vervolgens wordt door den Burgemeester de benoeming dezer Commissie bepaald na de behandeling der aan de orde gestelde stukken. 5". De volgende bestekken van fabriecage-werken a. Omtrent de herstelling van eenige verspreid liggende brngwerken. b. Het bonwen van een wachthuisje aan de Haven. c. Het maken van een nieuw Kantoor aan het Rotterdammer veer. d. Het verrigten van eenige reparatien aan de Kasernegebouwen. e. Het verwen van de Kaserne aan de Wittepoort. De vernieuwing van dak en deuren van het Brandspuitenhuis N°. 2. Besloten deze stukken ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6». Adres van J. J. Groen, Vellenbloterwaarbij deze verzoekt zijne schapenvellen over de leuningen eener brug op de Heerengracht te mogen droogen. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag als niet tot de be- moeijingen dezer vergadering behoorende. Vervolgens brengt de Burgemeester in behandeling 1". Benoeming van een lid voor de Commissie tot het teekenen en afge ven der Certificaten voor de Nationale Militie. Nadat de H1I. van der Boon Meschle Poole en Taets van Amerongen waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming voor dezen dag uit te makenis men tot de stemming overgaanen blijkt het bij een getal van 21 stembilletlcn, overeenkomende met dat der aanwezige leden, dat zijn uitgebragt op de IIH. Hubrecht 6, Kluit 4, Gevers 4, Lis man 2, Siegenbeek 2, du Rieu 2, en le Poole 1 stemmen. Is alzoo naar aanleiding van art. 37 van het Reglement van Orde voor de vergadering van den gemeenteraad benoemd de Heer Mr. C. W. Hubrecht. 2°. Request van Dr. G. W. A. Plaat om continuatie als Stadsdoctor. Gelet op de rapporten der verschillende gesubsidieerde armbesturen. Is met algemeene stemmen besloten Dr. G. W. A. Plaat in bovengezegde betrekking wederom voor 3 jaren te continneren. 3°. Verordening regelende de invordering eener plaatselijke directe belas ting over 1856. Na het wisselen van algemeene consideratien zijn de artt. dezer verorde ning en daarna de verordening in zijn geheel met algemeene stemmen vast gesteld luidende als volgt VERORDENING op de invordering der plaatselijke directe belasting binnen de Gemeente Ley den over bet jaar 1856. Art. 1. De invordering der plaatselijke directe belasting geschiedt over 1856, volgens de regels, vastgesteld bij de raadsbesluiten van 11 en 24 December 1855, aangehaald bij Koninklijk besluit van 22 Maart 1856 N°. 51, doch met de wijzigingen in de twee volgende artikelen vervat. Art. 2. De aanslagen op de voljaarskohieren zijn invorderbaar in zoo vele termijnenals er na de maandwaarin die kohieren zijn goedgekeurd maanden in het dienstjaar overblijven. Art. 3. De suppletoire kohieren, volgens gemelde raadsbesluiten in de maand April op te maken voor die belastingschuldigen, welke na de maand Januarij binnen deze Gemeente verblijf zijn komen houden, worden in dit jaar opgemaakt binnen ééne maand, nadat de Koninklijke goedkeuring ver kregen zal zijn, om volgens de bepalingen dezer verordening de plaatselijke directe belasting over 1856 te heffen. Wanneer de Koninklijke goedkeuring niet vóór 1 Jnlij mogt verkregen zijn, is bovenstaande bepaling ook op de suppletoire kohieren, in Julij op te maken, toepasselijk. 4°. Voorwaarden van verpachting van het baggerwerk. Na deliberatie zijn deze met algemeene stemmen vastgesteld. 5°. Onderhandsche verhuring van de Stadsgehoorzaal aan het Muziekgezel schap Musis Sacrum. Met algemeene stemmen zijn de hiertoe betrekkelijke voorwaarden van ver huring vastgesteld. 6». Adres van J. Hopmantot het plaatsen van twee treden voor eenen uitgang aan zijne woning op het Kort-Rapenburg. Gelet op het rapport van B. en W.is na deliberatie met algemeene stemmen besloten hem dit verzoek tot wederopzeggens toetestaanbehoudens het betalen eener jaarlijksche recognitie van 60 Cents. 7". Adres van J. de Graaf, pachter aan de Spanjaardsbrug, om schade loosstelling. Conform de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders is met algemeene stemmen besloten dit verzoek voor geene gunstige beschou wing vatbaar te achten. 8°. Adres van Diakenen der Ned. Herv. Gemeente om het gaz voor de Armkerk tegen verminderd tarief te bekomen. Na deliberatien is dit verzoek met 19 stemmen toegestaanhebbende de leden Bucaille en le Poole zich buiten stemming gehouden. 9°. Rapport betreffende den afstand van gemeentegrond aan de Gebr. van Wensen. Gelet op de rapporten van Bnrgem. en Weth. en van de Commissie van Fabricage, waaruit blijkt dat door de adressanten tot den afstand van den grond in koop is geboden 1500, terwijl deze collegien beschouwen dat deze grond behalve de daarop aanwezige aarde, eene waarde heeft van 4200 naar den maatstaf van 3| Cent per elgekapitaliseerd tegen den penning IX en deze aarde tot 12000 a 15000 cubiek ellen, berekend k 10 Cents, nog eene waarde bezit van 1600. Is na deliberatie met 15 legen 6 stemmenzijnde die van de leden Krantz, van der Hoeven, van der Boon Mesch, Kluit, Driessen en Ysselsteyn, besloten, het raadsbesluit van den 4 October 1855, waarbij bepaald werd aan hun de Vestwal achter hunne fabriek gelegen tegen eenen nader te be palen prijs in eigendom af te staanals vervallen te beschouwenen op het door den adressant gedaan bod over te gaan tot de orde van den dag. 10°. Missive van Dr. F. Dozy, omtrent de gesteldheid der woningen van de behoeftige volksklasse. Conform de conclnsie van het rapport van B. en W. is met 19 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid le Poole, hebbende het lid van der Hoeven bereids de vergadering verlatenbesloten aan Dr. F. Dozy te kennen te ge ven dat het Gemeentebestuur, hoewel doordrongen van het belangrijke der zaak, bij het ontbreken eener rijkswet op dit punt, voor als nog buiten magte is aan zijne wenschen gevolg te geven. Eindelijk overgaande tot de benoeming van 2 leden voor de Commissie ad hoe tot het opnemen van de Rekening van Bestuurders van het Werk huis over 1855, worden op voorstel van den Burgemeester, onder goed keuring van de vergadering, hiertoe benoemd de Heeren le Poole en Gevers. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leydcn ter Boekdrukkerij van J. G. L V LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 23