KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. {Behoorende bij de Leydsche Courant van 2d Maart Ó856iP. 35.) BIJBLAD X". 6. DER Zitting van 19 Maart. Tegenwoordig de HH. Kluit, le Poole, de Moen, Driessen, van der Boon Mesch, Luzac, van Kaathoven, Siegenbeek, Krantz, len Sande, van der Hoe ven, Stoffels, Hnyser, Lisman, Gevers en de Voorzitter. De Heeren BucailleOlivier en Ysselsteynhebben kennis gegeven deze vergadering niet te kunnen bijwonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: 1°. Een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 26 Februarij jl.N°. 13, (Prov. BI. N». 25), houdende aanbeveling om te zorgen dat de besturen van gesubsidieerde instellingen van weldadigheid, zich stipte- lijk houden aan de goedgekeurde begrootingen. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland, van den 12 dezer maand, G. S. N°. 13, houdende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 6 bevorens, waarbij vergunning is verleend aan J. H. Biben, tot daarstelling van twee uitstekende treden aan zijn huis op de Langebrug, Wijk 4 N°. 498, mits daarvoor betalende eene jaarlijksche recognitie van 60 Cents. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. Rapporten op het adres van Dr. G. W. A. Plaat, om continuatie als Stads-Doctor. 2°. Rapport omtrent den aankoop van den A'estwal, door de Gebr. van Wensen. 3°. Rapport op de missive van Dr. F. Dozyomtrent de gesteldheid der woningen van de lagere volksklasse. 4°. Rapport op de aanvrage van de Commissie tot de Armkerk, om bet voor bun bcnoodigde gaz, tegen verminderd tarief te erlangen. 5°. Adres van J. de Graaf, pachter van de Spanjaardsbrug, om schadeloos stelling, met rapport. Besloten al deze stukken ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6°. Rapport van B. en W., betreffende het tarief voor het gebruik van gemeente-bezittingen en werken. Gesteld in banden van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag. 1°. Het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Gemeenteraad. Door den Voorzitter worden aangewezen de leden Luzac, Siegenbeek en Lismanten einde de Commissie van onderzoek dier geloofsbrieven uit te maken. Nadat deze Commissie zich eenigen tijd had verwijderd brengt zijterugge keerd zijnde, bij monde van den Heer Lnzac baar rapport uit, houdende dat de overgelegde geloofsbrieven in behoorlijke orde zijn bevonden en over eenstemmende met de bepalingen van den Gemeentewet. En worden deze alzoo met algemeene stemmen goedgekeurd. 2". Onderhandsche verhuring van het huis aan de Mare Poort. Gelet op het rapport van B. en W.is met algemeene stemmen besloten, dit huis voor den tijd van een jaar te verhuren aan N. Verboog, en het daartoe vereischte raadsbesluit vastgesteld. 3°. Verzoek tot het verleenen van een voorschot van ƒ2000 aan het Werkhuis. Overeenkomstig de conclnsie van het rapport van B. en W.is met 12 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid van Kaathoven, terwijl de HH. Stoffelsde Moen en Krantzals bestuurders over deze instellingzich buiten stemming hebben gehouden, besloten, hun dit voorschot uit de Stads Bank van Leening te verstrekken, behoudens bijbetaling eener jaarlijksche rente van 2pCt. en aflossing in 5 jaren, telkens bij ƒ400. 4°. Adres van D. A. Schretlen Comp., tot het stellen van gebouwen op de hun in gebruik gegeven grond, Sectie A, N°. 341. Conform het rapport van de Commissie van Fabricage, is met algemeene stemmen besloten hun dit verzoek toe te staan, behoudens inachtneming dei- bij dat rapport gestelde voorwaarden. 5°. Adres van A. T. de Gontot het in gebruik bekomen van Gemeente grond gelegen aan de Klokpoort op de Langegracht. Overeenkomstig het rapport van B. en W., is met algemeene stemmen goedgevonden hem dit verzoek toe te staan, mits daarvoor betalende eene jaarlijksche recognitie volgens tarief. 6°. Voorwaarden van GemeenteFabricagewerkenals: De vernieuwing van de Karnemelksbrug. b. De vernieuwing van de kleine Marenbrug, c. Het opverwen van de Koornbeurs. d. Het opvoegen enz. der gemetselde bruggen. e. Het opvoegen enz. der wallen. Met algemeene stemmen zijn deze vastgesteld. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 21