KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER (Hehoorende bij de Leydsche Courant van 7 Maart d856, J\To. 2.9.) <H*>0-0 m O-OOO-O- Zitting van 6 Maart. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Krantz, Kluit, Ysselsleyn, Gevers, Luzac, Leembruggen, Huyser, de Moen, ten Sande, Driessen, Siegenbeek, van der Hoeven en de Voorzitter. De HH. Bucaille. Olivier en Lisman hebben kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter legt over 1°. Een adres van D. A. Schretlen en O.houdende verzoek tot het stel len van eenige gebouwen op den hem in gebruik gegeven grondSectie A N». 341. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage om berigt en raad. 2». Eene missive van Diakenen der Ncderduitsch Hervormde Gemeente, om in de berekening van het gaz voor de Armkerk te mogen deelen in het verminderd tarief voor Godshuizen en Kazernen. Gesteld in handen van de Commissie tot de Gaz-Fabriekom te dienen van berigt en raad. 3°. Voordragt tot onderhandsche verhuring van het huis aan de Marepoort. Nedergelegd ter visie van de lcdeu in de leeskamer. 4°. Rapport van de Commissie tot de huishoudelijke verordeningen omtrent het tarief voor het gebruik van openbare gemeentewerken en bezittingen. Conform dit rapport in handen van B. en W. ten fine van berigt en raad. 5°. Adres van Dr. G. W. A. Plaatom continuatie als Stads-Doctor. Gesteld in handen van de verschillende Armbesturen, ten fine van berigt en raad. 6". Adres van A. Zierikzee c. s.gewezen Klapperliedenhoudende ver zoek om pensioen of gratificatie. 7°. Adres van de gezamentlijke Agenten van politie alhier, daarbij ver zoekende om verhooging van jaarwedde of eene geldelijke toelage. In handen van den Burgemeester en de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. De Voorzitter brengt in behandeling: 1°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1355. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie werd deze met aigemeene stemmen vastgesteld. 2°. Adres van J. II. Biben, houdende het verzoek om aan zijn woonhuis aan de Langebrug Wijk IV. N°. 498, voor een deurkozijn tot afzonderlijken opgang naar de bovenwoning, twee uitstekende optreden te mogen maken. Gelet op het rapport van B. en VV.is met aigemeene stemmen besloten hem dit verzoek toe te staan, behoudens eene jaarüjksche recognitie van 30 cents. 3°. Adres van C. Voorbij tot hel bekomen eener meststaal aan den vestwal bezijden de Iloogewoerdspoort. Overeenkomstig het rapport van B. en TV., is met 13 tegen 1 s.emmen zijnde die van het lid Gevers, besloten dit verzoek voor geene gunstige be schikking vatbaar te achten. 4°. Adres van G. Couvée tot het bekomen van gemeentegrond aan de Boom- of Varkenmarkt. Conform het rapport van de Commissie van Fabricage is met aigemeene stemmen besloten dit verzoek niet in te willigen. 5°. Nader adres van D. A. Schretlen C°. tot bet behouden van een ge bouw op den hun in gebruik gegeven grond bij de gasfabriek. Na deliberatien wordt met aigemeene stemmen in het behoud toegestemd. 6°. Missive van Regenten van het Minnehuis, daarbij de vraag voorstellende of zij de certificaten van zeker aan hunne administratie vermaakt legaat moeten kapitaliseren, overeenkomstig art. 10 van hun reglement, dan wel of zij deze mogen verkoopen om daarmede de achterstallige schulden te voldoen. Conform de conclusie van het rapport van de Commissie van Finantie is met aigemeene stemmen besloten Regenten te verwijzen naar de wettelijk hiervoor bestaande voorschriften. 7». Missive van Regenten van het Minnehuis tot verhooging der begrooting van 1855. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, is met aigemeene stemmen besloten aan Regenten voornoemd, te kennen te geven, dat aan hun bij die missive uitgedrukt verlangen, geen gunstig gevolg kan worden gegeven. 8°. Missive van Regenten van het Minnehuis tot redres der begrooting van 1856. Conform het rapport van de Commissie van Finantie is met 12 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Huyser en Ysselsteynbesloten ook aan dit verzoek geen gunstig gevolg te geven. 9°. Suppletoire begrootingen van 1854 van Godsbuizen en Armbesturen. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie. Is na deliberatie in rondvraag gebragt: 1°. De suppletoire begrooting voor 1854 van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis, waarbij een subsidie uit de Gemeentekas wordt voorgedragen ad 2197.435. Deze is met 10 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Siegenbeek, Ysselsteyn en Gevers, verworpen; bij welke stemming het lid Huyser, als Regent dezer administratie, buiten stemming is gebleven. 2». De suppletoire begrooting voor 1854 van het R. C. Wees- en Oude- Jiedenhuiswaarbij een subsidie uit de gemeentekas wordt voorgedragen ad 1495.98. Deze is met 10 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Huyser, Siegenbeek en Gevers, verworpen; bij welke stemming het lid Ysselsteyn, als Regent dezer administratie, buiten stemming is gebleven. 3°. De suppletoire begrooting voor 1854 van het Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuiswaarbij een subsidie uit de gemeentekas wordt voorgedragen ad 900. Deze is met 9 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Huyser, Siegenbeek, van der Hoeven, Ysselsteyn en Gevers, verworpen. Waarna dc vergadering is gesloten. Te Leydcn ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 19