KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. - (Behoorende bij de Leydsche Courant van 29 Februarij d8S6, JP. 26.) BIJBLAD N°. 4. DER -ooo-O-O O-Oooo- Zitting van 28 Februarlj Tegenwoordig de HH. Stoffels, Gevers, Luzac, Lisman, Bucaille, ten Sande, Driessen, de Moen, Ysselsteyn, Siegenbeek, Huyservan der Boon Mesch, van Kaathoven, Sikkel Groos, en de Voorzittter. De Burgemeester geeft kennis dat het lid Olivier mededeeling heeft gedaan verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 20 dezer maand, waarbij wordt goedgekeurd een staat van af- en overschrij ving op de begrooting van 1855. 2°. Eene gelijke dispositie van dezelfde dagteekeninghoudende goedkeu ring van de raadsbesluiten tot verhooging van de begrooting van 1855, zoo in ontvang als in uitgaaf. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter legt over: l». Een adres van J. 11. Biben tot het bouwen op gemeentegrond, met rapport. 2°. Een adres van C. Voorbij, houdende het verzoek tot het bekomen eener meststaalmet rapport. 3°. Rapport van de Commissie van Fabricage op bet adres van G. Couvee Dz. tot bet erlangen van gemeentegrond. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer 4°. Een adres van A. T. de Gon, tot het erlangen van gemeentegrond. Gesteld in handen van B. en W. ten fine van berigt en raad. 5°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1855. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. De Voorzitter stelt aan de orde van den dag. 1°. Rapport aangaande de Policie. Na ampele deliberalien over dit onderwerp wordt door het lid van der Boon Mesch voorgesteld eene Commissie te benoemen ten einde in handen van deze de verschillende plans omtrent de organisatie der policie te stellen. Welk voorstel in rondvraag gebragt zijnde met 13 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Luzac en Lismanwordt aangenomen. 2°. Adres van Wilhelinina Ramp, lot onderhandsche pacht van het Blaau- wc Hek. Conform het rapport van B. en W. is haar dit verzoek met 13 tegen 1 stcmmcu, zijnde die van het lid Luzac, toegestaan, hebbende het lid Sikkel Groos zich buiten stemming gehouden. 3°. Adres van D. A. Schrctlen, tot het stellen van een gebouw op den hem in gebruik gegeven grond. Na deliberation hierover, waarbij werd aangetoond dat dit gebonw reeds was gesteld, is dit verzoek met 8 tegen 7 stemmen verworpen. Voor stemden de HH. de Moen, Ysselsteyn, Stoffels, Lisman, ten Sande, Driessen en de Voorzitter. Tegen de HH. Siegenbeek, Huyser, van der Boon Mescbvan Kaathoven, Sikkel Groos, Gevers, Luzac en Bucaille. 4°. Adres van den bijzonderen Raad der vereeniging van den II. Vincentius a Pauloomtrent de verlichting zijner gebouwen met gaz. Gelet op het rapport van B. en W.is met 14 stemmen besloten hun dit verzoek toetestaan, hebbende het lid Lisman zich buiten stemming ge houden. 5". Onderhandsche verhuring van 2 huisjes aan de Wittepoort. Met algemeene stemmen zijn de hiertoe betrekkelijke voorwaarden vast gesteld. 6°. Adres van N. Verbooggewezen poortier der Marepoorthoudende het verzoek om tegemoetkoming in het door hem te lijden verlies door het op houden zijner betrekking op den laatsten December jl., alsmede om aau hem het voortdurend vrij en ongestoord bewonen van het tegenwoordige huis te vergunnen Overeenkomstig het rapport van B. en W. is met algemeene stemmen beslotenWat het eerste gedeelte van zijn verzoek betreft dit niet in te willi gen, maar aan hem de bewoning te vergunnen van het thans door hem be woond wordende huis, mits daarvoor betalende eene jaarlijksche liuursom van f 60. 7°. Adres van A. J. Koole, lot het aftoppeu der boomen langs den Veslwal. Conform het rapport van de Commissie van Fabricage is met algemeene stemmen beslotendit verzoek voor geen gunstige inwilliging vatbaar te achten. 8°. Voordragt omtrent het tarief en verordening tot heffing der leges ter plaatselijke Secretarie. Op de hieromtrent door Gedeputeerde Staten medegedeelde bedenkingen is het rapport van de Commissie van Finantie in rondvraag gebragt en met algemeene stemmen aangenomen, waaruit volgt dat in het tarief in n°. 1 de woorden: van 27 regels van 12 lettergrepen, worden bijgevoegd; in n°. 4, 2S al. worde gelezen: van geboorte, overlijden en huwelijks-aangifte of afkon diging, en in de verordening als 4e art. wordt bijgevoegd: »De gelden wor den maandelijks overgebragt bij den Gemeente-Ontvanger;" terwijl in n". 4 van dat tarief het woord adoptie wordt opgenomen op voorstel van het lid Sikkel Groos. 9°. Benoeming der Commissie betreffende' de stukken aangaande de politic. En nadat de leden LismanDriessen en van der Boon Mesch waren aange wezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, worden bij 15 stembiljetten ui'.gebragt op de HH. Luzac 10Sikkel Groos 10 Gevers 9, Lisman 5, van Stirum 2, Cock 2, van der Boon Mesch 2, Huyser 2, Bucaille 1, van Kaathoven 1 en Olivier 1 stemmen. En zijn alzoo tot deze Commissie benoemd de 11H. Luzac, Sikkel Groos en Gevers. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA f.AU»

Leydse Courant | 1856 | | pagina 17