KORT VERSLAG ZITTING YAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van ó5 Februarij Ó856iP. 6ZOj BIJBLAD IB». 3. DER -OO-OO-O OO-O-OO- Zitting van 14 Februarij. Tegenwoordig de HH. de Moen, Stoffels, Leembruggen, Kluit, Luzac, Bucaille, Ysselsteyn, Gevers, van Kaathoven, Driessec, van der Boon Mesch, Lisman, Huyser, ten Sande, Sikkel Groos, Siegenbeek, le Poole, Coek, van der HoevenOlivier en de Voorzitter. De Burgemeester geeft kennis dat de Heer Kranlz beeft medegedeeld door ziekte verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede: 1°. Eene dispositie van Gedep. Staten van Zuidbolland van den 6 dezer inaand G. S. N°. 2, daarbij kennis gevende dat blijkens missive van den Minister van Binnenl. Zaken van den 4 bevorens N°. 254, de Koning bij besluit van den 30 Jannarij jl. N°. 82 Hoogstdeszelfs beslissing heeft verdaagd omtrent de voorstellen tot het invoerenwijzigen of afschaffen van plaatselijke belastingen der gemeente Leyden, tot aan bet einde der maand Mei eerst komende. 2°. Eene dispositie van Gedep. Staten van Zuidbolland van dezelfde dag- teekening G. S. N°. 12, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den 31 Januarij jl. tot het in gebruik geven van den daarbij bedoelden grond aan C. J. Zaalberg tot wederopzeggens toe, en tegen eene jaarlijksche recog nitie van f 2.50op de daarbij omschreven voorwaarden. 3°. Eene missive van P. Vromesteyn van den 12 dezer maandwaarbij deze verzoekt, geen verder regard te slaan op de door hem ingediende adres sen, aangaande de vertimmering aan het Leyderdorpsche Hek. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter legt over: 1°. Proces-Verbaal van het openemen der kas en boeken van den ontvan ger op den 2 dezer maand. Aangenomen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder gelegd. 2°. Rapport van B. en W. op het adres van N. Verboog, gewezen portier aan de Marepoort. 3°. Als boven, in zake de recognitiën van ambtenaren. 4°. Rapport van de Commissie van Fabricage, in zake het adres van A. J. Koole, tot het aftoppen der hoornen op den vestwal. 5°. Rapport van de Commissie van Finantie betreffende de voordragt om trent de leges ter Plaatselijke Secretarie. 6°. Rapport van dezelfde Commissie omtrent het tarief voor het gebruik van gemeentewerken en bezittingen. 7°. Rapport van dezelfde Commissie op de missive van Regenten van het Minnehuis omtrent 3 certificaten, afkomstig van een aan hunne administratie besproken legaat. 8°. Ptapport van dezelfde Commissie op de missive van Regenten van bet Minnehuis tot verhooging der begrooling van 1855. 9°. Rapport van dezelfde Commissie op de missive van Regenten van het Minnehuis waarbij deze de begrooling over 1856 terugzenden tot redres. 10°. Suppletoire staat van begrooting van Mn. Regenten van het Evan gelisch Lutersch Wees- en Oudeliedenhuis voor 1854. 11°. Pvapport van de Commissie van finantie op de suppletoire begrootin- van Mn. Regenten van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis, van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis en van het Evangelisch Luthersche Wees- en Oudeliedenhuis. 12°. Eene missive van Mren Regenten van het II. G. of Armen Wees- en Kinderhuishoudende verzoek om beschikking op de door hen overgelegde Suppletoire begrooting voor 1854. Besloten alle deze stukken ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen, alsmede om de stukken sub n°. 6. vermeld, overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie te stellen in handen van de Commissie tot de Huishuidelijke Verordeningen ter fine van berigt en raad. 13°. Adres van G. Couvee, tot het bekomen van Gemeentegrond. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ter fine van berigt en raad. 14°. Twee adressen om tot Commissaris van de buitenveren te worden benoemd als vanJ. A. van Hees en J. P. de Water. Besloten deze beide adressen aan te houden tot bij de benoeming heden aan de orde van den dag gesteld. De Voorzitter brengt in behandeling 1°. Benoeming van een Commissaris voor de buitenveren. Nadat de HH. de Moen van der Boon Mesch en Lismanwaren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, is men tot de benoeming overgegaan en blijkt het bij een getal van 21 stem- billetten overeenkomende met dat der aanwezige ledendat zijn uitgebragt op: W. L. Andreae 7, J. W. Knippenberg 4, F. C. van Bijlevelt 3, J. A. van Hees 3, A. C. Taverne, II. A. Tiemeyer, P. Herdingh Pz. en P. J. Broekhoff, ieder 1 stemmen. Niemand alzoo de vereischte meerderheid van stemmen bekomen hebbende is men tot eene tweede vrije stemming overgegaan en blijkt het bij een getal van 21 stembilletten dat zijn uitgebragt op: W. L. Andreae 11, J. W. Knippenberg 4, F. C. van Bijlevelt 3J. A. van Hees 2 en P. Herdingh Pz. 1 stemmen. Zoodat derhalve W. L. Andreae benoemd is tot Commissaris voor de buitenveren. 2°. Voorstellen betreffende het Gymnasium. Na deliberatie is door den Burgemeester in stemming gebragt de verhooging van het tractement van den 2flen Docent in de wiskunde met 200: en dit alzoo te bepalen op 800 en is dit voorstel met 12 tegen 9 stemmen aangenomen. Tegen slemden de HH. Cock, de Moen, Luzac, Bucaille, Gevers, van Kaathoven, Lisman, Huyser en Sikkel Groos. Voorts is door den Burgemeester voorgesteld de behandeling van de vrij stellingen van het Minerval en de hoegrootheid van het Minerval zelf tot nader aan te houden. En is dit voorstel met 19 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid van der Hoeven aangenomen, terwijl de Heer Leembruggen inmiddels de verga dering had verlaten. Nog hehben de vergadering verlaten de II.II. van der Hoevenvan Kaat hoven en Cock. 3°. Request van M. S. Reijst, om vermindering van huur van vischwater. Overeenkomstig de rapporten van B. en W. en de Commissie van Finantie, is met 15 tegen 2 stemmen besloten dit verzoek af te wijzen. Tegen stemden de HH.: van der Boon Mesch en Sikkel Groos. Op voorstel van de Commissie van Fabricage wordt alsnu aan de orde van den dag gesteld. 4°. Voorwaarden omtrent de leverantie van houtwaren. En zijn deze met algemeene stemmen vastgesteld. Het uur te ver gevorderd zijnde, zijn de overige aan de orde van den dag gestelde stukken tot eene volgende vergadering uitgesteld. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 15