KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER [Behoorende hij de Leydsehe Courant van Februarij Ó856W. d4.) OOOO-O0O-CKXK1 Zitting van 31 Januarlj. Tegenwoordig de HH. Stoffels, van der Boon MeschTaets van Amerongen, de Moen, ten Sande, Sikkel Groos, Kluit, Ysselsteyn, le Poole, Huyser, Driessen, Bucaille, Luzac, Krantz, Leembruggen, Siegenbeek, Gevers, van der Hoeven en de Voorzitter. De Hfl. Olivier, de Breuk en Lisman hebben kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede: Eene missive van Dr. H. B. de Breuk van den 14den dezer maand, waarbij deze het ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad. En is deze aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter legt over: 1°. 8 adressen om tot Commissaris der buitenveeren le worden benoemd, a^s van: J. J. F. Beuzemaker, H. Bos, F. C. van Bijlevelt, H. Kelderman, J. W. Knippenberg, J. H. du Saar, P. L. J. Secreve en H. A. Tierneyer. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer en besloten in de vol gende vergadering tot eene benoeming over te gaan. 2°. Een adres van D. A. Schretlen en C°. houdende verzoek tot het plaatsen van een loots op de hem in gebruik gegeven grond, met daartoe behoorende voord ragt. 3°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het adres van Wilhelmina Ramp om voor hare zuster als pachtster van het Blaauwe hek aan de Rijns- burgervliet te mogen optreden. 4°. Request van den bijzonderen raad der Vereeniging van de H. Vincentius a Paulo om de voor zijne gebouwen benoodigde gaz tegen het verminderd tarief te bekomen met rapport van Burgemeester en Wethouders. 5°. Bedenkingen van Gecommitteerden tot de vereenigde Gast- en Leproos huizen op het rapport van Burgemeester en Wethouders in zake de klagte van den Stads-Chirurgijn J. H. J. Groothols tegen den Stads-Apotheker. 6°. Voorwaarden omtrent de leverantie van houtwaren. Nedergelegd ter visie van de leden in de Leeskamer. 7°. Jaarlijksch verslag omtrent de behandelde zieken in det Caecilia Gasthuis. Aangenomen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de Leeskamer nedergelegd. 8°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het tarief voor de heffing van leges ter plaatselijke Secretarie, en daarbij behoo rende verordening regelende de invordering. 9°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders van een tarief voor het gebruik van gemeente-eigendommen en bezittingen en daarbij behoorende ver ordening regelende de invordering. 10°. Rapport van Burgemeester en Wethouders betreffende het Stedelijk Gymnasium. 11°. Suppletoire begrooting van Mren Regenten van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis over 1854. 12°. Missive van Bestuurders van bet Minnehuis houdende verzoek tot verhooging der begrooting van 1855 met 951.53. 13°. Missive van dezelfde waarbij deze de begrooting van 1856 voor die administratie terugzendenmet verzoek die te veranderen. 14°. Missive van dezelfde omtrent het gebruik van een bij hen ontvangen legaat. Besloten alle deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en aaad. Door den Voorzitter wordt nog mededeeling gedaan dat door den Stads- Doclor C. ter Laag verzocht is de door hem ingezonden missive houdende aanvrage om bezoldiging in te trekken en voorgesteld daaraan bij deze te voldoen. En is hiermede genoegen genomen. De Voorziter stelt aan de orde van den dag. 1°. Benoeming van een lid om met den Burgemeester bij de loting voor de Nationale Militte tegenwoordig te zijn. Nadat de HH. Taets van Amerongen, Gevers en Kluit waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken voor de benoemingen in deze vergaderingis men tot de stemming overgegaan en blijkt bij een getal van 19 stembilletten overeenstemmende met dat der aanwezige leden, dat waren uitgebragt op de HH. Ysselsteyn 11, Kluit 5, le Poole Leembruggen en Gevers ieder 1 stemmen. Is derhalve de Heer G. H. Ysselsteyn benoemd. 2°. Benoeming van 2 leden voor het hoofdbureau en van een' voorzitter en 2 leden voor het onderbureau, en van plaatsvervangers bij de aanstaande verkiezing voor den gemeenteraad. Bij een getal van 19 stembilletten zijn uitgebragt: Voor 2 leden van het hoofdbureau. Op de HH. Huyser 9, Kluit 8, le Poole 7, ten Sande 4, Driessen 3, Gevers 2, de Moen 2, Leembruggen, Lisman en Sikkel Groos ieder 1 stemmee. Niemand alzoo de vereischte meerderheid van stemmen bekomen hebbende is men tot eene 2de vrije stemming overgegaan en blijkt bij een getal van 19 billetten billetten dat zijn uitgebragt op de HH. Huyser 16, Kluit 12, le Poole 8, de Moen en ten Sande ieder 1 stemmen. Zoodat tot leden van het hoofdbureau zijn benoemd de HH. M. H. C. Huy ser en M. A. Kluit. Voor een Voorzitter van het 07iderbureauzijn bij een gelijk getal van 19 stembilletten uitgebragt op de HH. Bucaille 16, le Poole en de Moen ieder 1 stemmen en 1 billet blanco. Weshalve de Heer Mr. J. C. Bucaille als zoodanig benoemd is. Hierbij wordt voorts op de gemaakte bedenking besloten dat bij ontsten tenis van den Heer Bucaille om als voorzitter van het onderbureau op te treden, hetzij door dat hij bij het hoofdbureau moet optreden hetzij door verhindering van ziekte als andersints, in dat geval het oudste in jaren be noemde lid voor het onderbureau als voorzitter in zijne plaats zal komen. Alsnu overgaande tot de verkiezing van 2 leden voor het onderbureau, zoo blijkt bij een getal van 19 stembilletten dat hiervoor waren uitgebragt op de HH. ten Sande 9, le Poole 8, Driessen 6, Leembruggen 4, Gevers 2, Taets van Amerongen, Kluit, Sikkel Groos, Lisman, de Moen, Huyser en Ysselsteyn ieder eene stemmenterwijl een billet blanco was gelaten. Daar het blijkt dat niemand in deze de vereischte meerderheid van stem men heeft bekomen, is men tot eene 2de vrije stemming overgegaan en zijn daarbij uitgebragt op de HH. le Poole 15, ten Sande 12, Driessen 5, Lcem- brnggen 2Ysselsteyn en Sikkel Groos ieder eene stemmenen 1 billet blanco. Zoodat de HH. S. J. le Poole en M. G. ten Sande zijn benoemd. Terwijl eindelijk besloten is tot plaatsvervangers de verdere leden van den Raad te verzoeken. 3°. Voordragt tot verhooging en af- en overschrijving op de begrooting van 1855. Met algemeene stemmen is hiertoe besloten en de vereischte raadsbesluiten vastgesteld. 4°. Request van H. Borgerdingh tot schadeloosstelling in zijne huur van weiland gelegen aan den Singel tusschen de Rijnsburger en Morschpoorten dezer gemeente. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Com missie van Finantie, is na deliberatie met 11 legen 8 stemmen goedgevon den dit verzoek af te wijzen. Tegen stemden de HII. Leembruggen, Siegenbeek, Gevers, van der Hoeven, van der Boon Mesch, Taets van Amerongen, Sikkel Groos, Kluit, Ysselsteyn, le Poole en Huyser. 5°. Request van C. Heitmann om tegemoetkoming van ƒ10 wegens bij hem geleden schade. Overeenkomstig de rapporten van de Commissie van Fabricage en van Bur gemeester en Wethouders is met 17 tegen 2 stemmen zijnde die van de I1H. Leembruggen en Ysselsteyn, besloten dit verzoek voor geen gunstige inwilliging vatbaar te achten. 6°. Request van Bestuurders van de Kweekschool voor Zeevaart om terug gave van betaalde belasting. Door het lid Kluit wordt namens bestuurders hieromtrent voorgesteld dit verzoek terug te nemenwaarin met algemeene stemmen wordt berust. Request van C. J. Zaalberg tot het in gebruik bekomen van gemeente grond, liggende aan de z.z. van de Haverstraat. Conform het rapport van Burgemeester en Wethouders is met algemeene stemmen goedgevonden hem dat gebruik toe te staan, behoudens inachtne ming van de daarop gestelde voorwaarden en het betalen van recognitie. 8°. Bekening van de armbakkerij over 1854. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie. Wordt met algemeene stemmen besloten goedkeuring te verleenen op de door Regenten voorgedragen uitbreiding van localiteit en tevens de rekening vast te stellenwaarna met algemeene stemmen wordt aangenomen een door het lid van der Boon Mesch gedaan voorstelom den wensch door de Com missie van Finantie bij haar rapport uitgedrukt, om te beproeven of men ook door het aanleggen van broodfabrieken het brood voor de geringere klasse goedkooper en voadzamer geleverd zoude kunnen krijgen, hetgeen door de gelden deze administratie gemakkelijk ware te beproevenin handen van Burgemeester en Wethouders te stellen, om le onderzoeken en daarna, daar toe termen zijnde, eene Commissie te benoemen om omtrent deze zaak nader te dienen van berigt en raad. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. L V LAU.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 13