KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER {Behoor end e hij de Leydsche Courant van dó Januarij Ó856iT°. 5.) ooo-OO O-O-CK^o -■ Zitting van 31 December 1833. Tegenwoordig de HIT. Stoffels, de Moen, Kluit, de Break, Taets van Amerongen, Sikkel Groos, Krantz, Driessen, Luzac, Bucaillc, Lisman, Huy- ser, Olivier, Ysselsteyn, Siegenbeek, ten Sande, Gevers, van der Hoeven, le Poole en de Voorzitter. Nadat de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd deelt de Voorzitter mr-de eene dispositie van Gedeputeerde Stalen van Zuid- Holland van den 24steD dezer maand, houdende goedkeuring der begrooting voor den jare 1856. En is deze aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter legt over: 1°. Een adres van J. P. van den Bosch om tot Ambtenaar bij de plaatse lijke belastingen te worden benoemd. Gesteld in handen van den lsten Commissaris van politie en de Hoofd-com- mies der plaatselijke belastingen ten fine van berigt en raad. 2°. Twee adressen om tot Commissaris van de buitenveren te worden be noemd, als van P. Herdingh Pz. en J. Krumer. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. 3°. Een adres van L. van der Kaay, Steenhouwer, waarbij deze verzoekt bet gebruik van een gedeelte gemeentegrondgelegen aan het einde van de Vliet. Gesteld in banden van Burgemeester en "Wethouders en de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. 4°. Een adres van Wilhelrnina Ramp, houdende hel verzoek om in de pacht van het Blaauwe hek, bij het overlijden van hare zuster, de pachtster, voor deze te mogen optreden. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. Eindelijk deelt de Voorzitter nog mede, dat het plaatselijk belastingstelsel bij Koninklijk besluit van den 30stcn December 1855 N°. 58 is goedgekeurd, met uitzondering van den hoofdelijken omslag waaromtrent uithoofde van de kortheid des tijds geen onderzoek der stukken ha-.l kunnen plaats hebben, en brengt wijders in behandeling: Verordening op het openen der poorten. Na het wisselen van consideration zijn de artt. dezer Verordening achtereen volgens aangenomenwaarna de geheele verordening in rondvraag gebragt zijnde met algemeene stemmen is vastgesteld. De verordening is in zijn geheel in deze Courant opgenomen. Waarna de Vergadering is gesloten. ZiHing van 1® January 185®. Tegenwoordig de HIT. van der Hoeven, Ysselsteyn, de Breuk, Krantz, ten Sande, Stoffels, Luzac, van Kaathoven van der Boon Mesch, Sikkel Groos, de Moen, Bucaille, Lisman, Driessen, Siegenbeek, le Poole, Cock, Gevers,* ITuyser en de Voorzitter. De leden Olivier en Kluit hebben kennis gegeven verhinderd le zijn deze vergadering bij te wonen. De Burgemeester opent de vergadering met de leden geluk te wenschen bij den aanvang van liet jaar, hen daarbij wijzende op de belangrijke werk zaamheden in het afgeloopen jaar verrigt en op die welke deze vergadering nog gedurende den loop van het ingetreden jaar wachten, en is daarbij tevens gedachtig aan het lid van Outerendie in het afgeloopen jaar is over leden en als zoodanig aan deze vergadering is ontvallen. Nadat de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd deelt de Burgemeester mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van der. 28sten December des vorigen jaars G. S. N°. 26, houdende berigt van da ontvangst van een afschrift der verordening op de vrijheid, veiligheid en reinheid van straten enz. vastgesteld den 20sten December bevorens. 2°. Eene gelijke dispositie van den 31sten December G. S. N°. 6 len ge leide strekkende van een afschrift van het Koninklijk besluit van den 30sten bevorens N°. 58, waarbij de heffing der daarbij vermelde belastingen ten behoeve dezer gemeente wordt goedgekeurd. 3°. Eene gelijke dispositie van dezelfde dagteekening G. S. N°. 34 waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van den 24sten December jl. tot het in gebruik geven aan C Grom van den daarbij bedoelden grond, tegen eene jaarlijksche recognitie van 7.ingaande 1 Januarij 1856. 4°. Eene gelijke dispositie mede van dezelfde dagteekening G. S. N°. 35, houdende goedkeuring van de rekening dezer gemeente over 1854. En zijn alle deze stukken aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. 9 adressen om tot Commissaris der Buitenveeren te worden benoemd, als van: W. L. Andreae, P. J. Broekhoff, H. Hazelhorst, F. H. Hoek, E. W. Jongeneel, J. J. Privé, A. C. Taverne, H. C. Vermaat en J. C. Wendel. 2°. Rapport van Burgemeester en Wethouders in zake de klagt van den Stads-Chiiurgijn J. H. J. Groothols, tegen den Stads-Apolheker. 3°. Gelijk rapport op liet adres van C. J. Zaalberg. 4°. Gelijk rapport op het adres van C. Heitmann. Nedergelegd ter visie van de leden in de leeskamer. 5°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1855. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 6°. Adres van J. van der Moolen, oin tot Ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd. Besloten dit aan te houden als betreffende een onderwerp beden aan de orde gesteld. De vergadering wordt gedurende eenigen tijd met gesloten deuren voortge zet de deuren weder geopend zijnde stelt de Burgemeester aan de orde van den dag Voordragt omtrent en benoeming van de ambtenaren bij de plaatselijke belastingen, en brengt dienovereenkomstig het eerst in behandeling het per soneel te bepalen als volgt: 1 Hoofd-commies. 1 Opziener bij dag. 1 Opziener bij nacht. 6 Gaarders. 8 Commiesen portiers. 20 Commiesen, 6 Adsistent commiesen portiers. 1 Commies roeijer. 1 Veeschatter. En wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. 2°. De bezoldigingen vasttestellen als Voor den Hoofd-commiesad 1700. Opziener bij dag700. Opziener bij nacht 600. een Gaarder550. Commies portier (behalve vrije woning aan de poort voor zoo ver deze aanwe zig zijn)400. Commies400. Adsistent portier200. Commies roeijer550. Veeschatter400. En wordt ook dit punt met algemeene stemmen aangenomen. 3°. De benoeming voor den tijd van 3 jaren te bepalen immers wanneer het belastingstelsel behouden blijft, terwijl bij eventueele opheffing van het accijnstelsel zij even als anderen wier betrekking vervalt, in hunne functien ophouden. Hierop wordt door het lid Gevers als amendement voorgesteld dat de be noeming slechts geschiede voor één jaar, en alzoo lot en met den 31stea De cember dezes jaars. En is dit amendement aangenomen met 12 tegen 8 stemmen, zijnde die van de leden Lisman, Siegenbeek, le Poole, Cock, Stoffels, van der Boon Mesch, Bucaille en de Voorzitter. 4°. Te bepalen dat de tegenwoordige ambtenaren met den 1 Febrenarij aanstaande zullen zijn ontslagen uit hunne tegenwoordige betrekking, en tot dien tijd de aan de thans door hen bekleed wordende functien verbondene traetementen zullen genieten, en bij herbenoeming op dat tijdstip tevens de aan de nieuwe betrekking verbonden bezoldiging zal ingaan. Met algemeene stemmen aangenomen. 5'. Over te gaan lot de benoeming van gezegde ambtenaren. Met algemeene stemmen mede biertoe besloten zijnde is bet bureau van stemopneming zamengeslehl uit de HIT. Luzac, de Moen, Lisman en de Voorzitter en zijn met algemeene stemmen benoemd Tot Hoofd- Commies P. J. Zuurdeeg. Opziener bij dag C. Capteyn. Opzie?ier bij nachtJ. Raaff. GaardersJ. F. van Wijngaarden, F. Doove, J. A. van Niel, J. de Mooy, H. Eggink, J. van Tertholen. Commiese?i PoortiersJ. C. Stoppendaal, J. Berg, J. H. Timp, P. van der Worm, P. de Vries, B. Kok, W. Montagne, P. de Ridder. CommiesenJ. du Pon, II. Bodijn, A. Taffijn, H. Hunlelman, G. J. Florijn, F. W. LangguthJ. Schreuder, M. F. de Wildt, W. de Koning, P. van Wel sen. Commies RoeijerP. J. van Sonderen. VeeschatterJ. Engels. Voorts bij verdere stemming voor Commiesen. 1°. J. Brakel 18, J. P. Hemerik en J. II. Haak ieder ééne stemmen. Benoemd Johannes Brakel. 2°. C. Plu 19 en G. van der Hert 1 stemmen. Benoemd Christ,iaan Plu. 3°. J. L. van der Noordaa 13, A. van der Walle 2, G. van der Hert 2, L. Noordeloos, G. Trago en J. P. Hemerik ieder 1 stemmen. Benoemd Johannes Leeridert van der Noordaa. 4°. A. van der Walle 17, G. van der Hert 2 en D. Smit eene stemmen. Benoemd Abraham van der Walle. 5°. J. J. van der Linden 13, G. van der ITert 3, J. P. Hemerik, J. P. van den Bosch C. F. Hoek en F. C. Marks ieder 1 stemmen. Benoemd Josephus Johannes van der Linden. 6°. A. E. V. Z. des Planles 10, L. Noordeloos 3, G. van der Hert 3, J. H. Haak, A. A. de Graaf, J. P. Hemerik en F. J. Stalie ieder 1 stemmen. Gebleken zijnde dat op geen dezer personen de vereischte meerderheid van stemmen was uilgebragt, is men tot eene tweede vrije stemming overgegaan wanneer verkregen hebben: A. E. V. Z. des Plantes 15G. van der Hert 3 en L. Noordeloos 2 stemmen. Benoemd Augustus Eugenius Victor Zicdzes des Plantes. 7°. P. J. 't Hoofd 18, G. van der Hert, L. Noordeloos en J. P. Hemerik ieder 1 stemmen. Benoemd Pieler Jacobus 't Hoofd. 8°. A. J. Heppenstrijdt 7, II. Poelijoe 6, G. van der Hert 2, W. Bontje 2, J. Tl. Haak, P. Engelbregt en G. Trago ieder 1 stemmen. De vereischte meerderheid van stemmen zich op deze personen niet vereenigd hebbende is men tot eene 2 vrije stemming overgegaan en worden daarbij uitgebragt op II. Poelijoe 10, A. J. Heppenstrijdt 8 en G. van der Hert 2 stemmen. Niemand alzoo weder de vereischte meerderheid van stemmen verkregen hebbende is inen tot een 3dc stemming overgegaandie alleen zal loopen over diegenen die de meeste stemmen hadden bekomen, en zijn uitgebragt op: H. Poelijoe 12, A. J. ITeppenstrijdt 7 stemmen en 1 billet blanco. Alzoo benoemd Hendrik Poelijoe. 9°. G. Trago 12, G. van der Hert 5, A. J. Heppenstrijdt 2 en J. P. Hemerik 1 stemmen. Benoemd Gerrit Trago. 10°. J. P. van den Bosch 12 en G. van der Hert 8 stemmen. Benoemd Johannes Philippus van den Bosch. Adsistent poortiers zijn hiertoe benoemd: 1(>. Johannes Cornelis de Vroede, met algemeene sleinmen. 2°. Jan Rctel, met algemeene stemmen. 3°. Johannes Willem le Noble, met 19 stemmen, zijnde 1 stem uitge bragt op J. de Tombe. 4°. Jacob Le Mair, met 19 stemmen, zijnde 1 stem uitgebragt op J. de Tombe. 5°. Jan Roos, met 17 stemmen, zijnde nog uitgebragt op A. Montagne Iz., J. H. Haak en G. van der Hert 1 stemmen. 6°. Jacob de Tombe, met 15 stemmen, zijnde nog uitgebragt op G. van der Hert 3, II. de Graaf en A. J. Heppenstrijdt 1 stemmen. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. La Lau.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 11