gelegenheid aan de troepen voorgesteld en langs de gelederen gedragen. De Prins heeft ook het hotel der Invaliden en aldaar het graf van Napo leon I bezocht. Door de Regering zal aan den Gemeenteraad van Parijs een ontwerp voorgelegd worden, om op de beide zijden van den ringmuur die de stad omgeeft, de tot den bouw van 30,000 huizen noodige grond te verkoopen. De Keizer verlangt zeer dat de Raad dit ontwerp aanneme. De Gemeenteraad heeft een crediet van 32,000 fr. verleend voor een albumwaarin de voornaamste tooneelen van den doop des Keizerl. Prinsen zullen worden opgenomen. VUnivers heeft afgezien van de vervolging van den Abt Cognat, zoo dat de strijd tussehen genoemd blad en V Ami de la Religion geëindigd schijnt. De Abt heeft in eenen brief aan de redactie van VUnivers verklaard dat hij de bedoeling niet heeft gehad iemand te beleedigen. De redactie heeft met deze opregte verklaring genoegen genomen. Te Marseille zijn 75,000 mudden graan aangevoerd. De prijzen ble ven als vroeger. De Kapitein en 15 man van den op 3 Nov. nabij New-York veronge lukten Lyonnais, zijn te Bordeaux aangekomen. Dingsdag en Woensdag heeft er te Lyon een hevige storm gewoed, die eene aanzienlijke schade aan de gebouwen heeft toegebragt, o. a. is in de wijk Perrache een geheel huis ingestort. Niet verre van de stad is eene massa steen en aarde, van omtrent 4 a 5 cubiek ellen, van de rots afgebro ken en op den spoorweg gevallenen heeft die over eene lengte van 100 ellen bedekt. De gemeenschap zal daardoor gedurende 8 dagen gestremd zijn. Het Russisch eskader te Cherburg zal eerstdaags naar de Middellandsche zee vertrekken. Het zal eenigen lijd te Genua gaan doorbrengenom daarna zich te verdeden over Napels, Athene, Konstantinopel en Alexandrië. Men zegt dat de Grootvorst Conslantijn, die zich naar de Keizerin-Weduwe te Nice begeeft, ook de kusten van Italië zal bezoeken. SJ»ANJE. MADRID, 10 December. De Bisschoppen van Cadix en van Majorca hebben aan de Koningin hunne erkentelijkheid betuigdomdat H. M. aan de verlangens van het Katholieke volk van Spanje regt heeft laten wedervaren en werkzaam ge weest is tot herstelling der betrekking tussehen Spanje en den H. Aposto- lischen Stoelhet middelpunt der Christelijke eenheid. Zulks is een waar borg voor de rust der gemoederen en voor de kracht des lands. De ver volgingen aangevangen tegen Geestelijken, welke met woorden of daden de wet lot veiling der nationale en kerkelijke goederen aangevallen hadden, zijn op hoog bevel gestaakt. Ook zijn alle beperkingen, vroeger ten aan zien van de afkondiging van het leerstuk der Onbevlekte Ontvangenis vast gesteld opgeheven. ITALIË. Uit Rome schrijft men van 5 Dec. het volgende aan de Indép. Beige De Koning is met zijn gansche sloomvloot van Gaëla naar Napels terugge keerd. Dit schijnt in verband te staan met de nadering van het feest der Onbevlekte Ontvangenis op den 8sten December. In onze landen van de Latijnsche taal. is alles zoo met de fabelleer ver mengd dat men soms in Sicilië ten platte lande kapellen aantreft die aan de Heilige Ceres, aan de Heilige Proserpinaenz. gewijd zijn:, 'tis niet te verwonderen dat de Heidensche maagd Minerva, de oorlogzuchtige maagd die haren naam aan Parthcnope gaf, de maagd Maria is geworden en dat het Napolitaansche leger onder hare aanroeping is geplaatst. Om die reden zal de vloot en een deel van het leger te Napels moeten zijn om den 8stc" het feest der Onbevlekte Ontvangenis met wapenschouwingen en kanonschoten te vieren. De kolom der Onbevlekte Ontvangenis zal eerst den 15(lcn kunnen gereed zijn. Men durft de plaatsing van het beeld niet aan het werkvolk toever trouwen. Men zal artillerie-soldaten en brandspuitgasten er toe gebruiken. De kolom is 9 el hoog en heeft van onderen reeds een scheur ter lengte van ruim 2 el. Volgens de Oesterr. Corr. was het te Napels rustig en was de soldaat, die eenen aanslag op het leven des Konings gedaan had, met de strop ter dood gebragt. Hij heette Milano en was vroeger wegens deelneming aan den opstand in 1848 veroordeeld maar in 1852 begenadigd. Thans diende hij onder eenen valschen naam. Uit zijne spoedige teregtstelling kan men opmakendat hij geene medcpligligen heeft doen kennenalthans geenc verklaringen heeft afgelegd, die eene verdere uitbreiding van het gereglelijk onderzoek noodig maakten. Wegens het mislukken van den aanslag heeft cr te Napels eene algemeene verlichting plaats gehad en zijn er 10,000 per sonen ter gclukwensching bij den Koning toegelaten. Men schrijft uit Messina dat er veel kisten met geweren worden ingc- smokkeld, die door Engelschc kooplieden van Maltha worden gezonden, en die zelfs door de Er.gelsche kruisers worden aangevoerd, waartoe de berg achtige kust van Sicilië bijzonder geschikt is. Inmiddels kondigt de troep van den Baron Bencivenga openbaar de aanslaande komst van 10,000 Engel- schen aan. De opsland in Sicilië moet thans in eenen guerilla-oorlog zijn veran derd, daar men geen bepaalde plaats als tooneel der beweging weet te noemen. Deze benden partijgangers moeten voornamelijk gevormd zijn door uitgewekenen, die op de kust geland waren. PRUIS 8 EST. BERLIJN, 14 December. Te Hamburg zijn uit Engeland veel Poolsche Joden aangekomendie vroeger, om zich aan de krijgsdienst te onttrekken, hun vaderland hadden verlaten, maar thans van de amnestie des Keizers gebruik maken om terug te lteeren. Zij waren meest allen in eenen hulpbehoevenden toestand. In Mecklenburg Schwerinwaar de Israëliten sedert 1848 de burger lijke regten hebben verworven, wil de Regering hun thans de bevoegdheid weder ontnemen, grondeigendom te bezitten. De opperste Geregsthoven aldaar hebben zich tegen dit besluit verklaard. De zaak is thans voor de Kamers gebragt. «OiTEHRIJK. WEENEN, 13 December. Op den 7dcn dezer hebben de Keizer en de Keizerin te Venetië eene luis terrijke wedstrijd op het water bijgewoond. De kleederdragt der gonde liers was die uit de 15dc en 16de eeuw. Na afloop daarvan hebben zij met het voor hen gebouwde drijvend paveljocn een togt op de groote haven gedaan. De toetreding van een groot aantal personen tot de Angsburgsche en Ilelvetische geloofsbelijdenissen begint hier de aandacht te trekken. De wet op het huwelijk moet hiertoe de voornaamste aanleiding zijn. Het Jezuilen-eollegie te Kalk;,burgzal in het aanslaande jaar der wijze vergroot worden, dat hel 600 kweekelingen zal kunnen bevatten. laSJSEAN®. Uit Polen wordt berigt, dat sedert het herstel van den vrede, weder eene ontzaggelijke voorraad van granen daar voorhanden is, die naar het schijnt verborgen werd gehouden. De prijzen zijn dermate gedaalddat de Regering het verbod van uitvoer heeft opgeheven. TURKYE. Er hebben voortdurend onderhandelingen plaats tussehen Lord Redcliffe en den Perzisehen Gezant, ten einde de zaken zoo mogelijk te schikken. De uitgebreide volmagt van den Gezant, doet gelooven dat men zich zal verstaan. Echter zou hij moeten afzien van zijne reis naar Parijs, daar men die bij eene schikking ongepast acht. De Courier van het Engelsche Gezantschap is uitgeplunderd, en van de bij zich hebbende depêches beroofd. STAISS 28EKISSTEM. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, doen te weten dat dooi' den Raad dier Gemeente, in zijne vergadering van den 5dcI> Junij 1856, en gewij zigd den 2dcn October daaraanvolgende, is vastgesteld het volgende Sï.AASSSHESiLUI'ff regelende de heffing eener belasting voor plaatsen op de onderscheiden markten te Leyden. De RAAD der Gemeente Leyden Gezien Art. 232 der Gemeentewet; Heeft besloten Er zal, te beginnen met 1 Julij 1856, de navolgende belasting voor plaatsen op de onderscheiden markten geheven worden. 1°. Voor bet gebruik eener plaats op de markt, wordt, naar evenredigheid van den gronddaartoe gebruikteene belasting geheven. 2°. Deze belasting bedraagt: voor elk schaap, lam, bok, geit, biggc of mager varken, hond, mand of korf inet gevogelte, twee en een lialve centsvoor elk kalf, varken, veulen of ezel, vijf centsvoor elk paard of runderbeest, tien cents; voor iedere mud graan, erwten of boonen, drie centsvoor iedere mud aardap pelen één cent. 3°. De plaatsen voor de verdere uilstalling van waren, op de markt bestemd, worden verdeeld in vier klassen. De belasting voor plaatsen der eerste klasse be draagt vijf; voor die der tweede tienvoor die der derde vijftienen voor die der vierde klasse dertig cents 4°. Tot de eerste klasse behooren de plaatsenbestemd tot het nederleggen van goederen op den grond of op daartoe van gemeentewege gestelde banken; tol de tweede de ruimte, bestemd lot het plaatsen van eene tafel of stal; tot de derde de plaatsen in de Beschuitsteeg en op de Westlandsche markt, en tot de vierde de plaatsen op de riviervischmarkt. 5°. De plaatsen in de twee vorige artikelen vermeld, hebben eene lengte van lt en eene breedte van eene el voor die van de eerste klassemet uitzondering nogtans van die voor uildragers en verkoopers van vodden, aan welke, hoewel tot de eerste klasse behoorende, tot het nederleggen huuner goederen eene lengte van 3* el tegen eene breedte van twee ellen wordt gegeven. De plaatsen der tweede en derde klasse zijn lang 3£, en die der vierde 4 el, allen tegen eene breedte van 2 ellen. Voor iedere vierkante el meerdere uitgestrektheidwordt de belasting met vijfcents verhoogd. 6°. Bij gelegenheid der kermis of jaarmarkt bedraagt de belasting op eene breedte van twee ellen: a. voor alle kramen of loodsen, waarin goederen worden uitgestald, tachtig cents per el lengte; b. voor alle open stallen, lot gelijk einde dienende, veertig cents per el lengte; c. voor alle stallen met porcelein, aardewerk, potten, matten, vloerkleeden enz. een gulden vijftig centsper drie en een halve cl lengte; d. voor zuur-, koek-, wafel- of broedertjes-kramentachtig cents per el lengte; e. voor eiken kruiwagen, waarop goederen worden uitgestald, dertig cents; f. voor draaimolens of schommels vier guldens per stuk; g. voor vertooningen, te geven in een schuit, schip of op een gesloten wagen, vier guldensh. voor een tent of voor een speltot het geven van vertooningenbij eene breedte van niet meer dan acht ellen; op eene lengte beneden de tien ellen, acht guldens; op eene lengte van tien tot beneden de vijftien ellen, veertien guldensop eene lengte van vijftien tot beneden de twintig ellentwintig guldens op eene lengte van twintig tot beneden de vijf en twintig ellen, dertig guldens; op eene lengte van meer dar: vijf en twintig ellen, veertig guldensen bij meerdere breedte dan acht ellen, vijf guldens per cl meer; i. voor tenten van buitengewone breedte en grootte, van koorddansers, springers en kunstenaars, vijf en zeventig guldens; k. voor tenten van paardrijders, met manege, honderd en vijftig guldens. Dezelfde belasting is verschuldigd, wanneer de sub. litt. dghi en k ver melde kramenspellen of vertooningenmet goedvinden des Burgemeestersook buiten kermistijd toegelaten worden. Gedaan te Leyden, ter openbare Raadsvergadering van den 5dcn Junij 185G, en gewijzigd in de openbare Raadsvergadering van den 2don October 1856. De Burgemeester VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMEB. Zijnde de heffing dezer belasting goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den lldcn November 1856, N°. 53. En is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 16dcn December 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN LIMBURG STIRUM, Burgemeester, v. PUTTKAMMRR Secretaris.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3