kunnen voorlvloeijenziet van zijn voorgenomen verblijf Ie Fontainebleau af. Hoewel de uitnoodigingen reeds lang waren verzondenzijn de feesten afgezegd, en Z. BI. zal St. Cloud niet verlaten dan om naar de hoofdstad te gaan. Blen spreekt van de oplreding van den Heer Fould, als Minister van Financiën, ten ciude de effectenbeurs die in eencn staat van moedeloosheid verkeert, op te beuren en het geschokte vertrouwen te doen herleven. Het gerucht omtrent hel overlijden van den Heer de Salvandy was voorbarig. Genoemde Heer neemt in beterschap toe. Uit Bern wordt gemelddat Generaal Dufour met eenc zending bij onzen Keizer is belast, en zich reeds herwaarts op weg heeft begeven. Volgens de Mon. de la Vlotte kan er over het bezit van Bolgrad tus- schen Rusland en de verbonden Blogendheden geen ernstig geschil gevoerd worden, hetzij men de zaak uit het staatkundige of uit het aardrijkskun dige oogpunt beschouwe. Uit het eerste oogpunt beschouwd, moet men erkennen dat die plaats geene Donau-haven is, en al wordt ook aangeno men dat zij eene haven is, dan moet men toegeven dat zij door de vestin gen Reni en Ismail, die Rusland aan Bloldavië afstaat, geheel wordt beheerscht. Aardrijkskundig beschouwd is de zaak niet moeijelijker te be slissen: het Parijsehe verdrag bepaalt dat de grensscheiding tusschen Blol davië en Bessarabië ten zuiden van Bolgrad moet gelrokken worden, en wijst alzoo die plaats aan Bessarabië toe. Op 15 dezer zal het Café Parisien worden geopend. GOGO personen zullen er kunnen zitten, en het getal der billardtafels zal gelijk zijn aan dat der departementen, namelijk 86. De stad Blontereau heeft besloten het haar bij testament van Napoleon ten deel gevallen legaat van 50,000 fr., te besteden tol oprigting van een invalidenhuis, genaamd Asile Napoleon. Zes oude soldaten, waarvan de jongste 75 en de oudste 83 jaren telt, zijn de eerste daarin opgenomenen. Op de graanmarkt van Bayonne heeft zich Blaandag jl. het zonderling verschijnsel opgedaan, dat zich geen enkele kooper heeft vertoond, zoodat de markt is afgeloopenzonder dat er eenige koop is gesloten. Blen be schouwt dit als een bewijs voor de aanstaande daling der granen. SPA1SJE. BIADRID, 7 November. De hovelingen die de Koningin omringen gaan voort door onbezonnen raadgevingen, het Koningschap aan hunne eerzuchtige plannen op te offeren. Dezer dagen is II. BI. in den schouwburg reeds met gefluit en gemor van de zijde des publieks ontvangen. De Bisschoppen zijn gemagtigd geworden, door een vergelijkend examen, in de benoeming van Pastoors te voorzien. Blen verzekert dat alhier beriglen uit Rome zijn ontvangen van gun- stigen aard voor de weldra aan te knoopen onderhandelingen tusschen Spanje en den Heiligen Stoel. Blen meent de zekerheid te hebben dat de verkoop der reeds geveilde goederen van de Kerk door Rome als geldig zal erkend worden, en dat de koopers alzoo in het ongestoorde bezit daarvan zullen blijven, gelijk hun zoo stellig van wege de Regering in het officiële dagblad is toegezegd. Een twintigtal dagen geleden was een man alhier door een dolle hond gebeten. Hij werd in het algemeene gasthuis opgenomen en bewaakt. Gis teren werd hij woedend en zelfs zoodanig dat hij verscheidene zieken, een oppasser en een knecht gevaarlijk beet. Blen had de onvoorzigtigheid gehad hem in een vertrek te laten waar verscheidene zieken lagen. Een zoodanig geval van watervrees is hier zeldzaam. ITAÏ-EE. De Paus heeft den 4dc" November eenc wapenschouw over zijne nieuw georganiseerde troepen gehouden. Hij heeft zijne tevredenheid aan de Offi cieren betuigd en daarna zijnen Aposlolischen zegen aan de troepen gegeven. Uit Turyn wordt gemelddat een der voornaamste industriëlen zich naar Engeland had begeven met hel doel, om eenige Engelsche kapitalisten in betrekking te brengen met de Sardinische Regeringwegens den verkoop van de gezamenlijke staatsdomeinen op het eiland Sardiniëmet magtiging om de daar aanwezige mijnen te ontginnenen een spoorweg aan te leggen welke de voornaamste punten van hel eiland met elkander zou vereenigen. PttriSSEN. Uithoofde van den sterken ijsgang is de schipbrug over de Blemelbij Tilsit, reeds weggenomen. Te Kottbus, bij de Saksische grenzen, is de stoomketel eener laken fabriek gesprongenen daardoor het gebouw gedeeltelijk ingestort. Van de 16 personen die onder het puin lagenzijn er 6 overleden. «OITEKIIIJK. WEENEN, 10 November. Op den 2dcn November heeft Blaarsclnnlk Radetzky zijnen 90stcn verjaardag gevierd, llij is in 1766 te Trebnic, een toenmalig landgoed zijner familie, geboren. De tegenwoordige eigenaar heeft dien geboortedag door eene gods dienstoefening in de kapel doen vieren, en daarna een feestmaal gegeven in de kamer waar de Blaarschalk geboren werd. In het Aartsbisschoppelijk paleis worden reeds de kanselarijen voor het ten gevolge van het Concordaat opgerigte huwelijksgerigl gereed gemaakt. De Koning van Griekenland heeft zich den 7dca dezer te Triëst inge scheept om naar zijne Staten terug te kecren. KtlSLAN». Het bevestigt zich dat de Regering voornemens is om op de Finschc kust 5 krijgshavens aan te leggenmet het doel om Petersburg te dekken en tegen gevaren, die in den afgeloopen oorlog gebleken zijn, te beveiligen. De uitvoering van dit plan moet reeds aangevangen zijn met het aanleggen van vestingwerken op de kust van den Bothnischen zeeboezemniet ver van Tornea. De scheepvaart is voor dit jaar ten einde geloopen. De sterke nacht vorst, alsmede het zeer stormachtige weèr, verpligt de vreemde Scheeps kapiteins om de Russische wateren zoo spoedig mogelijk te verlaten. Te Archangel heeft de winter reeds sedert 3 weken een aanvang genomen. Ook uit Riga wordt gemeld, dat het daar reeds volkomen winter is. De Dtina was digt gevrozen en men maakt bereids gebruik van de sleden. De beriglen uit Lapland luiden zeer treurig. Ten gevolge van de bui tengewone koude, welke in Augustus aldaar heeft gehecrscht, is de uilzigt op een voldoenden oogst verloren; een onherstelbaar ongeluk voor een land als Lapland, waar geene gemeenschapswegen bestaan. De Laplanders zijn wanhopenddaar zij een totalen hongersnood tegen den aanstaanden winter verwachten. Op alle wegen ziet men mannen en vrouwen kleine hoeveel heden graan op den rug naar huis dragenwelke zij zich met moeite ver schaffenna vreeselijke voetreizen. In Lapland heeft dit jaar zonderling weder geheerscht. In Julij, maar vooral in Angustus, heeft het er sterk gevroren, terwijl het in September en de eerste helft van October zacht en warm was als des zomers. Ongelukkig komt deze warme weersgesteldheid te laat, thans na de verwoestende uitwerkselen der strenge vorst. TÜRHYE. Lord Redcliffe heeft aan den Sultan de Orde van den Kouscband met dezelfde plegtigheid ter hand gesteld als toen de Keizer der Franschen die Orde te Londen ontving. De Admiraal Lyons en de Heer Lytton Bulwer ontvingen van den Sultan de Orde van de Bledjidie' en de eerste nog boven dien een met brillanten versierden eeresabel. De nieuw benoemde Groot-Vizier Rcsehid-Paeha, heeft veel moeite om het Kabinet voltallig te maken. Hij stelt pogingen iu het werk om eenige der afgetreden Blinisters in zijn belang over te halen. Zelfs is het niet onmogelijk dat hij zich daartoe ook met Ali Pacha zal verstaan. Te Damascus is de eerste pelgrimskaravaan uit Blekka aangekomen. Zij werd hevig door de cholera geteisterdzoodal men zelfs op één dag meer dan 40 dooden telde. De nicuvve gemengde regtbank iu Albanië heeft een groot aantal struik- roovers ter dood veroordeeld. Hunne hoofden zijn in het openbaar ten loon gesteld. COKHESPOi^IBEaiTaE. Wij zijn verzocht om de volgende berekening der broodprijzen te plaat sen. In hoeverre echter bij die berekening de soort van graan in aanmer king komt, wordt er niet bij gemeld. Hoe dit zij, daar wij zulks niet kunnen beoordeelenmeenden wij in alle onpartijdigheiddit stukje niet te mogen weigeren; kan de Schrijver hebben gedwaald, wij zullen den weg tot betamelijke aanwijzing daarvan in onze Courant niet afsluilen. »Als men tot vergelijking neemt de Leydsche Couranten van 15 April en 12 Nov. 1856, waarin de marktprijzen te Rotterdam zijn vermeld, dan zal men vinden een verschil van ƒ2.per mud tarwe en ƒ2.per mud rogge of ten minste één ct per 5 one. best tarwebrood, drie ets per 1| Ned. ffi roggebrood. Nu stonden de broodprijzen volgens de Leyd. Couranten van 21 April en 27 October 1856 aldus: Hoogbrood 29 ets 32 cis. Franschbrood 31 32 Bruinbrood 27 28 Kropbrood 22 24 Roggebrood 20 19 Zoodat geheel volgens de berekening der Broodbakkers-Verecniging de zelling zou moeien zijn: Hoogbrood 27 ets, te veel 5 cis. Franschbrood28 4 Bruinbrood 25 3 Kropbrood 21 3 Roggebrood17 2 WTAPS IB IS Kit! TEM. BURGEBIEESTER en WETHOUDERS van LEY HEN doen te welen, dat ingevolge art. 265 der Wet van den 29s,cn Junij 1851 (Staatsblad N°. 85), de Gemeenteraad in zijne vergadering van lieden het 3de Suppletoir Kohier van de plaatselijke directe belasting voor hel jaar 1856 beeft vastgesteld, en dit Kohier alsnog ter Secretarie dezer gemeente gedurende acht dagen voor een ieder ter lezing is nedergelegd, terwijl binnen dien tijd elk op dat Ko hier aangeslagene, krachtens de 5dc zinsnede van bovengenoemd wets artikel zijne bezwaren tegen den aanslag, hij verzoekschrift op ongezegeld papier, bij Gedeputeerde Staten dezer provincie kan inbrengen. En zal hiervan afkondiging geschieden door plaatsing in de Leijd. Cour. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 13 November 1856. VAIN LIBIBURG ST1RUM, Burgemeester. v. PUTTKABIBIERSecretaris. Burgerlijke Van den G tot en met den 13 Xovembcr 185G. BEVALLEN: C. Tijstermangeb. Herwijn, D. P.A.Janssen, geb. Die- penbachD. W. P. van Weerengeb. isserD. G. Blansjaargeb. Niehot Z. S. Kallenberggeb. StakenburgD. J. BrakelZ. W. P. Vreeburg Z. E. Lalerveer, geb. BavelaarZ. G. Dionctgeb. Werk Z. C. J. Chris- tiaansegeb. Iiosmaar1). JBleerlcveldgeb. van EsD. E. van der Hui zen, D. B. llcllema, D. J. Dekker, geb. NuylenZ. E. van Wouw, geb. Steenbecker. D. BI. Lagas, geb. de Vrind, Z. E. de Vink, geb. Piekaar, Z. levenl. C. Taffijngeb. van der Lelie, Z. levenl. C. Cliristiaanse, geb. Steen- wijk D. levenl. J. Bcerenfenger, geb. van der Assen levenl. C. A. van Dijk,geb. Liget, Z. BI. Westgeest, geb. Pupping, C. Noest, geb. Boesaard Z. J. E. Smolders, geb. de KleijneD. E. J. Wagetnans, geb. PielancnD. GEIIUBVD: J. Plaisier, Jtn. en C. J. PieterseJd. A. 11. van der Linde, Jm. en C. L. VoorhagenJd. Wr. T. StavleuJm. en J. van IleusdenJd. F. C. HaasJm. en J. C. Ferwerda Jd. A. van Borselen Jm. en N. van der Wilden Jd. - J. II. SiebenJm en J. "Voermans, Jd. OVERLEDEN: P. Carton, 77j. S. E. Verhoeven, geb. du Pon, 48 j. BI. van BlastrichtD.3 m. BI. Franchimon72 j. A. Kraaysleker40 j. A. C. Wafelbakker, geb. Schliiler29 j. L. Sneijers, 31 j. T. Delforno, D. 15 m. - J. B. de Goey86 j. Barb3. Knuyvers, 91 j. G. Bergman36 j. Franc3. Piket28 j. C. van der Kley29 j. II. BI. BI. van der B elden D. 4 m. D. van dcrTnyn, Z.2 j. en 10 m. C. J. Schild, Z., bijna 11 j. Y. SiruykWed. A. van Stadcn77 j.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3