J. v. aftr. HöofdËlcscliStr. 1800 Groningen: 1858 Zuid hom: G. Rcinders. 1858 Appin gadam: J. F. Zylkcr. TWEEDE KAMER. |J.v. aftr. Iloofdkiesdistr, S. Blaupotten Cate.1858 Alkmaar: 1800 1800 1858 Assen 1800 1858 Leeuwarden 1800 1858 Sneek: 1800 1858 Dokkum .- 1800 Sleenwijk 1858 Zwolle 1800 1858 Almelo: 1800 1800 Deventer: 1800 Zuip hen 1858 1858 Arnhem 1800 1858 Nijmegen 1800 1858 Ticl: 1858 Amersfoort 1800 Dr. R. WeslerhotE Mr.P. van der Veen. 11858 Mr. L. Graaf v. Hei-j 1858 den Reinestein. 11860 Mr. J. Bicruma Gos ling. Mr. J. Dirks. Jhr.Mr.F.B.J.Vegi- iiu v.Claerbergen. Mr. S. Wybenga. J. T. Ter Bruggen UugenhoJtz. Mr. A. J.Duymaer van Twist. Mr. J. P.P. Baron v. Zuylenv.Nyevclt. Mr B.W.A.E Baron SLoel tol Oldliuis. Mr.G.M.v.d. Einden. Jlr. W. 11. Baron v. Iloëvcll. Mr. J.R.Thorbecke. W.A.Bar.Schimmel- pcnninekv.d.Oyc. Mr. W. 11. Dullert. Mr.ZE.Bar.Mackay. Mr. W. Baron van Lynden. Jhr. J.A.C. A.v.Nis 1858 Haarlem 1858 Amsterdam M 1800 1858 Leyden: 1800 1858 Gouda 1800 1858 Delft: 1800 1858 Rotterdam 1800 J. J. Rochussen Jhr.Mr.C.v.Forcest Mr.J. Heemskerk Bz S. 11. van Franck. Prof. J. Bosscha. J. C. Baud. Mr. M. II. Godefroi H. Stolte. P. H. Baron Taets van Amcrongen Mr. G. Groen van Prinstercr. M.A.F. II.Hoffmann Jhr. Mr. W. M. de Brauw. Mr. W. Winlgens C. Hoekwater. Mr. AHoynck van Papendrecht. Mr. P. P. vanBosse 1858 'sGravenhage: J. P. Delprat. pen v. Scvcnacr. 1800 1858 Dordrecht: 1800 1800 Gorinchern: 1858 Middelburg 1800 1800 Goes: 1858 Zicrili zee: 1858 Breda Jhr. Mr. W. T. Ge vers Deynoot. Mr. P. A. Sander. Mr. J. D. v. d. Poel. JIB. Mr. P. J. Elout v. Soelcrvvoude. Mr. J. J. Sliehcrvan Domburg. Mr. D. van Eek. Mr. J. J.vanDeinse. Mr. S. II.Anemaet. Mr. K. A. Mecussen. Mr. L. D. Storm, Mr. F. J. Jespers. Mr. C. C. A. Beens Mr. A.A.J.Meylink. Mr. J. 11. Bols. Ch. de Limpens. Mr. E. v. Winters hoven. Mr. P. L. de Lom de Berg, Mr.M.P.H. Sirens. Mr. J. B. J. Hengst. Mr. J. L. A. Luybcn. Dr.J.niI.dePoorler. Jhr.G.E.G.C.K. Dom- 1800 mer v. Poldersveldt. 1858 Tilburg: Mp. J. M. de Kem- 1860 penaer. 1858 Eindhoven: Jhr. Mr. W. L. F. C. 1800 Ridder v.Rappard. 1858 Maastricht Mr.J.F.Bar.v.Reede 1800 v. Ondtshoom. 1858 Utrecht: Mr. N P. J. Kien. 1858 Roermond: 1860 Mr. J. K. Baron van Gollstein. 1860 1853 HoornJhr. Mr. D. v. Aker- 1860 Boxmeer: laken. 1858 's Bosch 1800 Mr.P.M.Nollhcnius. 1800 Men verneemt, dat de Commissie, die ook in de laatste dagen aan het Ministerie van Binnenl. Zaken zich heeft bezig gehouden met het vraag stuk van hel landliuishoudkundig onderwijs, hare werkzaamheden heeft geëindigd, zoodat thans haar rapport in gereedheid zal worden gebragt. Naar men verneemt, zal Dingsdag en Woensdag aanst., in de Malie baan een aanvang worden gemaakt met het uitvoeren van grootc manoeu vres door de bezettingwelke vervolgens in de vlakte van Waalsdorp zullen worden voortgezet, waarbij alsdan de bataillons, te Leyden en Delft in bezettingtegenwoordig zullen zijn. AMSTERDAM, 10 September. De Letterkundige Afdccling der Kon. Akadcmic van Wetenschappen hield eergisteren alhier ecne vergadering. Tegenwoordig waren de Ilecren Rake, Koenen, Janssen, Schollen, Rutgers, Delprat, Bosscha, Millies, de Grcuve, van den Bcrgh, Leemans, Hulleman, de Wal, van Lenncp, Roorda, Op- zoomer, Bakhuizen van den Brink, Karstcn en Jonckbloet; en van de Natuurkundige Afdeeling de Ilecren VrolikBicrcns de Haan en Stamkart. De Hcercn Dirks en Juynboll hebben bcrigt, verhinderd te zjjn de verga dering bij te wonen. Na de lezing der notulen, bragt de Heer Koenen, namens de Commissie, rapport uit over het voorstel van den lieer Vrolik, wegens het door dat lid ten behoeve van de bibliotheek der Akademie aangekocht werkje over oud- Nederduitsche synonyma, met eigenhandige aanteekeningen van W. Bil- derdijk, en adviseert, dat het werkje, ofschoon vele juiste en scherpzinnige aanmerkingen van B. over de synonyma behelzende, evenwel geen aanlei ding kan geven tot eenc uitgave van wege de Akademie. Aldus besloten. De lieer de Greuve sprak over de vraag: of de Wijsbegeerte ecne weten schap zijwaarover ecne levendige wetenschappelijke discussie werd ge voerd tusschcn den spr. en de Ilecren Opzoomer en Scholten. De bijdrage zal worden opgenomen in de Verslagen en Mededcclingen. De Heer Rutgers bestreed de door den Heer Janssen geopperde bedenkin gen tegen de beweerde onechtheid der Tabulae Eugubinae. Hij stelde zich voor in cene volgende vergadering het tweede deel zjjncr bijdrage mede te declcn. De Hceren Janssen en Leemans hebben verklaard, in de volgende vergadering hunne aanmerkingen over het gehoorde te zullen mededcelen. Het eerste gedeelte der medcdeclingen van den lieer Rutgers, zal in de Verslagen worden opgenomen. De lieer Janssen vestigde de aandacht der vergadering op het prospectus van hel werkDomburgsche Oudheden met platendoor Kanncgicleruit te geven door het Historisch Genootschap te Utrecht, en vraagt of die uit gave, na al hetgeen daarover uitgegeven is, niet overbodig is te achten. Is besloten het Genootschap de uitgave te ontraden. Nadat de Ileeren Bake, Bakhuizen v. d. Brink, vau.Lennep en Jonck bloet, cenige werken en handschriften door hen uitgegeven, of in hun bezit, hadden aangeboden, werd de vergadering gesloten. In het huis van arrest te dezer stede is binnengebragt een voormalig beambte bij het bestuur van de Holl. Spoorwegmaatschappijbeschuldigd van de vervaardiging en uitgifte van valschc coupons ten laste dier Maat schappij. Eenige dagen geleden is alhier in de Kerkstraat een 2-jarig knaapje uit het venster ccner bovenverdieping, ter hoogte van 48 voeten, op straat gevallen, zonder cenig letsel te ondervinden. Twee uren daarna was het even vrolijk en dartel als vroeger. BUITENLANDSCUE BERIGTEN. BEL. «IE. BRUSSEL, 9 September. Tijdens het verblijf van den Koning te Bergen in Henegouwen, hebben aldaar luisterijkc feesten plaats. De Koning heeft de nabij de stad gelegen inrigtingen van nijverheid in oogcnschouw genomen, waaronder ook cene kolenmijn, en aan de bekroonde mijnwerkers op de laatste Parijsehc ten toonstelling, de ccreblijkcn uitgereikt. Tc Louvrèrcs is het werkvolk, ten getale van omstreeks 9000 manin plegligen optogt voorbij Z. M. getrokken. Maandag avond is de tweede algemeene vergadering geopend van de Vereeniging tot hervorming der tol-larievcn. Van de meeste Kamers van Koophandel uil België, Holland en Engeland waren afgevaardigden op gekomen. Te Gent is het gerucht in omloop dat de geestelijke overheid eene hul van den Paus heeft ontvangenwaarbij de hoogeschool aldaar in den ban wordt gedaanbijaldien de llooglceraren Laurent en Brasscur tol het perso neel der onderwijzers blijven behooren. Gisteren heeft te Antwerpen een droevig voorval plaats gehad. Terwijl 5 werklieden bezig warenom de kroonlijst op een nieuw gebouwd huis te plaatsen, is het stijger bezweken en zjjn allen naar beneden gestort. Een hunner is op de plaats doodgebleven en twee vcrkceren in eenen hopeloozcn toestand. De beide anderen zijn ligler gekwetst. ENGELAN». LONDEN, 9 September. In eene bijeenkomst der sehuldcischers van de Royal British Bank zijn Commissarissen benoemd, om zich met den Directeur en de aandeelhouders te verstaan. Men gelooft dat de sehuldcischers ten volle betaald zullen wor den, namelijk met 25 pCt. binnen cene maand, 25 pCt. binnen 3, 25 pCt. binnen 6 maanden en hel overige binnen 9 maanden. Men wil de regtcrljjkc magt buiten de zaak houden. Hoewel de Minister Sir Hall onlangs het prediken in de Parken al hier, uithoofde van hel daarvan gemaakte misbruik had verboden, heeft echter een der geestelijken van de St. Pauls kerk thans weder voor cene vergadering van 2000 menschen in de open lucht gepredikt. Daar de spre ker zich op een terrein bevond, dat niet onder het bestuur van den Com missaris voor de openbare werken staat, zoo kon de Regering hier niets tegen doen. De Regering is voornemens in de Pauls kerk een gcdenklceken voor den Hertog van Wellington op te rigten. De kunstenaars van alle landen zijn uilgcnoodigd tot het zenden van ontwerpen. De nieuw benoemde Spaansehe Gezant, Don Paclieco, is alhier aan gekomen. Te Bristol is in hoogen ouderdom overleden Mw. Schimmclpenninck schrijfster van onderscheidene werken, o. a. Theory of Beauty, de Memoirs of Port Royal, enz. De Lady Hodgkinson is uit China te Plymouth aangekomen, met cene lading thee en zijde. Aan zjjdc alleen heeft dit schip voor cene waarde van 400,000 medegebragt. Volgens lijdingen van het eiland Maderawas de cholerain den laatslen tijd aldaar sterk verminderd, zoodat men zich met het verdwijnen der ziekte vleide. Het getal der slagtoffere beliep tot dus ver 5000, op ecne bevolking van 16,000 hoofden. In de hoofdstad Funchal bedroeg de sterfte nog 5 a 6 dageljjks. Te Porto Santo hccrschtc de ziekte nog sterk. FRANKRIJK. PARIJS, 9 September. De terugkomst des Keizers te Parijs is in de daad uitgesteld. Hij vindt de vrijheid die hij te Biaritz geniet, zoo aangenaam, dat hij zich niet haast om naar de hoofdstad weder te keeren. Al hel werk wordt hem door de verschillende Ministeriën gezonden, behalve de dienst der verzoek schriften; de dienst; want het is onmogelijk om zich een denkbeeld te vormen van de menigte vragen, die dagelijks aan Z. M. gedaan worden. Tot voorbeeld dicncdat men bij het beheer der bijzondere kas des Keizers een ambtenaar heeft benoemdalleen maar om de aanvragen in poëzij te lezen en er een verslag van op te makenen deze ambtenaar heeft daarmede overvloedig zjjn werk. Op den 21s,en en 22s,cn dezer zullen te Bayonne stierengevechten wor den gehouden, die, naar men zegt, de Keizer en de Keizerin zullen bjj- wonen. De Hertog van Alba heeft zich met de regeling dier feesten belast. Volgens een loopend gerucht, zou onze Regering aan Engeland Chan- dernagor, Pondichcry en Mayolte op de Indische luist afstaan, waarvoor Frankrijk het eiland Mauritius zou bekomendat dan weder lie de Frange zou heeten. Frankrijk zou echter dan nog eenige vergoeding gevendie echter geheim wordt gehouden. In de kerk de la Madelainc heeft cene plcglige lijkdienst plaats ge had voor de nagedachlenis der in het Oosten omgekomen Staf-Officieren welke onder anderen ook door den Maarschalk Pélissicr werd bijgewoond. Eerstdaags zullen de klokken dezer hoofdstad, door middel der clec- triciteit, naar den tijdmeter van hel observatoirc worden geregeld. Van wege Prins Napoleon zjjn alhier 6 paarden, van IJslandsch ras, aangekomen. Omtrent de reis van Prins Napoleon worden de volgende bijzonder-

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2