Van mijne eerste jeugd af is de Nederlandsche marine en hare roemvolle geschiedenis mij dierbaar geweest. Ik zal daarom onvermoeid er naar stre ven, om alles te doen wat van mij afhangt, om onze marine ten meeste nutte des vaderlandsaan hare roeping te doen beantwoorden. Diep ge voelde afhankelijkheid van Hoogeren bijstand, zal mijne pogingen schragen en sterken. Met moed aanvaard ik mijne gewigtigc taak. De wijze zorg des Konings heeft den Kapitein-ter-Zee B. G. Escher tot Directeur-Generaal benoemd, om mij in alles met raad en daad bij te staan. Ik vertrouw, dat elk Zee-Officier, van welken rang ook, zal beseffen, dat op hem de dure verpligting berust, om zijnerzijds opregt en krachtig mede te werken, tot den goeden uitslag mijner pogingen. Ik roep allen ernstig op, om, indien hier of daar, een minder goede geest zich mogt verloonenindien bij sommigen de dienstijver of de lust mogt verflaauwd zijn, tot verbetering op te wekken en aan te sporen. Met het volle besef van het gewigt der zaak noodig ik allen uitom de vooral in den laatsten tijd, in het oog loopende blijken van insubordinatie te onderdrukken, door de tot goed en genoegelijk dienen zoo onmisbare krijgstucht, met stipte onpartijdigheid en vasten klem te handhaven. Het goed voorbeeld van hendie op meer verheven militair standpuntgeroepen zijn, door woord en daad invloed op hunne minderen uit te oefenen, zal daartoe veel kunnen bijdragen. Het is mijn ernstig voornemen de belangen van het corps Zee-Officieren Onder-Officieren en mindere schepelingen, met strikte regtvaardigheid, zon der aanzien des persoons, te behartigen. Ik zal al het mogelijke doen, om verdiensten door belooning, verkeerd heden of pligtverzuimdoor berisping of straf, te doen achtervolgen. Ook zal ik trachten steeds duidelijk te doen uitkomen, hoezeer de goed en ijverig dienende Officierdoor mij hooggeschat en onderscheiden wordt boven hem die onverschillig en flaauwhartigvoorwendsels zoekt, om de dienst te ontduiken. De Directeur-Generaal zal geheel in denzelfden geest met mij werkzaam zijn. Onze marine heeft ten allen tijde Officieren gehad en ook heden ten dage heeft zij er, op wie wij trotsch mogen zijn en wier bekwaamheid ook elders hoog wordt geschat. Moge dat getal blijvend toenemen! Elk Zee-Officier streve daar naar!" ROTTERDAM, 11 Augustus. Voor eenigen tijd is een groot deel gronds van de gronden voor het Tweede Nieuwewerk, aan de Heeren J. H. C. van der Kun c. s. verkocht, ten einde daar een stoom-, rijslpel- en meelmolen te vestigen. Bij openbare aanbesteding der fondamenten voor deze fabriek, is dit werk aangenomen door den Heer P. van Limburgh alhier, voor de som van ƒ39,100. Uit de aanzienlijkheid dezer som, alleen voor de grondslagen, blijkt op hoe groote schaal deze fabriek zal zijn ingerigt. De architecten van het werk zijn de Heeren W. Thysen en A. W. van Dam. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. BEUGIE. BRUSSEL, 11 Augustus. Z. M. de Koning heeft het Commandeurskruis der Leopolds-Orde toege kend aan den Heer Schout bij-Nacht Coertsen, Hoofd-Inspeeleur van het loodswezen in Nederland, en het Ridderkruis dier Orde aan den Kapitein- Luitenant titulair Wels, laatstelijk Inspecteur van het loodswezen te Vlis- singen en Commissaris voor het toezigt over de loodsdienslen op de Schelde. ENGELAND. LONDEN, 10 Augustus. De Koningin zal op den 28sten naar Schotland vertrekken. Misschien zal H. M. ook Guernsey en Jersey bezoeken. Met de volgende boot van Alexandria wordt de afgezette Koning van het Indische rijk Oude, alhier verwacht, verzeld van zijne moeder, die de regten van haren zoon wil handhaven. Zij is 45 jaren, de Koning 28jaren en heeft een zoon bij zich van 16 jarendie reeds gehuwd en vader is. Zij hadden een kislje aan boord met een halssnoer van 10,000 ten ge schenke voor Koningin Victoriadat ongelukkig in de Roode zee is ge vallen en waarnaar geduikt wordt. De overtogt van het Koninklijk gezin, behalve de tafel waarin het zelf voorziet, kost 8,000 De nieuwe Russische Gezant is alhier aangekomen. De Observer zegt dat de Engelsche en Fransche escaders worden bij eengetrokken om Rusland tot eene getrouwe naleving van het vredes-verdrag te noodzaken. Het is echter onwaarschijnlijkdat de bestaande moeijelijk- heden van dien aard zullen wordenom tot het laatste over te gaan. Aan W. Dove is gisteren te York de doodstraf voltrokken. Hij heeft, naar men verneemt, voor zijne teregtstellingde misdaad van vergiftiging zijner vrouw beleden. De Goodwood-wedrennen werden onlangs door een ongelukkig voor val gestoord. Het paard Chevy Chase stortte bij het springen over een dijk en deed ook 2 volgende paarden vallenover welke nog 5 andere renners heenrolden. De verwarring was verschrikkelijk. De meeste paarden kwa men spoedig weder op de beenenmaar Chevy Chase had een been gebro ken en lag kermende op den rug, zoodat men aan zijn lijden door een geweerschot een einde moest maken. Van de jockey's werd een voor dood weggedragen en de anderen hadden meer of minder letsel bekomen. Vele wcggeloopen paarden waren in een naburig boschje aan het vechten ge raakt en hadden elkander groote stukken vleesch van het lijf gebeten, voor dat het gelukte hen weder meester te worden. In berigten uit China vindt men vermeld, dat, in weerwil van den burger-oorlog die in dat rijk woedt, de bemoeijingen tot verspreiding van het Christendom nogtans voortgezet worden. Achttien genootschappen onder houden in China 86 Evangelische zendelingen, van welken 14 in Canton, 10 in Hongkong, 6 in Amoy, 10 in Futsche'u, 15 in Ningpo en 31 in Sanghaï j leven. Engelsche bladen en tijdschriften verschijnen er 12 in het Middenrijk. Voorts verschijnen er nog 2 dagbladen in de Chinesche taal, door een Engel- schen en een Amerikaansehen zendeling uitgegeven. FBANHRMH. PARIJS, 10 Augustus. De Keizer is gisteren in goeden welstand van Plombières teruggekeerd. De Keizer heeft den Heer de Lamartine 16,000 fr. doen uitbelalen voor 800 ex. van zijnen letterkundigen cursus, welke exemplaren aan de bibliotheken door hel geheele rijk zullen worden gezonden. De Graven de Morny en Esterhazy zijn is te Peterburg aangekomen. In onderscheidene streken beginnen de geheime genootschappen we derom het hoofd op te steken. De Overheden gaan met verdubbele streng heid daartegen te werk. Den 5den December zal hier van rijkswege 24 millioen sigaren worden aanbesteed. De Bisschop van Atrecht., reeds vroeger door zijne ultramontaansche denkbeelden bekendheeft thans eenen rondgaanden brief uitgevaardigd waarin hij den wensch uit, dat de Protestantsche leerlingen alleen dan hunne plaats naast de Katholieke leerlingen zullen behoudenwanneer zij de mis willen bijwonen. De Hertog van Aumale heeft 1000 fr. geschonken aan de door brand geteisterde school te Aumale, in het departement der Neder-Seine. De havens van Marseille zijn zoozeer met schepen opgepropt, dat van hoogerhand bevel is gegeven, de nieuw aankomende schepen naar de haven van Frionl te verwijzen. De bevolking van die stad, die in 1846 167,872 zielen bedroeg, is thans tot 233,817 gestegen. Den 7<,en dezer is in de Corsikaansche haven van Bonifacio de tele graafdraad tusschen deze haven en Sardinië neergelaten voor den aanvang der gemeenschap met Algerie. Te Sl. Mardi niet ver van hier, is een paarden-koopman gestorven die 297 Ned. ffi woog. Te Rijssel is eene vrouw van 5 kinderen bevallen; 3 jongens en 2 meisjes. Uit Cayenne zijn zeer ongunstige berigten ontvangen. Zeer veel ban nelingen waren gevlugt en hadden zich in de bosschen opgehouden, waar de honger hen noopte eenigen hunner te slagten en te verleren. Vijf dier rampzaligen zijn weder gevat. De gele koorts was sterk heerschende. ITALIË. De Paus heeft den Aartsbisschop van MiraMgr. Flaviovan een Vorste lijk geslacht, tot buitengewoon Gezant benoemd, bij de krooning van Keizer Alexander II. PRUI§SEN, BERLIJN, 10 Augustus. Het Geregtshof van policie te Dusseldorp heeft een boeraangeklaagd wegens het voortdurend mishandelen van zijnen hond en van beleedigingen jegens voorbijgangers, die zijne wreedheid trachtten te stuiten, tot eene gevangenisstraf van 14 dagen veroordeeld. De Hertogin van Orleans met de Graaf van Parijs zijn te Hamburg aangekomen en zullen aldaar eenigen tjjd vertoeven. Ook de Heer Thiers bevindt zich aldaar. Den 8sten dezer is de inschrijving gesloten voor de eerste bank van het cre'dit mobilicr, welke te Hamburg zal worden gevormd. In slede van 30 millioenen, welke men van het publiek had verlangd, beliepen de in schrijvingen binnen weinige uren 1200 mill. fr. RI SLANII Bij Keizerlijke verordening is, onder voorzitting van den Generaal-Adju- dant Vorst YVassiltschikow eene commissie ingesteld, tot onderzoek naai de misbruiken en bedriegerijen, welke bij de leverantie van mondbehoeften voor de troepen in de Krim en de zuidelijke provinciën des rijks, alsmede bij het beheer der militaire hospitalen hebben plaats gehad. Het stoomschip Groziastchi waarmede de Keizer en de Keizerin een logt naar Coerland hebben gedaan, heeft een ongeluk gehad. In den nacht van den 29 op 30sten Julij is het tegen een Hollandseh vaartuig gestoomd. Dit laatste heeft veel schade bekomendoch is door een stoomschip op sleeptouw genomen en naar Sweaburg gebragt, alwaar het op kosten van de kroon zal hersteld worden. De Groziastchi heeft een rad verloren en is 3 uren blijven liggenzonder verder te kunnen komen. Een ander stoom schip heeft de passagiers aan boord genomen. Hel weder was schoon en de nacht niet duister, zoodat er geene menschen bij dat ongeluk zijn omgekomen. De bezetting van Polen schijnt volgens de toebereidselen legen den winter aanmerkelijk versterkt te zullen worden. De granen zijn zeer aan het dalen. Het verschil in 14 dagen is reeds meer dan 2 z. r. de tscherwert of ƒ4 op ruim 2 mud. STAM S BERIGTEN. VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Donderdag den 14den Augustus 1856, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1". Verantwoording van de ontvangsten en uitgaven der gemeente, over den jare 1855. 2". Rekening van Gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gasthuizen, over 1855. 3°. Idem van Bestuurders der Onderwijzers Kweekschool, over 1855/56. 4°. Request van A. Stokhuyzen c. s.tot het brengen van eene wijziging in den bouw der Karnemelksbrug. 5". Idem van II. en J. W. Filippo, tot continuatie van het contract wegens het schoonhouden der kolken. 6°. Benoeming eener Commissie tot onderzoek naar de noodzakelijkheid van eene Gezondheids-Commissie.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3