kolf van een geweer doodgeslagenten gevolge van een hevigen twist. Een der kinderen liad een kopje gebroken en de moeder was tussclien beide ge treden om den vertoornden vader ter neêr te zetten. Bij hel lossen van het geschut te Mechelen, tijdens de plaats gehad iiebbende feestenis door onvoorzigligheid een artillerist den arm afge schoten. De man is spoedig daarop overleden. De stoomboot de Telegraaf te Antwerpenzal op 10 dezer eene plei- ziertogt ondernemen naar de onderscheidene kusten der Zeeuwsehe eilanden. EJVCJEEAKM. LONDEN, 7 Augustus. De Lond. Gaz. bevat eene proclamatie, waarbij de Koningin haren dank betuigt aan het leger van hel Oosten. Lord Russell gaal voor een of twee jaren naar het Vasteland. Hij wil Italië bezoeken; maar daarbij schrijft men hem het oogmerk toe, om door zijne afwezigheid den toestand der whig-partij lot klaarheid te brengen daar die partij altijd weifelt tusschen haren voormaligen leider en Lord Palmerslon. Andere willen zijne vrijwillige verwijdering toeschrijven aan hel ondragelijke gevoel van eene ondergeschikte plaats te beklecden. De Morning-Post meldt dat Oostenrijk besloten heeft tot het aanleg gen van vestingen op de grenzen van Sardinië. Lit Indie is alhier aangekomen den Rajah van Rumpong; een knap jong mensch en zeer prachtig gekleed. Zijn sahel alleen is 1000 waard. Men heeft wederom verschillende geruchten in omloop gebragt, die te kennen gavendat de handelingen van Rusland ten opzigle van Kars en het Slangen-eilandden pas gesloLen vrede ernstig bedreigden. Zelfs is gemeld dal hel eskader uit de Oostzee hevel had ontvangen om naar de Zwarte zee te stevenen, ten einde voor de uitvoering van het vredestractaat te waken. Al deze berigten zijn overdreven. Rusland heeft omtrent hel bovenvermelde zoodanige ophelderingen gegevendal de vrede geen gevaar loopt op nieuw verstoord te worden. De laatste onzer soldaten die in de Krim is overgeblevenwas niet degene die zijn volk en zijn leger de meeste eer heeft aangedaan. Ilij werd door G kozakken zoo smoordronken in eene gracht gevonden, dat zij hem naar het strand moesten dragen en als een redeloos dier aan boord van het laatste Engelsche schip dat de haven verlietinhijschcn. De buitengewone hiLte, die hier te lande sedert eenige dagen hcerscht heeft verscheiden plotselinge sterfgevallen te weeg gebragt; zoo zijn arbei ders op het veld en soldalen op marsch door zonnesteek of overmatige ver- rnoeijenis in weinige oogenblikken overleden. Te Liverpool werd deels lot gemak der koopers, deels in hel belang der verkoopers, 11. Zaturdag tot middernacht markt gehouden en het vleesch werd tot elk bod van de hand gedaan. De boter verscheen in vloeijenden staat. Maandag avond had op den oostelijken spoorweg in Lancashire, nabij Howter Bottonweder een droevig ongeluk plaats. De locomotief van een in volle vaart loopenden trein geraakte, benevens verschillende rijtuigen, uit het spoor, waardoor de Ingenieur oogenblikkelijk gedood en de stoker zoo zwaar gekwetst werd dat men aan zijn behoud twijfelt, en verschil lende andere beambten en reizigers in meerdere of mindere mate bezeerd zijn. Eenige dagen geleden heeft men op den weg tusschen Dover en Folk- stone, twee meisjes op eene wreedaardige wijze vermoord gevonden. De eene was 18 en de andere 16 jaren oud. De vermoedelijke dader is een zekere Redaniez, een Napolitaan, in dienst bij het2dc reg. van het Engelsch- Zwitsersche legioen. Hij onderhield sedert cenigen lijd liefdesbetrekkingen met het oudste van de twee meisjes. De dader ontdekt zijndeheeft zich drie messteken in de borst toegebragten verkeert in levensgevaar. De Senaat der Vcreenigde Stalen van Noord-Amerika heeft 180,000 dollars toegestaan tol verbetering der vuurwapenen. Hoewel men het middelpunt van den slavenhandel steeds in Cuba of in Brazilië zoekt, is het echter uil een verslag van een hooggeplaatst ambte naar te New-York gebleken, dat aldaar dien verfoeijelrjken handel op een groolen schaal wordt gedrevenhoewel men in naam zeer voor de afschaf fing ijvert. In 12 maanden zijn uit de haven van die stad 15 schepen ver trokken tot den slavenhandel bestemd. De ondernemers weten de grootste geheimhouding in acht te nemenzoodat de politie sleehls twee malen eene veroordceling heeft kunnen verkrijgen. FRANKE1JII. PARIJS, 7 Augustus. Omtrent de feesten die te Marseille ter eere van den Maarschalk Pélis- sicr hebben plaats gehad, wordt het volgende gemeld. In den schouw burg werd op Zaturdag avond eene luisterrijke voorstelling gegeven, bij welke gelegenheid het borstbeeld van den Maarschalkop hel tooneel ge plaatst, met een gouden kroon werd versierd. Zondag avond werd het feestmaal gehouden. De tafels der soldaten en zeelieden waren in de lengte langs de lanen van Meilhan en der Capucjjners geplaatst, aan wier ingang groole Yeneliaansche mastenmet smaakvol dooreen geslingerde vlaggen versierd, prijkten, terwijl men aan den voel dier masten op de Russen veroverde kogels en kanonnen gerangschikt zag. Aan het uiteinde der lanen verhief zich eene ruime en rijk versierde tent, onder welke de ecrelafel was aangerigt. De Maarschalk kwam even over 6 ure aan en doorwandelde al de rijen der aanwezigen, gevolgd door een talrijken stoet, uit den Gemeen- raad, de Hoofd-Offieieren en de mede genoodigde burgerlijke en militaire beambten zamengesteldterwijl de Maire van Marseille aan-zijne linker- en de Bisschop aan zijne regterzijde ging. Na afloop van den maaltijd werden de lanen zeer fraai verlicht. Heden is de Maarschalk alhier aangekomen en aan het station van den spoorweg ontvangen door den Maarschalk Vaillant en de Generaals en Officieren van de garde. Hij heeft zich naar het Ministerie van Oorlog be geven, alwaar vertrekken voor hem in gereedheid waren gebragt. Graaf Walewski is mede alhier aangekomen. I De toebereidselen voor het feest van 15 Aug. zijn begonnen. Men zal hiermede spoedig gereed zijnomdat er veel gebruikt wordt dat bij de doopplegligheid reeds heeft gediend. Wij hebben onlangs vermeld dat l'Univers in een uitgekomen boekje V Huivers jugé par lui même enz., hevig was aangevallen. De Bisschop van Alreeht heeft genoemd blad in zijne bescherming genomen, verklarende dat indien l'Univers mogt ophouden te bestaan, dit een onheil voor de Kerk zou zijn. Hij vergelijkt dat blad bij de orde der Jesuilen, tegen welke vroeger al de overige geestelijken zamenspandenen welker nut eerst toen algemeen werd erkend als zij was veroordeeld en uitgedreven. De inschrijvingen ten behoeve van de noodlijdenden door de overstroo ming bedragen thans 8,693,251 fr. Terwijl het onroerend goed alhier zijne hooge waarde behoudt, daalt die waarde aanmerkelijk in de andere sleden. Zoo staan b. v. te Amiens vier duizend huizen onbewoond, en van die 4000 zijn 2700 te koop, zon der koopers te kunnen vinden. Percelen die daar vóór eenige jaren 20,000 fr. golden, zijn thans niet meer dan 10,000 fr. waard. De kapitalisten beleggen hun geld in andere speeulaliën die meer rente opleveren. Een landbouwer uit den omtrek van Douai, heeft het koren door hem aan de markt gebragt voor 30 fr. per mud verkochthoewel men hem 32 fr. bood. Hij heeft ook anderen aangespoord om lager te verkoopen. Genoemde landbouwer brengt jaarlijks meer dan 1000 mudden aan de markt. Te Rijssel is in den korenmolen, in het vorig jaar door het bestuur opgerigt, ten einde zelf in de voeding der bevolking te voorzien, brand ontstaan. Dit gebouw en de belendende huizen zijn vernield. Bij die gele genheid was een trompetter van de curassiers, een kind in levensgevaar ziende, in een der brandende woningen gegaan om het te redden; maar te rug willende keeren werd hem dit door de vlammen belet. Hij nam toen het moedig besluit om met zijnen last uit een raam te springen, dat voor beiden zeer gelukkig is afgcloopen. Hij heeft slechts eene ligte kneuzing bekomen. Vele Spaansche vlugtclingensoldaten en Onderofficieren, die naar Perpignan waren gebragthebben van hunne Regering verlof gekregen om terug te keeren. Zij hebben voor hun vertrek den eed van getrouwheid aan de Koningin in banden van den Spaanschen Consul afgelegd. SPASJE. MADRID, 5 Augustus. De HII. OIozaga en Gonzales Bravo, Gezanten te Parijs en Londen, heb ben hun ontslag ingediend, hetwelk is aangenomen. Men zegt dat de Ge neraal Serrano als zoodanig te Parijs zal worden benoemd. Het huwelijk van de schoonzuster der Koningin met Prins Adalbert van Beijeren is op den 16den dezer vastgesteld. De duurte der levensmiddelen op onderscheiden plaatsen baart aan de Overheid groole moeijelijkheden. In de hoofdstad moet de stedelijke kas dagelijks 20 tot 30,000 realen bijpassenom verdere verhooging van den broodprijs voor te komen. Te Vicalvoro ontbrak op 31 Julij het brood ten eenenmale. Het gemeentebeslnur alhier heeft terstond iemand naar die plaats afgezonden, om de noodige maatregelen te nemen, ten einde in de voeding der bevolking te voorzien. De heerschende duurte wordt door de socialis ten gebezigd als een voorwendsel om onder de lagere volksklassen den wrevel tegen de gegoede lieden te voedenwelke hier en daar door brand stichtingen aan den dag gelegd wordt. Te Rioseco is weder aan 3 brand stichters het doodvonnis voltrokken. IIASJE. De werkzaamheden aan de versterking van de Sardinische vesting Ales sandria worden met spoed voortgezet. De inschrijving om de kosten van 100 kanonnen tot dat einde te dekkenvindt van dag tot dag meer bijval. Nabij Albano is eene vrouw, terwijl zij tijdens een onweer een venster sloot, door den bliksem doodelijk getroffen. Zij was als eene gegoede boerin geheel met goud en edelgesteente behangenhetgeen als de oorzaak kan aangemerkt worden. De mccslcn dezer versierselen waren gesmolten. PRUIS SEW. BERLIJN, 7 Augustus. Dr. Gobal, Lord-Bisschop van Jeruzalem, is door den Koning in een bijzonder gehoor ontvangen, die met veel aandacht zijne mededeelingen aanhoorde betreffende de behoeftenwaarin voor de Protestansche kerk in hel Oosten moet worden voorzien. De studenten te Heidelberg zijn zeer onvergenoegd over de wijze, op welke hunne regten door de overheden der academiezoo zij meeuenis miskend. Een aantal studenten hebben dezer dagen eene bijeenkomst in het Schwartzwald bijeen geroepen, om over de belangen van de studenten- vereenigingen van het zuidwestelijke Duitschland te raadplegen. Aldaar is besloten dat elke student, daartoe behoorende, zich zal verbinden om nim mer in Heidelberg te studeren. Inlusschen volhardt de R.egering van Baden bij het eenmaal genomen besluit, bij 'twclk dergelijke vereenigingen ge- strengelijk worden verboden. De bijeenkomst der Dnilsche philologen zal op 23 September te Slull- gard plaats hebben. Te Schleiz (Vorstendom Reuss) heeft een geweldige brand gewoed, waardoor 300 a 330 huizen zijn vernield, waaronder het postkantoor, eene kazerne en een lakenfabriek. Er zijn ook menschen bij omgekomen. ffiOSTESELIK. WEENEN, 6 Augustus. Naar men verzekert heeft onze Regering een ernstig verLoog ingele verd legen de bezetting van het Slangen-eiland, als zijnde die maatregel verderfelijk voor de vrijheid van de scheepvaart op den Donau, bij den vrede van Parijs gewaarborgd. Het getal bedevaartgangers, die dit jaar Maria Zeil bezochten, be-

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2