EISOELAND. LONDEN3 Augustus. Bij besluit vin de Koningin zijn strengere bepalingen gemaakt om den invoer van aan besmettende ziekten lijdend vee te beletten: voorlaan zul len alle schapen enz.die bij de aankomst met ccne aanstekende ziekte behebd blijken te zijn, van overheidswege worden afgemaakt, en alle scha pen enz., die in hétzelfde schip zijn aangevoerdmet het hooi, stroo enz., indien zij sporen van besmetting dragen, insgelijks vernield of onder be paalde bedingen aan den eigenaar teruggegeven worden. ])e Generaal CodringtouBevelhebber van het leger in de Krimis alhier aangekomen. Waarschijnlijk zal een Engelsch eskader voor Napels gaan kruissen. Sir R. Peel en het verder gevolg van Lord Granville, is te Dover aan boord van het prachtige stoomschip St. Jean <TAcre naar Petersburg scheep gegaan. Daarmede worden ook 5 rijtuigen en 20 paarden overgebragt, waaronder eene buitengewoon sierlijke gala-koels, door den voornaamsten rijtuigmaker alhier vervaardigd. De Gezant neemt zijn zilverwerk, als mede dat van zijn oom, den Hertog van Devonshire, mede, waartoe 17 koffers bcnoodigd zijn; Zalurdag aansl. zal de giftmenger W. Dove de doodstraf ondergaan. Aan den Generaal Williams is op eene pleglige wijze het eere-burger- schap dezer stadbenevens een eeredegen aangeboden. Onder de hoogere standen zal wederom eene nieuwe overgang tot de Roomsche kerk plaats hebben. Eene Hertogin-Weduwe sedert 1853 tot die kerk behoord hebbende, zal openllijk voor de zaak uitkomen. Zij be hoord lot eene familie die sedert eeuwen bij uitstek Protestantsehc beginse len voorstond en martelaren onder hare leden telt. Eene inschrijving is geopend tot het bijeenbrengen van gelden om aan 50,000 man der uit de Krim teruggekeerde militairen in de Cremona-tuinen een groot feestmaal te geven. Eene jonge Fransche Dame, met de boot nil Calais te Dover aange komen, en wiens toestand op de reis algemeen medelijden had verwekt, is aldaar voorspoedig bevallen van 15 gordels, 2 pelerines, 17 stukken zijden lint, 12 paren zijden kousen, 38 stukken boomwol, 0 ridicules en 48 fou lards. De kraamvrouw en de kinderen zijn welvarende. De groote slier die op de tentoonstelling te Chelmsford de eerste prijs heeft behaald is voor 1200 guinjes verkocht, en zal naar Australië worden gebragt. Volgens een slaat van den uitvoer van goud uit de Australische kolo niën, blijkt, dat in 5 jaren uit Nieuw Zuid-Wallis en Victoria eene hoe veelheid goud ter waarde van 500 millioen gulden is uitgevoerd. Op 17 Julij heeft er op den Noord-Pensylvanischen spoorweg in de Vereenigdc Staten een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad, 's Morgens ten 5 ure vertrok een extra-trein van Philadelphiaom 5 a 600 scholieren naar het fort Washington te brengen, alwaar hun een uitspanning was bereid. Het vertrek was een weinig vertraagd geworden en de conducteur den ver loren tijd willende inhalen, deed harder rijden dan gewoonlijk. Bij eene kromming van den weg gekomen, stootte de trein met eenen geweldigen vaart tegen de naar Philadelphia sloomende passagiers-trein. De laatste trein leed weinig schade, doch de drie eerste rijtuigen van den pleizierlrein werden geheel verbrijzeld, waardoor ongeveer 100 menschen omkwamen. De conducteur, aan wiens liglzinnigheid het ongeluk te wijten was, maakte een einde aan zijn leven. FRANKRIJK. PARIJS, 3 Augustus. De Maarschalk Pélissicr is met de Roland te Marseille aangekomen. Hij werd bij het aan wal slappen met den kreet: Leve de Keizer! begroet. De troepen stonden langs den weg geschaard; de Generaal Roland, Adju dant des Keizers, en de hoofden van het departement, hebben hem ontvan gen. Bij de ontscheping vond de Maarschalk een Keizerlijk besluit, waarbij hij lot Hertog werdt verheven. Zondag wordt hem een groot banket aange boden. Het vertrek van den Maarschalk naar Parijs is óp' Maandag bepaald. Te Marseille blijven de aanvoeren van graan steeds aanhouden. Men zegt dat ten gevolge van de onderdrukking van den opstand in Spanje, aan de troepen op marsch naar de grenzen tegenbevel is gezonden. SPANJE. MADRID, 31 Julij. Saragossa heeft hare poorten voor de regeringstroepen geopendwaarmede de tegenstand legen de nieuwe Regering is'geëindigd. Men verneemt dat er eene capitulatie heeft plaats gehad en dal aan de hoofden van den opstand is vergund zich te verwijderen. De Generaal Falcon en de leden van de Junta hebben zich naar de Fransche grenzen begevenen de burgerwacht is door den Generaal Dulce ontwapend. Thans heeft O'Donnell de handen vrijen moet hij zich, wil hij zijne beloften volbrengen, binnen de grenzen der wettigheid en der constitutionele regerings-beginselen terug begeven. De tijd zal leeren of hij hieraan vol doen zal. Te Barcelona zijn 17 personen dood gescholen, niet wegens staatsmisdaden, maar omdat zij tijdens de onlusten moorden hebben gepleegd. Er komen thans feiten aan hel licht die voor de bezetting dezer stad weinig eervol zijn. De Gravin Monlijo heeft aan dc Koningin berigt dat de troepen in haar paleis al het kostbare huisraad vernield, en 20 bankbillet- tenieder van 1000 realen, hebben ontvreemd, alsmede zilveren dekschalen en kleinodiën van waardehetgeen ongunstig afsteekt bij het gedrag der manschappen van de burgerwacht, die weigerden zich op de stoelen in ge noemd hotel neder te zetten. Ook de Hertog van Medina.-Coeli heeft aan den Maarschalk O'Donnell eene schadeloosstelling van 2,250.000 fr.gevraagd, voor het door de soldaten vernielde goed, zonder nog de schade aan zijn rijk museum toegebragt, in rekening ie brengen. ITALIË. Uit Rome wordt gemeld dat op 16 Julij de policie eene huiszoeking heeft gedaan bij den abt Bernardini, een grijsaard van 87 jaren en oom van den Kardinaal Antonelli. Hij wordt beschuldigd zich ongunstig over de regering te hebben uitgelatenwaarbij zelfs zijn neef niet werd ge spaard. Al de gevonden papieren zijn in beslag genomen. In godsdienstzaken wordt de wet zeer gestreng toegepast. Eene vrouw beschuldigd van godslastering is tot 4 jaren gevangenisstraf veroordeeld; een tuinman lol gelijke straf, omdat hij daags voor Kersmis de vasten had geschonden. FRITES SEN. BERLIJN, 3 Augustus. De Koning en de Koningin, alsmede de Keizerin-Weduwe van Rusland zijn van Töplitz alhier teruggekeerd. De bijeenkomst tussehen de Koningen van Pruissen en Saksen en den Keizer van Oostenrijk, is zeer kort geweest en staat, zoo men verzekert, met de staatkunde in geen verband. De Keizerin-Moeder van Rusland heeft bij hel verlaten van Potsdam aan de hofbedienden 20,000 th. geschonken. De rogge is alhier eensklaps van 78 op 60 th. gedaald. Als oorzaak wordt opgegeven dat de Regering eene groote hoeveelheid uit de magazijnen aan de markt had gebragt. Te Dresden is op 25 Julij een geweldige hagel gevallen, vergezeld van hevig onweder en storm. Op verschillende punten lagen de hagelslecneu zoo hoog, dal men tot over de knieën er in ging. Alleen aan stukgeslagen glasruiten is voor eene waarde van 10,000 th. verloren gegaan. Dc gcheele schade wordt op 100,000 th. begroot, Twee menschen zijn door den blik sem getroffen. Te Ludwigsbiu'g zijn door het springen van een stuk geschut, 5 man schappen gedood. De Senaat te Hamburg heeft 10,000 fr. aan de noodlijdenden door de overstrooming in Frankrijk geschonken, waarbij door algcmcenc inschrijving nog het dubbele van die som is gevoegd. Een brief uit Zwitserland meldt dat er tussehen 9 en 10 Julij op den St. Golhard sneeuw is gevallen. Des morgens ten 8 uren waren dc ruiten van het gesticht aldaar, even als in den winter met een ijskorst bedekt. O O STEN RIJK. WEENEN2 Augustus. Onderscheidene spinners in Beneden-Oostenrijk hebben eene maatschappij gevormd, om eene mechanieke spinnerij en weverij op groolen schaal op te rigten. In eene synodale vergadering in Rijn-Bcijeren is hel plan geopperd, om te Speijer, op de plaats waar de Protestanten hunnen naam ontvingen, een groolen Dom als blijvend gedenkteeken te slichten; de kosten zouden gevonden worden door inzamelingen bij de Protestanten in alle landen. RUSLAND. De krooning zal naar men zegt eerst op 7 Sept. plaats hebbenomdat men met de toebereidselen voor dien tijd niet gereed kan zijn. De Keizer heeft bepaald dat Israëlitische Geneesheeren of andere Israëlietendie op een der Hoogescholen den Docloralen graad hebben ver worvenvoortaan lot alle staatsambten moeten worden Toegelaten. Dc Keizer heeft zijn gencralen staf op nieuw ingerigt. Deze zal in het vervolg bestaan uit 91 Aides-de-Camp en 124 a la suite. De Heer de Butenieff vertrekt met eene buitengewone zending naar Konstanlinopelwaarna hij verder als hoofd van het Gezantschap aldaar zal optreden. Prins Labanoff Rostowsky vergezelt hem als Raad van Legatie en de Staatsraad Argyropulo, als eerste tolk. De Vice-Admiraal Surkow is te Petersburg aan de gevolgen zijner won den overleden. Hij was het onder wiens leiding te Sebastopol dc brug over de haven, ter lengte van £00 ellen, is gebouwd, die na de inneming van den Malakoff-toren aan de bezetting de gelegenheid gaf naar dc noord zijde te wijken. De geheele ontruiming van het Russische grondgebied door de vreemde troepen zal te Petersburg met een pleglig Te Deurn worden gevierd. TI" R KVK. Volgens berigt uit Alexandrie is de electrisehe telegraaf in de woestijn tussehen Cairo en Suez, voltooid. De Russen, na 18,000 man binnen Kars te hebben gebragt, zijn be gonnen de vestingwerken te herstellen. Ook op de hoogte van Inkermann hebben zij een kamp van 6000 man bijeengetrokken. De laatste berigten nopens den brand van Salonica, begroolen hel ver lies aan dooden en gekwetsten bij die ramp op 700 personen. De Consuls van Rusland, Holland en Sardinië zijn gekwetst. Een Grieksch koopman, Schillizzi genaamd, is in hechtenis genomen, beschuldigd van den brand te hebben aangestoken. De Nijl is begonnen buiten hare oevers te treden, maar zoo sterk dat de Regering genoodzaakt zal zijn om de Khaliga, eene gracht of stroom die Cairo doorsnijdt, 10 dagen vroeger dan gewoonlijk, te doen doorsteken. STARS BERIGTEN. De BURGEMEESTER van LEYDEN doet te weten, dat op lieden aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier zijn verzonden, twee Kohie ren, als: een van het Patenlregt, Wijken 5 en 6, en het vierde deel voor de belasting op het Personeel, bevattende de aangiften der Wijken 7, 8 en 9, zijnde beide Kohieren invorderbaar verklaard op den 29slc" der vorige maand en óver het dienstjaar 1856 en 1857. En zal deze door plaatsing in de Leydsche. Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Letden 4 Augustus 1856. OLIVIER, JFeth. I. Ji.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3