Brieven uil China melden dat de opstand daar te lando steeds vooruit gaat. Tc Hongkong waren op een dag G5 opstandelingen onthoofd. FRANKRIJK. PARIJS29 Julij. De Monileur deelt de wet mede, waarbij magtiging wordt verleend lot inschrijving op het grootboek der openbare schuld van 3 renten, ter name: 1°. van de erfgenamen van de Koningin der Belgen; 2". van de Hertogin van Saksen Coburg Golha; en 3°. van de erfgenamen der Hertogin van Wiirlcmberg. De Maarschalk Narvacz is weder hier teruggekeerddaar de Spaanschc Regering, na zijn bedanken voor den Gezanlschaps post alhier, van zijne diensten geen gebruik wilde maken. Men gelooft echter niet dat hij een stil aanschouwer der gebeurtenissen zal blijven. Graaf Gortschalcoff; Russisch Generaal der artillerie, broeder van den Sledehouder van Polen en van den bekenden Russischen Staatsmanbevindt zich alhier om de krijgskundige inrigtingen in oogenschouw te nemen. Prins Napoleon wordt tegen het einde van October van zijne reis naar het Noorden terug verwacht. De Maarschalk Pélissier heeft den 17«B Konstantinopel verlatenen zich, Smyrna en Athene aandoende, naar Malta begeven, alwaar hij door de Engclsche gezagvoerders met onderscheiding is ontvangen. Hij dacht daar tot den 20stol of 27slcn dezer te blijvenzoodat men de tijding zijner aankomst te Marseille elk oogenblik kan verwachten. In den gevel van het buis waar de Maarschalk Pélissier te Maromme is geboren, zal eene marmeren plaat worden gezet, waarop deze gebeurtenis vermeld wordt. Een zekere Joachim S. is dezer dagen in hechtenis genomen, wegens de vervaardiging van valsche Pcruaansche effecten, llij is uit Peru afkomstig, spreekt onderscheidene talen en heeft een groot deel der wereldja zelfs China, bereisd, maar over het algemeen was zijn gedrag zeer losbandig. Hij is ook schrijver van verscheidene niet onverdienstelijke werken. De waarde van het door hem nagemaakte wordt op een millioen geschat. De Gas. d. Trib, deelt het volgende verhaal mede omtrent een dief stal, waarvan de dader dezer dagen in hechtenis is genomen: In December van het vorige jaar werd aan het handelshuis Lize', te EI- beuf, 72,000 fr. ontstolen. Deze som was in goud en bankbiljetten van Parijs aan dit huis toegezonden langs den spoorweg van Rouaanen bij een insschenstalion met nog andere goederen aan een zekere Dubos, ter overbrenging naar Elbeuf, toevertrouwd. Deze laatste stond in dienst van den Heer Lequeux, belast met het opzigt over de transportdienst der goe deren. Aan het bureau te Elbeuf gaf Dubos al de goederen over, behalve de zak met 72,000 fr.zeggende dat hij het register waarop alles stond aangeteekendaan het station had laten liggen. Onder voorwendsel van dit te gaan halenvertrok hij en kwam niet weder. Het huis Lizq was van de afzending onderrigt en wilde aan liet bureau te Elbeuf de som ont vangen, maar moest met verwondering hooren dat die niet was aangeko men. Deze opeisching en het verdwijnen van Dubosverwekte echter arg waan zoodat men een onderzoek insteldeten gevolge waarvan men be sloot zijn signalement rond te zenden met verzoek om aanhouding; maar Dubos had zich den vcrloopen lijd ten nutte gemaakt, zoodal alle nasporing vruchteloos bleef. Ook hel onderzoek, later op last van den Prefect van Policie gedaan, had gecnc betere uilwerking; eene toevallige omstandigheid heeft echter onlangs den dief doen ontdekken. Dnbos had zich onder een valschcn naam te. Versailles nedergezeten was begonnen rijtuigen te verhuren, welke onderneming aanvankelijk wel gelukte. Toevallig was aldaar in eene der koflij huizen een jongeling, die vroeger veel in het huis van den Heer LequeuxDubos voormaligen meester had verkeerd en aan dien Heer groole verpligting had. Deze kende dus Dubos en was van hel gebeurde onderrigt. Op ccnen morgen dal Dubos zich onder de bezoekers van het koffijhuis bevond, werd hij door den jon geling herkend en bij zijn waren naam genoemd. Dubos nam eene onver schillige houding aan, maar toen hij merkte dat zijne veinzerij niet baatte, bood hij den jongeling 2000 fr. aan, om zijne geheimhouding te koopen, die met verontwaardiging werden afgewezen. Na hem nog eenige verver- scbingcn te hebben aangebodenverliet Dubos het koffijhuis. De jongeling volgde hem op den voet, en twee gendarmes ontmoet hebbende, wist bij die door krachtige taal te overreden Dubos in hechtenis te nemen. Men vond ten zijnen huize 15 rijtuigen en 20 schoone paarden ter waarde van 15,000 fr.alsmede een kistje met 40,000 fr. Hij had te Versailles goede verteringen gemaakt en onderhield twee' minnaressen. Een boer heeft op zijn akker bij Milly, een stadje niet verre van Pa rijs, twee geraamten van bijzondere groote gestalte gevonden. Zij hadden twee zilveren halskettingen en armbanden om, en om het ligchaam waren nog verroeste overblijfsels van ijzeren harnassen. Zijn het Romeinen, Ccl- ten, Gallen, of Druïden, die in het groole boscli. van Riera, thans dat van Fontaineblcau, op slechts een uur afstands van Milly, bij hunne altaren begraven zijn De boer heeft de geraamten stilletjes laten rustenmaar het zilver medegenomen. Te Marseille is een Russisch schip; met graan geladen, aangekomen. De oogst in Algcriii zal waarschijnlijk' zeer gunstig uitvallen. SPANJE. MADRID, 25 Julij. De Koningin heeft 198,000 realen uit liai'e'bijzondere fondsen geschon ken, aan hen die bij den opstand zijn gekwetst geraakt. De Regering is voornemens de burgerwacht der hoofdstad nog ceni- gen tijd ontbonden te laten. Op onderscheidene plaatsen des lands gaat men voort de te veld staande gewassen te verbranden. De beriglen omtrent Saragossa zijn zeer uiteenloopend. Naar luid van sommige tijdingen, zijn de hoofden van den opstand oncenig en ontmoe digd. Andere beriglen spreken van het eenparig besluit door hen genomen om zich toL liet uiterste te verdedigen en alsdan naar het gebergte te wij ken, gelijk zulks door de opstandelingen te Barcelona is gedaan, die wel in de stad overwonnen, echter in liet veld nog het hoofd aan de troepen bieden en pogingen doen om zich met die van Arragon te verbinden. Aan geld ontbreekt het hun te Saragossa niet, want een kapitalist heeft 9 millioen realen aan de Junta ter hand gesteld. De beriglen uit de overige provinciën zijn gunstig voor de Regering. Alleen is hier een gerucht in omloop dal de opstandelingen een belangrijk voordeel hebben behaald op den Kapitein-Generaal van Navarre, Generaal Marquesindie met troepen naar Saragossa oprukte. In deze stad blijven de kuiperijen aanhouden. De gevaren die O'Donnell omringenvan wegc den aanhang van Maria Christina en van eenige eer zuchtige Generaals, zijn grooler en geduehler dan die, welke hem door liet gewapend verzet in de provinciën, over het hoofd hangen. Men heeft op nieuw een groot aantal proclamation door de straten ver spreid waarin de ingezetenen te wapen geroepen en de soldaten aangezet worden om zich bij de moedige verdedigers van Saragossa te voegen. Aan deze oproeping wordt echter geen gehoor verleend. ITALIË. Het onlangs geopende gedeelte van den spoorweg van Rome naar Fras- cati is wederom gesloten. Deze weg was gedurende 6 dagen niet anders dan een tooneel van wanorde. Er zal een onderzoek omtrent de bruik baarheid van den weg moeten plaats hebben. De Brusselschc Emancipation, een Katholiek blad, dat onlangs had medegedeeld dal de verplaatsing van den Pauselijken zetel van Rome naar Jeruzalem in het Collegic van Kardinalen was ter sprake gekomenzegt thans door eene regtstreekschc mededeeling uit Rome in staat gesteld te zijn om te verklarendat er van die verplaatsing nimmer sprake geweest is eu hoogst waarschijnlijk nooit sprake zal zijn. In Sardinië is de Minister van Justitie bezig de noodigc wellen te ontwerpenom het strafwetboek te zuiveren van bepalingendie strijden met de godsdienstige verdraagzaamheid welke 's lands tegenwoordige staats regeling huldigt. Uit Palermo wordt geschrevendat er in de omstreken van de kleine stad Nicosia eene bende roovers rondzwerft, die zich niet van de gewone wapenen bedienen. Zij gebruiken strikken, die zij met groote vaardigheid over de hoofden hunner slagtoffere werpen en daardoor bijna verworgen. Zij gaan meestal in partijen van 3 a 5 personen uit. Reeds zijn 22 per sonen op die wijze door hen beroofd. Het dagblad van Modena van 18 Julij deelt eenige vonnissen mede, door den krijgsraad, onder de leiding van Oostenrijksche Officieren uitge sproken. Bij een dier vonnissen worden 4 personen tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld, als behoord hebbende lot de geheime of Mazzinisti- sche vereeniging, anders gezegd het genootschap der vrijmetselaars, en ge zworen hebbende ont de ware godsdienst uit te rocjjen trooncn omver te werpen, enz. PRUIS SEN. BERLIJN, 29 Julij. De bekende Muizentoren in den Rijn, bij Bingen, die in verval was, wordt thans hersteld. Hij zal in bewoonbaren staat worden gebragt en zijne oude gedaante herkrijgen. Men heeft in den laalstcn lijd. verscheidene overgangen van het Chris tendom lot het Jodendom opgemerkt, waarschijnlijk wegens de moeijelrjk- heden die aan huwelijken tusschen de belijders van beide godsdiensten worden in den weg gelegd. Bij gelegenheid van het Zwitsersclie zangersfeest te S'. Gall zijn ver bruikt: 7000 kannen eere-wijn; 700 kannen gewone wijn; en 490 tlesschen Champagne wijn; zonder van het bier te spreken. In de inrigting van den lieer F. A. Brockhaus, te Leipzig, ter uitoefe ning van den boekhandel en drukkerij, die in 1806 te Amsterdam opgerigt en eenige jaren later herwaarts werd overgebragt, slaan thans 24 hand persen en 10 sloom-snelpersen. De laalsten leveren wekelijks meer dan 300,000 vellen druks. OOSTENRIJK. WEENEN, 28 Julij. De Keizer heeft vergunning verleend tot liet houden eener algcmcene vergadering van de Katholieke genootschappen in Duilsehlandwelke in dit jaar op 23 Sept. en verv. te Lintz zal gehouden worden. De Keizer, vergezeld van den Erfgroolherlog van Toscane, heeft deze stad verlaten en zicli naar Aussig begevenom later naar Töplitz te gaan alwaar hij, naar men uit eene goede bron verneemt, eene bijeenkomst met den Koning van Pruissen zal houden. Bij het kleedings-depót van het leger in Stockcrau is verregaande on trouw, ten nadeele der schatkist, ontdekt. Op last des Keizers wordt een naauwgezet onderzoek deswegens ingesteld, waaromtrent Z. M. dagelijks verslag moet worden gedaan. Volgens de Oesterr. Corr. zouden de Montcncgrjjnenten getale van 10,000 goed gewapende mannen, onder aanvoering van den broeder van Vorst Danielo, een inval hebben gedaan op Turksch grondgebied, waar zij alles te vuur en te zwaard verwoestten en de kudden wegvoerden. Van den kant van Turkye verwacht men een bloedige wraakneming. Dezer dagen is de uitgave aangekondigd van een nieuw Breviarium Romanian, in 4 deelen. Het zal geheel ingcrigt zijn, zooals het op bevel van onderscheiden Pausenvolgens de besluiten van hel Concilie van Trenle opgesteld was.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3