Op de stierenmarkt in den Beemstcr van Maandag II., de ecnige die hier te lande wordt gehoudenwaren 237 stuks aangebragt. Hoewel de handel slap was, werden er loeh hooge prijzen besteed. Het statig, kolossaal oud-bisschoppelijk kasteel te Yollenhove, een ge denkwaardig overblijfsel uil het tijdperk der middeleeuwen, waarin nog vele oudheden voorhanden waren, als: wapenen, kluisters, kelders, die tol gevangenissen hadden gediendenz.onder anderen bewoond geweest door den laatsten der Bisschoppen van het Opper- en Neder-StichtFrederik Schenk van Toutenburg (den Clst™ Utrechtschen kerkvoogd), is thans lot op den vlakken grond geheel geslecht. Nadat het in de laatste jaren tot eene callicols-fabriek gediend had, is hel voor eenigen tijd publiek verkocht. [HM.) Volgens de N. II. C. is aan den Heer H. P. Stroykcns, van Rotter dam, van wege den Koning van Belgie, een prijs voor Fransche Dicht kunst toegekendvoor zijn stuk getiteldllecitcitif sar la mort de la Reine des Beiges. Door den Gemeenteraad van Deventer is uit het door Curatoren voor- gedragene 2-tal, ter vervulling der vacature van het Hooglecraarsambt in de Hebreenwsclie taal en oudhedenmet bijna eenparige stemmen benoemd de Wel-Ecrw. Heer J. J. Metzlar, Pred. bij de Ned. llerv. gemeente aldaar. Uit 's Hcrtogenboseh wordt gemeld, dat de Commissie uit den Ge meenteraad, die ter bevordering der aangelegenheden van den Zeeuwsch- Limburgschen spoorweg naar 's llage zou gaan, niet is vertrokken, omdat men berigt had ontvangen dal de ontwerpers vergunning hadden gekregen dien weg te kunnen beginnen waar zulks hun het geschiktste voorkwam. Nieuwe zwarigheden hebben haar echter later de reis doen aannemen. Als een voorbeeld van de rijzing van tienden wordt gemeld, dat onder Raamsdonk (Noordbrabant) een poldert je verpacht is voor ƒ1254, dat voor 40 jaren slechts ƒ30 opbragt. 's GRAVENIIAGE 31 Julij. Bij Kon. besluit van den 30s,en dezer, is de Heer BIr. J. S. Lotsy, lid van de Eerste Kamer der Stalen-Gcncraal en Burgemeester van Dordrecht, benoemd lot Minister van Marine; en lot Directeur-Generaal van Marine aangesteld den Kapitein ter Zee B. G. Escher. Bjj Kon. besluit zijn benoemd: tot President der Arr.-Regtb. te Nij megen, Mr. A. F. C. van Trojen, thans Officier van Justitie bij die Regtbank, in de plaats van Mr. J. .T. L. van dcrBrngghcn, als zoodanig eervol ontsla gen; en tol Officier van Justitie bjj gemelde Regtbank Mr. C. E. van Tricht, thans Substituut-Officier. Tot Kapt.-Luitenants ter Zee zijn bevorderd de Luitenants ter Zee der ls,c kl. W. A. de Gelder en C. P. de Brauw; en tot Luitenants ter Zee l5,e kl. die van de 2de kl. Jhr. F. E. von Weilcr en G. H. Bakker. Door Z. M. zijn benoemd lot Ridders van de Eikenkroon met de Ster, Baron van Steinberg, afgetreden Minister-President van den Koning van Hannover, en Baron L. Gcrieke van Ilerwijnen, Ned. Gezant te Brussel. Z. M. heeft aan den Minister van Slaat Mr. F. A. Baron van Hall vergunning verleend tot het aannemen der onderscheidingsteekenen van Ridder-Grootkruis der orde van Sl. Mauritius en S'. Lazarus, hem door den Koning van Sardinië geschonken. De Staats C. van gisteren bevat een rapport aan den Koning van den Minister van Binnenl. Zaken, omtrent de gemeenschap met de zee, voor Amsterdam en Rotterdam, als niet geheel voldoende aan de tegenwoordige behoefte van handel en scheepvaart, en hel hoogst wenschelijkedat die gemeenschap worde verbeterd. Het voornemen, wordt verder hoofdzakelijk gezegd, om aan Amsterdam een kortcren weg naar zee te gevendoor liet graven van een kanaal door Holland op zijn smalst, welks uitvoering de Koning zeker zal willen bevor deren moet echter niet terughouden \an verbeteringen aan hel bestaande kanaal van Noordholland aan te brengen. De schulkolken dienen verlengd, de sluizen verwijdde meest scherpe boglen van liet kanaal afgesneden of verflaauwden zijne boorden versterkt te worden, om bestand te zijn tegen de meer en meer toenemende sloombootvaart. Het onderzoek hieromtrent wenscht de Minister op te dragen aan de Hoofdingenieurs: Storm Buysing, van Gendt en Ortt. Om de gemeenschap voor Rotterdam te verbeteren, is voor lang reeds sprake geweest van een kanaal door Flakke'e. De Gemeenteraad van Brielle bood verleden jaar Z. M. een adres aan, waarbij een onderzoek verzocht werd, of hel zeegat van de Nieuwe Maas niet zoodanig zoti kunnen verbe terd worden, dat het kanaal door Flakke'e onnoodig, en de scheepvaart van RotterdamDordrecht en Schiedam te gelijk met de welvaart van Eriellc zou verzekerd wezen. De lieer Ingenieur P. Galand te Brielle, was om zijne plaatselijke kennis boven anderen geschikt om onderzoek te doen naar de middelen builen 'slands aangewend, en hunne toepasselijkheid bij hel Briel- sche zeegat. Daarom wil de Minister genoemden Ingenieur naar Schotland en Frankrijk zenden, om gelijke werken aldaar naauwkeurig op te nemen, en de uitkomst, er door verkregen, na te gaan. Zoo dat onderzoek gunstige gevol gen belooft van dergelijke werkenter verbetering van liet zeegat van de Nieuwe Maas, wenscht hij het. ontwerpen dier werken op te dragen aan den Hoofdingenieur Grevc, door den Ingenieur Caland bijgestaan. Z. M. heeft zich hij besluit van 20 dezer met genoemd rapport vereenigd. Bij beschikking van den Minister van Marine ad interim, zijn legen 1 October aanstaande 40 adelborsten der 3,le klasse bij de Ncderl. zeemagl aangesteld. De vergaderingen van de Commissie van den landbouwwelke aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken hebben plaats gehad, zijn gisteren geschorst. Later zal de Commissie waarschijnlijk weder vergaderen. De rabbinale commissie tot liet afnemen der examina in de Israëli tische godgeleerdheid zal op 18 Aug. aanst. te Amsterdam bijeenkomen. Bij het Dep. van Binnenl. Zaken is nog ten behoeve van de noodlij denden door den watersnood van 1855, ontvangen 80, zijnde de opbrengst van onafgehaalde en verkochte voorwerpen, der verloting van de vereeniging tot werkverschaffing aan minvermogenden te Amsterdam, tol cerstgemeld doel afgestaan. Ten gevolge van de benoeming van den Heer Mp. J. S. Lotsy, lot Minister van Marine, houdt die Heer, ingevolge art. 91 der Grondwet, op lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te zijn; naar luid van art. 89 der kieswet moeten derhalve de Prov. Stalen van Zuidholland, binnen 30 da gen, eene buitengewone vergadering bouden, ten einde in die opengevallen betrekking te voorzien. Ook de Prov. Staten van Noordbrabant hebben binnen denzelfden tijd eene keuze te doen, ter vervanging van wijlen den. Heer F. J. T. de Bruyn, lid van de Eerste Kamer, den 28slen Julij te Hel mond overleden. De eerste had in 1859, de tweede in 18G2 moeten aftreden. De Heer Lighlenveld, Ned. Gezant te Parijs, zal aanst. Zalurdag niet zjjne familie derwaarts lerugkecrcn. De Engelsche Gezant, Sir Abercromby, is voor eenigen tijd naar Schotland vertrokken. De Pruissische Gezant, Graaf von Königsmarck, zal zich omstreeks de helft der volgende maand met zijne familie naar Berlijn begeven, alwaar hij gedurende een geruimen tijd zal verblijven. Te Scheveningen is de toevloed van badgasten dezen zomer grooter dan immer te voren. sche zaken onderhandelingen worden gevoerd, die hoop geven op eene min nelijke beslechting der bestaande geschillenen ten slotte herinnerd dat de vooruitziglen des lands zeer schoon warendaar de geldmiddelen en alle lakken van nijverheid in bloeijenden toestand verkeerden. De Times, een blik slaande op de afgeloopen zitting, zegt dat zij geen reden van tevredenheid heeft opgeleverd. Naar men zegt is de Koningin voornemens in den herfst eene reis naar Portugal te doen. Generaal Codringlondie Konslantinopel reeds beeft verlaten, zal alvo rens herwaarts te komen, Athene bezoeken. In een steenkolenmijn nabij Bolton zijn weder 4 arbeiders omgeko men, door het breken van het werktuig, waarmede zij naar beneden wer den gelalen. Op den zijtak van den Noordoostclijkcn spoorweg, lusschen Leeds en York, is een passagierstreinuil 20 rijtuigen beslaande, door een goederen trein die in volle vaart aankwamletterlijk door midden gesnedenzoodat verscheiden wagens verbrijzeld werden. Twee reizigers waren onmiddellijk dood, een derde werd zoo zwaar gekwetst dat er weinig hoop op zijn be houd bestaat, en 11 anderen in meerdere of mindere male belecdigd. Dit ongeluk wordt aan de onachtzaamheid des wachters toegeschreven. Een wegens moord ter dood veroordeeldeWilliam Brown genaamd en Vrijdag 11. te Leicester opgehangenhad op den dag vóór de uitvoering van het vonnis, zijn vader doen beloven dat hij de strafoefening zou bij wonen. De grijsaard, getrouw aan zijn woord, heeft tegenover het scha vot een raam gehuurd en stond reeds cenige uren te voren op zijn post. Hij heeft in afwachting van het vreeselijk oogcnldik, niet opgehouden lo drinken en met zijne vrienden te schertsen. De tijdingen van de Kaap de Goede Hoop bevatten niets omtrent de vrees eencr botsing tusschcn de Kaffers en de Europcsche bevolking, zoo dat men die voor geweken mag beschouwen. Van de Sandwichs-cilandcn wordt gemeld, dat de Koning aan de Wetgevende Magt zijn huwelijk met Miss Emma Rook heeft bekend gemaakt. Te Buffalo in de Vcreenigdc Staten is hel aan eenen duiker gelukt het vóór 5 jaren op het meer Eric ter diepte van 160 voet gezonken stoomschip Atlantic op te sporen, en de aan boord zijnde kist met geld naar boven te halen. In deze kist waren 5000 dollars in klinkende munt en 31,000 dol lars in bankbiljetten, die alle goed bewaard zijn gebleven. De lijken der met deze boot gezonkene passagiers waren nog niet tot ontbinding overge gaan en alle herkenbaar; vele stonden in de kajuit reglop; ook de meube len hadden weinig geleden. In Californië heeft men een zijdeworm ontdekt, die eenen rijkeren oogst dan de Aziatische belooft. De door dit dier gesponnen cocons hebben dikwerf de grootte van een hoendereiterwijl die van hel Aziatische zelden grooter is dan een duivenei. BUITENLANDSCUE BERIGTEN. WE L«IB. BRUSSEL, 30 Julij. Thans nu de feesten in de hoofdstad zijn afgeloopen, begint men de 25-jarige Regering des Konings in onderscheidene sleden des lands plcglig te vieren. De Koning is ter bijwoning daarvan met zijne kinderen naar Brugge gegaan, alwaar hij luisterrijk is ontvangen. De geheele stad was des avonds verlicht, terwijl een prachtig vuurwerk werd afgestoken. Op een der laatste feestdagen is door een jong mensch alhier een prach tig horologic gevondennaar men zegt ter waarde van 2000 fr. Hij heeft het terstond op het stadhuis bezorgdwaardoor het aan de reglmatige ei genares wederom is in banden gekomen. Een voormalig artillerist te llcrenlhals zou op zijn manier zijn 25,lc» jaardag vieren, door 'lafschieten van een klein stukje geschut, een haek genaamd. Bij de ontbranding sprong het kanon en een stuk van 12 Ncd. duimen trof hem aan de slaap van 'thoofd, zoodat hij dood nedcrviel. ENGELAND. LONDEN, 29 Julij. Het Parlement is door den Lord-Kanselicr, namens II. M. gesloten. In de rede bij die gelegenheid gehouden, is aan de leden dank betuigd voor de ondersleuning aan de Regering in den afgeloopen oorlog geschonken, met bijvoeging van den wcnsch, dat de vrede duurzaam mogt zijn en wel dadige vruchten mogt opleveren. Voorts gezegd, dat er over de Amerikaan-

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2