BUITEXLANDSCnE BERIGTEN. BKLCilEi BRUSSEL, 25 Junij. De Koning zal overmorgen wederom naar Engeland vertrekken. Voor liet gastmaal dat alhier op 21 Julij, ter viering van de 25-jarige regering van den Koning, zal plaats hebben, wordt door een onzer ver- maardste koks 150 fr. per couvert geëischt; de commissie is daarom met een kok van Parijs in overleg getreden die het wil aannemen voor 60 fr. het couvert. Het berigt aangaande de moeijelijkheden die de vestiging van een Crédit Mobilier hier te lande ondervindt, wordt bevestigt door de verklaring in den Moniteur: De regering heeft besloten tot het uitstellen van de beslis sing over de verschillende aanvragen, die tot haar zijn gerigt ter zake van de oprigting van nieuwe naamlooze crediet-instellingen. Naar het schijnt kunnen de ontwerpers van het plan niet besluiten om zicli te onderwerpen aan al dc bedingendie' de Regering aan dc vergunning wil verbinden met het doel om de nadeclige uitwerkselen, welke zulk ecne inrigling zou kun nen hebbente verhoeden. Een onzer schildersde lieer 15. Debiefveheeft eene schilderij afge werkt, bestemd voor den Koning van Pruissen. Zij stelt voor een krijgs raad bij den Hertog van Parma tijdens het beleg van Antwerpen. Het onderwerp is aan het werk van Strada ontleend. De schilderij is 14 voet hoog en 18 voet breed en vertoont 16 levensgroote figuren. EN CE LA XI». LONDEN24 Junij. Zaturdag 11. heeft de Koningin voorgezeten bij eene instelling van de Balhorde, waarbij o. a. Generaal Williams het Kommandeurskruis ontving. Prins Oscar van Zweden is aan het paleis van Buckingham afgestapt. Aan de garde die spoedig uit de Krim alhier wordt terug verwacht, zal eene luisterrijke ontvangst te beurt vallen. De Koningin zal hennaar nten zegt, in persoon aan het station van den spoorweg ontvangen. Het Hoogerhuis heeft met eene meerderheid van 32 stemmenhet wets ontwerp tot toelating van de Israëliten in het Parlement, verworpen. Bij het Huis der Gemeenten was dit ontwerp vroeger aangenomen. De Admiraliteit houdt thans de aandacht gevestigd op eene versterking der dokken en zeehavens des rijks. Met spoed zullen die in een geduchten staal van tegenweer worden gebragt. De Vcreeniging voor de hervorming van het binnenlandseh bestuur, heeft eene bijeenkomst gehad, waarin het volgende besluit is genomen: de bewindslieden zoo vele blijken hebbende gegeven van onkunde, zoo is het hoog tijd dat het volk een dadelijk aandeel neme aan het bestuur der open bare aangelegenheden, tot herstel van veerkracht, eerlijkheid en bekwaam heid in het beleid der staatszaken. Voor cenige dagen is verkeerdelijk door de dagbladen gemeld, dat de ex-Koning van Oude, te Folkestone is aangekomen. Niet hijmaar de Ameer Alii Moorad Khan Talpoor, van Khyerpoor, in den staat Seinde, is in Engeland aangekomen. Naar alle waarschijnlijkheid is de paketboot Ocean Queen, die tusschen Londen en New-York dienst deed, geheel verongelukt. Dit schip is den 8sten Februarij van hier vertrokken en sedert den 15dcn daaraanvolgende heeft men niets daarvan vernomen. Met inbegrip van de bemanning waren er 150 personen aan boord. Ook voor de Driver die gelijktijdig Liverpool heeft verlaten is men zeer beducht, van welk schip men nog geene tijding ljeeft ontvangen. vDe stoomboot City of Newark is op zijnen togt van Newark naar New-Yorktot op den bodem toe afgebrandmaar gelukkig zijn de 70 passagiers, waaronder zich vele vrouwen en kinderen bevonden, en een aantal van welke zich met zoo veel drift in dc sloepen geworpen had dat deze omsloegen, zoo uit het water als uit de vlammen gered. Ook de bemanning is behouden. De spoortrein van Haslingh is Zaturdag 11. uit het spoor geraakt door het breken van de as der locomotief. De stoker is daarbij gedood en de machinist en enkele reizigers zwaar gewond. Ook in een steenkolenmijn nabij Dudley heeft een treurig ongeval plaats gehad. Bij het naar boven halen van 8 arbeiders is de ketting van de hak waarin zij gezeten waren gebroken, zoodat zij van eene hoogte van 46 ellen nederstortten. Geen hunner heeft dien val overleefd. Dc botsingen tusschen dc voorstanders en de afschaffers van den sla venhandel hebben in Amerika nog niet opgehouden. De stad Franklin is door de laatstgenoemden na een wanhopigen strijd ingenomen, waarbij drie voorstanders der slavernij zijn gedood. Men spreekt ook nog van andere bloedige ontmoetingen die hebben plaats gehad. Aan den Heer Brooks, die, onder voorwendsel van de slavernij te verde digen, onlangs in den Senaat een zijner medeleden met een stok bijna heeft doodgeslagen zal eene eere rolling worden aangeboden. F K ATV KRUK. PARIJS, 24 Junij. Men wil dat de Keizer in Julij, nadat hij zijne gemalin naar Biaritz zal hebben geleid, de lang besprokene reis naar Algerië zal ondernemen, ten einde zich met eigen oogen van de noodzakelijkheid van sommige ver anderingen in het regeringsstelsel te overtuigen. De Keizer heeft de vervaardiging van 3 schilderstukken bevolendie in tafereelen zijn bezoek in de overstroomde streken des lands in gedach tenis zullen doen blijven. De Keizer is ook in het bezit van eene schilderij van den lieer Calisch te Amsterdam, op de laatste tentoonstelling door hem aangekocht, voorstellende het bezoek door zijn vader aan de overstroomde plaatsen in Holland gebragt, tijdens deze aldaar het bewind voerde. De staatkundige betrekkingen met Rusland zijn veel minder vriend schappelijk dan even na het sluiten van den vrede. De toenadering van Frankrijk tot Oostenrijk ten opzigle van de Vorstendommen moet hiervan de oorzaak zijn. De Graaf de Morny zou niet vertrekken voor dat men zeker weet, wie als Ruslands Vertegenwoordiger alhier zal optreden. De voorgenomene intrekking van de verbodsbepalingen in het Fransche tarief, heeft niet nagelaten ernstige bezorgdheid bij onze fabriekanten te verwekken. De Moniteur tracht hen gerust te stellen door te verklaren, dat hooge beschermende regten zullen worden ingevoerd en dat de nieuwe tarieven allen van dit gezigtspunt uitgaan. Ook verklaart het bladdat de Regering, om haar doel, bescherming van den nationalen arbeid, te berei ken, sommige artikelen van dit tarief nog denkt te verhoogen. De Hertogin-weduwe van Baden, heeft 6000 fr. aan de noodlijdenden door den watersnood geschonken. Men klaagt er over, dat de belangstel ling in het lot dier ongelukkigen zoo spoedig hier te lande verflaauwt. In den vreemde wordt nu meer deelneming betoond dan in Frankrijk zelf. Niet alleen dat verschillende vreemde Vorsten aanzienlijke giften zenden, maar ook de bevolking van andere landen draagt hier en daar meer algemeen bij dan hier. Op een dezer dagen gehouden openbaar bal, werden door cenige stu denten ongeregeldheden gepleegd, ten gevolge waarvan het hoofd derpolicie, aldaar tegenwoordig, beval hen te verwijderen. Maar op het oogenblik dat hij daartoe het bevel gaf, ontving hij een dolksteek in de borst, zoodat hij stervende werd weggedragen. De dader, een jong Spanjaard, is in hechte nis genomen. Le Pays verzekert dat het geschil tusschen Nederland en de republiek van Venezuela, ten gevolge van de ijverige bemoeijingen van de te Caraccas gevestigde Fransche en Engelsche Consuls, is vereffend. Een Engelsch Edelman met name Stephensheeft het hotel van den Hertog van Ayen in de straat van S'. llonore', met de meubelen gekocht voor U millioen francs. De Graaf Lancosme-Bre'ves heeft, in het bijzijn van eene menigte lief hebbers, op het paard John Buil, een' achterwaartschen rid gedaan, en aldus in 5 minuten 37 secondeneen' afstand van 266 roeden afgelegd. De ruiters, die getuigen van dezen zonderlingen rid waren, moesten stevig draven, om het achleruitloopende paard bij te houden. Gedurende de thans geëindigde lente, zijnde 92 dagen, heeft het 48 dagen geregend; waarvan alleen 23 in de maand Mei. Op Zondag 11. heeft het alhier weder den geheelen dag geregend. Er deed zich eene koude gevoelen als in de maand Februarij. Het ongunstige weder van de afgeloopene weken had natuurlijk aan vele personen vrees ingeboezemd voor den aanstaanden oogst. Deze omstan digheid heeft het oog doen vestigen op de oogst van Algerie, waarvan reeds koren aan dc markt alhier is gebragtdie na gedaan onderzoek van dc voortreffelijkste hoedanigheid bleek te zijn. Het is thans eene uit gemaakte daadzaak dat Algerie reeds koren kan leveren, op het oogenblik dat men in Frankrijk nog slechts aren heeftdat is twee maanden vroeger dan hier. Deze ondervinding zal de bijna fabelachtige rijzing der prijzen, die in het afgeloopen jaar heeft plaats gehad, in het vervolg wel ccnigzins verhinderen. Zondag II. begaven zich een korporaal en drie manschappen naar eene der steengroeven in de nabijheid van Vernonaan de boorden van de Seine. Ten twee ure des namiddags traden zij er in, maar naauwelijks hadden zij een half uur in de onmetelijke gangen rondgewandeld, of zij waren reeds verdwaald. Eene kaars die zij hadden medegenomen was spoedig verteerd, en hoewel zij zich nog licht zochten te verschaffen door hunne hemden en zakdoeken aan stukken te scheuren en aan te stekenwaren zij spoedig in de diepste duisternis gedompeld. Tegen middernacht waren zij afgemat van vermoeijenis en koudeen steeds ten prooi aan eenen onbeschrijfelijken angst. Toen namen zij het besluit eene poging te wagen om hel verwulf sel boven hunne hoofden door te breken. Hel was eene bijna onmogelijke arbeid, maar de wanhoop kon hier alleen raad verschaffen. Zij begonnen den arbeid; des maandags in den morgen zagen zij reeds het daglicht, en tegen den middag, na 22 uren in de gangen te hebben doorgebragt, hadden zij zich een uilgang gehaand. Toen zij in de vrije lucht waren omhelsden zij elkander, en wenschten zich geluk aan zulk een afgrijselijken dood le zijn ontsnapt. Een twintigtal jaren geleden had zich een soortgelijk geval voorgedaan met drie kurassiers, die aldaar drie dagen hadden doorgebragt en gelukkig genoeg waren den uitgang te vinden. Te Rijssel kocht onlangs de Heer Dufrutelle, onder-bibliothecaris al daar, op een boelhuis, met eenige andere oude voorwerpen, eene schil derij voor 40 francs. Nadat het was schoon gemaakt, herkende men daarin een schoon voortbrengsel van van Dijck. Het is een familie-stuk, waarvan de hoofdpersonen uit de leden zijner familie zijn genomen; ook hij zelf komt daarbij voor. Reeds is aan den kooper daarvoor 500 fr. gebodenmaar hij wil het aan het museum van Rijssel ten geschenke geven. Een Engelschman, sedert verscheidene jaren le Boulogne-sur-Mcr woon achtig, de Heer Kent-Pecron, heeft in die stad op eigen kosten een gedenk- leeken opgerigt ter nagedachtenis van Napoleon I. Met de T/iabor, den 16den uit Konslanlinopel vertrokken, zijn de Ge neraals de Salles, Mac-Mahon, Solesmes en Blostanz, te Marseille aange komen. De voornaamste berigten met genoemd vaartuig aangebragt zijn de volgende: De ontruiming van de Krim is bijna voltooid. De Maarschalk Pe'lissier zal met het schip la Bretagne naar Frankrijk vertrekken. De bondgenooten hebben de grondendie lot begraafplaatsen hebben gediend omheind. Ook sprak men van nieuwe voordeelen door onze troepen op de Kabylen behaald. De Generaal Jonkorski, Bevelhebber in de Krim heeft de handelaren le Kamiesch en te Balaklava verwittigd, dat zij de tolregten hunner waren te Kaffa en le Eupatoria moesten voldoen. Zij hebben verkozen liever hunne goederen in den loop le laten. Volgens berigt van den Gouverneur van Algerië is het graven van een put te Tamerna, in de woestijn Sahara, gelukt. Men verkrijgt aldaar 3600 kannen in een minuut.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2