Tweede Hamer der Staten-Generaal. Zitting van Woensdag 23 April In deze zitting zijn ingekomen: 1°. een wets ontwerp op de nationale militie, en 2°. liet verslag van hel Munlcollegie omtrent hare werkzaam heden in,'1855. Ook heeft de lieer van Iloëvell aan de Kamer verlof gevraagd tol het doen van vragen aan den Minister van Koloniën over het Koninklijk besluit van 24 Oct. 1850, betrekkelijk de ontginning der tinmijnen op het eiland Bil- liton; alsmede over het besluit van de Tweede Kamer van 29 Nov. 11. betrekkelijk de emancipatie der slaven in West-Indië. Vervolgens is aan de orde de beraadslagingen over het wets-onlwerp lot verhooging van Hoofdstuk VIII der Staatsbegrooting voor 1856, tot daar- stelling van een nieuw droog dok te Willemsoord. Nadat het eenig artikel zonder beraadslaging was goedgekeurd werd het geheele wels-ontwerp met 38 legen 14 stemmen verworpen. De Kamer zich vereenigd hebbende met de conclusien van verschillende rapporten omtrent onderscheidene regeringsverslagenis de vergadering ge scheiden tot aanstaanden Vrijdag, des morgens ten elf ure, als wanneer het voorstel van den Heer van der Veen betrekkelijk het Zwolsche Diep in be handeling zal worden genomen. In deze zitting is nog ingekomen een wets-onlwerp tot verlenging voor de gemeente Amsterdam van den in art. 291 der gemeente-wet gestelden termijnluidende als volgt »De termijn, in art. 291 der gemeente-wet gesteld voor de herziening der plaatselijke belastingen en der plaatselijke verordeningen, tegen wier over treding straf is bedreigd, wordt voor zooveel de gemeente Amsterdam be treft, tot den lslen Januarij 1859 verlengd." BUITENLANDSCHK BER1GTEN. ÏB E !L G t i - BRUSSEL, 23 April. Door den Minister van Financiën is bij de Volksvertegenwoordiging eenc wet voorgedragenwaarbij ecne som van 400,000 fr. beschikbaar ge steld wordt lol het vervaardigen van koperen munt, als zijnde de oniloopende hoeveelheid kopergeld niet groot genoeg voor de behoefte van het dagelijksch verkeer (en den uitvoer.) Uit Luik wordt gemelddat dezer dagen verscheiden ingenieurs voor Rusland in dienst genomen zijn, om daar te lande ijzergieterijen, werk plaatsen tot vervaardiging van stoommachineswerven voor het bouwen van ijzeren schepenenz.op te rigten en in werking te brengen. ENGELAND. LONDEN, 22 April. De Koningin heeft, vergezeld van Prins Albert en hare kinderen, eene wapenschouwing gehouden over de troepen in het kamp van Aldersholt. Volgens de Globe heeft de Koningin aan Graaf Clarendon den titel en de waardigheid van Markies willen verleenen, doch de Minister heeft voor deze onderscheiding bedankt. In het Lagerhuis hebben vele leden zich verklaard tegen de feestelijke viering van den vrede, zoo lang niet de inhoud van het tractaat zelve, vol ledig zal bekend zijn. Voor genoemde feesten is eene som van 8000 bestemd. Te Southampton worden groote toebereidselen gemaakt om het pu bliek in staal te stellen, het groote zee-feest te Spithead bij te wonen. Een 70-tal stoomschepen worden aldaar tot dat einde gereed gemaakt. Te Ports mouth zijn 40 Fransehc Zee-OlFicieren aangekomen om dit schouwspel hij te wonen. De vcreenigde vloot zal beslaan tiiL 21 groote stoomschepen met 1717 stukken, en bemand met 16,146 koppen; 16 stoomfregalten met 368 stuk ken en 4306 koppen; 26 stoomkorvetlen met 157 stukken en 3110 koppen; 7 drijvende batterijen en 6 sloom transportschepen. Van de zeilschepen zijn aldaar vereenigd 7 oorlogschepen met 252 stukken en 2185 koppen. Daar enboven nog 180 kanonneer- en bombardeerbooten. Hierbij zal zich nog de flolillc voegen die uitsluitend voor de dienst van de Koningin is bestemd en 9 stoomschepen telt. Vele dagbladen slaan een scherpen toon aan ten opzigte van de wa penschouwing ter zeedie eerstdaags zal plaats hebben. Zij zeggen dat men hoogdravende artikelen heeft te verwachtenwaarin de groote wapen feiten zullen worden opgesomd, die Groot-Brittannië met die ontzettende scheepsmagt had kunnen ten uitvoer brengen. Voor den Luitenant Bellot, van de Fransehe marine, die bij zijne po gingen tot opsporing van Kapt. Franklin is omgekomen, is in het Hotel der Invaliden te Greenwicheen gedenkteeken opgerigt waarop zijn naam staat gebeiteld, met het volgende opschrift»Aan den onverschrokken Luitenant Bellot van de Fransehe marine, die bij zijne nasporingen omtrent Franklin in hel lot en de eer van dien roemvollen reiziger heeft gedeeld." Beriglen uit Amerika vermelden een brand te Baltimore, die 200,000 dollars schade heeft veroorzaakt. FÏSAlVïtK¥Jt¥S. PARIJS, 22 April. De Keizer is Zondag 11. zijn 49sie jaar ingetreden zijnde hij den 20stcn April 1808 geboren. Men kan thans geloof hechten aan het gerucht dat Graaf de Morny met ecne zending naar Rusland zal belast worden vooreerst om te Peters burg de diplomatique betrekkingen tusschen Frankrijk en Rusland te her stellen en ten anderen, om te Moskou de krooning van den Keizer bij te wonen. De Graaf de Morny zal in het begin van Junij vertrekken. Na zijne terugkomst zal hij zijne betrekking van Voorzitter van het Wetgevend Ligchaam weder opvatten. Men zegt dat de Heer de Morny bij die zen ding een groote praal zal ten toon spreiden, waartoe een millioen fr. ter zijner beschikking is gesteld. Door onze Regering is als Commissaris tot regeling der Vorstendom men benoemd de Heer Baudineerste Gezantschaps-Secretaris te Londen zoon van wijlen den Admiraal Baudin. Hoewel jong, is hij echter als diplo maat bij de Regering zeer gezien, maar een vreemdeling in de Oostersche zaken. Graaf Orloff heeft voor 20 exemplaren ingeteekend op de werken van Napoleon III. Naar men zegt, is op de Keizerlijke drukkerij bereids een aanvang gemaakt met het drukken der protocollen van het Vredes-congrcs. Als eerste maatregel van bezuiniging is door de Regering besloten tot de ontbinding van het eerste rcgemenl jagers van Afrika. Tevens zal wor den overgegaan lot de vorming van 4 nieuwe regementen ruiterij van de garde. De 4de bataljons bij de regementen infanterie van linie zullen worden J afgeschaft, ten einde allengskens hel leger wederom op den voet van vrede te brengen. De 101ste en 102dc regementen van linie zullen ontbonden en de 100 regementenwelke behouden wordengebragt worden op den voet van 3 bataljons en 8 compagniën. Het lsle en 2de vreemden-legioen zal insge lijks worden ontbonden. Het plan om van Parijs eene havenstad te maken is nog niet opgege ven. Reeds zijn metingen en peilingen bewerkstelligd en de kosten geraamd. Het cijfer van 400 millioen, schrikt Napoleon III niet af. De algemeene tentoonstelling van vee zal op 29 Mei alhier geopend worden. De 28st0 lijst van de giften ten behoeve der achtergebleven betrekkin gen van in de Levant omgekomen militairen geeft als totaal bedrag der bijeengebragle gelden op 1,447,427 fr. De Heer de Monligny, voormalig Consul te Shanghae, heeft zich op reis begeven naar Siamom eene belangrijke zending te vervullen betref fende onze handelsbelangen. De beeldhouwer Rochet, reeds gunstig bekend door de vervaardiging van het standbeeld van Willem den Veroveraar, heeft van de Braziliaansche Regering last ontvangen om een ruiterstandbeeld van den Keizer van Brazilië, Dom Pedro I, te vervaardigen. De prijs voor dit stuk, dat binnen 3 jaren voltooid moet zijn, is bepaald op 650,000 fr. De Constitutionnel deelt een brief mede uit Weenen, omtrent de be handeling van de Italiaansche zaken op het vredes congres, waarin gezegd wordt, dat de Fransehe Minister van Buitenl. Zaken in het congres heeft verklaard dat de bezellings-troepen Rome en Civita Vecchia ontruimen zul len op den eigen dag waarop het door den Paus verlangd mogt worden, en in allen gevalle zoodra de staatkundige gesteldheid van Italic het zal veroorloven. Aan het Ministerie van Oorlog is de volgende depêche van den Maar schalk Pe'lissier ontvangen: Gisteren (18 April) heb ik over de troepen van alle wapenen van het Krimleger eene groote wapenschouw gehouden. Ge neraal Luders en een groot aantal Russische Officieren, Generaal Codring- ton en de La Marmora, woonden dit militaire feest bij. De troepen vormden eene rij van meer dan 12,000 ellen. De Keizer zou gelukkig geweest zijn, als hij dit schouwspel bijgewoond had. Na eenige oogcnblikken rust bij Generaal Codrington genomen te hebben, was er eene tweede wapenschouw van het Engelsche leger. De Euphrateuit Konslanlinopel te Marseille binnengekomenheeft de bekrachtiging van het vredes-verdrag door de Porte medegebragt. De overige berigten uit die hoofdstad zijn onbelangrijk. De Sultan had we- derom rijke geschenken afgezonden naar de Koningin van Engeland en den Koning van Sardinië. De verbonden Mogendheden schijnen voornemens te zijn, hare troepen de Krim en het Turksche grondgebied met spoed te doen ontruimen. De Admiraal Thehouarl zal zich met zijn eskader regelregt naar de Krim be geven wanneer de inscheping terstond zal aanvangen. De Bevelhebber Darricau zal naar Messina vertrekken om aldaar de noodige maatregelen voor den overvoer te nemenook zal op het eiland Malta eene groote hoe veelheid steenkolen en levensmiddelen worden opgeslagenopdat de transport schepen de reis snel kunnen afleggen en de troepen aan niets gebrek lijden. SPANJE. MADRID, 20 April. Heden heeft de aangekondigde wapenschouwing over de bezetting dei- hoofdstad en de gewapende burgerij plaats gehad. De dag is boven ver wachting rustig voorbij gegaan. De troepen hebben met geestdrift kreten ter eere van de Koningin, van de Constitutie en van den MaarschalkEspar- tero aangeheven. Alles heeft in volkomen orde plaats gehad, zonder dat men eenig ongeluk te betreuren heeft. De Minister van Binnenl. Zaken heeft in de Cortes verklaard, dat de rust te Valencia was hersteld. Echter heerschl er onder alle standen eene groote ongerustheid en wantrouwen, daar men voor nog ernstiger gebeur tenissen beducht is. De vader van den Portugescheu Koning Pedro V, vroeger Regent, heeft zijne voorgenomene reis door Europa aanvaard. ITALIË. Naar men verzekert worden er op het Quirinaal te Rome vertrekken in gereedheid gebragt voor den Keizer van Oostenrijk, die den Paus een be zoek zal brengen. Het gerucht verspreidt zichdat eerlang te Mantua eene bijeenkomst van Italiaansche Vorsten zal plaats hebben, voornamelijk om de binnen- landsche staatkunde te bespreken en zich te verbinden de wereldlijke en geestelijke magt van den Paus te handhaven. De Sardinische Luit.-Gcneraal de la Marmora, Opperbevelhebber van het leger in de Krimis tot den rang van Generaal verheven. Hij moet

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2