LEYDSCHE ONDERLINGE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ VOOR EFFECTEN. Prins Gorlschakoff, Russisch Gezant te Wcenen, cn Generaal Oslen- Sacken, zijn te Petersburg aangekomen. Uit Warschau wordt gemeld, dat de zoon van het voormalige hoofd der diplomatische kanselarij aldaar, thans hij het Ministerie van Buitenl. Zaken te Petersburg aangesteldAlexander Ililperdingeen 20-jarig jonge ling, door zijne geschiedkundige geschriften zeer de aandacht lot zich trekt. Reeds hoogslbelangrijk waren zijne eerste werken over de verwantschap der Slavonische taal met het Sanskrit, cn over het verband van het Slavonisch met andere talen, maar zijne jongste brieven over de geschiedenis der Ser viërs en Bulgaren, en over de Slaven der Oostzee-provinciën worden door iedereen zeer geprezen. TURKY IC. Aan den Sultan zijn 7 verschillende ontwerpen ingediend, tol oprigting eener bank. Ten dien aanzien is op heden nog geen vast besluit genomen. De stad Broessa is weder door eene aardbeving geteisterd. Omer-Pacha is tot Bevelhebber van het leger van Analolie benoemd. Op 22 Maart is wegens de geboorte van den Franschen Kroonprins een Te Deum gezongen in de Fransche Lodewijks-kerk; de dienst werd ver- rigt door den Aartsbisschop Mussabini. Lord Redcliffe heeft zijne geluk- wensching aan den Heer de Thouvenel gebragt. Des avonds werd er een gastmaal bij laatstgenoemde gehouden, wiens hotel luisterrijk verlicht was. De Fransche ruiterij zal de geboorte van den troonopvolger door het hou den van een Carrousel vieren. STADS BFRIGTEK. het is niet onmogelijk dat onze Regering hij die van Engeland zal aan dringen, om dien lieer zijn ontslag te geven. Het Wetgevend Ligchaam heeft de nieuwe belasting op de paarden en rijtuigen aangenomen. Die belasting zal waarschijnlijk 620,000 fr. opbrengen. Woensdag 11. hebben de leden van het vredes congres hunne werk zaamheden weder opgevat, en is de 19Je zitting gehouden. In deze bijeen komst is, naar men zegt, voornamelijk gehandeld over de regeling der Donau-vorstendommen. Voor het teekenen van het verdrag, zijn, volgens het Journ. des Déb., daaromtrent twee hoofdpunten vastgesteld, naml. de vrije vaart op den Donau voor alle lauden en onmiddelijke ontruiming van het Turlcsche grondgebied. Dit laatste is op dit oogenhlik alleen van toe passing op de Oostenrijksche troepen in de Vorstendommenwant de Fran sche en Engelsche legers hebben nog maanden noodig om het ontzagchelijk materieel dat zij hebben medegebragt, weg te ruimen. Sommigen willen ook de Italiaansche zaken bij het congres in behandeling brengen, waar omtrent tusschen Graaf Buol en Graaf Cavour reeds vroeger ernstige woor denwisseling heeft plaats gehad, maar dit is minder waarschijnlijk, hoewel het eene nieuwe lauwer voor de leden zoude zijnindien zij bij magte wa ren, om Italië aan het verderf te ontrukken, waarin slechte regeringsvor men dit land ongetwijfeld zullen storten. Omtrent het vredes verdrag laat zich genoemd blad aldus uit: Al de daarin vervatte bepalingen zijn vrede lievend. Daar men een verzoeningswerk tot stand wilde brengenzoo heeft men de herinneringen aan den oorlog op zijde gezet. Bij de beraadslagingen is er geen sprake geweest van overwinnaars of overwonnenen, maar alleen van vertegenwoordigers van de Europesche Staten, bijeengekomen om eene voorbijgaande twist uit den weg te ruimen, een misverstand op te heffen, welker gevolgen men diep betreurt. De Mogendheden hebben slechts oorlog gevoerd om den algemcenen vrede van Europa op duurzame en hechte grondslagen te vestigen. De vrede van Parijs is de overwinning van die staatkunde en het verdrag van 30 Maart de uitdrukking er van. Volgens berigt uit Konstanlinopel zijn de ziektegevallen bij ons leger nog altijd talrijk; maar echter, dank zij de genomene maatregelen, bleef men verbetering waarnemen. Er waren weder twee Oppergeneesheeren en twee Aalmoezeniers bezweken. SP AST JE. MADRID, 23 Maart. De Koningin heeft aan den zoon van den Keizer der Franschen de Rid derorde van het Gulden Vlies verleend. Een hooggeplaatst ambtenaar zal dit eereteeken naar Parijs overbrengen. ITALIË. Men wil dat Graaf Cavour thans te Parijs onderhandeld over het slui ten van eene leening van 700 millioen lire. De Amerikaansche vloot heeft te Genua bevel uit Washington ontvan gen, om, gedurende het Engelsch Amerikaansch geschil, bij de Spaansche kusten te kruisen, in plaats van zich naar Syra en Konstanlinopel te begeven. PRUISSEN. BERLIJN, 3 April. Men gelooft dat de Regering spoedig tot de vermindering van het leger zal overgaan. De Heer Matlhis, lid van de Tweede Kamer, heeft een voorstel ge daan strekkende om de Regering te verzoekenden werkkring der policie binnen wettelijke grenzen te bepalenten einde de consiilutionneel gewaar borgde vrijheid van drukpers niet te vernietigen. Te ülm is dezer dagen een persoon gevangen genomen, die zich al daar onder den naam van Baron v. Wilhelm ophield en op een zeer grooten voet leefde. Aan bedienden, koetsiers enz. deelde hij geld uil als ware hij een Vorst. Aan dit alles is thans een einde gekomen. De Policie heeft hem naar Munchen gebragt, alwaar het bleek, dat hij niets anders dan een schoenmakersknecht was, die te Fricdberg 4000 11. en cenige kostbaarheden door inbraak gestolen had. Bij zijne gevangenneming vond men nog slechts 150 11. in geld bij hem. OOSTENRIJK. WEENEN2 April. Den Gdc" dezer zullen de Bisschoppelijke conferenliën in deze stad geopend worden met eene plegtige Mis in de S'. Stephanuskerkgevierd door den Kardinaal Vorst Aartsbisschop van Weenen. Na afloop der conferenliën zal de Kardinaal Viale Prela zich naar zijnen Bisschoppelijken zetel Bologna begeven. Aan 163 schepen, die in de Bonau-monden lagen, is door de Rus sische autoriteiten vrijheid verleend om te vertrekken. RUSLAND. De Keizer is op 22 Maart te Frederikshamm aangekomenen heeft de troepen, het kadeltenkorps en de batterij geïnspecteerd. Vervolgens is hij naar Helsingfors vertrokkenalwaar hij de troepende vestingwerken en het hospitaal in oogenschouw namen de Grieksehe kerkde Luthersche kerk benevens de universiteit bezocht. De Keizer heeft eene groote wapenschouwing over de troepen gehouden. Bij die gelegenheid is het herstel des vredes bij een Keizerlijk manifest ter kennis der bevolking gebragt. In hetzelve wordt ook gezegd dat het door Rusland steeds beoogde doel, te weten de veiligheid der Christenen in het Oosten, door den oorlog verwezenlijkt is. Ook de afstand van Russisch grondgebied in Bessarabië wordt vermeldmaar voorgesteld als eene een voudige wijziging der grenslinie, waarin de Keizer bewilligd heeft met het doel om nieuwe botsingen te voorkomen. Onder die bepaling zoude, naar men verneemt, de afstand van Ismail zijn begrepenhetgeen een gevoelig verlies voor Rusland zoude zijn. Derde Zitting van den Militie-Raad over het Kanton Ley denN®. 15. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, ontvangen hebbende van den Luitenant-Kolonel Militie-Commissaris over de Kantons 1521, Provincie Zuid- Hollandeene Kennisgeving, dat de derde Zitting des Mililie-Raads voor deze Ge meente, zal gehouden worden in de Lakenhal aan den Ouden Singelop Don derdag den 10<len April 1856, des morgens ten 10 ure, ter beourdeeling der Plaats vervangers en Nummerverwisselaars, welke de dienstpligtige Lotelingen dezer Gemeente zullen verlangen te stellenalsmede tot het afdoen der belangen van zoodanige Lotelingen, wier zaak tot deze Zitting is geadjourneerddoen te weten aan de daarbij belanghebbenden, dat tot het opmaken van de bij de Wet gevorderde certi ficaten voor Plaatsvervangers cn Nummerverwisselaars, (welke laatste zulks echter niet dan met toestemming hunner ouders vermogen te doen,) zal worden gevaceerd ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af, dagelijks, de Zondag uitgezonderd, 's morgens ten 10 ure, alwaar zij tevens de noodige information, zoo omtrent het opmaken dezer certificatenals ten aanzien der vereischtenwelke de Plaatsver vangers ingevolge de Wet moeten bezitten, kunnen bekomen. Voorts meenen Burgemeester en Wethouders de belanghebbenden, of wel hunne ouders, te moeten waarschuwen voor zoodanige personen, welke hun onder den naam van Commissionairssomwijlen misleidenzoo door met hen krachtelooze over eenkomsten te sluiten, als door hen, welke Plaatsvervangers verlangen te stellen, onder voorwending van alles voor hen te zullen bezorgen, een aantal onnoodige kos ten doen maken, ja die zelfs veelal, door beding van al de gelden daartoe benoo- digd, dadelijk in eens of bij kort op elkander volgende termijnen te moeten ontvan gen, hun voor het vervolg in vele onaangenaamheden wikkelen, alzoo van het geld door de Lotelingen ten behoeve der Plaatsvervangers te geven, volgens Art. 98 der Wet van den 8stcn Januarij 1817, nimmer meer dan een vijfde aan deze mag wor den uitbetaald, en de overige vier vijfde in de kas van bet Korps moeten worden gestort, en alsdan zoodanige Commissionairs, na het volle geld genoten te heb ben, dikwijls (zoo als de ondervinding heeft doen zien) niet in staat zijn de betaling der verdere termijnen aan het Korps te voldoen, de belanghebbenden genoodzaakt worden die gelden nog eenmaal te betalen. Eindelijk wordt den belanghebbenden nog herinnerd de bepaling van Art. 33 der Wet van den 27sten April 1820, hou dende: dat hij, wiens Plaatsvervanger gedurende 18 maanden gediend heeft, (de dienst bij reserve niet mede gerekend) van alle verdere verantwoordelijkheid voor dezen bevrijd zal kunnen blijven, mits stortende een som van 150: wanneer in de aanvulling van den Plaatsvervanger, ingeval hij mogt komen te ontbreken, door vrijwillige werving zal worden voorzien. En zal deze door aanplakking en plaatsing in de Leyd. Cour. worden aangekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 1 April 1856. VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMER. AD VERTENTIEN. Voor de menigvuldige blijken van deelneming bij de bevalling zijner Echtgenoote ondervonden, betuigt de Ondergeleekende zijnen opregten dank. 1'. G. C. EIGEMAN. Voor de vele blijken van deelneming mij beloond, bij hel overlijden mijner Echtgenoot, betuig ik mijnen opregten dank. Js. van HAM. Voor de deelneming bij het verlies van de geliefde Zuster, E. G. KROS, Weduwe van J. NOORDENDORP, bedanken welmeenend, ook namens hunne Familiën, NOORDENDORP KROS. Leyden, 5 April 1856. J. KROS. Onder dezen naam is te Leyden opgerigt eene Maatschappijten doel hebbende om Nederlandsche Effecten, of de zoodanigen die door Nederland- sche Kantoren zijn uitgegeven, tc verzekeren legen brandschade. Zij staat onder directie van absaham xibiiecht xez wijst bebtjamxkt eï&eaïakt en abkaham be make, en onder toezigt van de IIII. Mr. a. o. e. gb.ave van xïmbübg stifttoiïaue btt rteu, a. itau- tpevext 3x.te Leyden, ri. vast bbbck voxxesruoyesr te Amsterdam en Mr. g. 3?<r. de kempentaek te 's Gravenhageals Commissarissen. Inlichtingen en Statuten zijn te verkrijgen bij Directeuren en verder bij Agenten in de voornaamste plaatsen van het Vaderlandwier namen nader zullen worden bekend gemaakt.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3