STABS REIIIGTEX. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN; gezien de art. 10, 34 en 35 der Wet van 4 Julij 1850 [Staatsbl. R°. 37); brengen bij deze ter kennis der belanghebbenden, dat de lijsten der personen, die tot liet verkiezen van leden der Tweede Kamer van de Stalen-Generaalder Provinciale Staten en van den Ge meenteraad bevoegd zijnop beden zijn vastgesteld en gedurende de eerstkomende veertien dagen voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd ter Plaatselijke Secretarie; terwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van bet Raadhuis; en eindelijk dat van die lijsten zijn afgelaten de navolgende personen, die een of meer der voor bet kiesregt gevorderde vereischten verloren hebben of overleden zijnals O. O. van den Berg, J. M. Boose, W. J. van Campen, C. van Dorsten, G. van Dijk, N. van der Gand, W. Kikkert, D. M. Koetser, YV. Kreps, A. Kuiters, W. van Lee, Ds. J. B. Moquette, N. Nathans Prof. A. Nierineijer Mr. M. H. van Oosterzee, Mr. G. P. van Onteren J. SchahbingJ. Schreuder Az. J. Schuur- mans Stekhoven, J. Secreve, F. S. J. Smulders, W. F. Spindler, A. Vinck, H. YVillemse en F. Wijnstroom, die overleden zijn. T. C. Bac, J. II. C. Basting, F. Beck, A. Bennink, W. P. van Beugem, P. Bres- ser, A. van Dijk, M. van Dijk, K. A. Enklaar, D. GroenewcgenA. van Houten, C. Irik, A. Jongen, L. Jonker, P. Korbee, D. Lelieveld, J. Lus, W. F. Ie Maitre, P. C. van Marie, J. Montagne, IJ. L. Mulder, Jhr. YY. F. von PestelJ. M. J. Brutel de la tschljnlijk geacht en aan niemand iets gezegd; alleen herinneren zijne kinde ren zich, dat hij Zondag avond hen met buitengewone aandoening goeden nacht had gewenscht. Dien dag had hij zijn testament gemaakt. De Heer von Rochow is op zijn woord van eer ontslagenmaar zal voor de militaire regtbank teregt staan. De getuige van den gevallenede Ge heimraad von Munchhausenis in zijne bediening gesehorst. Men verneemt dat de Ileer von Zedlilz NeukirchOpper-Regeringsraad te Liegnitz in Sileziëaangewezen is ais opvolger van den Heer Hinckeldey in de betrekking van algemeen Directeur der Politie. De gemoederen zijn hier op nieuw geschokt, bij het vernemen dat de Heer von Raumer, Opper-Geheimraad des Konings, zich in het hotel van het Ministerie van het Huis des Konings, van het leven heeft beroofd. Door sommigen wordt het aan zwaarmoedigheid toegeschreven; volgens anderen was liij van 's Konings wege belast geweest om het tweegevecht van den Heer Hinckeldey te verhinderen, maar was hiertoe te laat gekomen, en had zich deze zaak sterk aangetrokken. De Prins van Pruissende gebeurtenissen alhier moedeis naar Coblenz vertrokken. Een onzer bladen meldt dat dezer dagen in het beestenspel van den Heer Kreulzberg een ontzettend looneel plaats had. Die heer trad bij de namiddagvoorstelling in het hok van het leeuwenpaar, en opende daarop het beschot, dat den leeuw van de beide koningstijgers scheidt. Dat was honderde malen geschied, en telkenmale zijn deze dieren, die de stem en de oogwenken huns meesters gehoorzamen, vreedzaam van elkander ge gaan. Ditmaal echter viel de tijger den leeuw aan. Deze geraakte onder de klaauwen van den tijger. Een vreeselijk gebrul weèrgalmde in de hok ken van al de overige dieren. De lieer KreiUzberg op alles voorbereid nam een pistool om dit vlak langs de ooren der dieren te lossen. De plot selinge ontploffing, de ondervinding had het geleerd, brengt de strijders vaneen. In die verdooving scheidt hij de dieren en maakt zich spoedig weg. Maar het pistool weigerde. De brullende dieren versperden hem den uitgang. Doodsbleek ging hij achterwaarts tegen het hok en sloeg met zijne kleine zweep op de woedende dieren los. De uilkomst was verrassend. Zijn gezag op die dieren was grooter dan hunne woede. Zij lieten elkan der los, en op verder bevel des meesters, keerde de tijger, een dier van kolossale grootte en sterkte, naar zijn hok terug. De leeuw kroop met eene bloedende wonde aan den kopal grommende in een' hoek welke hij in 24 uren niet verliet. De tijger, aan den neus verwond, wandelde fier in lijn hok heen en weder. OOSTENRIJK. WEENEN, 12 Maart. Het Weener dagblad deelt eene op heden uitgevaardigde verordening mede op de viering van den Zondag en groote heilige dagen. Volgens dit stuk zijn zelfs van het begin van den Advent tot Driekoningen, gedurende de Vasten tot Zondag na Paschenop alle Vastendagen en des Vrijdags, alle danspartijen in particuliere woningen verboden. RUSLAND. De Keizerlijke Commissie van amortisatie heeft aangekondigd, dat de rente der zesde 5 pCts. leening bij Stieglitz en C0., te Amsterdam zal wor den betaald bij de Heeren Hope en C°. en te Hamburg bij den Heer P. Men delsohn Barlholdy. Elk stukwaarvan men de rente te Amsterdam wenscht te ontvangen, moet voor de eerste maal met het blad coupons vertoond worden bij de Heeren Hope en C°.die er den noodigen stempel kosteloos op zullen plaatsen. Graaf Orloff zou, naar men zegt, uit Parijs hebben gemeld, dat het vijfde punt, dank zij de nieuwe instructien door den Heer Sehouwaloffaan- gebragt, was geregeld, en de vrede daardoor verzekerd. De beraadslagingen tusschen Rusland en Turkye, over bijzondere belangen, waren uitgesteld. TSJRIi ÏE. De Regering heeft reeds aan de Gouverneurs der provinciën en aan de Jiooge geestelijkheid de noodige instructiën afgezonden, om het besluit om trent de gelijkstelling der Christenen ten uitvoer te leggenmet bevel zich stiptelijk daarnaar te gedragen. Het is juist van de geestelijkheid dat men de grootste tegenstand ducht, hoewelzij, misschien voorzigtigheidshalve den Sultan haren dank heeft betuigd. Uit onderscheidene provinciën des rijks is berigt ontvangendat het bo vengemelde besluit er plegtslalig is afgekondigd, dat de wil des Sultans door de Mahommedanen met eerbied, en door de Christenen met levendige blijdschap vernomen is, en dal alleen bij de Grieksclie geestelijkheid hier en daar blijken van misnoegen opgemerkt werdendeze wenscht de voortdu ring der misbruikenwaardoor zij zich ten koste harer geloofsgenoolen verrijkt. AKADJËMIE-AIErwS. PROMOTIEN AAN DE LETDSCHE HOOGESCUOOL. Den 14dc" Maart de Heer C. W. C. Jacobus, in de Geneeskunde, na ver dediging van zijn Akademiscli Proefschrift, bevattende: eenige waarnemin gen over Scheurbuik. Den 15de™ Maart de Heer A. Romeyiivan Zevenhuizen, in de Letteren, na Openbare verdediging van zijn Specimen, exhibens: Vitam Philippi MacedonisAmyntae fil. Denzelfden dag de Heer J. H. Loopuyt, van Schiedam, in de Regtcn, met Theses. PROMOTIEN AAN DE UTRECHTSCHE HOOGESCHOOL. Den lldcn Maart de Heeren P. Steen en H.G. Hagen, beiden van Am sterdam, in de Godgeleerdheid, na Openbare verdediging hunner Dissertatien de loco vijs dnoxaraoTdanai rcavxviven de dogmate immaculatae conceptio- nis Mariae. Rivière, L. Robbe, .J. Scheltus, C. A. Schmier, IV. G. Schouten, C. D. P. Singen- donck, D. Spruyt, B. J. van Trotsenburg, H. Veuger, J. Sperna Weiland, W. Wilschut en Jaes. Zaalberg, die naar elders zijn vertrokken. R. M. Beulh omtrent wien gebleken is geen Nederlander te zijn en A. Bomli, M. .1. van Hugten C. H. Schriller en II. L. Vervoorl, die niet gebleven zijn in het volle genot hunner buryerschapsregten. J. P. Earning, J. A. Beuzemaker, P. Blommendaal, A. P. Broer van Dijk, G. Brummelkamp, J. F. Duyndam, T. Filippo, A. van Gessel, A. van der Grienl, L. de Groot, W. van Hnglen, J. Jongeneel, J. Kallenberg Sr.J. W. Koppeschaar, M. Langeveld, J. van der Lelie, C. G. Lokkers, J. C. Pauw, F. Posthumus, A. J. tiijshouwerG. van der Schot, P. Schouten, W. Smit, J. W. van Staden, C. Stik- kciman, A. Struis, A. Teske, N. J. Wetrens en T. van der Zwet, die niet zijn aangeslagen tot den bepaalden census voor de keuze van leden van den Ge meenteraaden de volgende niet voor die der Provinciale Staten en der Tweede Kamer van de Staten- Generaal A. Alberse, C. van der Bent, J. T. van der Blij, E. J. BommezijnW. Corduwa, J. CoronelA. van Ekert, F. Fisser, G. la Garde, H. van der Graaf, E. van Gaas heek, N. C. de Gijzelaar, J. Lagas, W. Neuteboom, J. B. Onnekink, H. Sasse, J. C. Smazen W. Spieringh, J. van der VeldenB. van der Voorden en W. H. Zalm. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornd., Letden, 15 Maart 1856. VAN LIMBURG STIIUJ.M Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. KANTONGERECT LEIDEN. Bij vonnis van den Heer Kantonregter te Leyden, dd. 10 Maart 1856, zijn veroordeeld P. A. Meerburg, commissionair, H. fakkel, sjouwer, H. Ie Noble, war moezier, M. van Es, sjouwer, allen te Leyden, ter zake van overtreding der wet op de jagt en visscherij van 6 Maart 1852de eerste in eene geld boete van 10.de tweede in eene geldboete van tweemaal 10.de derde in twee geldboeten ieder van tweemaal ƒ10.en de vierde in eene geldboete van tweemaal ƒ10. J. C. Catjou, slijtster, J. van der Reyden, slijter, P. No!, sigarenma ker, A. den Bezemer, kleedermaker en diens huisvrouw J. Dool, allen te LeydenIer zake van overtreding der Keur op het ontvangen en herbergen van personen alhier, dd. 8 Mei 1845; de eerste in twee geldboeten ieder van 1.of bij onvermogen 1 dag gevangenisstraf voor iedere geldboete, en de laatsten ieder in eene geldboete van 1.of bij onvermogen ieder 1 dag gevangenisstraf. C. van Zijp, broodslijlsler, te Leyden, ter zake van het in haren winkel voorhanden hebben van tarwebroodenafkomstig van den broodhakker H. C. Vlek, op de Beestenmarkt te Leyden, die niet goed bewerkt, noch doorbakken, maar ldeijig en ongaar waren, in eene geldboete van ƒ5. F. Koningbroodhakker te Leydenter zake van overtreding der Keur op liet hakken en verkoopen van brood te Leyden, dd. 31 Julij 1854, in drie geldboeten, twee van ƒ1.en een van 5. ADVERTENTIEN. Heden morgen overleed lot onze diepe droefheid onze veelgeliefde Vader en Behuwd-Vader, de Heer EELCO CANTER ALTA, in den ouderdom van 56 jaren. Uit aller Naam Rotterdam, 13 Maart 1856. Mr. F. CANTER ALTA. Mevrouw de Wed. den Heer J. 11. MEERBURG geb. Draijer betuigt door deze haren welmeenenden dank voor de betoonde deelneming bij den dood van haren EehLgenoot. Bij Leyden, 15 Maart 1856. Voor de bewijzen van deelneming betoond na het overlijden van den Wel-Ed. Geb. Heer Mr. M. H. van OOSTERZEE Jwzn. betuigen de Zoons, de Schoonzoon, de Behuwd-Broeder en Behnwd-Zusters hunnen welmeenenden dank. Leyden 15 Maart 1856. De Scltuldeischers in den Insolventverklaarden Boedel van ANTON1E JOSEPHUS SUSANNA, worden hij deze opgeroepen, ont op Dingsdag den 25slcnMaart 1856, des voormiddags ten 10J ure, te verschijnen ter Ver gaderkamer van de Arrondissemenls-Reglbank te Leyden, om de Reke ning en Verantwoording aan te hooren van de Ondergeteekenden als Curators in bovengemelden Boedel. S. TAK, N. SIKKEL GROOS.

Leydse Courant | 1856 | | pagina 3