Tol Burgemeester der gemeenlen Maarsseu, Maarsseveen en Maarssen- broek is benoemd Jhr. Mr. J. Huydecoper van Maarsseveen; en van de ge meente Oirsbcek (Limburg) de Heer M. J. llabels. Tot President der Arr.- Regib. te Tiel, Mr. G. C. Gordon, thans Regler in die Regtbank. De Prins van Nassau, die eenige dagen alhier heeft doorgebragt, is, na een bezoek bij Z. K. II. den Prins van Oranje, te Leyden, te hebben afgelegd, weder naar zijne Staten teruggekeerd. De Keizer van Rusland heeft het Kommandeurskruis der Orde van Sint-Anna geschonken aan den Heer Donker Curtius, het hoofd der Nederl. Factory op Decima. Deze onderscheiding is eene belooning voor de diensten, door dezen ambtenaar bewezen aan de verschillende escaders, welke in de laatste jaren de Japansehe zeeën bezocht hebbenen waaronder zichge lijk men zich zal herinneren, een Russisch smaldeel bevond onder de beve len van den Admiraal Poutiatine. De Minister van Binnenl. Zaken heeft ter kennis van de belangheb benden gebragt, dat voor de dienst van den waterstaat, in den loop dezes jaars, na vergelijkend examen, ten minste twee surnumerairs moeten wor den aangestelddat het vergelijkend examen zal plaats hebben te 's Graven- hage, in de tweede helft van de maand Mei, waartoe zullen worden toege laten Nederlanders die hunne studiën op de Kon. Akademie te Delft volbragt en voldoend examen hebben afgelegd, voor zoo veel zij op 1 Junij den ouderdom van 25 jaren niet hebben bereikt. De Arr.-Reglbank heeft lieden Mr. C. A. W. P. van Baerle schuldig verklaard aan laster en veroordeeld tot eene gevangenisstraf van e'e'n jaar, ƒ100 boete, ontzetting gedurende 5 jaren van de reglen vermeld in art. 8 der wet van 29 Junij 1854 en in de kosten. BUITENLANDSCIIE BEIUGTEN. ENCiELAID. LONDEN, 13 Maart. De Koning van België, door ongesteldheid tegengehouden, zal eerst Maan dag aanst. de reis herwaarts aannemen. In het Lagerhuis heeft de Heer Disraëli aan het Ministerie opheldering gevraagd omtrent de toelating van Pruissen bij de vredes-onderhandelingen. Lord Palinerston antwoordde hierop, dat het hem niet bekend is wat de leden van het congres zullen doen, even min als hij kon zeggen wat door Pruissen zal gedaan worden. Op de vraag van een ander der Leden of de aangelegenheden van Italië te Parijs zouden ter sprake komen, heeft hij geweigerd te antwoorden. De Morn. Adv. zegt dat het Engelsche volk met leedwezen vernemen zal dat Pruissen bij de conferentiën wordt toegelaten. Dit blad klaagt dal de Mogendheden, heden of morgen den vrede zullen teekencn, zonder dat de belangrijke punten der Vorstendommende Aziatische grenzen enz. zijn geregeld, en voorspelt dat Rusland een diplomatieke zegepraal zal behalen. De Lord-Mayor heeft een diner gegeven ter eere van den Heer Bucha nan, Gezant der Vereenigde Staten, ter gelegenheid van zijn aanstaanden terugkeer naar Noord-Amerika. Bij deze gelegenheid heeft de Lord-Mayor den wensch geuit, dat in de geschiedenis slechts de herinnering mogt over blijven »aan de dwaasheid van twee natiën, die een oogenblik aan de mo gelijkheid van een broedermoordenden oorlog hebben kunnen denken." Lord Codrington heeft in de Krim eene wapenschouw over het leger, dat ten getale van 50,000 man bijeen wasgehouden. De Maarschalk Pe'- lissierwas daarbij tegenwoordig, en zoowel hij als de andere lloofd-OlFicieren betuigden hunne tevredenheid over de goede houding der troepen. Van Woohvich zijn 12 spoortreinen, met geschut en andere oorlogs behoeften geladennaar Southampton vertrokkenalwaar deze goederen naar de Krim zullen worden ingescheept. Volgens de Morn. Adv. heeft de Admiraliteit een bijzonderen koerier gezonden aan den Bevelhebber van de Oostzeevloot, om hem te verwittigen dat de zee en de kusten onder den wapenstilstand zijn begrepen. De vrees dat er eene botsing tusschen de Engelsche en Russische strijdkrachten mogt plaats hebben, had hiertoe aanleiding gegeven. Te New-York is de verjaardag van de Fransche omwenteling van 1848 door een 70-tal Franschen, meestal van socialistische denkbeelden doordron gen, gevierd. Keizer Napoleon werd daarbij als een tyran uitgekreten. Op de kust van Brazilië is een schip met 320 negersdie men trachtte aan wal te zetten, in beslag, en de Kapitein en bemanning in hechtenis genomen. Dit schip had in Afrika 500 negers aan boord gekregen, waar van er 180 door slecht voedsel en gebrek aan lucht stierven. Na de inbe slagneming van het schip zijn nog 64 hunner bezweken. F11A1VKRIJK. PARIJS, 13 Maart. De wieg voor het verwacht wordende Keizerlijk kindis gereed om van wege de stad Parijs aan de Keizerin te worden aangeboden. Zij heeft den vorm van hel schip dal in het stadswapen prijkt. Op den voorsteven staat een arend met uitgestrekte vleugels, en op den achtersleven, eene schets van de stad Parijs. De Keizer en de Keizerin hebben verkozendat dit stuk gedurende twee dagen op het stadhuis voor het publick zal ten loon gesteld worden. De weduwen van den Generaal Bizot en van den Kolonel de Braneion, wier echlgenoolen voor Sebastopol zijn gesneuveld, zijn lot onder-gouver nantes van de «kinderen van Frankrijk" benoemd. De toestand van Prins Jeröme blijft steeds bedenkelijk én doet het ergste vreezen. De Regering is voornemens bij het Wetgevend Ligchaam een wets ontwerp in te dienenvolgens hetwelk de gedrukte boekwerkenzonder tusschenkomst van boekhandelaren, legen een zeer goedkoop port per post verzonden kunnen worden. Ook zal waarschijnlijk het zegel op de prospec tussen, circulaires, enz. afgeschaft worden. De Regering hoopt dat het ver lies, hetwelk de schatkist hierdoor zal lijden, vergoed zal worden door de vermeerderde opbrengst der verzendingen per post. Woensdag is de achtste zitting van het vredes-congres gehouden. De geheimhouding waartoe de leden zich onderling hebben verbonden, wordt tot hiertoe bewaard, zoodat het te vergeefs zoude zijn zich hieromtrent in gissingen te verdiepen. Niemand twijfelt meer aan den goeden uitslag, te meer daar men heeft opgemerkt, dat hoewel de leden der conferentie het stilzwijgen bewaren, hun gelaat echter ziglbare voldoening met den loop der zaken uitdrukt. De deelneming van Pruissen kan niet anders dan die goede verwachting versterken, daar die Mogendheid, als onzijdig, de pun ten van oorlog of vrede niet heeft te bespreken, maar alleen uilgenoodigd is, omdat men genaderd was tot de behandeling of liever de vernietiging, van het verdrag van 1841, omtrent de Dardanellen, dat Pruissen mede onderteekend heeft. Op het eerste berigt van die uilnoodiging heeft aan de Beurs eene aanmerkelijke rijzing plaats gehad. De Moniteur bevestigt thans ten volle de toelating van Pruissen, die aan velen nog twijfelachtig toescheen. De leden van het vredes-congres houden in hunne vrije dagen ook nog drukke bijeenkomsten aan het Dep. van Builenl. Zaken. Gisteren heeft de Heer von Brunnow aldaar, wegens vermoeidheid, een toeval gekregen, dat echter geene ernslige gevolgen heeft gehad. Er wordt zoodanig voor de geheimhouding gewaakt, dat de twee steendrukkers, die tot het in druk brengen van het verhandelde op het congres worden gebezigd, voortdurend worden bewaakt en zelfs des nachts het gebouw niet mogen verlaten. De Heer de Lesseps is van zijne reis naar Egypte alhier teruggekeerd. Hij is bij zijn kort verblijf te Triëst volkomen overtuigd geworden, dat de onderneming van het doorgraven van de landengte van Suez, in Oostenrijk niet minder bijval vindt dan in Frankrijk en Engeland. In Egypte is reeds voor eene som van 45 millioen fr. voor het kapitaal der op te rigten ka naal-maatschappij ingeschreven. Een bepaald getal aandcelen ten bedrage van 25 millioen fr.is door den Heer de Lesseps voor de Oostenrijksche kapitalisten beschikbaar gelatenterwijl hij voor Engeland 40 millioen en voor Frankrijk even veel beschikbaar houdt. Volgens berigt uit Konstantinopel zijn in twee dagen tijds de Genees- heeren Sayne, Volage en Girard overleden. Reeds zijn 46 anderen voor hen ten grave gebragt. Een 25-tal ziekenoppasters zijn mede door de typhus aangetast. De Engelsche soldaten worden er minder door aangetast dan de Fransche, en de Turken nog minder. Men begint zich hier ernstig met dien toestand bezig te houden. Verscheidene telegrafische berigten zijn overgemaakt, voorschriften bevattende om het kwaad te stuiten. Dezer dagen bevindt zich hier de bekende Triëster reeder Copcevich die van de Westersche mogendheden vergunning tracht te erlangen, dat de 30 schepen, die hij naar de zee van Azof tot het innemen van graan heeft afgezonden, vrij de wateren mogen passeren die door Frankrijk en Enge land in staat van blokkade gehouden worden. De Fransche Regering was geneigd hierin toe te geven, doch het Britsche Kabinet weigert hieraan te voldoen. Mllc Rachel heeft een landgoed te Meaux betrokkenom daar de her stelling van hare gezondheid af te wachten. Zij zal vooreerst niet op het tooneel verschijnen. In den nacht van 11. Dingsdag op Woensdag is de schouwburg t» Bourges afgebrand. De oorzaak is onbekender was niet gespeeld. De schouwburg was slechts voor 100,000 fr. verzekerd. De Gemeente van Re'gny heeft van een onbekende een pakje ontvan genwaarin 60 bankbillettenieder van 1,000 fr. waren, tot herbouw van de kerk in die plaats. Onder de papieren van den Poolsche diebter Adam Mickiewiez, heeft men een Latijnsche lierzang gevonden, ter gelegenheid der verovering van Bomarsund en opgedragen aan Keizer Napoleon. IT A IE. Te Parma is de Inspecteur-Generaal der gevangenissen van het Hertog dom, uit den schouwburg komende, voor zijne woning door verschillende dolksteken gelroften. In het tuighuis te Venetië is brand uitgebarsten, die een dreigend aanzien hadmaar echter spoedig is bedwongen. 1*11 tlSSEN. BERLIJN, 13 Maart. Tot vertegenwoordigers van ons land bij de vredes-onderhandelingen te Parijs zullen optreden Baron von Mantcuffel en Graaf von Hatzfeld. Eerst genoemde zal spoedig vertrekken, en beiden kunnen waarschijnlijk reeds Maandag aanst. aan de beraadslagingen deel nemen. De dood van den Heer von Hinckeldey blijft het onderwerp der ge sprekken. Heden is zijn lijk ter aarde besteld, en hoewel de overledene in zijn testament eene stille begrafenis begeerd had, woonde echter eene groote menigte met diepe ontroering die plegligheid bij. De Koning had, door in het sterfhuis tegenwoordig te zijn, zijne deelneming doen blijken. De over ledene laat eene weduwe en zeven kinderen, zonder vermogen, na. Als aan leiding tot het tweegevecht wordt thans eene andere reden opgegeven. De Heer von llinckeldey namelijk had in de maand Julij 1855 eene vereeniging van de Jockei club in het Hotel du Nord ontbonden, en wel op hoog bevel, dewijl daar zoo hoog gespeeld werd, dat men den ondergang van een aantal jonge lieden uit de hoogste kringen vreesde. De Ileer von Rochow, die lid van deze club was, had zich reeds toenmaals over het gedrag des Heeren von Hinckeldey bij den Koning beklaagd op eene wijze, die voor laatstge noemde beleedigend was. Deze beleediging en de maatschappelijke stand van den Heer von Hinckeldey, alsmede het aanzien, waarin hij bij het Hof stond, waren oorzaak dat hij in eene valsche stelling kwam en herhaalde lijk door zekere klasse, die zich alhier boven de wet verheven acht, met minachting bejegend werd. De overledene heeft zijnen dood als zeer waar-

Leydse Courant | 1856 | | pagina 2