KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Jiehoorende bij de Leydsche Courant van d2 December ÖS55JY°. 650.) -oooo-o O o <xx BIJBLAD 35. DER Zitting van J.O December. Tegenwoordig de HH. Stoffels, Leembruggen Olivier, Ysselsleyn, Krantz, Luzac, de breuk, Sikkel Groos, Lisman, Siegenbeek, ten Sande, de Moen, van der Boon Mesch, bucaille, Kluit en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goed gekeurd De Voorzitter legt over: ]o. 3 Adressen om lot ambtenaar bij de plaatselijke belastingen Ie worden benoemd, als van: C van Gasteren. D. J. Kruyff en A. van Wngeningen. Gesteld in handen van den eersten Commissaris van policie en van den Hoofd Commies der plaatselijke belastingen, ten fine van berigt en raad. 2°. Rapport van de Commissie voor de strafverordeningen omtrent het voorstel van bet raadslid van der Hoevenbetreffende de broodzetting. 3J. Voorwaarden van verpachting van de Spanjaardsbrug en het hek aan de Zijl. 4° Voorwaarden van verhuring van het land in den Sladspolder onder Levderdorp. Nedeigelegd ter visie van de leden in de leeskamer. 5°. Voordragt omtrent In t maximum van bedeeling 0*Voordragt tol af- en oversehrjji ing op, en verhooging van de begrooting van 1855. 7". Adns van de Commissie van toezigt voor de Kweekschool voor zeevaart, om restitutie van betaalde plaalselijke belasting voor gedistilleerd. Gesteld in handen van de Commissie van Finanlic, ten fine van berigt en raad. De Voorzitter stelt aan de orde van den dag J°. de verordening regelde de invordering eener plaatselijke belasting op het geslagt. Na hel wisselen van algemeene consideration zijn de art 14 dezer verordening achtereenvolgens aangenomen. Hierna deze geheele verordening in rondvraag gebragl zijnde is deze met 13 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Lisman, van der Hoon Mesch en Kluit, vastgesteld, en luidt als hierne vens volgt -j- 2°. de verordening regelende de invordering eener plaatselijke belasting p hel binnen- en buitenlandse!) gedisstilleerd en op de binnen en huitenlnndsuhe likt uren. Na het wisselen van algemeene consideratien zijn de art. 1 6 dezer verordening mede achtereenvolgens aangenomen. Waarna de geheele verordening in rondvraag gebragt zijnde, deze met 15 tegen i stemmen, zijnde die van het lid Lisman, is vastgesteld; zij luidt als hiernevens volgt -j Het uur te ver verstreken zijnde is de verdere behandeling der overige aan de orde gestelde stukken uitgesteld lot eene ver gadering te houden op heden avond ten 7 ure. Avoiidzittlag van Kt December Tegenwoordig de IIH. de Breuk, Lisman, Kluit, Leembrug gen, Krantz, ten Sande, Sikkel Groos, Olivier, de Moen, van der Boon Mesch, Stoffels, Siegenbeek, Bucaille en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goed gekeurd De Voorzitter brengt in behandeling 1°. de verordening regelende de invordering eener plaatselijke belasting op den Wijn, Fruit wijn en Kunstwijn. Na liet wisselen van algemeene consideratien zijn de art. 13D dezer verordening achtereenvolgens aangenomen. Deze verordening hierna in haar geheel in rondvraag gebragt zijnde, wordt deze met 13 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid de Breuk, aangenomen, en is van den biernevens volgenden inbond -j-. Ten gevolge van het te ver verstreken uur wordt de nadere behandeling van de overige aan de orde gestelde stukken uitge steld tot eene vergadering, te houden op morgen Dingsdag 11 De cember, 's namiddags teil 2 ure. Zitting van 11 December. Tegenwoordig de 1111. Stoffels, Luzac, LismanBucaille, Olivier, Siegenbeek, Huyzer, ten Sande, de Moen, le Poole, Sikkel Groos, Krantz, de Breuk, Ysselsleyn, Gevers en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goed gekeurd. De Voorzitter legt over: I». 4 adressen om tol ambtenaar bij de plaalselijke belastingen te worden benoemd als van: J. P. Biljouw, J. J. Genet, F. C. Marks en W. van der VVilk. Gesteld in banden van den eersten Commissaris van policie en den Hoofd Commies der plaalselijke belastingen ten fine van be rigt en raad. 2° Adres van A. J KooleKorenmolenaar op de molen de Oranje Boom houdende liet verzoek om de toppen af le hakken der hoornen op de vestvval van dien molen tot aan de Koepoort staande. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage ten fine van berigt en raad. 3". Rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Com missie van Finanlie op de adressen tot verhooging van Jaar wedden a. van de broodkeurders. b. van G. P. van der llarl, keurder van het vleesch. 4°. Rapport van de Commissie van Finanlic omtrent de be grootingen voor 1S56 van de Stads-Apotheek en de vereenigde Gasthuizen. Nedcrgelegd ten visie van de leden in de leeskamer. De Voorzitter brengt in behandeling: 1°. De voorgestelde wijziging van de artt. 2 en 5 der veror dening op de invordering eener plaatselijke directe belasting, en voorts ile vaststelling dezer verordening. En zijn deze met opname vau een nader daar ingebragte wijziging door het lid Lisman, welke met algemeene stemmen is aangenomen, achtervolgens mede aangenomen, de le met 14 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Sikkel Groos en Lisman, de laatste met 12 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden ten Sande, Sikkel Groos, Gevers en Lisman, waarna de geheele verordening met 13 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden ten Sande, Sikkel Groos en Lisman, is vastgesteld. Zij luidt zoo nis hiernevens volgt j- 2°. De voorgestelde wijziging van N°. 2, de 2e en 3® alinea, en van N°. 3 in het raadsbesluit regelende het plaatselijk belas tingstelsel cn voorts de vaststelling van dit raadsbesluit. De weglating van de alinea's 2 en 3 van N° 2, door bet lid Sikkel Groos voorgesteld, is na deliberatie met 14 tegen 2 stem men, zijnde die van de leden le Poole en Sikkel Groos, ver worpen; de wijziging van N°. 3 is met 13 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden ten Sande, Sikkel Groos en Lisman, aangenomen terwijl mede met algemeene stemmeu wordt aan genomen een nader voorstel van hel lid Olivier, om in N°. 4 de Turksche tarwe met de rogge gelijk le stellen, naar aanleiding van art. 26 der wel van den 28Junij 1854 (Stbl. N". 101); waarna hel geheele raadsbesluit met 15 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid ten Sande, is vastgesteld. Het luidt zoo als biernevens volgt f. -j- Daar de geringe tijdruimte onmogelijk het gereed maken der in dit verslag behandelde verordeningen en raadsbesluit toelietzullen deze bij de volgende Cout ran t toerden uitgegeven. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. La Lau.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 5