De Times deelt op slelligen toon mede, dat Oostenrijk met frankrijk en Engeland zaïnenwerkt voor de vredesvoorwaarden. Indien Rusland, wordt daarin verder gezegd, die vastgestelde voorwaarden weigert, welke door Oos tenrijk als een ultimatum zullen worden beschouwd, dan zal laatstgemelde de diplomatieke betrekkingen met Rusland afbreken. In eene alhier onder het voorzitterschap van den Hertog van Cambridge gehouden vergadering is besloten, om ter erkenning van de verdiensten van Miss. Nightingale, eene instelling te vestigen tot opleiding, onderhoud en bescherming van ziekenverpleegsters en oppasters in ziekenhuizen. De Heer Robert Feast zal ruim 2000 plumpuddings naar de Krim zenden, opdat de soldaten niet het Kersfeest eene oud-Engelsche versnapering zouden hebben. De collecte, in alle Roomsch Katholieke landen gehouden, lot oprigting eener Katholieke Akademie te Dublin, beeft van 1851 tot 1855 slechts 58,080 opgebragt. Het blad Nation meent, dat door zulk een betrekke lijk geringe som het plan mislukt kan hceten. In een kolenmijn van het district Cardiff is een bak met 8 arbeiders bij het nederdalen iri de mijn, in eene diepte van 150 ellen gestort, waardoor zij alle zijn omgekomen. Volgens de Globe staat de goudproductie in Australië zeer goed. Waarschijnlijk zal in dit jaar voor niet minder dan 11 milliocn van daar worden gezonden, en de jongste berigten geven grond om te hopen, dat de opbrengst der goudgroeven weldra nog grooler zal worden. De aankomst van schepen met goud uit Australië heeft de geld- en effecten-markt opge beurd: door 3 schepen is dezer dagen voor 1,200,000 goud aangebragl wel is het niet te verwachten dat dit geheele bedrag in de kas der Bank van Engeland zal vloeijen, doch in allen geval zal deze toevoer de drukkende schaarschheid verligten en de bezorgdheid der geldmarkt verminderen. FRANKRIJK. PARIJS5 December. De Generaal Canrobert is alhier teruggekeerd en heeft een langdurig onder houd met den Keizer en met den Minister van Buitenlaridsche Zaken gehad. Er is nog niets uitgelekt over den uilslag zijner zending, maar men verze kert dat die zeer belangrijk is, en dat een voornaam deel daarvan spoedig zal openbaar gemaakt worden. De vernietiging van Sebastopol wordt langzamerhand voltooid, 't Getal kanonnen aldaar buit gemaakt, bedraagt 128 van brons en 3711 van ijzer. Het Engelsch-Sardinisch leger telde op 8 Sept. 11. 63,715 en dal der Franschen 126,705, totaal 190,420 man. De Franschen ontvangen dus 2/3 van den buit. De kanonnen zijn geschat: de ijzeren op 10 centimes eri de bronzen op 2 fr. 50 centimes het Ned. pond. De Koning van Sardinië zal Donderdag aanst. uit Engeland terngkeeren. Hij wordt tegen 12 dezer te Turyn terng verwacht. Berigten uit Konstantinopel aangebragt bevatten niets bijzonders. De Rassen hadden hunne ruiterij van Kertsch teruggetrokkenen verzamelen 30,000 man te Arabat en 15,000 te Ghenitschi. Kars hield zich nog staande inaar had weder gebrek aan levensmiddelen. Aan de Sulina werden 500 schepen door tegenwind opgehouden. De geruchten omtrent vredesonderhandelingen blijven stand houden. Van 1 tot 26 Nov. zijn te Marseille aangebragt 368,000 mudden granen en 88,000 mudden maïs. De Maire van Sedan heeft bij zijn overlijden 50,000 fr. aan het bureau van weldadigheid vermaakt, en het overschot van zijn vermogen (100,000 fr.) aan het burgerlijk gasthuis. Men heeft eene der straten van de stad naar zijn naam genoemd. Het vergaan van het Sardinische stoomschip Sardinia met zieken uit de Krim, dat ingevolge officiële berigten was gemeld, wordt thans tegengespro ken. Het is integendeel behouden aangekomen. SPANJE. De democratische partij in de Cortes heeft een aanval gewaagd tegen Generaal O'Donnell, maar is verslagen, daar de vergadering bij stemming een blijk van vertrouwen aan dien Minister heeft verleend. ITALIË. Omtrent de benoeming van den Franschen Bisschop van La Rochelle, vroeger vermeldzegt de UniversVoor al de voornaamste natiën der Ka tholieke Christenheid zal hetzelfde geschieden. Zoo zal eerlang de Kardinaal Wiseman zijn verblijf te Rome vestigen, om er de Katholieke kerk van het Vereenigd Koningrijk te vertegenwoordigen en bij die Kerkvorsten zal zich waarschijnlijk spoedig een Duitsch Kardinaal voegen. Naar gelang de ge steldheid der overige Katholieke Staten het toelaat, zal die kring zich uit breiden, tot dat hij de gansche kerk omvat. Dit is een denkbeeld hetwelk Pius IX reeds lang koesterde, doch wegens de tijdsomstandigheden lot nog toe alleen in de zaïrienstelling van zijn huis toegepast heeftimmers aan de dienst van zijn huis zijn een Ilaliaansch, een Duitsch, een Belgisch en een Engelsch praelaat verbonden. OOSTENRIJK. WEENEN, 2 December. De beroemde Geneesheer, Dr. Oppolezer, is per telegraaf hij den Prins IPaskewitsch ontboden en met een afzonderlijken trein naar Warschau vertrokken. Het gemelde ongeluk betreffende het zinken van een Oostcnrijksch schip bij Kalefat, wordt thans aldus opgehelderd: alleen is de Oostcnrijksche stoom boot Leopold bij Kalefat gestrand, maar zonder dat er een verder ongeluk heeft plaats gehad; ook is het vaartuig weder vlot geraakt. RITS LAN De Keizer heelt tot Gouverneur van Kroonstadt benoemd, Admiraal Novo- solsky, een der dappere verdedigers van Sebastopol. De zeelieden die genoemde vesting verdedigden, zullen op de schako-plaat deze woorden dragen: «voor Sebastopol, van 13 September 1854 tot 27 Augustus 1855." Het militaire nieuwsblad behelst dagelijks lange lijsten van benoemin gen in het leger van de Krim. Men kan daaruit opmaken hoe veel Officie ren gesneuveld of door wondenziekten en verrnocijcnis voor verdere dienst ongeschikt geworden zijn. Vroeger werden de namen der bij ieder regement gestorven personen van tijd tot tijd van regeringswege openlijk bekend ge maakt, ten einde de nabestaanden, veelal in ver afgelegen gewesten des rijks wonende, althans eenig narigt van het uiteinde der hunnen zouden ontvan gen, doch sedert lang hebben zulke mededeelingen niet meer plaats. Te Petersburg zal eerstdaags een groote krijgsraad worden gehouden. Al de Generaals en Admiraals waaronder von Berg, Grabbe, Paniutine, Iludigcr, met uitzondering echter van de Bevelhebbers in Zuid-Rusland en Azie, zijn naar die stad ontboden. De winter doet zich te Petersburg reeds streng gevoelen. Op 27 Nov. had men aldaar sneeuw en hagel met eene koude van 10» Fahr. De schip bruggen op de Newa zijn reeds weggenomen. De groote ligting van 10 man op de 1000 zielen heeft een aanvang genomen. Prins Gortschakoff heeft gemeld dat er tot 23 Nov. niets bijzonders in dc Krim was voorgevallen. Alleen waren een Fransch Kolonel en een Kapi tein, die eene verkenning deden, door de voorposten gevangen genomen. De berigten omtrent den toestand van Prins l'askewitsch geven geene hoop op beterschap. Dc Prins telt 75 jaren. Onder de blijken van vaderlandsliefde alhier, is vermeldingswaardig dat de koopman en handelsraad Kokorew aan de militie van Vollogda en Kostroma ƒ200,000 heeft toegezonden om de rente daarvan gedurende 10 jaar te doen strekken voor behoeftige familien van de miliciens, en daarna lot be taling van de belastingen, die door hen zouden kunnen verschuldigd wezen. lVHtMl WMMI WlfflW ft* jmVT.l l'ff-IT. IHTHHJUIIKl BW— STARS BERILTEN. VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Zaturdag den 8sten December 1855, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1°. Benoeming van een' Commissaris van Stads Bank van Leening. 2". Idem van een' Regent voor het Minnehuis. 3°. Request van II. van Cazantom continuatie van de pacht der Beestenmarkt. 4°. Id. van J. de Graaf, om continuatie van de pacht van het hek aan de Zijl en de Spanjaards brug. i 5°. Id. van A. van Haaslert, om continuatie van hour van land. 6°. ld. van II. Filippo Jz.om continuatie van aangenomen werken. 7°. Voorwaarden van verkoop van boomen enz. 8". Idem van onderhoud van het Delftsche Jaagpad. 9». Idem van het Haarlemmer trekpad. 10". Idem van het Ulrechtsche trekpad. 11°. Idem van hrugwerken aan dit pad. 12°. Idem van het schoonhouden van Stads wateren. De VOORZITTER van den RAAD der Gemeente LEYDEN, Gezien de dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 20sten der vorige maand, G. S. N". 20, brengt ter kennis van de Kiesgereg- j' tigdendat de herstemming tot verkiezing van één Lid van de Staten dezer Provincie voor het IIoofd-Kiesdistrict Leyden, zal plaats hebben op Woensdag den 19den December aanst.., op het Raadhuis alhier, alwaar de Slembilletten kunnen worden ingeleverd van des morgens negen tot des namiddags vier ure. De Voorzitter voornoemd, Leyden, 6 December 1855. VAN LIMBURG STIRUM. Burgerlijke &tanb. Van den 39 November tot en niet den 5 December 1855. BEVALLEN J. Eikerbout, geb. Tegelaar, Z. J. van den Berg, geb. Los, D. F. Zirkzce, geb. van der Kaay, D. J. C. Sehuddemat, geb. VerstraatcnZ. j S. J. van der Nat, geb. La Riviere, D. C. Tomasse, geb. ÉryneD. -A. G. van Iperengeb. Dorrepaal Ledeboer, Z. M. G. van der HeydenD. M. van Bie- men, geh. Miercmet, D. C. van Nitnwegen, geb. Ottenhof, D. J. La Lau, geb. van Leeuwen Z. A. Noest, geb. van der Ilorst, Z. J. E. Etienne, geb. ScherjonZ. F. J. E. Keuls, geb. GerritsenD. C. M. Berkhout, geb. Roo- zendaalZ. E. Mieremetgeb. Bey, Z. L. de Graaf, geb. Carree, D. C. A. M. van Leeuwen geb. van Gils, Z. A. C'oert, geb. Ceerde, Z. N. Stout, Z. - A. G. Beukenhorst, tweel. D. J. Sirach, geb. Wassenaar, D. M. A. J. C. Scia- rone, geb. Marcollo, Z. J. Guley, geb. Trouwec, D. GEHUWD: L. H. Combée, Wed1', en J. A. Bolland, Jd.L. Questroo, Jm. en II. BonJd. OVERLEDENII. Smit, D.11 m. A. van Koperen, Z.11 w. A. Loebcr, Z.4 w. J. F. Jacchers 28 j. J. Vergouw, 56 j. P. Kriek72j. J.Los Z., 3 w. J. Schuldeier, 10 w. J. T. VV. Schmidt, 71 j. J. M. Loeber, D. 4 w. Catha. Willemson85 j. .J. Z. HansenZ.13 j. M. 11. van Santen D.9 w. T. J. Rohberse, 22 j. M. P. Heymans, Z.1} j. J. J. Planje, 28 j. J. Adams61 j. A. OmensD.17 d. G. de Groot, Z.3 w. lila- rianna Docters, 22 j. P. C. Boezaart34 j. J. van Loon47 j. KEK KNIEIIWS. Door Z. M. zijn goedgekeurd de beroepingen van Predikanten, door de Ker keraden der navolgende gemeenten: van de Herv. gemeente te Grijpskerkc op A. A. Looijen, Cand.van de Herv. gemeente te Bodegraven, op J. E. Steenbakker Morilyon Loysen, Pred. te Langerak bezuiden de Lek; van de Herv. gemeente te Scharnegoutum en Loenga op W. Sypkens, Pred. Longer- houw c. a.en van de F.vang. Lutli. gemeente te Rotterdam, op J. R. Eilers Koch, Pred. te Pekel-A.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3