Bij de terugkomst des Keizers van Fonlainebleau op Maandag 1.1,, is uit den zak van een persoon die de ledige rijtuigen begeleidde een pistool gevallen en bet schot afgegaan; dientengevolge werd door geheel Parijs bet gerucht van een aanslag op het leven des Keizers verspreid. De vele ongelukken, welke in den laatsten tijd door bet gas veroor zaakt zijn, hebben aanleiding gegeven tot de uitvaardiging van eene veror- dening van den Prefect van Politie, waarbij in het belang der openbare vei ligheid voorschriften worden gegeven voor het leggen der pijpen in de huizen. Gedurende de maand October beeft de Regtbank van Koophandel der Seine 75 faillissementen uilgesproken. Mej. Cruvelli beeft zich weder voor 8 maanden bij de groole opera ver bonden tegen 17,000 fr. Er is weder een beambte in het tentoonstcllings-gebouw op diefstal be trapt. Bij onderzoek in zijne woning heeft men nog eene menigte voorwer pen ontdekt, die vroeger waren ontvreemd, o. a. de edele gesteenten van Zwitserlandter waarde van 5000 fr. De Constitutionnel zegt, dat Frankrijk in het volgende jaar stellig meer bondgenooten zal hebben dan Piemont alleen, en leidt daaruit af dat de bondgenooten geen reden hebben om den vrede overhaast te sluiten. Namen worden echter niet genoemd. Er zou bevel zijn gegeven om al de dokken en nog overige militaire gebouwen van Sebastopol te vernielen. De hier te lande ontvangen berigten uit Konslantinopel loopen tot 29 October en bepalen zich tot bet volgende: Er werden groote toebereidselen voor de overwintering gemaakt. De Maarschalk Pélissier had de volgende wijzigingen gebragt in de stelling der verschillende afdeelingen: de eerste en de tweede waren naar de vlakte van Balaklava vertrokken de derde had de Tschernaia verlaten en het kamp betrokkende vierde was naar Eupa- toria gezonden en de vijfde bezet bet zoogenaamde kamp van den Molen. De afdeeling d'Aurèle was van Baïdar teruggekeerd. De gezondheidstoestand was uitmuntend. Het vuur te Sebastopol hield aandoor het geschut der bondgenooten waren verschillende Russische magazijnen in brand geraakt. De Schouts-bij-Nacht Pellion en Stewart hadden aan het hoofd van 31 stoom- booten eene verkenning op de Bug gedaan, en zullen in die streken de blok kade blijven handhaven. De keizerlijke garde zoude zich den ö11611 Nov. naar Frankrijk inschepen. De Admiraal Bruat werd den lOd™ te Konstantinopel verwacht om eveneens naar Frankrijk terug te keeren. ITALIË. ROME, 28 October. Een zaakgelastigde van bet bankiershuis Rothschild is bier aangekomen, 't geen aan eene Pauselijke leening doet denken. Hoewel de nieuwe Minister van Financiën vele verbeteringen heeft ingevoerd, blijft er toch nog steeds een tekort bestaan. Het gasthuis van den H. Geest is bestemd om in zijne kelders de zware koperen munt te ontvangen als waarborg van daarvoor tot meerder gemak uit te geven papier. Dit gasthuis bezit voor 4 a 5 mill. Ned. aan landerijen tnsschen Rome en Civita Vecchia. Om twee regementen Zwitsers bij een te krijgen heeft men allerlei men- schen moeten aannemen, zonder papieren die bewezen dat zij R. Katholiek waren. Nu is de Minister over de wapenen zeer verlegen. De Paus en het II. Collcgie willen die soldaten bezigen bij kerkelijke plegtighedenen nu zijn cr vele Protestantenja zelfs Joden onder. De hooge waterstand van de Po verwekt ongerustheid. Ook ver scheidene kleinere rivieren zijn buiten hare oevers getreden en rigten vrij aanzienlijke schade aan. Uit den Kerkdijken Staat luiden de berigten over de schade, die aangerigt is door onstuimig weder en overstroomingen ,^zeer treurig. PRUISSEH. BERLIJN, 6 November. Dr. Barth heeft plan om weldra een werkje uit te geven, dat een voor- loopig overzigt zal bevatten van zijne zoo belangrijke reis. Hel grootere werk zal spoedig volgen, daar hij een aanzienlijk gedeelte daarvan reeds voor den druk gereed maakte, tijdens zijn gedwongen verblijf te Timboektoe. Alhier is iemand door bet verwen van zijn haar krankzinnig geworden. De verw bestond uit lood, kwik en helsche steen. Hij kreeg zware hoofdpijn die in krankzinnigheid is overgegaan. OOST E A R 1.9 K. WEENEN, 5 November. Een onzer dagbladen meldt, dat onze Regering in Amerika een oorlog schip van 120 stukken geschut laat bouwen, naar welk model vervolgens 3 dergelijke schepen op de werf van Pola zullen gebouwd worden. Volgens een dagblad zal het leger nogmaals 20,000 man worden ver minderd. RPiLAlV O. De Keizer heeft bij een uitgevaardigd besluit maatregelen verordend tot ondersleuning van die ingezetenen der zuidelijke gouvernementenwelke ten gevolge van het indringen der vijandelijke legers de meeste schade geleden hebben. De noodige gelden om te voorzien in de eerste behoeften dergenen die hunne woning verloren hebben, zullen door de spaarkassen des rijks ver strekt, en aan deze uit 's rijks schatkist teruggegeven worden. Zij die door den oorlog hulpbehoevend geworden ziju, zullen niet alleen onderstand ter voorziening in hunne dadelijke behoeften ontvangen, maar ook zooveel doen lijk in de gelegenheid gesteld worden om eigen bestaanmiddelen te bekomen, hetzij in de dienst des rijks of op andere wijzen. Tevens zijn de Ministers van Binnenl. Zaken en die van Financien gelast, in onderling overleg maat regelen te nemen, om aan de spaarbanken de door haar krachtens dit besluit voor te schieten gelden terug te geven. Volgens berigt van Prins Gorlschakoff heefl het bij Eupatoria staande legerkorps der bondgenooten, ter sterkte van 30 lot 40,000 man, den lsten dezer weder eene beweging oostwaarts ondernomen en den volgenden nacht bij Karagurt en Saki post gevatof liet den togt nog verder voortzetten dan wel terugkeeren zou, was nog niet gebleken. Volgens berigten uit Nicolajeff kan men zich geen denkbeeld vormen van de versterkingen die bij deze stad aangebragt worden 30,000 man zijn onophoudelijk daaraan werkzaam. De Bug zal door kanonneersloepen verde digd worden, die bemand zijn met de overgebleven matrozen van de Zwarte zee vlootdie vol geestdrift gereed zijn hun leven op te offeren. Aan de inwoners van Nicolajeff is uithoofde van een mogelijken aanval des vijands, vergund naar het binnenland te trekken. Aan de behoeftigen wordt daartoe 100 zilv. roebels per huisgezin uitgedeeld. Drie vierde der bevolking heeft daarvan gebruik gemaakt. De veehandel in ons rijk blijft, in weerwil van de ongunstige omstan digheden, zeer aanzienlijk. Gedurende de maand Augustus zijn op de markt 1e Petersburg verkocht 16,301 ossen, 321 melkkoeijen, 5764 kalveren1757 schapen en 1331 varkens; in het geheel dus 25,475 stuks vee, eene waarde hebbende van 654,466 zilveren roebels. Eenige kooplieden te Moskou hebben op nieuw 100,000 fr. voor de ge wonden gegeven, als blijk van dankbaarheid voor het bezoek, dat de Keizerin aan de stad beeft gebragt. In weerwil van liet groot aantal troepen, in bet Zuiden van Rusland vereenigdzijn de graanprijzen in die streken 50 pCt. gedaald. TURfiïE. De moeijelijkheden lusschcn Frankrijk en Engeland en de Tnrksche Re gering over het toezigt op het gebruik van de gelden der laatste Icening zijn uit den weg geruimd. Lord Redcliffe die daarin een hoogen toon voerde, beeft van zijne Regering bevel ontvangen zich gematigder jegens de Porte te gedragen. Men blijft altijd nog hopen dat Kars, onder de leiding van den be kwamen Engelschen Generaal Williams, het zal kunnen volhouden tot dat de vesting den haar toegezonden voorraad zal hebben ontvangenen dat de Russen door den vroeg ingevallen winter tot den aftogl zullen worden ge noodzaakt. Omer-Pacha heeft zijn hoofdkwartier te Soechoem-Kaleh en maakt reeds aanstalten om de winterkwartieren te betrekken. Naar den kant van Koetaïs heeft bij eenige posten uitgezet. De Turksche garde onder Selim- Pacha zal te Erzeroem post vatten om de achterhoede van Generaal Mura- vieff te bedreigen. Volgens berigt uit Batoen blijven de Circassicrs de gemeenschapswegen der Russen in Azia verontrusten. De Emir heeft een convooi van levens middelen bij verrassing overvallen en een gedeelte daarvan bemagtigd. De Rnssen hebben bij die ontmoeting 300 en de Circassiers 100 man verloren. Verscheiden hoofden van stammen in Circassië hebben hunne medewerking aan Omer-Pacha beloofd. De duurte der levensmiddelen en brandstoffen is alhier zeer groot. Tc Trebizonde zijn de graanprijzen verdubbeld. Men verneemt, dat de Onder-Koning van Egypte eene overeenkomst heeft gesloten met een Engelschen Ingenieur, volgens hetwelk de inrigling van een electrischen telegraaf van Cairo naar Suez binnen 8 maanden vollooid moet zijn. De ijzeren vuurbakens, bestemd om de gevaarlijke klippen en ondiepten aan den ingang van de haven van Alexandrië aan te wijzen, zul len, naar men verwacht, nog aan het einde van het jaar opgerigt worden. STAE>§ BERIGTEN. WHKBKBWBSBBgMaaBMgBaaaBPBBMPBBBMBWaBBI—B—MO—WÉB—BW— B— VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Vrijdag den 9lJen November 1855's namiddags ten 1 ure. Onderwerpen 1°. Voortzetting van de behandeling der Algemeene Verordening op de invor dering der plaatselijke belastingen. 2°. Begrootingen der gesubsidiëerde Godshuizen en Armbesturen voor 1856. Burgct*Itffcc JStanb. Van den 1 tot en niet den 7 November 1S55. BEVALLEN A. Pander, gcb. Marks, Z. A. van Ees, Z. L. Loeber, gch. RobbersZ. en D. tweel. A. C. Wafelbakker, geb. Schliiter, D. A. M. Berrce, geb. Bredeveld, Z. II. van Baarse', geb. OvergaanwZ. G. van Dijk, geb. Maas, Z. J. M. van Campen, gcb. Cofferie,Z. D. Kokgeb. van de Wete ring, D. J. de Vriendgcb. Devilce, Z. M. Beulink, geb. Vink, Z. J. Ouds hoorn geb. Regeer, Z. M. Flamangeb. Verbaaff, D. F. van der Mark, geb. de VriesZ. G. van Dijkgeb. Maas, Z. levenl. M. de Jong, geb. Oostveen D. levenl. E. M. Werner, geb. van Ovos,Z. G. Pont, geb. Bekooy, D. S. Gordijngeb. Kettenis, Z. J. Reym Z. GEHUWD: II. Neuteboom, Jm. en J. Ileymans, Jd. W. F. van der Blom, Jm. en M. van DisselJd. H. Korenhof, Jm. en L. Loeps, Jd. J. Scbreuder, Jm. en L. PoëtJd. J. J. VervarkJm. en C. Momberg, Jd. A. J. Koster, Jm. en J. W. Schmidt, Jd. J. Goes, Jm. en J. F. C. Zee, Jd. OVERLEDEN: Judit Zwanenburg, 65 j. II. Mulder, Z.6 j.J. Onder de Linden, Z., 5 m. M. J. C. de Gelder, geb. Temminck, 34 j. J. de Vrind 58 j. C. Smit, 28 j. Petron. Spoorman77j. J. WendelZ.15 j. D. Poelijoc, 28 j. C. Krekel, geb. Kok28 j. P. Vlaman, Z.5 m. AV. T. Spindlcr, 47 j. J. A. Poplie, D., 9 w. J. li. L. Vorst, Z.2 j. M. P. de VosD.3 m. J. van DijkZ.3 a.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3