10 dag;en zijn niet minder dan 37 schuiten te Scheveningen aangekomen welke gezamentlijk p. in. 1,511,000 stuks haring geleverd hebben. De inarkt blijft hoog. Eergisteren gold de grootc haring nog 25 de duizend. AMSTERDAM, 31 October. In de zitting van den gemeenteraad van hedenis o. a. beraadslaagd over bét nemen van een financielcn maatregel, ter voorziening in de dringende behoeften, die tengevolge van buitengewone omstandigheden voor deze stad be staan cn tot welk einde drie voorstellen zijn gedaan, als: 1°. van Burg. en Weth., tot het maken eencr vlottende schuld, onder den naam van thesaurie biljetten tot een bedrag van drie millioen gulden; de biljetten groot ƒ1000 en ƒ100, uit te geven voor 12 maanden, rentende ƒ3.05 ten 100 als maximum; cn tot waarborg der aflossing aan te gaan eene 4 pCt. schuld, bedragende hoogstens vier millioen. 2°. Van de Commissie van Fi nanciën, tot het maken van een bedrag van ƒ1800 schuldbekentenissen ieder groot ƒ1000 a 4 pCt., en tot belerning van het vereischte getal schuld bekentenissen, voor de som die ter bestrijding van buitengewone behoeften jaarlijks zal worden noodig bevonden. 3°. Van de Heeren Santhagens, Broms, Cool en Bienfait, tot het maken van een bedrag van 4800 schuldbekente nissen ten laste dezer stad, ieder groot ƒ1000, a 3J pCt.tot opneming jaarlijks van de ter bestrijding van buitengewone behoeften of ter aflossing van schuld benoodigde som, hetzij door middel van thesaurie-biljetten, of wel bij wijze van heleening van vereischte getal schuldbekentenissen; en tot het maken van eene vlottende schuldonder den naam van thesaurie-bil jettentot een bedrag van drie millioen als maximum, ieder biljet groot ƒ1000 of ƒ100, cn rentende hoogstens ƒ3.65 ten honderd in het jaar, zul lende als waarborg der aflossing dier thesaurie-biljetten de 3J pCt. schuld dienen. Nadat over deze zaak 11 leden het woord hadden gevoerd, is de voortzet ting der beraadslagingen bepaald op heden avond ten 7 ure. BUITElALANDSCliE BKRIGTKfl. BELGIË. BRUSSEL, 31 October. Dagelijks worden bier grootc hoeveelheden zilveren baren doorgevoerd. Zij komen van de Nederlandsche bank en zijn bestemd voor Frankrijk. Dage lijks wordt minstens voor 2 millioen vervoerd. Een der rijkste edellieden van het markiesaat Namen, de Ridder Legrain, was tijdens het beleg van Bouvignes in 1455 door den Hertog van Beaufort gevangen genomen, en verkreeg zijne vrijheid slechts op voorwaarde, dat hij aan zijn overwinnaar al zijne aanzienlijke goederen afstond, onder beding echter, dat die na 400 jaren weder aan zijne erven zouden terugkeeren. Die tijd is thans verstreken en eene reeks afstammelingen van Legrain komen nu op, om de erfenis te verkrijgen. Een hunner bezit eene geslachtslijst, welke bewijst, dat hij in regte lijn afstamt van den bedoelden Ridder Legrain; hij beeft zich dan ook tot bet bestuur gewend, om in het bezit te worden gesteld van de goederen van zijnen voorzaat. Te Antwerpen i3 de bemanning aangebragt van de Hollandsche kof j Elsina Catharinadie bij de laatste stormen op de hoogte van 'Texel in zinkenden toestand is gevonden. Te Antwerpen kwam een dronkaart te huis, doch zijne vronw sloot uit vrees voor mishandeling de deur voor zijn neus digt. Hierop sloeg hij de glazen in, doch een glasscherf snijdt hem een slagader af bij de pols en de beklagenswaardige zinkt na ccnige oogenhlikkendoor bloedverlies dood voor zijn hnisdeur neer. Maandag 11. is de groole ketel in de fabriek van geestrijke vochten van den Heer Gheqnière te Gent gesprongen. De uitbarsting was vreeselijk. De slooker is deerlijk gebrand naar het gasthuis vervoerd. De daarbij uitgebarsten brand is, hoewel zij veel schade heeft veroorzaakt, spoedig gebluscht. ENGELAND. LONDEN31 October. De Generaal Williams, die met zoo gunstig gevolg de verdediging van Kars leidtis benoemd tot Ridder der Bath-orde. Sir H. Seymour is thans officieel tot Gezant te Weenen benoemd. Als Minister van Koloniën, in de plaats van Sir Molesworthnoemt men den fleer Vernon Smith en als Postmeester Generaal den Hertog van Somerzet. Door de Regering is bepaald dat het pensioen, hetwelk tot dusverre verleend werd aan de weduwen en weezen van Officieren, die door den oor log sterven, vervangen zal worden door eene som, die bij wijze van schade vergoeding hun eenmaal zal worden toegekend. Deze maatregel is van terugwerkende kracht lot aan den dag, waarop de oorlog aan Rusland ver klaard is. Gelijk men weet hadden reeds twee Zondagen achtereen volksbijeen- koinslen in Hydepark plaats. De laatste was niet zoo druk bezocht als de eerste; echter waren er zeer verdachte lieden onder de menigte. In den loop der week was er eene vereeniging opgerigt onder den naam van Vereeniging der werklieden," die onder voorzitting van den Heer Beacon" een manifest had opgesteldhetgeen in bovengemelde bijeenkomst aan de bekrachtiging des volks werd onderworpen. De Heer Beacon is een achtingswaardig en welspre kend man, van wien men moeite heeft te gelooven dat hij aan het hoofd eener dergelijke vereeniging staat. Na het volk tot eerbied voor de wet ver maand te hebben, werd het manifest door den Secretaris voorgelezen, waarin vooral de uitvoer van graan werd gehekeld, als strekkende om de kooplieden te verrijken en het volk uit te hongeren. Staande de vergadering werd dit stuk goedgekeurd, waarop de Commissarissen kaartjes van deelneming aan dc vereeniging voor 2 d. te koop aanboden. Aan een anderen hoek van het Park was de Heer Jones bezig het verbod van uitvoer der granen te prediken, waarop het volk, de redevoeringen moede, dreigende kreeten deed booren; zelfs was er een die aanbood de menigte naar het huis van Benjamin Hall te geleiden, om aldaar dezelfde tooneelen te herhalen, die vroeger bij het huis van Lord Grosvenor hadden plaats gehad. Gelukkig heeft de krachtige hou ding van de policie dit voornemen verijdeld; men heeft ecnige gevangennemin gen gedaan en des avonds was de rust hersteld. 34 uitgewekenen, waaronder Victor Hugo en diens zoon, allen onder teekenaars van het vroeger vermeld adres, zijn van het eiland Jersey verbannen. 12 regimenten der militie zullen naar Ierland worden gezonden, om de troepen van het staande leger te vervangen. De kosten door ons land aan de Turksche contingenten onder Britsche Officieren besteed worden berekend op 3,000,000 Zij bestaan uit ongeregelde troepen. Het 2de contingent verloor 500 deserteurs, zoodra de order kwam om naar Kerlch te gaan en er uitzigt was van overwintering in de Krim. Van de 500 zijn 3 weder gevat. Wat het derde contingent of land-transport betreft, dit besloot eenparig met paarden en muilezels zich uit de voeten te maken. Ongeveer 200 ezeldrijvers zijn teruggekomenop belofte van genade, doch 150 paarden cn ezels zijn gestolen en de Engel- schen hebben waarschijnlijk verscheidene malen hetzelfde paard gekocht. Op den spoorweg van Lancaster naar Carlisle is een trein uit het spoor geraakt, door te slooten tegen een baal katoen die van een vooruitgaanden trein was afgevallen. Verscheidene rijtuigen zijn verbrijzeld en eenige per sonen gekwetst. De Times deelt van den 16<icn een berigt uit het leger in de Krim mede, volgens hetwelk de Bussen eenen aanval in den zin hadden. Inker- mann schijnt het punt te zijnvanwaar dien aanval zou uitgaan. Het is moeijelijk te zeggen wat dc Russen mccncn te zullen kunnen winnen door deze aanvallende beweging. Een gedeelte der ruiterij is reeds naar Eupatoria scheep gegaan; of men het zal tcrugonlbiedenof den togt zal laten voort zetten is nog niet bekend. In het hoofdkwartier is eene dagorder uitge vaardigd, tooorschrijvende dat den volgenden dag en verder tot nader order, hel gehcele leger 's ochtends ten half zes ure onder dc wapenen moest zijn. De Ingenieur Favre, geeft van zijn plan om de Fransche cn Engel- sche kusten door een onderzeeschen tunnel te verbinden nog nader de volgende opheldering: De tunnel zou op geen punt hooger dan 25 ellen onder de oppervlakte der zee liggen, en twee bogen hebben, een van graniet en ondoordringbaar cement, en de andere van dunne ijzeren platenop ver schillende plaatsen doorboord, ten einde het doorzijpelen van water dadelijk te ontdekken. Die bogen zouden worden afgedeeld door putten of bakken geplaatst op de verschillende rotsen, die zich op den bodem der zee bevinden, en welke moeten dienen om de uitgegraven aarde te kunnen uitwerpen, die anders naar het eene of andere einde zou moeten gebragt worden, terwijl dan aan beide zijden te gelijk gewerkt kan worden. De spoorweg in den tunnel zou door luchtpersing gedreven worden, en de voordeden van het ontwerp worden zeer hoog geschat, zoowel op grond van de toeneming der reeds zoo talrijke reizigers als op dien van den uitvoer van steenkolen naar Frankrijk, waarvan de hoeveelheid nu op 8,000.000 centenaars geschat wordt. Het ge- heele werk zou in 5 jaren voltooid zijn, en de oveilogt in 25 minuten vol- bragt worden. De diepte der zee is van 39 tot 55 ellen, en de aanleg van den tunnel zou op eene diepte van 35 ellen geschieden, met eene zachte hel ling tot op het diepste punt, tusschen beide kusten. De Heer Favre zegt ten slotte: Ons ontwerp heeft allerwcge de meest mogelijke belangstelling ontmoet, en er zal zich onmiddellijk eene Engelsch- 1 Fransche maatschappij op de grootste schaal vormen, om den spoorweg van le Pas dc Calais tot stand te brengen. Berigten uit New-York vermelden dat de groote meelfabriek van de HIl. Decker en Brothers in Broeklijn geheel is afgebrand, waarbij o. a. 16,000 hnsh. tarwe en 750 vaten meel verloren gingen; de schade wordt op 60,000 doll, begroot. Ook te Cincinnati is de fabriek van de 1111. Hinkle. Guild en C°. benevens verscheiden woonhuizen in de asch gelegdwaarvan de schade op 150,000 doll, wordt geschat. Het schip Director heeft te Boston 20 kanonnen en andere voorwerpen aangebragt, afkomstig van het Fransche schip la Bienfaisantedat men in 1753 bad laten zinken om niet in handen der Engelschen te vallen. FRAIÏERIJH. PARIJS, 31 October. Men verzekert dat de Keizer beslist heeft, dat de tentoonstelling tot 30 November zal verlengd worden. Men zegt dat na de sluiting van de tentoonstelling, de beurs naar dat gebouw zal worden overgebragt, omdat het tegenwoordige beursgebouw te klein wordt. Men verzekert dat de Heer d'Argout als Directeur der rijks bank zal aftreden, als niet voor die moeilijke veelomvattende taak berekend. Het geschil tusschen dc Fransche en Napclsche Regeringen, over de weigering van salut-scho'en door het kasteel van Messina ten opzigte van een Fransch vaartuig, is geschikt. De Napelsche Regering heeft verklaard te zul len zorgen, dat zulks niet meer zou gebeuren. De nog bestaande geschillen over den uitvoer van granen zullen, na de opruiming van het hoofdgeschil, geen zorg meer baren.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2