BUITEKLANDSCnE BERIGTEN. 18 E L. G 113. Do Hertog en de Hertogin zullen tot Zaturdag te Parijs blijven. Eenige werklieden te Gent Lebben, echter zonder in bun voornemen te slagen, Evangelische Predikanten willen beletten hunne dienst te verrigten. Met dit doel hadden zij zich voor bet locaal geplaatst en lieten daar bedrei gende kreten hooren. Men mag verwonderd zijn, dat de policie de vrijheid der eerediensten niet beter beeft weten te doen eerbiedigen. Te Charleroi is 11. Woensdag in een vertrek op een tweede verdieping brand ontstaan, waarbij twee kinderen zijn verbrand. De oorzaak was dat de moeder heengaande, goed op de kagchelpijp te droogen had gehangen. Te Wanfercée-Baulet stierf eensklaps aan een beroerte eene orgeldraijer in een bierhuis. Hij had zijne vrouw en drie kinderen bij zich. Men vond bij hem een obligatie van 340 fr.180 fr. in goud en 10 fr. in zilver. EMGELAI». LONDEN, 25 October. De Koningin heeft het adres ontvangen, waarin het gemeentebestuur van Londen aan II. M. zijne blijdschap betuigt over de overwinningen die in de Krim door de Britsche land- en zeemagt en hare getrouwe bondgenooten be haald zijn. De Koningin heeft de commissie met de aanbieding belast, zeer minzaam ontvangen. Men herinnert zich dat het besluit om zoodanig adres in te dienen, in den Gemeenteraad van Londen niet zonder tegenstand geno men is; de voorname bedenking daartegen was, dat Sebastopol eigentlijk door de Franschen en niet door de Engelscben was genornon. De Fransche republikeinen die als uitgewekenen zich hier te landè op houden werpen de schuld van de maatregelen de Regering geheel en al op Keizer Napoleon, en trachten tevens de nationale trots der Engelscben op te wekken. Alhier is door eenigen van hen, waaronder ook Victor Hugo, het volgende plakkaat verspreid Drie bannelingen zijn van Jersey verdreven. Dat is eene veelbeduidende gebeurtenis. Wel stond de Engelsche regering daarbij op den voorgrond; doch de eigenlijke drijver was de Fransche politie. Zoo blijkt het, boe diep de coup d'état van December 1852 Engelands vrijheid heeft aangetast. Het is reeds ver met Engeland gekomenhet gastvrije land der Britsche natie verdrijft bannelingen! Nog maar ééne schrede verder, en Engeland wordt een aanhangsel van het Fransche Keizerrijk." De handelsberigten nit de Britsche fabrieksteden over de afgeloopen week wijzen eene vrij algemeene inkrimping der zaken aan, een gevolg van den toestand der geldmarkt. Generaal Markham, die het bevel heeft gevoerd over den storm tegen den Tiedan, is te Southampton aangekomen. Het getal deserteurs uit het Engelsche staande leger bedroeg tot 22 Oct. 350 man. De belooning voor het vatten is van 10 sh. of 1 per man gesteld. Aan het bezoek van den Admiraal Dundas bij het Hof van Zweden, wordt geen staalkundig doel toegeschreven. Echter verzekert men dat de Zweedsche regering geweigerd heeft eene afdeeling der scheepsmagt in eene barer havens te laten overwinteren. In het kiesdistrict Southwark hondt men zich reeds bezig met schik kingen tot de verkiezing van een nieuw Parlementslid, in de plaats van Sir Molesworth. Als candidaten treden op de Heer Scovelldie voor eene krach tige voortzetting van den oorlog gestemd is, en Sir Napier, den voormaligen Bevelhebber van de Oostzecvloot. In een der gevangenhuizen alhier heeft zich de cholera geopenbaard reeds hebben zich 7 ziektegevallen vertoond, waarvan 3 met den dood zijn geëindigd; men heeft oogenblikkclijk maatregelen genomen ter stuiting van de ziekte. Twee pachters van Yelverton wcnschten onlangs cenige graanlezers, die op hunne velden aren verzameldente verdrijvenen bezigden daartoe twee paarden, waar tusschen eene lijn gespannen werd. De paarden werden toen over het land gejaagd, zoodat het gespannen touw alles omwierp, en eene vrouw daarbij bezeerd werd. De pachters werden dien ten gevolge beboet met JJ 3 ieder en de kosten, en de boerenknechts, die hun bevel uitvoerden, met 9 sh. 6 d. en de kosten. FRAMRStlJIt. PARIJS25 October. De toestand der Fransche bank wordt niet beter. Haar voorraad specie is in 8 dagen met 42 millioen verminderd. De disconto-verhooging en de andere genomen maatregelen hebben de begeerte der Parijsche bankiers naar contracten niet beteugeld. Het bestuur der bank dringt derhalve allernadruk- kelijkst bij de Regering er op aan, dat zij aan de bankbilletten een gedwon gen koers geve. Geschiedt dit niet dan zal de bank waarschijnlijk het besluit nemen, alleen nog wissels op 60 dagen zigt aan te nemen. Zoo als verder wordt berigt, laat de bank voor 50 millioen aan goud in Nederland opkoopen. Het is den Admiraal Jacquinot, Bevelhebber der scheepsmagt in de Grieksche wateren, gelukt in de baai van Koloevi 4 roovers te vatten, welke tot de bende behooren die onlangs Kapitein Berthaud hebben gevangen geno men, waaronder ook hem, die aan den Franschen Admiraal den brief der roovers heeft overhandigdwaarin een rantsoen van 30,000 drachmen voor de vrijheid van genoemden Kapitein gecischl werd. Men gelooft dat zij spoe dig tot de doodstraf zullen worden veroordeeld. De Minister van Oorlog heeft van den Maarschalk Pélissier den inventaris ontvangen van alle voorwerpen die binnen Sebastopol gevonden zijn, de vuur monden van alle kaliber, zoo in brons als in ijzer, daaronder niet begrepen. I In dit stuk, hetwelk door den Moniteur wordt medegedeeld, komen o. a. voor: ||j 407,000 kogels, 100,000 holle kogels, 24,000 bussen niet schroot, 262,000 buskruid, 630,000 scherpe patronen, van welke 160,000 beschadigd zijn, 50,000 oud- en 25,000 nieuw touwwerk, 730,000 ijzer en staal in staven, 80,000 oud ijzer, 60,000 ffi nieuw rood koper, 102,000 oud koper, 2000 tonnen houtskool, en voorts een aantal stoom- en andere werk tuigen van allerlei aard, benevens 500 ankers. Eindelijk, in levensmiddelen, 11,000 zakken brood, 3700 zakken meel, 1300 zakken rogge, allerlei andere graansoorteu en 480 vaten gezouten vleesch. In het zuiden des lands zijn zware regens gevallen, die op verscheidene plaatsen overslroomingen hebben veroorzaakt. Op den weg van Lyon naar Chamberry slaat het water meer dan een el hoog, waardoor de gemeenschap met rijtuig is afgebroken. Rivieren zijn uit hunne oevers getreden en heb ben de landerijen overstroomd en de veldvruchten vernield. Op de Rhóne heeft men vele meubelen en bouwgereedschappen zien drijven. Bij gelegenheid van de jaarmarkt in eene der voorsteden van Lyon, is een leeuw uit eene menagerie losgebroken. Hij ondernam eene wandeling onder de talrijke aldaar verzamelde menigte, die overal eerbiedig voor hem plaats maakte. Eindelijk een ezel gewaar wordende, die aan een huis was vastge bonden, sprong hij op dit dier en verworgde het in een oogwenk; waarna hij ging liggen en zich door zijne bewaarders zeer gedwee liet vangen. Omtrent het onheil van den spoortrein tusschen Dyon en Parijs te Mo rel 11. Zondag, deelt de Presse nog 't volgende mede: Er waren 64 wagens met vee. De trein te zwaar zijnde, liep te langzaam en werd daardoor inge haald door een sneltrein van Lyon. Met vreeselijken schok vloog de locomotief op de achterste drie wagens en verpletterde ze. Ongelukkig bevatte de achter ste wilgen 26 veehandelaren en drijvers, die op 4 na allen werden gedood. Velen sliepen en zijn alzoo onbewust uit het leven gescheiden. Velen waren onkenbaar. Een was onder een bank gaan slapen en werd daardoor behouden. Drie lagen jammerlijk gewond onder de wagens, en het duurde, hoe men ook ijverde, eenige uren, eer men die ongelukkigen naar 't gasthuis te Morct kon vervoeren. Omtrent de ontdekking eener goudmijn in Guyana deelt de Moniteur thans mede, dat de Regering nog maar alleen voorloopige en oppervlakkige berigten ontvangen heeft, maar dat deze geen grond geven voor de groote verwachtingen, welke de mare dier ontdekking schijnt te hebben opgewekt, alhoewel het ook nu weder gebleken is dat er werkelijk goudstof en goudkor rels in den bodem van Guyana te vinden zijn. ZWITSEBLANB, Het baart alhier veel opzien, dat zich in het naburige Savoye stemmen verheffen, ten gunste eener vcreeniging van dit gewest met het Fransche Keizerrijk. Het schijnt, dat de geestelijkheid aldaar, ontevreden over de intrekking der kerkelijke goederen, hierin de hand heeft. Een in Savoije verschijnend blad, stelt deze inlijving met Frankrijk, als den hoogsten wensch des lands voor. De schokken van aardbeving in het Visperdal dnren steeds voort. Da gelijks worden de ingezetenen door een onderaardsch gedruisch en kraken herinnerd, dat zij zich op een vulkaan bevinden. Reeds zijn weder verschei dene reeds vroeger beschadigde woningen plotseling ingestort, zoodat de be volking er ernstig op bedacht is, om elders een veilig verblijf te zoeken. In onderscheidene fabrieken is thans gebrek aan arbeiders, voorname lijk ten gevolge van de landverhuizing. Behalve naar Australië, begeven zich velen hunner naar Lombardijc, waar zij gereedelijk toegelaten en beter bezoldigd worden. S5 i® A W" J E. MADRID, 20 October. De Cortes heeft de begrooting van het Ministerie van Oorlog goedgekeurd. De Commissi® belast met het onderzoek omtrent de leening voor de kanali satie van de Ebro is gunstig voor dit. ontwerp gestemd. De cholera begint langzamerhand te verminderen. De Carlistische bende van Borges is voor de vierde maal bereikt gewor den door eene der hem vervolgende kolonnesbij deze ontmoeting werden 8 man gedood en 16 gekwetst. Men beschouwt het als onvermijdelijk, dat dit benden-hoofd weldra in handen der koninklijke troepen zal vallen, of dat hij genoodzaakt zal zijn naar Frankrijk de wijk te nemen. De Generaal Bassols heeft in zijne onlangs vermelde bedreigingen eenige wijzigingen ge- bragt; de geweldige maatregelen zullen alleen worden toegepast op het district Capinat, dat de oproerlingen heeft verborgen en geholpen. Er is weder eene Carlistische zamenzwering ontdektwier doel was het kasteel te Bennassu te bemagligen. If A LIE. Den O11™ heeft te Rome met groote pracht de plegtigc begrafenis plaats gehad van wijlen den Graaf de Liedekerke Beaufort, in leven Gezant der Nederlanden. Het Corps Diplomatique, de Kardinaal Antonelli, verschillende der uitstekendste Romeinsche Prelaten, en al de te Rome aanwezige Neder landers en Beleen, woonden deze treurige plegligheid bij. Oöil'KNRIJ R. WEENEN, 25 October. Heden heeft de bekendmaking plaats gehad van de maatregelen betrekke lijk de Bank. Zij zijn de volgende: afstand door den Staat van een ge deelte zijner domeinen aan die inrigting, tot kwijting zijner schuld jegens de Bank; vestiging van een grondcredietuitgifte van 50,000 nieuwe actiën der Bank tegen 700 florijnen. -- De cholera is alhier weder cenigzins verminderd. Van 14 tot 20 dezer zijn 141 personen aangetast, waarvan 77 overleden. Sedert het begin van de ziekte (28 Mei) zijn 6554 personen aangetast, 3425 hersteld en 2855 overleden.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2