KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD I». 27. d. de verordening op de invordering van de belasting op het gemaal; waarbij de Burgemeester mededeelt dat dienover eenkomstig door Burgemeester en Wethouders eene nieuwe Concept-Verordening is ontworpen, die zal worden gedrukt. DER He hoor ende bij de Leydsche Courant van 5 October ó855JP. d2d.) -0-0-0-a-o d ov>cxx>- hiding van 4 October. Tegenwoordig de HH. Luzac, Kluit, van Outeren, Ysselsteyn, ïïuyser, Gevers, de Breuk, ten Sande, Krantz, Driessen, Lisman, Stoffels, de MoenOlivier, Sikkel Groos, Taels van Anierongen, le Poole, Siegenbeek, van der Hoeven en de Voorzitter. Nadat de Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, deelt de Voorzitter mede eene dispositie van Ge deputeerde Staten van Zuidholland van den 26 der vorige maand, Lilt. B, N°. 5028 (3 afd.), G. S. N°. 14, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot het procederen legen M. S. Fieyst, pach ter van vischwatcr. Deze is aangenomen voor kennisgeving. Door den Voorzitter wordt overgelegd 1°. Dertien requeslen om tot besteller der buitenveren le worden benoemd, als van: F. Beek, J. J. F. BeuzemakerII. Bos, J. Bos, F. A. Bourgeois, H. Dercksen, A. de Haas, J. A. van Hees, E. Marcelis, J. L. van der Noordaa, J. II. du Saar, J. F. Straatman en J. Yperlaan. 2°. Een adres van W. G. Pluygers, houdende bezwaar legen den hoofdelijken omslag, zoodanig als deze is aangenomen. 3°. Rapporten van de Commissie van Finantie op o. het tarief en de verordening tot het heffen van de leges ter plaatselijke Secretarie; b. de begrooting van de dienstdoende Schutterij voor 1856; c. de rekening van den Armverzorger der Oud-Catholijke Ge meente over 1854 4°. Rapport van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium om trent de verzoeken om vrijstelling van het minerval. 5°. Rapport van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium om trent die instelling. 6'°. Rapport van de Commissie tot de huishoudelijke verorde ningen op de reglementen voor de instellingen van weldadigheid. Is goedgevonden al deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggenen wijders in eene volgende ver gadering over te gaan lot de benoeming van een besteller der buitenveren. 7°. De begrooting van Vrouwen Kraam moeders voor 1856. 8°. Een gewijzigd Concept-Raadsbesluit, tot betaling der nog onbetaald gebleven termijnen van in 1854 aangenomen werken. 9°. Verzoek van de gezamenlijke Agenten van Policie, tot ver hooging hunner jaarwedde. Besloten deze stukken, ten fine van berigt en raad, te stellen in handen van de Commissie van Finantie, en wat betreft het laatste nommer, tevens tot gelijk einde in handen van den Bur gemeester als hoofd van de plaatselijke policie. De Burgemeester brengt in behandeling: lu. Requesten van A. W. Sijthoff en J. Dee, om gemeentegrond. Deze beide verzoekschriften ingevolge het beslotene in de raads vergadering van den 30 Augustus dezes jaars als nog ten fine van berigt en raad in handen van de Commissie van Fabricage gesteld zijnde, is overeenkomstig het rapport dier Commissie in overeenstemming met dat van Burgemeester en Wethouders met 20 stemmen, hebbende het lid Stoffels zich buiten stemming ge houden, goedgevonden het door hen daarbij verzochte toetestaan behoudens nakoming der gestelde voorwaarden. 2°. Request van G. Tibboel tot gelijk einde. Ook dit verzoekschrift in bovengemelde raadsvergadering ten fine van berigt en raad in handen van de Commissie van Fabri cage gesteld zijnde, is mede overeenkomstig het rapport dier Commissie in overeenstemming met dat van Burgemeester en Wethouders, met algemeene stemmen besloten, hem dat verzoek behoudens inachtneming der gestelde voorwaarden, toe te staan. 3°. Request van Gebroeders van Wensen, mede tot gelijk einde. Ingevolge het besluit in meer gemelde Raadsvergadering ook dit request ten fine van berigt en raad in handen van de Commis sie van Fabricage gesteld zijnde, is na deliberatie besloten het verzoek zelve van de adressanten in rondvraag te brengen en wordt hun dit toegestaan met vijftien tegen vijf stemmen, zijnde die van de I1H. Lisman, Huyser, Gevers, ten Sande en de Voor zitter en zulks met in acht neming der gestelde voorwaarden. 4°. Request van de Gebroeders Eigeman Comp., daarbij ver zoekende een gedeelte gronds in de Vestestraat, tot vergrootiug hunner aldaar gelegene Fabriek. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage wordt met algemeene stemmen besloten hun dit verzoek in te willigen, behoudens betaling van recognitie en inachtneming der verder gestelde voorwaarden. 5°. Request van D. Koreman, tot het leggen van Duikers in de Oudevest, ten dienste zijner op le rigten Korenwijnbranderij, in het huis geieekeud Wijk 6, N°. 1250 en 1251. Het rapport van de Commissie van Fabricage hierop in rond vraag gebragt zijnde, houdende dat, daar genoemde D. Koreinan geen eigenaar is der panden waarin hij deze branderij wenschle daar te stellen, de eigenaar zelf dier gebouwen zich tot dat einde bij dezen raad moet aanmelden, en derhalve het verzoek van den legenwoordigen adressant moet afgewezen worden, is daar toe met 15 tegen 5 stemmen, zijnde die van de HH, Olivier, Luzac, Ysselsteyn, Krantz en de Voorzitter, besloten. 6°. Request van L. G. Bedet, Fabrikant in saijetlen garens, houdende het verzoek tot het leggen van eenen duiker onder de straat uit zijne fabriek op de Oudevest Wijk 6 N". 1147. En is na deliberatie met algemeene stemmen besloten hem dit verzoek toe le slaan, behoudens het betalen der gewone recogni tie ad f 1,50 's jaars. 7°. Request van W. S. Milders, lot het plaatsen eener pomp op de straat voor zijn huis staande en gelegen op de Oude Var kenmarkt Wijk 1 N°. 181. Met algemeene stemmen wordt besloten hem dit verzoek toe te slaan. 8°. Adres van den 2don Docent in de wiskunde aan het Stedelijk Gymnasium G. van Hennekeler om ontslag uit deze betrekking. Ingevolge het daarop ingewonnen rapport van 11.11. Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, is met algemeene stemmen goed gevonden hem dit verlangde ontslag eervol te verleenen. 9°. Voordragt tot verkoop van de afbraak afkomstig van de Penshal. Na deliberatie is met algemeene stemmen dienovereenkomstig

Leydse Courant | 1855 | | pagina 5